Sayfam

Ori

Kayıtlı Üye
Bu yolculuğa eski bir pencerenin önünde yaktığım sigarayla başlamıştım. Kimin neyi umursadığını sormadığım zamanlardandı. Delice bir cesaretle peşinden gitmeyeceğim şey yoktu. Öyle de oldu... Bir hayale tutunarak yaşadığım topraktan kafayı çıkarma zamanı gelip çatınca, bende hayır demedim. Tüylerim diken diken olana kadar korktuğum her şeyin üzerine gittim. Ölmeye yaklaştığım zamanlar oldu. Cesaretimin beni ölüme sürüklediğini fark ettiğim zamanlar oldu. Delirdiğimi düşündüğüm zamanlar oldu ve en önemlisi beni delirdiğime ikna etmeye yeltenen insanlar oldu. Kısacası yoluma devam etmemem gerektiğini düşündüren yığınla şey oldu. Peki ben ne yaptım? Yine üzerine gittim...

Bir gece yine delicesine soğuk bir dağın eteğinde, kapkaranlık ve karla kaplı zirveye öylece dalıp gittim. Düşünceler etrafımı sarıyor gibi hissediyordum. Bir süre izledikten sonra ensemde tuhaf bir karıncalanma ve vücuduma yayılan enteresan bir şey hissettim. Bu hissiyatı başka hiçbir şeyin bana vermediğini ve veremeyeceğini anladım. Üzerine gittiğim ne kadar şey varsa, o an bunun ödülünü alıyordum. O gece bana hata yapmadığımı anlattı ve ben kendimi ilk defa içten içe takdir ettim.

-Sayfam 67.

[XTR] Similar Threads