Satanizm Hakkında Doğrular ve Yanlışlar

GabrieL.

Kayıtlı Üye
Katılım
1 Eki 2011
Mesajlar
204
Tepkime puanı
86
Konum
Deustchland
İş
Science Writer at BBC
Bu yazımda sizlere bazı genel soruların cevaplarını vermek sureti ile satanizmi tanılayacağım.

Satanistler tanrıya inanır mı?

Satanistler tanrıya inanmazlar. Bunu su şekilde izah edebiliriz. Tanrı mutlak iyiliğe karşılık bir kavramdır. O bağışlayıcı ve affedicidir. Oysa dünya mükemmel bir adalet ve düzen içerisinde değildir. İnsanlar birbirini öldürmekte, yaptıkları günahlar için sürekli af dilemektedir. Mutlak iyi bir tanrı söz konusu değildir. Tüm kozmosun mutlak adaleti olmayan bir düzeni ve enerjisi vardır. Tüm bu yaratımın bu düzensizlik içerisinde Evrenin mimarı gibi bir kavramla ortaya çıktığı söylenemez. Evren bir tümlük içerisinde kendi dinamiği ve enerjisi ile bir varlıktır.

Satanistler Şeytanı tanrı olarak mı görür?

Satanizm de iki yaklaşım bulunmaktadır. Bunlar sol kol Satanizm'i ve modern Satanizm'dir. Modern Satanizm de şeytan tanrısal zıtlığı simgeleyen bir simgedir. Modern Satanizm'de şeytan yoktur. Sol kol Satanizm'de ise evrenin gücü ve kozmosun bir yanını da bizim göremediğimiz varlıklar oluşturur. Bunlara Melek ve Demon denmektedir, bu varlıklar mevcuttur fakat tanrısal bir kavram değil kendi düzenlerinin kavramlarıdır. Bazı sol kol yaklaşımlarında satan tüm diğer demonlar gibi bir tanrıdır bazılarında ise önemli bir ruhani yaratıktır. Genellikle satan insana tanrı olmanın yolunu gösteren bir ruhani oluşum olarak görülür.

Satanistler ayin yapar mı?

Satanistler ayin yapar. Ayinlerin pek çoğu meditasyon içerir. Modern Satanizm'de bunlar hoş aktiviteler olarak geçerken klasik Satanizm'de (sol kol) bu rutualler diğer ruhani yapılar ile etkileşime girmek için yapılır. Ayinler tapınma değildir.

Satanistler cennet ve cehenneme inanır mı?

Satanistler kesinlikle insanların iyi ve kötü olarak sınıflandırılamayacağını düşünür. Tanrıya küfür İslam gibi bir dinde büyük günahtır fakat hayat sizin bacaklarınızı elinizden alırsa tanrının size adaletli davrandığını düşünür müsünüz? Bu adaletsiz ortam içinde inanları iyi ve kötü diye ayırtmak imkansızdır. Bu nedenle kötülerin yakıldığı bir cehennem ...... bir cennet gravürü yanlıştır.

Satanist'lerin bir kısmı ölümden sonra hayata inanır. Genellikle bunun için mısır mitlerinden gelen Orion takım yıldızı yönünde bir mekandan söz edilir. Bazı Satanistler ölü ruhlar mekanını paralel bir dünya olarak görür. Bu ölüler diyarına Satanizm geleneğine göre cehennem de dendiği olmaktadır. Bu anlayışta cehennem kazanların olduğu bir mekan değildir. Cehennem için genellikle kale ve şatoların olduğu mavi auralı bir mekan tanımı yapılmaktadır.

Demon nedir?

Demon özel bir enerji formunda bir yaratıktır. Bunlar meleklere benzemektedir. İncil Tevrat Kuran gibi kitaplar bunların düşmüş melekler olduğunu söyler fakat Satanizm'de bu yaratıkların düşmediği inancı vardır. Satanist'ler demonları özel formlu yaratıklar olarak görür. Demonlar doğanın bazı güçlerini kontrol edebilmektedir. Satanistlerin bir kısmı ise demonların varlığına inanmaz.

Satanistler kedi keser mi?


Satanistlerin hiç bir hayvan ile alıp veremediği yoktur. Satanizm'de kurban inancı bulunmamaktadır. Kurban inancı Yahudilikte günah keçisi, İslam'da kurban, Hıristiyanlıkta İsa'nın bedeni şeklindedir. .... Satanizm'de rutueller esnasında sunaklar kullanılır ama bu sunaklara ölü hayvan değil yanan mumlar konur. Satanizm'de beş elemente önem verilir. Bunlar ateş, su, toprak, hava ve ruhtur. Bu elementler haricinde bir materyal kullanılmaz. Bazı gençlik gurupları saçma sapan ayinler tertip etmiş olmaları onları Satanist yapmaz.

Satanistler kötü davranışlar sergiler mi?

Davranış davranıştır. İyisi kötüsü olmaz. Satanistler özel olarak kötü davranmaz. Genel olarak ahlakın temeli din değildir. Birisi size fazla para üstü verirse iade edersiniz, önünüzde çocuk arabalı bir hanım basamaktan çıkamıyorsa arabayı kaldırır yardım edersiniz. Bunun din ile bir alakası yoktur.

Satanistler 13 sayısına önem verir mi? Her ayın 13'ünde ayin yapar mı? Ayın 13'ünde doğanları öldürür mü?

Demon biliminde şeytanın rakamı 6 veya 7'dir, Lucifer'inki ise 9'dur. Bir senede ay toplam 13 kere dolun ay olur. 13 rakamının kötü azledildiği dinin adı Hıristiyanlıktır. 13ncü havari ihanet etmiştir bundan kaynaklı bir 13 kötülüğü inancı vardır. Satanistler ayın 13'de hiç bir şey yapmazlar. Dolunay zamanlarına Estabat denir ve bu zamanlar satanistler bir araya gelir. Bir satanist covende en fazla 13 üye bulunur. Satanizm'de geçen bayramlar 31 Ekim Samhain (Halloween), 21 Aralık Yule, 31 Ocak Imbolc (Candlemass), 21 Mart Vernal, 30 Nisan Beltaine (Walpushnach), 21 Haziran Litha, 31 Temmuz Lughnassad, 21 Eylül Mabon şeklindedir. Ayın 13ünün hiç bir anlamı yoktur. Satanistler kimseyi ve hiç bir canlıyı öldürmezler çünkü bir faydası yoktur. Ayrıca bu satırları yazarken 13 mart doğumlu olduğumu da söylemeliyim.

Yıldızın içindeki keçi kafası şeytanı mı simgeler?


Hayır. Bu simgenin adı Baphometh'tir. Baphomet tapınak şövalyelerinin taptıkları iddia edilen demondur. Katolik kilise tapınak şövalyelerini bu sav sonucu dağıtmıştır (Ayın 13nde cuma günü). Baphomet aynı zamanda tarih boyunca Satanist addedilen işlerin içinde adı geçmiştir. Simge daha sonra Crolyew tarafından son halini almış ve çevresine İbranice Lavetian yazılmıştır. Simge Satanizm'in simgesidir fakat simge Satan değildir. Baphometh tahıl ve verim tanrısıdır.

Ters pentagram nedir?

Pentagram beş köşeli yıldıza verilen addır. Bu simge tarih boyunca Venüs yıldızı (Venüs gezegeninin ekinoks anında gece boyu gökte çizdiği şekil) ve doğanın beş elementi ile ilişkilendirilmiştir. Yıldızın en üst kısmına ruh ucu oturacak şekilde ruh, hava, toprak, su ve ateş elementlerinin yerleştirilerek ayin yapılması tarihin ilk dönemlerinden beri gelen bir törendir. Simgenin Satanizm'de ters olmasının anlamı ise kısaca ruh ucuna kişinin kendisinin oturarak pentagrama bakması esnasında gördüğü görüntüden kaynaklanmaktadır. Pentagramın düz veya ters olmasının özel bir başka anlamı yoktur. Wicca ve paganlar pentagramı düz olarak taşırken biz Satanistler ters olarak taşımaktayız bu bizim farklı bir gelenekten geldiğimizi göstermemektedir.

Ters haç nedir?

Ters haç Satanistlere özgü bir işaret değildir. Bu simgeye anti-christ denmektedir. Hıristiyanlık ve tüm semavi dinlere karşı olmayı simgeler. Ters haç simgesini Satanistler haricinde tüm Hıristiyanlık karşıtları da kullanır.

Satanistler metal müzik dinleyen ve siyah giyen gençler midir?

Satanistler metal müzik dinleyecek diye bir kural yoktur. Bazı Satanistler klasik müzik ve operadan hoşlanır, bazıları ise elektronik müzik dinler. Satanizm konulu müzik yapan metal gurupları genelde black metal guruplarıdır. Zaten black metalin simgesinin de baphomet olması bunun bir göstergesi kabul edilebilir. Black metal gurupları Satanizm temalı şarkı yapmaları onları illa ki Satanist yapmaz. Fakat her dinin dini objelerini anlattığı bir müzik türü ve ilahi sistemi vardır. Satanistlerin bir kısmı bunu sert müziklerle gerçekleştirmektedir. Satanist kökleri binlerce yıl önceye giden ve özellikle ortaçağ ve ortaçağ sonrası Avrupası'nda şekillenen bir inanç sistemidir. Metal müzik ise hard core sonrası çıkmıştır. Black metal ise tür olarak çok daha yenidir. İlk modern Satanistler ocult müzik türleri ortaya koymayı denemişlerdir. Ortaçağda ise daha çok tiyatral etkinlikler ve opera ile yazılı edebiyatta Satanizm etkisi görülebilir. Her din gibi Satanist de edebiyatı etkilemiştir. Bu her yazılan şey doğrudur anlamına gelmez çünkü edebiyatta ve sanatta en etkin din her zaman Katolik Hıristiyanlık olmuştur. Buna paralel protest bazı kilise yapılarının şeytan görüşleri de edebiyata nüfus etmiş ve etkili olmuştur. Satanistler siyah giymek durumunda değildir. Genellikle siyah tercih edildiği olmuştur ama pek çok takım elbiseli gravatlı Satanist de bulunmaktadır. Kıyafetine bakarak insanın Satanist olduğunu anlayamazsınız. Hatta Satanist olmayan pek çok insan siyah giyer ve Satanizm ile benzer söylevlerde bulunur. Bu onları Satanist yapmaz. Satanistler ayin esnasında (summon rutuali ve demon ile iletişim çabası) düz renkleri tercih eder. Düz siyah veya düz beyaz en çok kullanılanlardır. Bu işlem esnasında çıplak olma durumu da olabilir. Çıplaklık her zaman cinsellik değildir. Cinsellik o kadar da kötü olmasa bile. Demon ilişkilerinde genellikle tek başına gerçekleşir. Bu bir konsantrasyon işidir. Meditasyon çabasıdır. Satanistlerin büyük bir çoğu summon esnasında çıplak olmayı yiyeler. Modern Satanistler summon rutuali (davet ayini) gerçekleştirmez.

Satanizm'de loca veya benzeri yapılanmalar var mıdır?

Satanizm'de loca ve loncalar yoktur. Bunlar masonluğa özgü yapılanmalardır. Satanizm'de Satanistlerin bir araya geldiği yapının adına Coven denmektedir. Coven İngilizce'den Türkçe'ye anlamı ile Cadı topluluğu demek olup belirli ve yeter sayıda üyeden meydana gelir. Bu üyeler genellikle covenin simgeleştirdiği demonun sigilini (işaretini) kullanırlar. Covenin başındaki kimseye rahip (Kadın veya erkek olabilir. Cinsiyet ayrımı yoktur.) denmektedir. Covendeki ikinci adam daha çok toplantı yeri zamanı müzik ve yiyecekleri organize eder. Coven toplantısında sosyal konularda sohbetler edilir kitaplar paylaşılır. Bir arkadaşlık kulübüdür kısaca.

Satanistler ruh çağırır mı?

Daha çok demonik guruplarda qijia tahtası (cadı tahtası, bu tahtada harflerden oluşan bir tahtadır kabın üzerine parmak konur ve harfler üzerinde gezinilir.) kullanıldığı olur. Ama bu tur bir çaba genellikle sergilenmez. Demon summon ederken tahtadan çok meditasyon faydalı olmaktadır. Buna astral dünyaya geçiş de denmektedir. Genellikle düz giysiler ile veya çıplak olarak yanan aleve bakarak ve pentagram içinde oturarak veya pentagramın ruh gözünde oturarak gerçekleşir.

Satanistler dua eder mi?

Satanistler Tanrıya dua etmez. Ama ayinler için özel büyülü cümleler kullanılır. Bu kelimeler genellikle Enoch dilinden gelir. Satanistler enoch dilini sıklıkla kullanılır. Bu dil Dr. Jhon Dee'ye dikte edilen meleklerin dilidir. Zaten Satanist ayinler de daha çok Dr. Dee'nin yaptığı büyülerden gelmektedir. Yo, Iao, Kuwahah, Iaida, Saitan, Hail, Ave, Shemhamforash, Ragie en çok kullanılan sözlerdir.

Satanistlerin özel selamlaşma metotları varmış, bu doğru mu?

En çok kullanılanı Hail! dir. Seslenmek anlamına gelir. "Hail!" şeklinde selamlaşma gerçekleşir. Satan ismi de Hail ile anılır rutuallerin sonunda. "Hail Satan" şeklinde kullanılır. Hail ile her şey kullanılabilir. "Hail Azazel", "Hail Lilith" bazı örnekler olabileceği gibi "Hail Arkadaşım" da denebilir. Bir diğer kelime ise "Ave!" dir. Çiftli kullanıldığı olur. "Ave Ave! Demonos" şeklinde ikili kullanılır. Bir diğer kelime Regie ise nadiren kullanılır. Satanistler ayin sonunda "Shemhamforash!" (Tüm eski Tanrılar adına demektir, Kabalizmde 72li ruh silsilesidir Goitia sayısı da 72dir çünkü bunlar eştir.) da diyebilir. Shemhamforash elle de yapılabilen bir işarettir. Elin orta ve yüzük parmakları içe katlanır ve başparmak ile üzerine bastırılır. Böylece iki boynuzlu bir kafaya benzeyecektir.

Satanistler kara büyü yapar mı?

Büyünün rengi olmaz. Büyü büyüdür. Tüm ocult (gizemcilik), hermetik (gizli) ve ezoterik (kendi içinde kapalı) yapılarda olduğu üzere satanistler de büyüler ile ilgilenir. Rutuellerin her biri bir büyüdür.

Satanistler ruhunu Şeytana satmış diyorlar, bu doğru mudur?

Satanistler Satanist olurken, coven içine girerken bir inisiyasyondan (giriş töreni) geçer. Bu inisiyasyonlardan en çok bilineni kişinin bir kağıda kendi kanının (başka pek kan kullanılmaz, bazı guruplarda kandillerin içine bir damla damlatıldığı olur) bir damlası ile imza atıldığı törendir. Bu tören giriş için yapılır. Ruh kimseye satılamaz. Bu giriş töreni eski cadı geleneklerdendir.

Satanistler Cadı mıdır?

Cadılığın bir dini yoktur. Wiccaların idda ettiği gibi bir cadı dini bulunmamaktadır. Witchcraft ise cadılık sanatıdır. Bu sanatı daha wiccalar yokken sahiplenen kimseler Satanistlerdi. Tüm cadılar şeytana tapmakla asıldıklarına ve yakıldıklarına göre ve Salem faciasını tek anan gurup Satanistler olduğuna göre. Satanist doktrinlerin hepsinin sekiz bayrama denk gelmesi. Lilith saygısı ve Coven geleneği Satanizm özgü olduğuna göre önce gelen bu unvanı çoktan kapmıştır. Wiccalar düşünüp kendilerine neden wicca dediklerini açıklamak durumundadır.

Satanist olursam bana tecavüz ederler mi?


Satanistler özgür seksi savunur. Bu özgürlüğün içerisinde sizin özgürlüğünüz de bulunmaktadır. Satanizm'de temel yaklaşım semavi dinlerin seks üzerine giderek insanları aptallaştırdığı yönündedir. İsteyen insan istediği diğer bir insan ile isterse seks yapar isterse yapmaz. Bu onların bileceği bir iştir. Satanizm'de seks için özel rutueller ve büyüler bulunmaktadır. Bu işlem iki kişinin rızası ile olur. Bir kadını bağlayıp tecavüz etmek diye bir şey yoktur. Satanizm'de kadın ve erkek eşittir ve özgür yaratıklardır. Hiç bir kadın erkeğin boyunduruğuna girmez. Sunakta kadın şeklinde bir rutuel yoktur. Şeytana kadın bedeni sunulmaz. Satanizm Hıristiyanlık ve İslam gibi dinlere kıyasla daha Femindir (Kadınsı).

Satanistlere Satan diye hitap edersem neden değişik tepkiler alıyorum?

... . Satanistler Şeytan ilişkisi tanrı tapıcılığına benzememesine rağmen figüratif bir Satan saygısı vardır. Bir Satanist'e "satan ne haber" derseniz. "Baban (tanrın) Satandır". "Ben insanım". "Buyur ölümlü" gibi bir tepki almanız doğaldır. Satanist o kimsenin dini adıdır. Satan bu dindeki önemli figürdür. Satanizm dini yapının adıdır. Hepsi farklı kavramlardır.

Satanizm diğer dinler hakkında neden bu kadar yorum yapıyor?

Satanizm hakkında diğer dinler o kadar çok yorum yapıyor ki. Habis pislik bir yapılanma olarak görüldüğümüz için diğer dinlerin de yorum hakkını kendimizde görebiliyoruz. Ayrıca Satanistler çok fazla dini literatürler ile ilgilidirler. Her dinin dini literatürünü inceleriz. Hatta normal inananlarından daha iyi İsevilik, Musevilik, davudilik ve Muhammedilik yorumları yaptığımız olur. Gnostizm, Kabala, Ben-i vicudilik hakkında çok bilgilerimiz vardır. Bu onlardan olmamız demek de değildir. Bir Satanist'in Latince, Hebrew, Arapça veya Aramca bilmesi onu o konunun dahiline sokmaz.

Kaynak : Alıntı
 

Kizir

Banlı Kullanıcı
Katılım
29 Mar 2012
Mesajlar
124
Tepkime puanı
3
İş
Öğrenci
Ben bu satanizm ve bu tarz grupları şöyle yorumlamak istiyorum: Aslında hepsinin inandığı felsefe ortak nokta kabalist felsefe ancak direkt olarak insanları buna inandırmak zor. Grup grup bunu yapmak daha kolay örneğin:Satanistlerin olduğu sınıf bir grup diyelim onlar içinde bölünüyo gene. Materyalizm diyelim buda bi sınıf sadece örnek olsun diye. X grubuda olabilir bu. Bence temel amaç satanizm adı altında kabalist düşünceleri enjekte etmek genç nesile, orta yaş grubuda zaten mason localarının ileri seviyede kişileri oluyo. Şimdi satanist birisine sorsak neye hizmet ediyorsun diye şeytan inancı varsa şeytana inanıyorum der masonmusun dersen reddeder. Kalabayamı inanıyosun desek reddeder. Ama uyguladığı işlemler kabalist düşüncedir. Amerika çok uyanık araştırmacı bi devlet neden derseniz. Bi tarihe pozitif ve negatif yönden bakalım OSMANLI 6000 yıl hüküm sürdü bunun sebebi dini,teşkilatı vs... Amerikanın birçok devlet kolunda Osmanlının sitemini görmek mümkün eyalet sistemi diğer yandan sıcak topraklara gidelim mısır firavun dönemi , manevi açıdan büyücülüğün en üst düzeyde olduğu bir yer, Amerika hem ordan hem ordan alıp gücünü muhafaza ediyo bu şekilde neden böyle devletlerin metafizikle uğraşan bi gizli birimi var bu yüzden büyüyle hüküm süren firavun kabalist büyüler. Teşkılatıda Osmanlıdan vb devletlerden almış. Her şeyi iyi bilip araştırıyorlar. Örneğin Duygusal müzikte duygulanır hareketlide canlanırız. Bu bile insan beynini ufaktan ufaktan yönlendirir. Dini açıdan bakmıyorum olaya ama genç nesil çok bozuldu. Ahlaki değerler gitti saygı sevgi kalmadı güven kalmadı bozdular Türkiyenin bi çok yapısını. Bizi tarihimizden uzak tutmak için Muhteşem yüzyıl dizisinde yapılanlar yetti bize Muhteşem Süleymanı kadın düşkünü gibi gösterdiler. Senaryosu nerden geliyo peki bu dizinin Fransızlar yazıyo. Bizi asıl dinimizden ve güçlü tarihimizden uzaklaştırıp alt edecekler aksi takdirde Türkü yenmek mümkün değil bunu bizden iyi biliyolar yıllarca sabır ettiler. Olurda ben ölürsem ilerde yaşlanınca adamın biri bunları dediydi dersiniz. Satinizmde bir din illaki hoş görüm var ancak asıl neye hizmet ediliyor millet bunu görmeli. Şuda bir gerçek bu kabalist felsefe büyü ve insan psikolojisini kontrol etmeyi vb şeyleri en üst düzeyde barındırıyor. Neden dersek mısırda tıp ilerdeydi piramitlerde ruhun enerjisinin kalması sağlanmaktı amaç piramitlerin mucizesini bilir herkes. Astronomi gök bilimleri üst düzey. Aslında biz geçmişteyiz hala. Sadece kullandığımız şeyler modern cihazlar felan ama geçmişteki kadar parlak bi dönemde değiliz. Kısacası birazda mantığımızla düşünelim nesilin dini değerini geçtim ahlaki değerleride gidiyo.
 

GabrieL.

Kayıtlı Üye
Katılım
1 Eki 2011
Mesajlar
204
Tepkime puanı
86
Konum
Deustchland
İş
Science Writer at BBC
Sayın TeKTo sözlerinizin büyük kısmına hakvermek gerektıgını dusunuyorum.Fakat sunuda belırtmelıyım Kabala Felsefesı bırkac grup tarafından benımsensede Satanızım temelınde cok ozur bır Dını ınanıstır.Oylekı Grup ıcınde bır uye dıger bır uye ıle aynı seylere ınanmak zorunda bıle degıldır.Cınsellık serbesttır... Bu boyle uzar gıder. Demek ıstedıgım sukı bırkac grup bunu yapsada bu ogretılerı tum Satanızım verdıgını sanmıyorum sonucta Satanızım bıreysel bır Dın. Iyı forumlar
 

codzombi

Kayıtlı Üye
Katılım
12 Kas 2011
Mesajlar
1,169
Tepkime puanı
119
Ekollerin farklılığına göre değişir satanizmin ne olup olmadığı. Ama hani satanizmi böyle genellemek doğru değildir. Leaveyciler farklı öbürleri başka . Ama hepsinin ortak noktası "Satan"dır.
Bu konuda hemfikiriz ama dediğim gibi satanizmi çok masum göstermekte komiktir.
Mesela orada ters haç satanistlerin değil , hristiyan karşıtı olanların yazılmış de ters haç satanistlerin olduğu kesin, ters pentagram, kuru kafa da öyle..
Mesela bazıları insan kurban eder,bazıları kedi,bazıları keçi kurban eder. Bu ekol farklılığı hep .
 

Kizir

Banlı Kullanıcı
Katılım
29 Mar 2012
Mesajlar
124
Tepkime puanı
3
İş
Öğrenci
Masonlar yani modern tapınak şövalyelerinin simgesi var eşcinselliği gösterir. Bu birçok grupta mevcut. Eşcinsellik kavramı. Sadece aklı,zekası olan insan varlığının hayvanlar kadar mantıklı olamadığını söylemek isterim sebebi ise hiç erkek aslanla erkek aslan çiftlerşirken görüldümü hayır böyle yüzlerce örnek verilebilir. Bir canlının dişisi erkeği var ve birinde bişey eksikse öbüründe var bu zevklerini tamamlamakta çiftlerde var. Aynı cinse ilgi duymak çok saçma gelir bana sapkınlık gelir. Hayvanlar bile bunun bilincinde ama akıllı ve medeni gibi davranan insan bunun bilincinde değil. Hayvan kadar olamıyolar illaki bi akışı bozacak insan şu dünyada insan olmasaydı diğer canlılar okadar uyum içinde yaşardıki. En vahşi canlı insan. Eşcinsellik vb şeyler sapkınlıklar hoş değil. Kadın var erkek var biribiri için gerekli organları var. Tencere kapak misali. Ama insanlar illa bişeyi saptıracak yoldan çıkaracak tencereyle tencere hiç örtüşü mü ? Kapakla kapak olmaz. Mantıklı ve zekice düşünülse herşeyin doğrusu bulunur. Ama gel gelelim insanın iradesi ve menfaat duyguları buna engel oluyo. Eşcinselliğe karşı biriyim ama tutupta hakaret edecek değilim öyle olanlara ama sadece tek dediğim mantıklı düşünmeleri. Herşeyin çifti var eksik yanın karşı cinsindedir aynı cinste aramak düşüncesizlik bence. Yanlış anlamasın kimse beni haz ve zevk ölçen bir cihaz olsa kadın-erkek ilişkisinde zevki geçemez ne erkek-erkeğe nede kadın-kadına basit şeyler için büyük kayıplar sapkınlıklar ortaya çıkıyo. Gene dediğim gibi hayvanlar kadar düşünceli değiliz. Hayvanlardan mı öğrenecez diyecek biri olursa evet Adem (as) oğlu Kabil, Habil'i öldürünce kuştan gördü toprağa gömmeyi. Bukadar basit. Kabalist felsefe çok derin bi konu bence ve eminimki bu sitede ileri düzeyde bileni bulmak imkansız sadece büyüden ibaret değil tıpdan,astronomiden,psikolojiden,sosyal ilişkilerden ve birçok şey var kabalada yer alan. Aslında bilmedende olsa masonluk ve tapınak şövalyelerinin ritüellerini yapıyo insanlar onlar normal bişeymiş gibi geliyor enbaştada eşcinsellik aslında bu tapınak şövalyelerinin bi ritüeli bu ama sorsak eşcinsellere birbirini tatmin ettiklerini söyler. Benim istediğim sapkınlık olmasa,azgınlık baştan çıkmışlık olmasa bu ülke kalkınır. Ama git gide ufaktan ufaktan bozuluyor nesil.
 

gümüş

Kayıtlı Üye
Katılım
11 Kas 2010
Mesajlar
1,683
Tepkime puanı
252
Sn TekTo

Sadece bilgi için ekliyorum

Eşcinsellik hayvanlar ve hatta böcekler aleminde bile sıkça gözlemlenmiş belgelenmiştir.

Kişilere eşcinselliğe nasıl bakmaları gerektiğine dair öneri getirmeyi düşünmemekle beraber aşağıda ki alıntıyı ilgilenebilecekler için ekliyorum.

" İnsan haricindeki hayvanlarda doğal bir durum olan eşcinsellik, insanlardaki eşcinselliğin de doğal olduğunu gösterdiği için tutucu, dindar ve LGBT sosyal hareketlerine karşı olan çeşitli gruplar tarafından tartışmaya açılmıştır. Bu konudaki çalışmalar aynı zamanda Ortaçağ'dan beri var olan "peccatum contra naturam" (doğaya karşı işlenen günah) - Thomas Aquinas - görüşünü de temelinden sarstı.[7] Mantıksal ya da ahlâki akıl yürütmelerde bulunulsa da, hayvanlarda eşcinsellik geçerli bir tartışma konusu haline geldi. Bununla birlikte hayvan davranışlarının bir şeyin ahlâki olup olmadığı konusunda baz alınmasının mantıksız olduğunu iddia edenler de vardır"

Bruce Bagemihl'in 1999 yılına ait makalesi ise; içlerinde primatlardan bağırsak solucanlarına kadar bir çok canlının yer aldığı 500'ü belgelenmiş, yaklaşık 1500 türden bahsederek hayvan türlerinde ki cinsel çeşitlilik üzerine açıklamalar getirmiştir.
 

Kizir

Banlı Kullanıcı
Katılım
29 Mar 2012
Mesajlar
124
Tepkime puanı
3
İş
Öğrenci
Bilimsel olarakta eşcinsellik doğru değil sonuçta erkek erkeğe ilişki, hastalık vb. Bilimsel olarakta hesaplansa en iyi seçim gene karşı cins çıkar. Hayvanları duymamıştım ama eminim insan müdahale etmiştir o hayvanlara eminim doğal zincirinde yaşayan bi hayvanda göremezsin onu kesinlikle deneyle felan bi şekilde yapılmıştır.
 

gümüş

Kayıtlı Üye
Katılım
11 Kas 2010
Mesajlar
1,683
Tepkime puanı
252
Bilimsel olarakta eşcinsellik doğru değil sonuçta erkek erkeğe ilişki, hastalık vb. Bilimsel olarakta hesaplansa en iyi seçim gene karşı cins çıkar. Hayvanları duymamıştım ama eminim insan müdahale etmiştir o hayvanlara eminim doğal zincirinde yaşayan bi hayvanda göremezsin onu kesinlikle deneyle felan bi şekilde yapılmıştır.

Sizinkisi de bir görüş sonuçta :)

Ama zaten konumuz eşcinsellik değil, ilintili olarak bahsi geçtiği için bir dipnottu sadece +)

İyi forumlar
 

Kizir

Banlı Kullanıcı
Katılım
29 Mar 2012
Mesajlar
124
Tepkime puanı
3
İş
Öğrenci
Evet :) Son bişey daha eklemek isterim şu besin zinciri vardır işte otu koyun yer onu şu yer felan diye sırayla doğal bir denge gider ve dışardan müdahale edilmezse bu zincir kopmaz bozulmaz. Doğal olarak kadın erkek bu zincirde yer alır yapay olan ise eşcinselliktir insanın sonrada icat ettiği bişey. :)
 

GabrieL.

Kayıtlı Üye
Katılım
1 Eki 2011
Mesajlar
204
Tepkime puanı
86
Konum
Deustchland
İş
Science Writer at BBC
Sayın TeKto size Konu dısına fazla cıkmadan Satanizm cercevesınde bu gorusunuze bır kac soz etmek ısterım oncelıkle Anton LaVey ın yazdıgı kıtaptan bu konu hakkında ayetlerı yazayım;

52. Utanmayın arzularınızdan, isteklerinizden; tanıyın kendinizi!
Neyseniz, o olun! Yapın, ne isterseniz. Ve asla kınamayın, başkasının
ihtiraslarını ve ten açlığını. Saygı gösterin birbirinizin isteklerine. Köle
etmeyin eşlerinizi. İsteyen tek eşli olur, isteyen çok. Kimse zorlanamaz.
53. Eşlerinize imkan tanıyın, ama o da size tanımalı. Sevecekseniz,
gerçekten sevin. Eşinizi köle olarak gördüğünüz için değil. Size bağlı ve
sizin kullanımınızın aracı olduğu için değil. Utanmayın birbirinizden ve de
saklamayın içinizi
. Sizi hasta eden de budur, riyakar yapan da. Sahte
dinlerin içinde, tenin isteği kaynayan ama bundan utanan, gizli gizli
herkesi aldatan dindarları gibi olmayın!
54. Toplanın kendi sayınızca, az ya da çok olarak. Önce anın isimlerimi.
Adlarımı sayın bildiğinizce. Benim bilgimi çekin üzerinize. Sonra uzun
uzun terennüm edin ismimi. Kapatın kafanızı her fısıltıya. Sonra, kendinizi
anlatın birbirinize. Zayıflıklarınızı koyun ortaya ve isteklerinizi. Kabul
edin birbirinizi, en iğrenç yanlarınızla. Ne utanma olmalı benim
ibadetimde ve ne de korku. Saygı da istemem sizden. Sayın kendinizi
yeter, tanıyarak zayıflıklarınızı.Satanizm Eşcınsellıgı savunmaz.Sadece ınsanların Dini baskılarla ıcıne gomduklerı cınsel arzuların dogal oldugunu ve gunah olmadıgını savunur.Ayrıca ekler neysenız o olun utanmayın bundan ve bırbırınızden der. Escınsellık bır tercıh meselesıdır bunu ovmez sadece onunda oyle kabul edılmesını ve ınsanın kendısınıde kabul etmesını ogutler...
 

vildann

Banlı Kullanıcı
Katılım
31 Ocak 2013
Mesajlar
123
Tepkime puanı
2
:hang:Hadi kendimizi yanardağa atalım da kurtulalım.Şu zavallı şeytanı hep kötü bilmişler yahu.Ne yapcaz iyiliği merhameti yaşasın kötülük diye bağıracağım. Herkes şeytan olsun .Zavallı şeytanda yoruldu artık daha fazla uğraşmasın.Kısaca böyle satan kardeşler lafı uzatmaya gerk yok
 
Ü

Üye silindi 56746

tanrı adaletsiz ve zalim, dünya kötü, bazı insanlar zavallı durumda... böyle idrak edilen bir dünyada bir an olsun huzurlu yaşamak mümkün mü? satanizm inancına bağlı olan kişiler iç huzurunu neyle sağlıyor?

bir de yukarıdaki yazıda denmiş ki "davranış davranıştır, iyisi kötüsü olmaz"; o zaman satanizmde adalet ne şekilde tezahür ediyor? ya da sanatistlerin adalet kavramı mevcut mu?

merak ediyorum bu soruların cevaplarını...
 

Kızılsancılar

Kayıtlı Üye
Katılım
7 Nis 2022
Mesajlar
69
Tepkime puanı
21
Sayın TeKto size Konu dısına fazla cıkmadan Satanizm cercevesınde bu gorusunuze bır kac soz etmek ısterım oncelıkle Anton LaVey ın yazdıgı kıtaptan bu konu hakkında ayetlerı yazayım;

52. Utanmayın arzularınızdan, isteklerinizden; tanıyın kendinizi!
Neyseniz, o olun! Yapın, ne isterseniz. Ve asla kınamayın, başkasının
ihtiraslarını ve ten açlığını. Saygı gösterin birbirinizin isteklerine. Köle
etmeyin eşlerinizi. İsteyen tek eşli olur, isteyen çok. Kimse zorlanamaz.
53. Eşlerinize imkan tanıyın, ama o da size tanımalı. Sevecekseniz,
gerçekten sevin. Eşinizi köle olarak gördüğünüz için değil. Size bağlı ve
sizin kullanımınızın aracı olduğu için değil. Utanmayın birbirinizden ve de
saklamayın içinizi
. Sizi hasta eden de budur, riyakar yapan da. Sahte
dinlerin içinde, tenin isteği kaynayan ama bundan utanan, gizli gizli
herkesi aldatan dindarları gibi olmayın!
54. Toplanın kendi sayınızca, az ya da çok olarak. Önce anın isimlerimi.
Adlarımı sayın bildiğinizce. Benim bilgimi çekin üzerinize. Sonra uzun
uzun terennüm edin ismimi. Kapatın kafanızı her fısıltıya. Sonra, kendinizi
anlatın birbirinize. Zayıflıklarınızı koyun ortaya ve isteklerinizi. Kabul
edin birbirinizi, en iğrenç yanlarınızla. Ne utanma olmalı benim
ibadetimde ve ne de korku. Saygı da istemem sizden. Sayın kendinizi
yeter, tanıyarak zayıflıklarınızı.Satanizm Eşcınsellıgı savunmaz.Sadece ınsanların Dini baskılarla ıcıne gomduklerı cınsel arzuların dogal oldugunu ve gunah olmadıgını savunur.Ayrıca ekler neysenız o olun utanmayın bundan ve bırbırınızden der. Escınsellık bır tercıh meselesıdır bunu ovmez sadece onunda oyle kabul edılmesını ve ınsanın kendısınıde kabul etmesını ogutler...
Şunu bence satanist felsefesinden çıkarıp, özgür irade diyelim.

Insanoğlu oldukça da özgür iradesini kullaniyor zaten; savaşıyor, birbirini öldürüyor, tecavüz ediyor, toplu seks yapıyor vs. Dinlerin değer yargıları ve yasakları da olmasa çocuklarıyla da birlik olmayı çok normal sayacaklar....

Peki, hayvandan insanı birbirinden ayıran, yani hayvani içgüdünün ileri tezahürü ne olacak? Yoksa öyle bir tekamüliyet yokmu?
Zaten isteyen istediğini yapıyor, satanizm çatısında kurumlaşma halinimi almalı?

Bence fena olmaz. Hiç olmazsa herkezin rengi belli olur....şunu merak ediyorum, satanizm ile lucifer'i bir tutmuyorsunuzdur sanırım.
 

Garlanda

Kayıtlı Üye
Katılım
21 Mar 2022
Mesajlar
28
Tepkime puanı
13
Bu yazımda sizlere bazı genel soruların cevaplarını vermek sureti ile satanizmi tanılayacağım.

Satanistler tanrıya inanır mı?

Satanistler tanrıya inanmazlar. Bunu su şekilde izah edebiliriz. Tanrı mutlak iyiliğe karşılık bir kavramdır. O bağışlayıcı ve affedicidir. Oysa dünya mükemmel bir adalet ve düzen içerisinde değildir. İnsanlar birbirini öldürmekte, yaptıkları günahlar için sürekli af dilemektedir. Mutlak iyi bir tanrı söz konusu değildir. Tüm kozmosun mutlak adaleti olmayan bir düzeni ve enerjisi vardır. Tüm bu yaratımın bu düzensizlik içerisinde Evrenin mimarı gibi bir kavramla ortaya çıktığı söylenemez. Evren bir tümlük içerisinde kendi dinamiği ve enerjisi ile bir varlıktır.

Satanistler Şeytanı tanrı olarak mı görür?

Satanizm de iki yaklaşım bulunmaktadır. Bunlar sol kol Satanizm'i ve modern Satanizm'dir. Modern Satanizm de şeytan tanrısal zıtlığı simgeleyen bir simgedir. Modern Satanizm'de şeytan yoktur. Sol kol Satanizm'de ise evrenin gücü ve kozmosun bir yanını da bizim göremediğimiz varlıklar oluşturur. Bunlara Melek ve Demon denmektedir, bu varlıklar mevcuttur fakat tanrısal bir kavram değil kendi düzenlerinin kavramlarıdır. Bazı sol kol yaklaşımlarında satan tüm diğer demonlar gibi bir tanrıdır bazılarında ise önemli bir ruhani yaratıktır. Genellikle satan insana tanrı olmanın yolunu gösteren bir ruhani oluşum olarak görülür.

Satanistler ayin yapar mı?

Satanistler ayin yapar. Ayinlerin pek çoğu meditasyon içerir. Modern Satanizm'de bunlar hoş aktiviteler olarak geçerken klasik Satanizm'de (sol kol) bu rutualler diğer ruhani yapılar ile etkileşime girmek için yapılır. Ayinler tapınma değildir.

Satanistler cennet ve cehenneme inanır mı?

Satanistler kesinlikle insanların iyi ve kötü olarak sınıflandırılamayacağını düşünür. Tanrıya küfür İslam gibi bir dinde büyük günahtır fakat hayat sizin bacaklarınızı elinizden alırsa tanrının size adaletli davrandığını düşünür müsünüz? Bu adaletsiz ortam içinde inanları iyi ve kötü diye ayırtmak imkansızdır. Bu nedenle kötülerin yakıldığı bir cehennem ...... bir cennet gravürü yanlıştır.

Satanist'lerin bir kısmı ölümden sonra hayata inanır. Genellikle bunun için mısır mitlerinden gelen Orion takım yıldızı yönünde bir mekandan söz edilir. Bazı Satanistler ölü ruhlar mekanını paralel bir dünya olarak görür. Bu ölüler diyarına Satanizm geleneğine göre cehennem de dendiği olmaktadır. Bu anlayışta cehennem kazanların olduğu bir mekan değildir. Cehennem için genellikle kale ve şatoların olduğu mavi auralı bir mekan tanımı yapılmaktadır.

Demon nedir?

Demon özel bir enerji formunda bir yaratıktır. Bunlar meleklere benzemektedir. İncil Tevrat Kuran gibi kitaplar bunların düşmüş melekler olduğunu söyler fakat Satanizm'de bu yaratıkların düşmediği inancı vardır. Satanist'ler demonları özel formlu yaratıklar olarak görür. Demonlar doğanın bazı güçlerini kontrol edebilmektedir. Satanistlerin bir kısmı ise demonların varlığına inanmaz.

Satanistler kedi keser mi?


Satanistlerin hiç bir hayvan ile alıp veremediği yoktur. Satanizm'de kurban inancı bulunmamaktadır. Kurban inancı Yahudilikte günah keçisi, İslam'da kurban, Hıristiyanlıkta İsa'nın bedeni şeklindedir. .... Satanizm'de rutueller esnasında sunaklar kullanılır ama bu sunaklara ölü hayvan değil yanan mumlar konur. Satanizm'de beş elemente önem verilir. Bunlar ateş, su, toprak, hava ve ruhtur. Bu elementler haricinde bir materyal kullanılmaz. Bazı gençlik gurupları saçma sapan ayinler tertip etmiş olmaları onları Satanist yapmaz.

Satanistler kötü davranışlar sergiler mi?

Davranış davranıştır. İyisi kötüsü olmaz. Satanistler özel olarak kötü davranmaz. Genel olarak ahlakın temeli din değildir. Birisi size fazla para üstü verirse iade edersiniz, önünüzde çocuk arabalı bir hanım basamaktan çıkamıyorsa arabayı kaldırır yardım edersiniz. Bunun din ile bir alakası yoktur.

Satanistler 13 sayısına önem verir mi? Her ayın 13'ünde ayin yapar mı? Ayın 13'ünde doğanları öldürür mü?

Demon biliminde şeytanın rakamı 6 veya 7'dir, Lucifer'inki ise 9'dur. Bir senede ay toplam 13 kere dolun ay olur. 13 rakamının kötü azledildiği dinin adı Hıristiyanlıktır. 13ncü havari ihanet etmiştir bundan kaynaklı bir 13 kötülüğü inancı vardır. Satanistler ayın 13'de hiç bir şey yapmazlar. Dolunay zamanlarına Estabat denir ve bu zamanlar satanistler bir araya gelir. Bir satanist covende en fazla 13 üye bulunur. Satanizm'de geçen bayramlar 31 Ekim Samhain (Halloween), 21 Aralık Yule, 31 Ocak Imbolc (Candlemass), 21 Mart Vernal, 30 Nisan Beltaine (Walpushnach), 21 Haziran Litha, 31 Temmuz Lughnassad, 21 Eylül Mabon şeklindedir. Ayın 13ünün hiç bir anlamı yoktur. Satanistler kimseyi ve hiç bir canlıyı öldürmezler çünkü bir faydası yoktur. Ayrıca bu satırları yazarken 13 mart doğumlu olduğumu da söylemeliyim.

Yıldızın içindeki keçi kafası şeytanı mı simgeler?


Hayır. Bu simgenin adı Baphometh'tir. Baphomet tapınak şövalyelerinin taptıkları iddia edilen demondur. Katolik kilise tapınak şövalyelerini bu sav sonucu dağıtmıştır (Ayın 13nde cuma günü). Baphomet aynı zamanda tarih boyunca Satanist addedilen işlerin içinde adı geçmiştir. Simge daha sonra Crolyew tarafından son halini almış ve çevresine İbranice Lavetian yazılmıştır. Simge Satanizm'in simgesidir fakat simge Satan değildir. Baphometh tahıl ve verim tanrısıdır.

Ters pentagram nedir?

Pentagram beş köşeli yıldıza verilen addır. Bu simge tarih boyunca Venüs yıldızı (Venüs gezegeninin ekinoks anında gece boyu gökte çizdiği şekil) ve doğanın beş elementi ile ilişkilendirilmiştir. Yıldızın en üst kısmına ruh ucu oturacak şekilde ruh, hava, toprak, su ve ateş elementlerinin yerleştirilerek ayin yapılması tarihin ilk dönemlerinden beri gelen bir törendir. Simgenin Satanizm'de ters olmasının anlamı ise kısaca ruh ucuna kişinin kendisinin oturarak pentagrama bakması esnasında gördüğü görüntüden kaynaklanmaktadır. Pentagramın düz veya ters olmasının özel bir başka anlamı yoktur. Wicca ve paganlar pentagramı düz olarak taşırken biz Satanistler ters olarak taşımaktayız bu bizim farklı bir gelenekten geldiğimizi göstermemektedir.

Ters haç nedir?

Ters haç Satanistlere özgü bir işaret değildir. Bu simgeye anti-christ denmektedir. Hıristiyanlık ve tüm semavi dinlere karşı olmayı simgeler. Ters haç simgesini Satanistler haricinde tüm Hıristiyanlık karşıtları da kullanır.

Satanistler metal müzik dinleyen ve siyah giyen gençler midir?

Satanistler metal müzik dinleyecek diye bir kural yoktur. Bazı Satanistler klasik müzik ve operadan hoşlanır, bazıları ise elektronik müzik dinler. Satanizm konulu müzik yapan metal gurupları genelde black metal guruplarıdır. Zaten black metalin simgesinin de baphomet olması bunun bir göstergesi kabul edilebilir. Black metal gurupları Satanizm temalı şarkı yapmaları onları illa ki Satanist yapmaz. Fakat her dinin dini objelerini anlattığı bir müzik türü ve ilahi sistemi vardır. Satanistlerin bir kısmı bunu sert müziklerle gerçekleştirmektedir. Satanist kökleri binlerce yıl önceye giden ve özellikle ortaçağ ve ortaçağ sonrası Avrupası'nda şekillenen bir inanç sistemidir. Metal müzik ise hard core sonrası çıkmıştır. Black metal ise tür olarak çok daha yenidir. İlk modern Satanistler ocult müzik türleri ortaya koymayı denemişlerdir. Ortaçağda ise daha çok tiyatral etkinlikler ve opera ile yazılı edebiyatta Satanizm etkisi görülebilir. Her din gibi Satanist de edebiyatı etkilemiştir. Bu her yazılan şey doğrudur anlamına gelmez çünkü edebiyatta ve sanatta en etkin din her zaman Katolik Hıristiyanlık olmuştur. Buna paralel protest bazı kilise yapılarının şeytan görüşleri de edebiyata nüfus etmiş ve etkili olmuştur. Satanistler siyah giymek durumunda değildir. Genellikle siyah tercih edildiği olmuştur ama pek çok takım elbiseli gravatlı Satanist de bulunmaktadır. Kıyafetine bakarak insanın Satanist olduğunu anlayamazsınız. Hatta Satanist olmayan pek çok insan siyah giyer ve Satanizm ile benzer söylevlerde bulunur. Bu onları Satanist yapmaz. Satanistler ayin esnasında (summon rutuali ve demon ile iletişim çabası) düz renkleri tercih eder. Düz siyah veya düz beyaz en çok kullanılanlardır. Bu işlem esnasında çıplak olma durumu da olabilir. Çıplaklık her zaman cinsellik değildir. Cinsellik o kadar da kötü olmasa bile. Demon ilişkilerinde genellikle tek başına gerçekleşir. Bu bir konsantrasyon işidir. Meditasyon çabasıdır. Satanistlerin büyük bir çoğu summon esnasında çıplak olmayı yiyeler. Modern Satanistler summon rutuali (davet ayini) gerçekleştirmez.

Satanizm'de loca veya benzeri yapılanmalar var mıdır?

Satanizm'de loca ve loncalar yoktur. Bunlar masonluğa özgü yapılanmalardır. Satanizm'de Satanistlerin bir araya geldiği yapının adına Coven denmektedir. Coven İngilizce'den Türkçe'ye anlamı ile Cadı topluluğu demek olup belirli ve yeter sayıda üyeden meydana gelir. Bu üyeler genellikle covenin simgeleştirdiği demonun sigilini (işaretini) kullanırlar. Covenin başındaki kimseye rahip (Kadın veya erkek olabilir. Cinsiyet ayrımı yoktur.) denmektedir. Covendeki ikinci adam daha çok toplantı yeri zamanı müzik ve yiyecekleri organize eder. Coven toplantısında sosyal konularda sohbetler edilir kitaplar paylaşılır. Bir arkadaşlık kulübüdür kısaca.

Satanistler ruh çağırır mı?

Daha çok demonik guruplarda qijia tahtası (cadı tahtası, bu tahtada harflerden oluşan bir tahtadır kabın üzerine parmak konur ve harfler üzerinde gezinilir.) kullanıldığı olur. Ama bu tur bir çaba genellikle sergilenmez. Demon summon ederken tahtadan çok meditasyon faydalı olmaktadır. Buna astral dünyaya geçiş de denmektedir. Genellikle düz giysiler ile veya çıplak olarak yanan aleve bakarak ve pentagram içinde oturarak veya pentagramın ruh gözünde oturarak gerçekleşir.

Satanistler dua eder mi?

Satanistler Tanrıya dua etmez. Ama ayinler için özel büyülü cümleler kullanılır. Bu kelimeler genellikle Enoch dilinden gelir. Satanistler enoch dilini sıklıkla kullanılır. Bu dil Dr. Jhon Dee'ye dikte edilen meleklerin dilidir. Zaten Satanist ayinler de daha çok Dr. Dee'nin yaptığı büyülerden gelmektedir. Yo, Iao, Kuwahah, Iaida, Saitan, Hail, Ave, Shemhamforash, Ragie en çok kullanılan sözlerdir.

Satanistlerin özel selamlaşma metotları varmış, bu doğru mu?

En çok kullanılanı Hail! dir. Seslenmek anlamına gelir. "Hail!" şeklinde selamlaşma gerçekleşir. Satan ismi de Hail ile anılır rutuallerin sonunda. "Hail Satan" şeklinde kullanılır. Hail ile her şey kullanılabilir. "Hail Azazel", "Hail Lilith" bazı örnekler olabileceği gibi "Hail Arkadaşım" da denebilir. Bir diğer kelime ise "Ave!" dir. Çiftli kullanıldığı olur. "Ave Ave! Demonos" şeklinde ikili kullanılır. Bir diğer kelime Regie ise nadiren kullanılır. Satanistler ayin sonunda "Shemhamforash!" (Tüm eski Tanrılar adına demektir, Kabalizmde 72li ruh silsilesidir Goitia sayısı da 72dir çünkü bunlar eştir.) da diyebilir. Shemhamforash elle de yapılabilen bir işarettir. Elin orta ve yüzük parmakları içe katlanır ve başparmak ile üzerine bastırılır. Böylece iki boynuzlu bir kafaya benzeyecektir.

Satanistler kara büyü yapar mı?

Büyünün rengi olmaz. Büyü büyüdür. Tüm ocult (gizemcilik), hermetik (gizli) ve ezoterik (kendi içinde kapalı) yapılarda olduğu üzere satanistler de büyüler ile ilgilenir. Rutuellerin her biri bir büyüdür.

Satanistler ruhunu Şeytana satmış diyorlar, bu doğru mudur?

Satanistler Satanist olurken, coven içine girerken bir inisiyasyondan (giriş töreni) geçer. Bu inisiyasyonlardan en çok bilineni kişinin bir kağıda kendi kanının (başka pek kan kullanılmaz, bazı guruplarda kandillerin içine bir damla damlatıldığı olur) bir damlası ile imza atıldığı törendir. Bu tören giriş için yapılır. Ruh kimseye satılamaz. Bu giriş töreni eski cadı geleneklerdendir.

Satanistler Cadı mıdır?

Cadılığın bir dini yoktur. Wiccaların idda ettiği gibi bir cadı dini bulunmamaktadır. Witchcraft ise cadılık sanatıdır. Bu sanatı daha wiccalar yokken sahiplenen kimseler Satanistlerdi. Tüm cadılar şeytana tapmakla asıldıklarına ve yakıldıklarına göre ve Salem faciasını tek anan gurup Satanistler olduğuna göre. Satanist doktrinlerin hepsinin sekiz bayrama denk gelmesi. Lilith saygısı ve Coven geleneği Satanizm özgü olduğuna göre önce gelen bu unvanı çoktan kapmıştır. Wiccalar düşünüp kendilerine neden wicca dediklerini açıklamak durumundadır.

Satanist olursam bana tecavüz ederler mi?


Satanistler özgür seksi savunur. Bu özgürlüğün içerisinde sizin özgürlüğünüz de bulunmaktadır. Satanizm'de temel yaklaşım semavi dinlerin seks üzerine giderek insanları aptallaştırdığı yönündedir. İsteyen insan istediği diğer bir insan ile isterse seks yapar isterse yapmaz. Bu onların bileceği bir iştir. Satanizm'de seks için özel rutueller ve büyüler bulunmaktadır. Bu işlem iki kişinin rızası ile olur. Bir kadını bağlayıp tecavüz etmek diye bir şey yoktur. Satanizm'de kadın ve erkek eşittir ve özgür yaratıklardır. Hiç bir kadın erkeğin boyunduruğuna girmez. Sunakta kadın şeklinde bir rutuel yoktur. Şeytana kadın bedeni sunulmaz. Satanizm Hıristiyanlık ve İslam gibi dinlere kıyasla daha Femindir (Kadınsı).

Satanistlere Satan diye hitap edersem neden değişik tepkiler alıyorum?

... . Satanistler Şeytan ilişkisi tanrı tapıcılığına benzememesine rağmen figüratif bir Satan saygısı vardır. Bir Satanist'e "satan ne haber" derseniz. "Baban (tanrın) Satandır". "Ben insanım". "Buyur ölümlü" gibi bir tepki almanız doğaldır. Satanist o kimsenin dini adıdır. Satan bu dindeki önemli figürdür. Satanizm dini yapının adıdır. Hepsi farklı kavramlardır.

Satanizm diğer dinler hakkında neden bu kadar yorum yapıyor?

Satanizm hakkında diğer dinler o kadar çok yorum yapıyor ki. Habis pislik bir yapılanma olarak görüldüğümüz için diğer dinlerin de yorum hakkını kendimizde görebiliyoruz. Ayrıca Satanistler çok fazla dini literatürler ile ilgilidirler. Her dinin dini literatürünü inceleriz. Hatta normal inananlarından daha iyi İsevilik, Musevilik, davudilik ve Muhammedilik yorumları yaptığımız olur. Gnostizm, Kabala, Ben-i vicudilik hakkında çok bilgilerimiz vardır. Bu onlardan olmamız demek de değildir. Bir Satanist'in Latince, Hebrew, Arapça veya Aramca bilmesi onu o konunun dahiline sokmaz.

Kaynak : Alıntı
Selam. Bazı sorularim olacak size nasıl ulaşabilirim.
 

Astr0l0g

Kayıtlı Üye
Katılım
8 Haz 2022
Mesajlar
22
Tepkime puanı
15
Bu yazımda sizlere bazı genel soruların cevaplarını vermek sureti ile satanizmi tanılayacağım.

Satanistler tanrıya inanır mı?

Satanistler tanrıya inanmazlar. Bunu su şekilde izah edebiliriz. Tanrı mutlak iyiliğe karşılık bir kavramdır. O bağışlayıcı ve affedicidir. Oysa dünya mükemmel bir adalet ve düzen içerisinde değildir. İnsanlar birbirini öldürmekte, yaptıkları günahlar için sürekli af dilemektedir. Mutlak iyi bir tanrı söz konusu değildir. Tüm kozmosun mutlak adaleti olmayan bir düzeni ve enerjisi vardır. Tüm bu yaratımın bu düzensizlik içerisinde Evrenin mimarı gibi bir kavramla ortaya çıktığı söylenemez. Evren bir tümlük içerisinde kendi dinamiği ve enerjisi ile bir varlıktır.

Satanistler Şeytanı tanrı olarak mı görür?

Satanizm de iki yaklaşım bulunmaktadır. Bunlar sol kol Satanizm'i ve modern Satanizm'dir. Modern Satanizm de şeytan tanrısal zıtlığı simgeleyen bir simgedir. Modern Satanizm'de şeytan yoktur. Sol kol Satanizm'de ise evrenin gücü ve kozmosun bir yanını da bizim göremediğimiz varlıklar oluşturur. Bunlara Melek ve Demon denmektedir, bu varlıklar mevcuttur fakat tanrısal bir kavram değil kendi düzenlerinin kavramlarıdır. Bazı sol kol yaklaşımlarında satan tüm diğer demonlar gibi bir tanrıdır bazılarında ise önemli bir ruhani yaratıktır. Genellikle satan insana tanrı olmanın yolunu gösteren bir ruhani oluşum olarak görülür.

Satanistler ayin yapar mı?

Satanistler ayin yapar. Ayinlerin pek çoğu meditasyon içerir. Modern Satanizm'de bunlar hoş aktiviteler olarak geçerken klasik Satanizm'de (sol kol) bu rutualler diğer ruhani yapılar ile etkileşime girmek için yapılır. Ayinler tapınma değildir.

Satanistler cennet ve cehenneme inanır mı?

Satanistler kesinlikle insanların iyi ve kötü olarak sınıflandırılamayacağını düşünür. Tanrıya küfür İslam gibi bir dinde büyük günahtır fakat hayat sizin bacaklarınızı elinizden alırsa tanrının size adaletli davrandığını düşünür müsünüz? Bu adaletsiz ortam içinde inanları iyi ve kötü diye ayırtmak imkansızdır. Bu nedenle kötülerin yakıldığı bir cehennem ...... bir cennet gravürü yanlıştır.

Satanist'lerin bir kısmı ölümden sonra hayata inanır. Genellikle bunun için mısır mitlerinden gelen Orion takım yıldızı yönünde bir mekandan söz edilir. Bazı Satanistler ölü ruhlar mekanını paralel bir dünya olarak görür. Bu ölüler diyarına Satanizm geleneğine göre cehennem de dendiği olmaktadır. Bu anlayışta cehennem kazanların olduğu bir mekan değildir. Cehennem için genellikle kale ve şatoların olduğu mavi auralı bir mekan tanımı yapılmaktadır.

Demon nedir?

Demon özel bir enerji formunda bir yaratıktır. Bunlar meleklere benzemektedir. İncil Tevrat Kuran gibi kitaplar bunların düşmüş melekler olduğunu söyler fakat Satanizm'de bu yaratıkların düşmediği inancı vardır. Satanist'ler demonları özel formlu yaratıklar olarak görür. Demonlar doğanın bazı güçlerini kontrol edebilmektedir. Satanistlerin bir kısmı ise demonların varlığına inanmaz.

Satanistler kedi keser mi?

Satanistlerin hiç bir hayvan ile alıp veremediği yoktur. Satanizm'de kurban inancı bulunmamaktadır. Kurban inancı Yahudilikte günah keçisi, İslam'da kurban, Hıristiyanlıkta İsa'nın bedeni şeklindedir. .... Satanizm'de rutueller esnasında sunaklar kullanılır ama bu sunaklara ölü hayvan değil yanan mumlar konur. Satanizm'de beş elemente önem verilir. Bunlar ateş, su, toprak, hava ve ruhtur. Bu elementler haricinde bir materyal kullanılmaz. Bazı gençlik gurupları saçma sapan ayinler tertip etmiş olmaları onları Satanist yapmaz.

Satanistler kötü davranışlar sergiler mi?

Davranış davranıştır. İyisi kötüsü olmaz. Satanistler özel olarak kötü davranmaz. Genel olarak ahlakın temeli din değildir. Birisi size fazla para üstü verirse iade edersiniz, önünüzde çocuk arabalı bir hanım basamaktan çıkamıyorsa arabayı kaldırır yardım edersiniz. Bunun din ile bir alakası yoktur.

Satanistler 13 sayısına önem verir mi? Her ayın 13'ünde ayin yapar mı? Ayın 13'ünde doğanları öldürür mü?

Demon biliminde şeytanın rakamı 6 veya 7'dir, Lucifer'inki ise 9'dur. Bir senede ay toplam 13 kere dolun ay olur. 13 rakamının kötü azledildiği dinin adı Hıristiyanlıktır. 13ncü havari ihanet etmiştir bundan kaynaklı bir 13 kötülüğü inancı vardır. Satanistler ayın 13'de hiç bir şey yapmazlar. Dolunay zamanlarına Estabat denir ve bu zamanlar satanistler bir araya gelir. Bir satanist covende en fazla 13 üye bulunur. Satanizm'de geçen bayramlar 31 Ekim Samhain (Halloween), 21 Aralık Yule, 31 Ocak Imbolc (Candlemass), 21 Mart Vernal, 30 Nisan Beltaine (Walpushnach), 21 Haziran Litha, 31 Temmuz Lughnassad, 21 Eylül Mabon şeklindedir. Ayın 13ünün hiç bir anlamı yoktur. Satanistler kimseyi ve hiç bir canlıyı öldürmezler çünkü bir faydası yoktur. Ayrıca bu satırları yazarken 13 mart doğumlu olduğumu da söylemeliyim.

Yıldızın içindeki keçi kafası şeytanı mı simgeler?

Hayır. Bu simgenin adı Baphometh'tir. Baphomet tapınak şövalyelerinin taptıkları iddia edilen demondur. Katolik kilise tapınak şövalyelerini bu sav sonucu dağıtmıştır (Ayın 13nde cuma günü). Baphomet aynı zamanda tarih boyunca Satanist addedilen işlerin içinde adı geçmiştir. Simge daha sonra Crolyew tarafından son halini almış ve çevresine İbranice Lavetian yazılmıştır. Simge Satanizm'in simgesidir fakat simge Satan değildir. Baphometh tahıl ve verim tanrısıdır.

Ters pentagram nedir?

Pentagram beş köşeli yıldıza verilen addır. Bu simge tarih boyunca Venüs yıldızı (Venüs gezegeninin ekinoks anında gece boyu gökte çizdiği şekil) ve doğanın beş elementi ile ilişkilendirilmiştir. Yıldızın en üst kısmına ruh ucu oturacak şekilde ruh, hava, toprak, su ve ateş elementlerinin yerleştirilerek ayin yapılması tarihin ilk dönemlerinden beri gelen bir törendir. Simgenin Satanizm'de ters olmasının anlamı ise kısaca ruh ucuna kişinin kendisinin oturarak pentagrama bakması esnasında gördüğü görüntüden kaynaklanmaktadır. Pentagramın düz veya ters olmasının özel bir başka anlamı yoktur. Wicca ve paganlar pentagramı düz olarak taşırken biz Satanistler ters olarak taşımaktayız bu bizim farklı bir gelenekten geldiğimizi göstermemektedir.

Ters haç nedir?

Ters haç Satanistlere özgü bir işaret değildir. Bu simgeye anti-christ denmektedir. Hıristiyanlık ve tüm semavi dinlere karşı olmayı simgeler. Ters haç simgesini Satanistler haricinde tüm Hıristiyanlık karşıtları da kullanır.

Satanistler metal müzik dinleyen ve siyah giyen gençler midir?

Satanistler metal müzik dinleyecek diye bir kural yoktur. Bazı Satanistler klasik müzik ve operadan hoşlanır, bazıları ise elektronik müzik dinler. Satanizm konulu müzik yapan metal gurupları genelde black metal guruplarıdır. Zaten black metalin simgesinin de baphomet olması bunun bir göstergesi kabul edilebilir. Black metal gurupları Satanizm temalı şarkı yapmaları onları illa ki Satanist yapmaz. Fakat her dinin dini objelerini anlattığı bir müzik türü ve ilahi sistemi vardır. Satanistlerin bir kısmı bunu sert müziklerle gerçekleştirmektedir. Satanist kökleri binlerce yıl önceye giden ve özellikle ortaçağ ve ortaçağ sonrası Avrupası'nda şekillenen bir inanç sistemidir. Metal müzik ise hard core sonrası çıkmıştır. Black metal ise tür olarak çok daha yenidir. İlk modern Satanistler ocult müzik türleri ortaya koymayı denemişlerdir. Ortaçağda ise daha çok tiyatral etkinlikler ve opera ile yazılı edebiyatta Satanizm etkisi görülebilir. Her din gibi Satanist de edebiyatı etkilemiştir. Bu her yazılan şey doğrudur anlamına gelmez çünkü edebiyatta ve sanatta en etkin din her zaman Katolik Hıristiyanlık olmuştur. Buna paralel protest bazı kilise yapılarının şeytan görüşleri de edebiyata nüfus etmiş ve etkili olmuştur. Satanistler siyah giymek durumunda değildir. Genellikle siyah tercih edildiği olmuştur ama pek çok takım elbiseli gravatlı Satanist de bulunmaktadır. Kıyafetine bakarak insanın Satanist olduğunu anlayamazsınız. Hatta Satanist olmayan pek çok insan siyah giyer ve Satanizm ile benzer söylevlerde bulunur. Bu onları Satanist yapmaz. Satanistler ayin esnasında (summon rutuali ve demon ile iletişim çabası) düz renkleri tercih eder. Düz siyah veya düz beyaz en çok kullanılanlardır. Bu işlem esnasında çıplak olma durumu da olabilir. Çıplaklık her zaman cinsellik değildir. Cinsellik o kadar da kötü olmasa bile. Demon ilişkilerinde genellikle tek başına gerçekleşir. Bu bir konsantrasyon işidir. Meditasyon çabasıdır. Satanistlerin büyük bir çoğu summon esnasında çıplak olmayı yiyeler. Modern Satanistler summon rutuali (davet ayini) gerçekleştirmez.

Satanizm'de loca veya benzeri yapılanmalar var mıdır?

Satanizm'de loca ve loncalar yoktur. Bunlar masonluğa özgü yapılanmalardır. Satanizm'de Satanistlerin bir araya geldiği yapının adına Coven denmektedir. Coven İngilizce'den Türkçe'ye anlamı ile Cadı topluluğu demek olup belirli ve yeter sayıda üyeden meydana gelir. Bu üyeler genellikle covenin simgeleştirdiği demonun sigilini (işaretini) kullanırlar. Covenin başındaki kimseye rahip (Kadın veya erkek olabilir. Cinsiyet ayrımı yoktur.) denmektedir. Covendeki ikinci adam daha çok toplantı yeri zamanı müzik ve yiyecekleri organize eder. Coven toplantısında sosyal konularda sohbetler edilir kitaplar paylaşılır. Bir arkadaşlık kulübüdür kısaca.

Satanistler ruh çağırır mı?

Daha çok demonik guruplarda qijia tahtası (cadı tahtası, bu tahtada harflerden oluşan bir tahtadır kabın üzerine parmak konur ve harfler üzerinde gezinilir.) kullanıldığı olur. Ama bu tur bir çaba genellikle sergilenmez. Demon summon ederken tahtadan çok meditasyon faydalı olmaktadır. Buna astral dünyaya geçiş de denmektedir. Genellikle düz giysiler ile veya çıplak olarak yanan aleve bakarak ve pentagram içinde oturarak veya pentagramın ruh gözünde oturarak gerçekleşir.

Satanistler dua eder mi?

Satanistler Tanrıya dua etmez. Ama ayinler için özel büyülü cümleler kullanılır. Bu kelimeler genellikle Enoch dilinden gelir. Satanistler enoch dilini sıklıkla kullanılır. Bu dil Dr. Jhon Dee'ye dikte edilen meleklerin dilidir. Zaten Satanist ayinler de daha çok Dr. Dee'nin yaptığı büyülerden gelmektedir. Yo, Iao, Kuwahah, Iaida, Saitan, Hail, Ave, Shemhamforash, Ragie en çok kullanılan sözlerdir.

Satanistlerin özel selamlaşma metotları varmış, bu doğru mu?

En çok kullanılanı Hail! dir. Seslenmek anlamına gelir. "Hail!" şeklinde selamlaşma gerçekleşir. Satan ismi de Hail ile anılır rutuallerin sonunda. "Hail Satan" şeklinde kullanılır. Hail ile her şey kullanılabilir. "Hail Azazel", "Hail Lilith" bazı örnekler olabileceği gibi "Hail Arkadaşım" da denebilir. Bir diğer kelime ise "Ave!" dir. Çiftli kullanıldığı olur. "Ave Ave! Demonos" şeklinde ikili kullanılır. Bir diğer kelime Regie ise nadiren kullanılır. Satanistler ayin sonunda "Shemhamforash!" (Tüm eski Tanrılar adına demektir, Kabalizmde 72li ruh silsilesidir Goitia sayısı da 72dir çünkü bunlar eştir.) da diyebilir. Shemhamforash elle de yapılabilen bir işarettir. Elin orta ve yüzük parmakları içe katlanır ve başparmak ile üzerine bastırılır. Böylece iki boynuzlu bir kafaya benzeyecektir.

Satanistler kara büyü yapar mı?

Büyünün rengi olmaz. Büyü büyüdür. Tüm ocult (gizemcilik), hermetik (gizli) ve ezoterik (kendi içinde kapalı) yapılarda olduğu üzere satanistler de büyüler ile ilgilenir. Rutuellerin her biri bir büyüdür.

Satanistler ruhunu Şeytana satmış diyorlar, bu doğru mudur?

Satanistler Satanist olurken, coven içine girerken bir inisiyasyondan (giriş töreni) geçer. Bu inisiyasyonlardan en çok bilineni kişinin bir kağıda kendi kanının (başka pek kan kullanılmaz, bazı guruplarda kandillerin içine bir damla damlatıldığı olur) bir damlası ile imza atıldığı törendir. Bu tören giriş için yapılır. Ruh kimseye satılamaz. Bu giriş töreni eski cadı geleneklerdendir.

Satanistler Cadı mıdır?

Cadılığın bir dini yoktur. Wiccaların idda ettiği gibi bir cadı dini bulunmamaktadır. Witchcraft ise cadılık sanatıdır. Bu sanatı daha wiccalar yokken sahiplenen kimseler Satanistlerdi. Tüm cadılar şeytana tapmakla asıldıklarına ve yakıldıklarına göre ve Salem faciasını tek anan gurup Satanistler olduğuna göre. Satanist doktrinlerin hepsinin sekiz bayrama denk gelmesi. Lilith saygısı ve Coven geleneği Satanizm özgü olduğuna göre önce gelen bu unvanı çoktan kapmıştır. Wiccalar düşünüp kendilerine neden wicca dediklerini açıklamak durumundadır.

Satanist olursam bana tecavüz ederler mi?

Satanistler özgür seksi savunur. Bu özgürlüğün içerisinde sizin özgürlüğünüz de bulunmaktadır. Satanizm'de temel yaklaşım semavi dinlerin seks üzerine giderek insanları aptallaştırdığı yönündedir. İsteyen insan istediği diğer bir insan ile isterse seks yapar isterse yapmaz. Bu onların bileceği bir iştir. Satanizm'de seks için özel rutueller ve büyüler bulunmaktadır. Bu işlem iki kişinin rızası ile olur. Bir kadını bağlayıp tecavüz etmek diye bir şey yoktur. Satanizm'de kadın ve erkek eşittir ve özgür yaratıklardır. Hiç bir kadın erkeğin boyunduruğuna girmez. Sunakta kadın şeklinde bir rutuel yoktur. Şeytana kadın bedeni sunulmaz. Satanizm Hıristiyanlık ve İslam gibi dinlere kıyasla daha Femindir (Kadınsı).

Satanistlere Satan diye hitap edersem neden değişik tepkiler alıyorum?

... . Satanistler Şeytan ilişkisi tanrı tapıcılığına benzememesine rağmen figüratif bir Satan saygısı vardır. Bir Satanist'e "satan ne haber" derseniz. "Baban (tanrın) Satandır". "Ben insanım". "Buyur ölümlü" gibi bir tepki almanız doğaldır. Satanist o kimsenin dini adıdır. Satan bu dindeki önemli figürdür. Satanizm dini yapının adıdır. Hepsi farklı kavramlardır.

Satanizm diğer dinler hakkında neden bu kadar yorum yapıyor?

Satanizm hakkında diğer dinler o kadar çok yorum yapıyor ki. Habis pislik bir yapılanma olarak görüldüğümüz için diğer dinlerin de yorum hakkını kendimizde görebiliyoruz. Ayrıca Satanistler çok fazla dini literatürler ile ilgilidirler. Her dinin dini literatürünü inceleriz. Hatta normal inananlarından daha iyi İsevilik, Musevilik, davudilik ve Muhammedilik yorumları yaptığımız olur. Gnostizm, Kabala, Ben-i vicudilik hakkında çok bilgilerimiz vardır. Bu onlardan olmamız demek de değildir. Bir Satanist'in Latince, Hebrew, Arapça veya Aramca bilmesi onu o konunun dahiline sokmaz.

Kaynak : Alıntı
Kuranin neresinde demonlarin düşmüş melekler oldugu yaziyo? Oyle birsey yok
 

Retro

Elit Üye
Katılım
30 Ocak 2023
Mesajlar
2,329
Tepkime puanı
5,207
Satanistler tanrıya inanmazlar
Çünkü tanrıyı inanması mümkün olmayacak kadar dar bir alanda açıklamaya çalışırlar.

Mesela buradan yola çıkarsan:
Tanrı mutlak iyiliğe karşılık bir kavramdır.

Anca buraya varırsın :
Mutlak iyi bir tanrı söz konusu değildir.


Bir satanist ile aynı fikirde olacağım hiç aklıma gelmezdi.
 

acemicadisofia

Kayıtlı Üye
Katılım
30 Ağu 2023
Mesajlar
696
Tepkime puanı
570
Konum
Fikri sabit
İş
Cadı
tanrı adaletsiz ve zalim, dünya kötü, bazı insanlar zavallı durumda... böyle idrak edilen bir dünyada bir an olsun huzurlu yaşamak mümkün mü? satanizm inancına bağlı olan kişiler iç huzurunu neyle sağlıyor?

bir de yukarıdaki yazıda denmiş ki "davranış davranıştır, iyisi kötüsü olmaz"; o zaman satanizmde adalet ne şekilde tezahür ediyor? ya da sanatistlerin adalet kavramı mevcut mu?

merak ediyorum bu soruların cevaplarını...
Ben de merak ediyorum..😺
 
Üst