Savaş

Alex06

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar içimde bir sıkıntı var bir kaç gündür. Savaş çıkacakmış gibi geliyor. Yunanistan Türkiye . Neden nasıl bilmiyorum öyle hissediyorum. Umarim Zihnimin yarattığı hastalıklı bir duygudur ve savaş falan olmaz asla istemem.

İçimizde çok çeşitli yetenekleri olanlar var. Bilicilik ,fal , rüyaya yatma, astroloji vs.buu konu ile ilgili yeteneginiz doğrultusunda çalışma yapip lütfen yanildigimi yazar mısınız?

star53

Kayıtlı Üye
Spiritüel bir tahmin yürütemem ama Yunanistan da Türkiye de başı sıkışınca ortaya milliyetçi tavırlar atarak kendini kurtarmaya çalışıyor. Bazı insanlar bunun danışıklı dövüş olarak yapılacağını, bu sayede ülkedeki yönetimin tekrar destek toplayacağı iddiasını ortaya atıyor. Bazı insanlar da Yunanistanın Birleşik Devletlerden aldığı gazla Türkiyeye gözdağı verdiğini, bunun sonucunda bir Ukrayna-Rusya olayı daha olabileceğini iddia ediyor. Üçüncü teori ise direk seçim var o yüzden yapıyorlar, boşverin diyenler. Ben de bu taraftayım aslında çünkü ne danışıklı dövüş, ne de gerçek savaş hiçbir tarafın işine yaramaz.

Astr0l0g

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar içimde bir sıkıntı var bir kaç gündür. Savaş çıkacakmış gibi geliyor. Yunanistan Türkiye . Neden nasıl bilmiyorum öyle hissediyorum. Umarim Zihnimin yarattığı hastalıklı bir duygudur ve savaş falan olmaz asla istemem.

İçimizde çok çeşitli yetenekleri olanlar var. Bilicilik ,fal , rüyaya yatma, astroloji vs.buu konu ile ilgili yeteneginiz doğrultusunda çalışma yapip lütfen yanildigimi yazar mısınız?
Hayir yanilmiyosun boyle bisey olacak

evengaline

Kayıtlı Üye

Fiziksel bir savaş olacağını çıkmıyorum Yunanistan a çok yakın bir yerde oturuyorum, devletler olmasa Yunanlıların çoğu Türklere kin beslemez lakin bizdeki devlet büyüklerini hiç sevmezler, bana kalırsa soğuk savaş ihtimali yüksek

venusyenbiri

Kayıtlı Üye
Fiziksel bir savaş olacağını çıkmıyorum Yunanistan a çok yakın bir yerde oturuyorum, devletler olmasa Yunanlıların çoğu Türklere kin beslemez lakin bizdeki devlet büyüklerini hiç sevmezler, bana kalırsa soğuk savaş ihtimali yüksek
Rus halkının da çoğu Ukraynalılar'ı sever ama olan oldu. Bu konu hakkında bir hissiyatım yok ama bir korku içinde de değilim. Türkiye hep bir savaşın içindeydi zaten. Daha doğrusu kendim için değilim. Ailem, gelecek nesiller için elbette endişelenirim. Böyle bir savaş olursa muhtemelen Türkiye Nato'dan çıkarılır diye düşünüyorum tabi gidişata bağlı olarak. Nato'dan çıkarsak da bu güney sınırlarımızda da daha büyük sorunlar çıkarır. Bir barış ortamı umarım sağlanır. Ne olur bilmiyorum. Belki de artık bilmek istemiyorum.

evengaline

Kayıtlı Üye
Rus halkının da çoğu Ukraynalılar'ı sever ama olan oldu. Bu konu hakkında bir hissiyatım yok ama bir korku içinde de değilim. Türkiye hep bir savaşın içindeydi zaten. Daha doğrusu kendim için değilim. Ailem, gelecek nesiller için elbette endişelenirim. Böyle bir savaş olursa muhtemelen Türkiye Nato'dan çıkarılır diye düşünüyorum tabi gidişata bağlı olarak. Nato'dan çıkarsak da bu güney sınırlarımızda da daha büyük sorunlar çıkarır. Bir barış ortamı umarım sağlanır. Ne olur bilmiyorum. Belki de artık bilmek istemiyorum.
Küçük bir ilçede yaşıyorum, ilçede hazırda bekleyen 3 Büyük tank var ve sürekli tatbikat yapıyorlar. Trakya’da hem sınır hem de Avrupa ve Yunanaistan dan gelebilecek tehditlere karşı askeri donanımı yüksek düzeyde tutuyorlar,
Yunanistan kendi başına Türkiye’yle savaşa girmek isteyecek bir ülke değil, savaşa girmek istese her iki tarafta sınırda duyduğumuz kadarıyla gerilim bazen tavan yapıyor savaşa girmek isteyen taraf için bu bile yeterli bir sebep sayılabilir.
Avrupa Yunanistan’ı kışkırtmaz çünkü ciddi bir mülteci krizinden çekiniyorlar şu aralar
NATO için çok iyi bir konumdayız onu da geçtim Türkiye’yi hiçbir zaman Rusya’ya yakınlaştırmak istemez özellikle şu sıralar (Karadeniz’e Rus’ların inmesi onlar için felaket olur )
Yakın bir zamanda mantıken bakınca bir savaş olacağını hiç sanmam, ama ileride ne olur zaman gösterir

Maximillian

Kayıtlı Üye

Bende rüyalarımda konuya yakın şeyler var

rima vita perfetto

Kayıtlı Üye
Bu konuda ben de büyük bir savaşın değil ama bir savaşın olabileceğini dusunenlerdenim. Yunan basınına Bi bakın derim Türklerle alakalı.
Ayrıca duyduğum küçük ama etkili bir bilgi de var. Burda yazmak istemiyorum.

Alex06

Kayıtlı Üye
Bende rüyalarımda konuya yakın şeyler var
Teşekkür ederim yorum için. Tam olarak istediğim yorum tarzı bu.
Genel olarak diğer arkadaşlar gündemi yorumlamislar ama benim istediğim gündem yorumu değil durgoru Tarot rüya astroloji vs. Yani yetkin olduğumuz alanda bir yorum yapmak.

venusyenbiri

Kayıtlı Üye
Küçük bir ilçede yaşıyorum, ilçede hazırda bekleyen 3 Büyük tank var ve sürekli tatbikat yapıyorlar. Trakya’da hem sınır hem de Avrupa ve Yunanaistan dan gelebilecek tehditlere karşı askeri donanımı yüksek düzeyde tutuyorlar,
Yunanistan kendi başına Türkiye’yle savaşa girmek isteyecek bir ülke değil, savaşa girmek istese her iki tarafta sınırda duyduğumuz kadarıyla gerilim bazen tavan yapıyor savaşa girmek isteyen taraf için bu bile yeterli bir sebep sayılabilir.
Avrupa Yunanistan’ı kışkırtmaz çünkü ciddi bir mülteci krizinden çekiniyorlar şu aralar
NATO için çok iyi bir konumdayız onu da geçtim Türkiye’yi hiçbir zaman Rusya’ya yakınlaştırmak istemez özellikle şu sıralar (Karadeniz’e Rus’ların inmesi onlar için felaket olur )
Yakın bir zamanda mantıken bakınca bir savaş olacağını hiç sanmam, ama ileride ne olur zaman gösterir
Amerika destekliyor üs kurdu kaç tane. Amerikalı bir yetkilinin de bugün açıklamasını gördüm.

evengaline

Kayıtlı Üye
Amerika destekliyor üs kurdu kaç tane. Amerikalı bir yetkilinin de bugün açıklamasını gördüm.
Amerika Türkiye’de de üst kurdu.
NATO’nun açıklamasını gördünüz mü bilmiyorum ama iki devlet de güçlü bir müttefikimiz karşı karşıya gelmelerini istemeyiz onları demokrasiye çağırıyoruz diye açıklama yaptılar..
Şöyle düşünün siz Coğrafi konumu çok iyi olan ve işinize yarayan bir “müttefik” ülkeyi en büyük düşmanlarından biri olan Rusya nın yanına kendi ellerinizle iter miydiniz??
Her şey yönetimdekilerin açıkladığı gibi değil,medyaya yansıtılan gibi değil.
Ukrayna-Rusya savaşında 3. Dünya savaşı naraları atan Amerika’yı kaç kez Rusya’ya atak yaparken gördünüz? Ekonomi hariç?
Büyük ülkeler kışkırtmayı sever ama taraf tutmayı çoğu zaman sevmezler

sabetay

Kayıtlı Üye
Bu dünyada hiç bir şeye olmaz demem mutlaka bir oluru vardır. ABD dedeağaça yıgınak yaptığı zaman da Yunanistan sınırın da askerlik yapıyordum. Bütün Trakya bölgesinde ki Tsk unsunları Tatbikata geçtik. Yaklasık 1 ay süren tatbikat yaptık.
Yunanistanin adaları silahlandırması, Ege de deniz sınırını 12 mil'e çıkartmasıyla tamamen bizi kışkırtıyor. Abd-Ab izin vermez vs. Laflarina bakmayın, tek bir kurşun savaşı başlatır.
Ancak Yunanistan bize denk bir güç değil Nüfus - Silah güçü vs, olabilecek savaşı uzatmadan bitittirirler.

venusyenbiri

Kayıtlı Üye
Amerika Türkiye’de de üst kurdu.
NATO’nun açıklamasını gördünüz mü bilmiyorum ama iki devlet de güçlü bir müttefikimiz karşı karşıya gelmelerini istemeyiz onları demokrasiye çağırıyoruz diye açıklama yaptılar..
Zaten aksini söyleyemezlerdi. Rusya konusunda da yine Amerika'ya güvenilmemesi gerektiğinin bir göstergesi bu olay. Bahsettiğiniz ekonomik ambargonun da rus ekonomisi üzerinde bir anlamı yok zaten. Doğu'ya yönelik rusyanın neredeyse bütün yatırımları. Olan ukrayna halkına oldu. Ben %100 bir savaş olur demiyorum ama savaşın imkansız gibi davranılması enteresan geliyor bana.

evengaline

Kayıtlı Üye
Zaten aksini söyleyemezlerdi. Rusya konusunda da yine Amerika'ya güvenilmemesi gerektiğinin bir göstergesi bu olay. Bahsettiğiniz ekonomik ambargonun da rus ekonomisi üzerinde bir anlamı yok zaten. Doğu'ya yönelik rusyanın neredeyse bütün yatırımları. Olan ukrayna halkına oldu. Ben %100 bir savaş olur demiyorum ama savaşın imkansız gibi davranılması enteresan geliyor bana.
Savaş imkansız değil, üste de belirttim yakın zamanda hiç sanmıyorum ama zaman ne gösterir bilemem. Savaşa tüm yönleriyle bakınca size de “iç politika malzemesi” gibi gelmiyor mu?
Yunanistan 1960 tan beri oraya asker yığıyor zaten, daha büyük gerginliklerimiz de oldu ama bu şekilde sert uslüp ile konuşulduğu için farkındaysanız günlerdir bunı konuşuyoruz ekonomi, siyaset, kriz vs hepsi ikinci plana düştü