Satürn Majisi

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
Katılım
5 Haz 2008
Mesajlar
6,483
Tepkime puanı
2,728
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
disipiln kazanmak engelleri acmak için s

Disiplin Kazanmak, Engellerle mücadele edebilmek, Vazgeçebilmek, Alışkanlıkları Kırmak için Büyü
‘Her Şey Bekleyene Gelir’
Kaderinizi Rüzgara Bırakın
Bu büyü öne, arkaya, sola, sağa, yukarıya, aşağıya doğru — sanki— hareket edemediğiniz zamanlar içindir. Ya da yerinizde duramadığınız zamanlar için! Amacı, Satürn’ün enerjisini harekete geçirmek ve belirtmektir. Belki de bu amansız gezegenin, sizi çevik duruma getiremeyeceğini düşünüyorsunuz. Oysa, hiç de öyle değil! Zor günlerimizde hepimiz Satürn’ ün gücüne gereksinim duyarız. Eğer şansın sizi terk ettiğini sanıyorsanız, onun durumunuzu denetleyemediğini, etkilemediğini düşünüyorsanız, içinizden yükselen bir güce gereksiniminiz vardır. Bu gücü geliştirin; göreceksiniz ki sabırlı bir boyun eğme size esinin kapılarını açacaktır. Eğer ‘kaderin eşiğinde bekleyebilirseniz’, aniden önünüzde açılan fırsat kapılarını görebilirsiniz.

Büyü İçin Doğru Zaman

Satürn, Oğlak ve Kova burçlarını yönetir. Bu büyüyü, Oğlak ya da Kova burçların da Ay’ ın bulunduğu herhangi bir zamanda yapabilirsiniz. Satürn gerilediğinde, bazı çalışmalardan uzak kalmak ya da onları ertelemek uygun düşer. Bu, gerileyen Satürn’ ün yardımca olabileceği büyülerden biri değildir.
Ön Hazırlıklar
Evren, saat gibi çalışmıyor: üstelik, insanların değerlerine göre işlem gördükleri bir yer de değildir. Şimşek çakar, piyangolar kazanılır ve isteklere —görünürde gelişigüzel bir biçimde— karşılık verilir. Çaba harcamakla ve arzularınızı yönlendirmekle kozlarımızı artırmamız olasıdır. Ancak yaşam, bilinmeyen öğeleriyle bir kumardır.
Falınıza baktırdığınızda sizi en çok hoşnut eden şey, olabilirliği bulunan, ama tümüyle beklenilmeyen geleceğinizle ilgili tahminlerdir. Hepimiz alışkanlıklarına bağlı yaratıklarız; ancak, bu alışkanlıklarımız umutlarımızın çoğunu alır götürür. Yaşamın yüksek gerilimli yolunda yürüdüğümüzde, bize en güvenli görünen günlük yaşantının güvenli ağıdır. Bu koruyucu ağ üzerimizden çekiliverseydi, hoş bir sürprizle karşılaşırdık. Kötü kaderin kurbanı olmazdınız; çünkü, altınızda Doğa’nın güvenliğiniz için ördüğü özel ağ duruyor. Bu, sert ve eski iplerden yapılmış, esnemeyen ve hantal bir ağ değil, çok küçük, tek kişilik, her gittiğiniz yerde altınızda salınan ipek bir yastıktır. Amaç bazı eski alışkanlıkları kırmaktır. Yaşamınızı tümden değiştirmek zorunda değilsiniz.

büyü mazlemeleri

Olağan büyü takımınızdan başka :
Satürn tütsüsü,
Satürn özyağı,
İlerideki ayları ve yılları kapsayan bir takvim,
Bahçeden aldığınız toprakla 2/3’ü dolu küçük bir saksı,
2 küçük çay tabağı,
gereksiniminizdir.
Takvim, kağıda basılmış (ya da yazılmış) olmalı ve ilerideki birkaç ayı kapsamalıdır ,ancak gelecek birkaç yılı da gösterirse daha iyi olur.
Bu büyüde, Satürn’ün gücünü çağıracaksınız. Eski Yunan mitolojisinde Satürn, zaman tanrısı Kronos’ du. Bu ad, yeryüzündeki yaşamın geçici olduğu gerçeğini göğüsleyen içimizdeki bölümü simgelemektedir. Kronos’ a bazen ölüm tanrısı da denmekte; oysa, ‘ölümün kaçınılmazlığını duyumsatan tanrı’ daha uygun olurdu. Satürn’ün gökyüzünde (ya da başka yerde) bulunan bir tanrı değil, içimizdeki bir eğilim olduğunu bir kez daha vurgulamalıyım. Gerek bu gezegen, gerekse adı, gerçeği kabullenmek ve güçlüklerin karşısında duyarlı ve pratik olmak isteyen bir yanınızı simgeliyor. Bu, koruyucu bir tarafsızlığı besleyebilmek için uyandırılması gereken yanımızdır.

büyü ayni

o Çalışma masanızı örtü, mumlar, şamdanlar, tütsü, buhurdanlık, takvim, saksı ve 2 çay tabağı ile hazırlayın.
o Saksıdaki toprağın yarısını tabaklardan birine koyun; gerisini saksıda bırakın.
o Büyü öncesi rahatlatıcı banyonuzu alın ve küveti doldu suya bir damla Satürn öz yağı akıtın.
o Mumları yakın
o Mistik bir beş köşeli yıldız çizin; sonra da çevrenizde sihirsel bir çember oluşturun.
o Tütsüyü yakın ve gevşeyin. Artık, Satürn’ ün ruhunu çağırmaya
hazırsınız.
o Burnunuz, biraz sonra, Satürn tütsüsünün ağır ve azıcık küfe çalan kokusuyla dolacaktır. Kendinizi, sizden daha büyük ya da daha güçlü bir şeyin karşısındaymış gibi, bir parça garip ve sinirli hissedebilirsiniz. Bu, Satürn’ün ruhudur; doğum ve ölüm güçleriyle kaçınılmaz bağlantısı olan yanınızdır. İçinizdeki deneyimin, olgunluğun ve bilgeliğin sesidir,
o Gevşeyin ve tütsü dumanına bakın. Bilge, yaşlı ve iyilik sever birinin, dumanın içinden çıkıp odaya girdiğini hayal edin. Bu kişinin deneyimini ve bilgeliğini duyumsayın.

Birkaç saniye sonra, aşağıdakileri saygılı bir ses tonuyla söyleyin:
Karanlıktan ışığa
Yanlıştan doğruya
Doğumdan ölüme
Soluktan soluğa
Satürn dayanıklılığını, aklını ve rehberliğini çağırıyorum.
Kısa bir süre ayakta sakince durun.
Şimdi de, acele etmeden, takviminizi alın ve tütsü dumanının içinden geçirin. Bunu nazik, rahat bir tavırla yapın.
Takvimi küçük parçalar halinde yırtmaya başlayın ve bu parçaları boş tabağa koyun. Bu sırada aşağıda sözleri söyleyin:
Satürn, Satürn
Seni çağırıyorum
Her geçen günde bana rehberlik etmen
Ve kaderimi karşılamam için
Bana güç vermen için
Arzuladığım şeylerle değil de
Karşılaşacağını şeylerle
Daha mutlu olacağımı bildiğimden
Kendimi güvende hissediyorum,

(Eğer bu büyüyü belirli bir bağ ya da ortaklıktan kurtulmak için yapıyorsanız, “arzuladığım” sözcüğü yerine kişinin ya da durumun adını koyun.)
o Tabağı alın ve yırtık takvim parçalarını saksıya boşaltın. Kağıt kırpıntılarını ikinci tabaktaki toprakla örtün. Bunu yaparken aşağıdakileri söyleyin:
Toprağın içine
Kendi arzumu boşaltıyorum
Ve bu topraktan
Doğanın bana vereceği
Yeni bir armağan çıkacaktır
Bir kez daha gevşeyin ve derin bir soluk alın.
Büyü yapılmıştır,
o Oturun, gevşeyin ve yaşamınız boyunca hissetmiş olduğunuz tüm gerilimin altınızdaki döşemeye aktığını hayal edin.
o Sihirsel çemberi iptal edin, mumları söndürün ya da ışığı yakın.
o Büyüden 24 saat sonra, saksıyı ektiğiniz takvim parçalarıyla birlikte uzak bir yere (bir parkın, bir arsanın rahat bir köşesi ya da bahçenizin kuytu bir yeri olabilir) gömmelisiniz. Eğer saksı istemeyerek ortaya çıkarsa hiçbir zarar görmezsiniz. Ancak simgesel nedenlerden dolayı, ayini böyle sonuçlandırmak önemlidir. Bunu yapmadan önce ve yaptıktan sonra olağan biçimde gevşeyin. Çay, TV, kitaplar, eğlenceler her büyüden sonra gereklidir; bu büyünün de ayrıcalığı bulunmuyor. Eğer alkol kullanıyorsanız, bir şişe soğuk bira ya da bir bardak beyaz şarapla başarınızı kutlayabilirsiniz, Ne de olsa, artık bundan böyle zamanınızı üzülmekle harcamayacaksınız; başka şeyler yapmak için bol vakit olacak. Şimdiden bazılarını hayal etmeye başlayın, düşüncelerinizin sizi nereye götüreceğini görün.


*******************************************


Not: bu uygulama su karakuşundur aslında bir çok batı büyü ekollerinin uygulamalarının birleşmesidir. yani uydurmadır . örnek olsun ve haberiniz olsun diye siteme ekledim pek işe yarayacak bişey değil.
 

hazal10

Kayıtlı Üye
Katılım
25 Ocak 2011
Mesajlar
18
Tepkime puanı
2
Urum, bu satürn tütsüsü vs. malzemeleri nereden temin edebiliriz?
 
Üst