Satürn

Seuta

Kayıtlı Üye
Cokmu fazla hissediyoruz dersiniz satürn etkilerini bilgisi olan astrolog arkadaslarimiz ayrintili aciklama yapabilirlermi biraz ?

Enneagram

Banlı Kullanıcı
(Astrolog değilim. Başta onu diyeyim de sonra sorun olmasın.)

Satürn ü sevmiyorum. Sorunlu bir gezegen, problemli, girdiği evin altınınüstüne getiriyor mübarek. ? Neyse yaram derin, ☹️ ?
Bu yıl malumunuz baş aktör yengeç burcu genel olarak. Yani ciddi anlamda etki altında oldugumu itiraf etmeliyim.
Bir kaç astrologu dinledim. Hakikaten dedikleri şeyler aşağı yukarı oluyor, ama çok genel. Ben farklı bir algıyla yaklaşıyorum ilmi nücum a.
Psikolojik açıdan insan üzerinde tesirleri oldugunu kabul ediyorm bu gezegenlerin. Manyetik alanları var ve bizi etkiliyor.

Erdemli, ahlaklı, kanaatkar ve sabırlı olan bütün imtihalardan dosdogru etkilenmeden zaten çıkacaktır. Yani sonuç itibariyle yine gezegen retro yaptı, onla kavuştu bunla zıt düştü tutuldu yok güneşin kalbine oturdu filan peşine düşsekte düşmesekte sonuç olarak her insandan beklenen erdemler aynı.

Bagımlı da yapıyor bir süre sonra. Öyle ilginç bir şey işte.

Mesela önemsemesem de burçları sorma ihtiyacı duymaya başladım insanlara. Su hava ateş ve toprak olmaları genel olarak bence mühim anlaşma noktasında.

Birde bu ara yeri ögrendim ki TR nin burcu akrep biliyordum ama yükseleni yengeç, ay burcu ikizlermiş?
Bende de bu üçlü kombinasyon var. ?
Güneşim yengeç, yükselen ikizler, ay akrep tabi.

Ü

Üye silindi 58480

Tmm, Satürnün yeryüzündeki temsilcilerinden biri olarak seni satürnle basbașa bırakıyorum.

Iyi bir öğretmen, ama acımasız bir meşrep tam da Satürnün kafasına taktığı kişiler için bence birebir.

Bunu sen istedin ? al sana satürn :

Başka hangi gezegende var böyle bașdöndürücü halkalar ? baş döndürücü ??

Linda Goodman saturnu Söyle özetliyor:

Satürn insanları yarışa herzaman en son başlarlar. Hatta yarışa bile girmezler. Ama yarıșı kozmik bir short cut ile hep önde bitirirler. Ya da işte herkesin isteyip sadece belli kişilerin alabileceği o şeyi bir anda edinebilirler.

İşte satürn bilincini açmanın faydası. ? Benimki yolda lanet olsun plütona takıldı yine. Elimde olsa o minnoș gezegeni patlatdım. ???

Seuta

Kayıtlı Üye
Acikcasi korkmaya basladim cunku hoc iyi haberler yok gundemde , ve astrologlara gore tahmini 8 yil surecekmis umarim doga kendini yeniliyordur cunku insanoglu bunu hakediyor biraz ?

Ü

Üye silindi 58480

Genelde 7 yıl kıtlık 7 yıl bolluk döngüsü var kozmosta. Gerçi birçok döngü var. Ama biz sadece Yusuf suresindeki 7 şer yıllık kıtlık ve bolluk döngüleri biliyoruz.

Hz. Yusuf yıldızları tanıdığı için kralın rüyasını direkt astrolojideki döngüler üzerinden yorumluyor. Çünkü çocukken gördüğü rüyasında tüm döngülerin sırrı ona veriliyor: 11 yıldız ay ve güneşin.

Satürn ne kadar etkili olur bilemem. Ama döngüler her zaman iş başındadır. Önümüz berbat. Sağ kalırsak bolluk dönemini de görürüz. Taaaa 2030lara denk geliyor ama. Savaş başlamış bitmiş ve yeni dünya düzeni ile son bir soluk alma evresinde sonra mehdinin vefatı ile Hz isanin inişi ile bu dünyayı noktaliyoruz artık.

taroh

Kayıtlı Üye
Satürn e kızmışsınız da ben Napiim 12.evin sonu mu 1. Evim başı mı o arada bi yere yerleşmiş doğarken. Atsan atılmaz.satsan satılmaz bir ömür insana kabak tadı verir herşeyden.murpy kurallarını yaşatır.

Seuta

Kayıtlı Üye
Satürn e kızmışsınız da ben Napiim 12.evin sonu mu 1. Evim başı mı o arada bi yere yerleşmiş doğarken. Atsan atılmaz.satsan satılmaz bir ömür insana kabak tadı verir herşeyden.murpy kurallarını yaşatır.
Bende nerede oldugumu bilmiyorum kesinlikle dogum haritama baktirmam gerekir cunku kendimi iyi hissetmiyorum bu aralar

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Hakikaten de satürn ün yerleştiği evler herkeste bir kabak tadı vermiş. Yani öyle görünüyor ama ders almasını bilene iyidir ya hu ?

Bende de en kötücül ev olarak meşhurlaşmış olan akrebin evinde yani 8.evde kendileri, üstelik oğlakta :sick:
Ölüm evi diye de geçiyor.. :oops:

Yani iyi tarafından bakmaya çalışıyorm. Belki de ölümüm gecinden olur. ?

Allah rızası için biri bize el atsın, satürn bastı. ?

4

43887

Cokmu fazla hissediyoruz dersiniz satürn etkilerini bilgisi olan astrolog arkadaslarimiz ayrintili aciklama yapabilirlermi biraz ?

Yakın süreçte yaşadıklarımıza bağlı bir soru mu soruyorsunuz, yoksa genel bir satürne bakış açısını mı merak ediyorsunuz.
İstanbul depremine fazla yoğunlaştık ve Elazığ bölgesindeki fayı unuttuk, Satürn de kendince hatırlattı; dost acı söyler.
Depremi sadece satürn hatırlatmadı. Satürn-Plüto kavuşumda, her iki gezegende malefik kötücül bir gezegendir. Plüto değişim, dönüşüm, kriz, ölüm ve yeniden dirilme getirir. Büyük güçtür. Satürn karmanın lordudur. Dersler verir. Bulunduğu yeri sınırlar..İkisinin kavuşumu önüne geçemeyeceğimiz yıkımları yaşatır. Ki zaten etkileri görülüyor. Bunun yanında Ay tutulması etkileri, Uranüs'ün Boğa burcunda olması deprem etkisi yaratan sheratan sabit yıldızı ile kavuşumu ve olumsuz açıları, Güneş ve Ay'a kare açıları, şans noktasının Uranüs Güneş ve Ay'a T kare yapması(şansızlık), Yeni Ay'ın Kova'da olması (yöneticisi Uranüs), Neptün Venüs grand gross büyük kare açı oluşumu (Neptün'ün mitolojik hikayesinde de deprem etkisi vardır. Neptün yani posedion denizlerin,atların ve depremlerin tanrısıdır) gerilimli açılardalar, Marsın 4 evde bulunması ki yuva aile konularından ayrı 4.ev mezar yerimizdir. Yerin dibini gösterir. Konutlara işaret ettiği gibi, köşe noktasında olması yükselene kare açısı; halka zarar vermesi ve Marsın Asc ve Alçalan aksıyla T kare oluşturması ,KAD (kuzey ay düğümü) ve Jüpiterin 180 derecelik konumu tetikleyen unsurlar arasında kısaca tek bir gezegene yükleyemeyiz. Kavuşumu, sabit yıldızları aldığı dereceler, açılar, gezegen, burç, ev kombineleri bütün olarak değerlendirmeliyiz.

Kont Dracula

Banlı Kullanıcı
Karanlığın uçurumuna daldım dibe gidiyorum.
Yakın süreçte yaşadıklarımıza bağlı bir soru mu soruyorsunuz, yoksa genel bir satürne bakış açısını mı merak ediyorsunuz.

Depremi sadece satürn hatırlatmadı. Satürn-Plüto kavuşumda, her iki gezegende malefik kötücül bir gezegendir. Plüto değişim, dönüşüm, kriz, ölüm ve yeniden dirilme getirir. Büyük güçtür. Satürn karmanın lordudur. Dersler verir. Bulunduğu yeri sınırlar..İkisinin kavuşumu önüne geçemeyeceğimiz yıkımları yaşatır. Ki zaten etkileri görülüyor. Bunun yanında Ay tutulması etkileri, Uranüs'ün Boğa burcunda olması deprem etkisi yaratan sheratan sabit yıldızı ile kavuşumu ve olumsuz açıları, Güneş ve Aya kare açıları, şans noktasının Uranüs Güneş ve Ay'a T kare yapması(şansızlık), Yeni Ay'ın Kova'da olması (yöneticisi Uranüs), Neptün Venüs grand gross büyük kare açı oluşumu (Neptün'ün mitolojik hikayesinde de deprem etkisi vardır. Neptün yani posedion denizlerin, atların ve depremlerin tanrısıdır) gerilimli açılardalar, Marsın 4 evde bulunması ki yuva aile konularından ayrı 4.ev mezar yerimizdir. Yerin dibini gösterir. Konutlara işaret ettiği gibi, köşe noktasında olması yükselene kare açısı; halka zarar vermesi ve Marsın Asc ve Alçalan aksıyla T kare oluşturması, KAD(Kuzey Ay Düğümü) ve Jüpiterin 180 derecelik konumu tetikleyen unsurlar arasında kısaca tek bir gezegene yükleyemeyiz. Kavuşumu, sabit yıldızları aldığı dereceler, açılar,gezegen, burç, ev kombineleri bütün olarak değerlendirmeliyiz.
Çevirebilecek var mı?

Seuta

Kayıtlı Üye

Depremi sadece satürn hatırlatmadı. Satürn-Plüto kavuşumda, her iki gezegende malefik kötücül bir gezegendir. Plüto değişim, dönüşüm, kriz, ölüm ve yeniden dirilme getirir. Büyük güçtür. Satürn karmanın lordudur. Dersler verir. Bulunduğu yeri sınırlar..İkisinin kavuşumu önüne geçemeyeceğimiz yıkımları yaşatır. Ki zaten etkileri görülüyor. Bunun yanında Ay tutulması etkileri, Uranüs'ün Boğa burcunda olması deprem etkisi yaratan sheratan sabit yıldızı ile kavuşumu ve olumsuz açıları, Güneş ve Ay'a kare açıları, şans noktasının Uranüs Güneş ve Ay'a T kare yapması(şansızlık), Yeni Ay'ın Kova'da olması (yöneticisi Uranüs), Neptün Venüs grand gross büyük kare açı oluşumu (Neptün'ün mitolojik hikayesinde de deprem etkisi vardır. Neptün yani posedion denizlerin,atların ve depremlerin tanrısıdır) gerilimli açılardalar, Marsın 4 evde bulunması ki yuva aile konularından ayrı 4.ev mezar yerimizdir. Yerin dibini gösterir. Konutlara işaret ettiği gibi, köşe noktasında olması yükselene kare açısı; halka zarar vermesi ve Marsın Asc ve Alçalan aksıyla T kare oluşturması ,KAD (kuzey ay düğümü) ve Jüpiterin 180 derecelik konumu tetikleyen unsurlar arasında kısaca tek bir gezegene yükleyemeyiz. Kavuşumu, sabit yıldızları aldığı dereceler, açılar, gezegen, burç, ev kombineleri bütün olarak değerlendirmeliyiz.
Tesekkur ederim bilgilerinizi paylaştığınız için. Kendim icin zor dönemlerim 19 da vardi 20 de artarak devam ediyor da dünyamız için merak etmistim tekrar teşekkürler en yakin zamanda atlatırız umarım.