Şans

Psikite

Kayıtlı Üye
Merhabalar öncelikle bu teknik içeren bir yazı olmayacak. Aksine ihtiyaç duyduğum bir cevap için yazıyorum. Hepiniz bilgili insanlarsınız ve açıkçası senelerdir içinde olduğum bu platform dışında bu soruyu soracak bir yer bulamadım. Şans nedir ve şans nasıl elde edilir? Bir teknik veyahut uzun süren pratik ve olumlamalar sonucu şans yükseltilebilir mi? Hayatımızı sürekli negatiflik içinde ve dipte yaşamak hayatın bir parçası mı yoksa bundan tamamen kurtulup bütün potansiyelimizi kullanarak enerji akışını değiştirebilir miyiz? Değerli cevaplarınızı bekliyorum çünkü cidden buna ihtiyacım var..

ThEnd

Kayıtlı Üye
Öncelikle sorunun cevabını vereyim; şans tılsımlarla yükseltilebilir. Başkalarının şansını çekerek ya da başka varlıkların desteğiyle de yükseltilebilir. Dinine göre bunun yöntemleri değişiyor. Paganizmde şans tanrısı ve şans paraları vardır. Şamanizmde bohça taşırsın. İslamla ilgili kesin bir şey söyleyemesem de onda da şans duaları ve isimler var. Druidler de aynı şekilde şansı çeken kelimeler ve söz dizimleri bulunuyor. Bildiğim kadarıyla siteden herhangi bir uygulama verilmesi yasak.

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Hayatımızı sürekli negatiflik içinde ve dipte yaşamak hayatın bir parçası mı yoksa bundan tamamen kurtulup bütün potansiyelimizi kullanarak enerji akışını değiştirebilir miyiz?
Sürekli değil, ama ara sıra negatif hayatımızda olmalı. Hiç hastalanmazsak sağlığın kıymeti bilecek mıyız?
Hayatınız sürekli negatiften oluşuyor ise, yanlış giden birşeyler var demek. Öncelikle negatif enerjiyi ve blokeler yok etmek gerekir. Belki de kısmetinizin veya yollarınızın kapanması için size büyü yapılmış olabilir. Yani, işi herzaman temizlikten başlamak gerekir. Sonra koruma ve şans arttırıcı çalışmalara geçilir.

Orçun

Banlı Kullanıcı
İş
Astrolog
Şans, nasibin kadar olandır.

Psikite

Kayıtlı Üye
Bana şansın tam olarak tanımını yapabilecek birileri var mı? Şans nedir? nasıl hayata geçirilir? Sahip olunabilen birşey midir yoksa sadece yüksek pozitif enerjinin getirisi mi?

ThEnd

Kayıtlı Üye
Bana şansın tam olarak tanımını yapabilecek birileri var mı? Şans nedir?
Şansın mistik tanımı çok karışık ve uzun. En kısa şekilde kötü olan yerine iyinin karşına çıkması olarak düşünebilirsin. Para,sağlık gibi şeyler şansla alakalı değildir. Ama şansın varsa bunlara sahip olursun çünkü şans "olumlu getirilerdir." İnsanlar genelde küçük şans ya da küçük şanssızlıklara sahip olurlar. Küçük şanslar karşına çıkan fırsatlardır. Küçük şanssızlıklarsa yaptıktan sonra pişman olup "niye bunlar benim başıma geliyor" dediğin şeylerdir. Büyük şanssızlıklar "ölüm" yolunun sürekli karşına çıkması, Büyük şanssa "Gerçekleşen şeylerin hep isteğin doğrultusunda olmasıdır.." Bebekler doğduğunda şans ve şanssızlıkları eşittir. Büyüdükçe kandan gelenin şanssızlığını çekerler. Yani ailen şanssızsa malesef sen de şanssız bir çocuk olursun. Kader ve şans birbirinden çok ayrı olsa da karıştırılır. Kader bir yolsa, şansta o yolda yürürken çıkan plakalardır.
Sahip olunabilen birşey midir yoksa sadece yüksek pozitif enerjinin getirisi mi?
Yüksek pozitif enerjinin getirisi değildir. Enerji için bir şeyler yapman gerekir ama şans kendiliğinden gerçekleşir. Şimdi gelelim diğer soruna. Normalde şans kendiliğinden gerçekleşir desek bile başka şeylerin yoluyla bunu arttırabiliyorsun. Şansını arttırmak istiyorsan önceki yorumumda dediğim gibi ya başkasından çekeceksin ya da şansı bir şeyin içine alıp bağlayacak ve kullanacaksın. Başkasınınkini çekmek basittir ama etik değildir. Kendi şansını arttırmak için şans kesesi ya da şans taşı yapabilirsin. Yapımı zor ve inançta giriyor işin içine ama bittikten sonra etkisini hemen görürsün. Sitede şans kesesi, taşıyla ilgili bir yazı var mı diye bak. Bu arada mutlak olan şanssızlığından kurtulamıyorsun. Enerjiyle arasında ki fark da burda. Kötü enerjiden kurtulabilirsin ama şanssızlığı sadece şansını arttırarak gölgeleyebilirsin.

Psikite

Kayıtlı Üye
Şansın mistik tanımı çok karışık ve uzun. En kısa şekilde kötü olan yerine iyinin karşına çıkması olarak düşünebilirsin. Para,sağlık gibi şeyler şansla alakalı değildir. Ama şansın varsa bunlara sahip olursun çünkü şans "olumlu getirilerdir." İnsanlar genelde küçük şans ya da küçük şanssızlıklara sahip olurlar. Küçük şanslar karşına çıkan fırsatlardır. Küçük şanssızlıklarsa yaptıktan sonra pişman olup "niye bunlar benim başıma geliyor" dediğin şeylerdir. Büyük şanssızlıklar "ölüm" yolunun sürekli karşına çıkması, Büyük şanssa "Gerçekleşen şeylerin hep isteğin doğrultusunda olmasıdır.." Bebekler doğduğunda şans ve şanssızlıkları eşittir. Büyüdükçe kandan gelenin şanssızlığını çekerler. Yani ailen şanssızsa malesef sen de şanssız bir çocuk olursun. Kader ve şans birbirinden çok ayrı olsa da karıştırılır. Kader bir yolsa, şansta o yolda yürürken çıkan plakalardır.

Yüksek pozitif enerjinin getirisi değildir. Enerji için bir şeyler yapman gerekir ama şans kendiliğinden gerçekleşir. Şimdi gelelim diğer soruna. Normalde şans kendiliğinden gerçekleşir desek bile başka şeylerin yoluyla bunu arttırabiliyorsun. Şansını arttırmak istiyorsan önceki yorumumda dediğim gibi ya başkasından çekeceksin ya da şansı bir şeyin içine alıp bağlayacak ve kullanacaksın. Başkasınınkini çekmek basittir ama etik değildir. Kendi şansını arttırmak için şans kesesi ya da şans taşı yapabilirsin. Yapımı zor ve inançta giriyor işin içine ama bittikten sonra etkisini hemen görürsün. Sitede şans kesesi, taşıyla ilgili bir yazı var mı diye bak. Bu arada mutlak olan şanssızlığından kurtulamıyorsun. Enerjiyle arasında ki fark da burda. Kötü enerjiden kurtulabilirsin ama şanssızlığı sadece şansını arttırarak gölgeleyebilirsin.
O halde sizin deyiminize göre bu haksızlık oluyor. Sonuç olarak ben bu dünyada herhangi bir kötü karma veyahutta işlerin gidişatını kötü etkileyecek şeyler yapmama rağmen ailemden kalan kalıntı ile şansız durumuna düşüyorum. İnsanın kaderi çabasına bağlı kılınmıştır der Rabbimiz. Bu durumda sizin düşüncenizi katılmıyorum. Çünkü kimse bunu hak etmek veyahutta çekmek durumunda değil. Kötü bir karmaya sahip değilim. Geçmişime indim gerekli araştırmaları yaptığımda büyünün etkisinde musallat gibi birşeyin etkisinde de değilim. Yani bende ki kötü şans eğer ailemin veyahut aralarımın yaptığı hatalar ve kandan geliyorsa bu doğru ise dünyanın ve evrenin çok adaletsiz bir yer olduğu anlamına gelmez mi? Ne kadar çabalarsam çabalayayım bundan kurtulamayacaksam kendi şansımı yaratamayacaksam neden burdayım neden yaşıyorum ve neden düşünüyorum. Sevmediğim bir bayrağın içinde boşuna debelenmektense ölmek daha iyi bir seçenek olmuyor mu?

Psikite

Kayıtlı Üye
O halde sizin deyiminize göre bu haksızlık oluyor. Sonuç olarak ben bu dünyada herhangi bir kötü karma veyahutta işlerin gidişatını kötü etkileyecek şeyler yapmama rağmen ailemden kalan kalıntı ile şansız durumuna düşüyorum. İnsanın kaderi çabasına bağlı kılınmıştır der Rabbimiz. Bu durumda sizin düşüncenizi katılmıyorum. Çünkü kimse bunu hak etmek veyahutta çekmek durumunda değil. Kötü bir karmaya sahip değilim. Geçmişime indim gerekli araştırmaları yaptığımda büyünün etkisinde musallat gibi birşeyin etkisinde de değilim. Yani bende ki kötü şans eğer ailemin veyahut aralarımın yaptığı hatalar ve kandan geliyorsa bu doğru ise dünyanın ve evrenin çok adaletsiz bir yer olduğu anlamına gelmez mi? Ne kadar çabalarsam çabalayayım bundan kurtulamayacaksam kendi şansımı yaratamayacaksam neden burdayım neden yaşıyorum ve neden düşünüyorum. Sevmediğim bir bayrağın içinde boşuna debelenmektense ölmek daha iyi bir seçenek olmuyor mu?
Otomatik düzeltme yapmış klavye bazı bölümlerde. Yanlış anlaşılma olmasın diye "bayrak" değil boşluk olacak.

Psikite

Kayıtlı Üye

Cidden çok güzel yazmışsınız fakat hala tatmin olmadım. 🙂

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Kader kısmet bu işin içinde tabiki var. Ve bu dünyada adalet aranmaz, çünkü yok. En azından sizin anlayışınıza ve ahlaki değerlerinize göre adalet yok.

Neyse konumuz bu değil. Şans büyü, fazla enerjiyi doğru yöne yönlendirme yöntemidir. Bunun için blokelerin olmaması ve enerjinizin oldukça çok olması gerekiyor.

Şanslı birini bulup, ondan şansliligı calabilirsiniz. Ama bu uzmanlık isteyen zor bir iş. Yan etkilerini çıkabilir. Örneği şans ile birlikte karakterin kötü özellikleri de çekebilirsiniz üstünüze.

Bı de şanssızlık varsa, onu başkasının üstüne atabilirsiniz.

Şans tanrılara hizmet etmek te bir seçim, fakat tanrılar eğer kaynak yok ise nimet vermeyecekler.
Yine fazla enerji gerekiyor.

Psikite

Kayıtlı Üye
Sürekli değil, ama ara sıra negatif hayatımızda olmalı. Hiç hastalanmazsak sağlığın kıymeti bilecek mıyız?
Hayatınız sürekli negatiften oluşuyor ise, yanlış giden birşeyler var demek. Öncelikle negatif enerjiyi ve blokeler yok etmek gerekir. Belki de kısmetinizin veya yollarınızın kapanması için size büyü yapılmış olabilir. Yani, işi herzaman temizlikten başlamak gerekir. Sonra koruma ve şans arttırıcı çalışmalara geçilir.
Bilinçaltı temizliği ve mekan temizliği yapıldığı takdirde.
Kader kısmet bu işin içinde tabiki var. Ve bu dünyada adalet aranmaz, çünkü yok. En azından sizin anlayışınıza ve ahlaki değerlerinize göre adalet yok.

Neyse konumuz bu değil. Şans büyü, fazla enerjiyi doğru yöne yönlendirme yöntemidir. Bunun için blokelerin olmaması ve enerjinizin oldukça çok olması gerekiyor.

Şanslı birini bulup, ondan şansliligı calabilirsiniz. Ama bu uzmanlık isteyen zor bir iş. Yan etkilerini çıkabilir. Örneği şans ile birlikte karakterin kötü özellikleri de çekebilirsiniz üstünüze.

Bı de şanssızlık varsa, onu başkasının üstüne atabilirsiniz.

Şans tanrılara hizmet etmek te bir seçim, fakat tanrılar eğer kaynak yok ise nimet vermeyecekler.
Yine fazla enerji gerekiyor.
Çalmak mı? Neden çalayım zaten mükemmel bir potansiyele sahip değilmiyim? Ben yaratılan en mükemmel canlı değil miyim? Adalet yok demişsin ben o şekilde düşünmüyorum. Her insan ve her ruh eşit olarak yaratılır yaptığımız seçimler bizi farklı kılar
Bunu nereden biliyorsunuz?
Geçmişime indim araştırma yaptım sorunlarım var ise hepsi ile yüzleştim ve yarım kalmış işlerimi tamamladım. Kötü karma kötü eylemler sonucu ortaya çıkıyor ise bedellerini ödedim ve hesaplaşmamı tamamladım.

Psikite

Kayıtlı Üye
Bence asıl mesele hazır olmakta yatıyor. Hazır olmak ve düşük beklenti halinde olmak. Bir sorun var ise bedenen ve ruhen elinden geleni vermek. Sen bunu yaptığın takdirde zaten enerji akışın değişiyor sen değişiyorsun. Kendine ve çevrene yetiyorsun. Bu durumda zaten şansa ve başka birşeye ihtiyacın olmuyor. İşte o zaman şans ve diğer olgular ortaya çıkıp kendini gösteriyor. Çünkü ihtiyacın yok. Hayat da bu ya beklediklerin ve istediklerin gerçek olmaz çünkü belki de hazır değilsindir belki de o enerji seviyesine ulaşmadın. Düşük bir enerji seviyesii düşük bir hayatı tetikler. O halde ne diyoruz elinden geleni yap bırak hedefe varmayan mızrak utansın.

Psikite

Kayıtlı Üye
Ok. Tamam. Siz zaten herşeyi biliyorsunuz. Niye konu açıp soru sordunuz ki? Direk şans hakkında bildiklerim diye konu açıp ta anlatsaydiniz.
Yalnızca şanslı değilsiniz... O ne olacak?
Birlikte tartışarak fikir alışverişinde bulunmak. Ya da kendimi haklı çıkartmak 😄

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Birlikte tartışarak fikir alışverişinde bulunmak. Ya da kendimi haklı çıkartmak 😄
Fikir alışverişi, bilginin olmadığı zamanlar yapılır. Bilgi var ise, fikre ihtiyacı yok.
Kendinizi fikirlerinizi izleyerek şanslı yaparsanız eğer, ancak o zaman haklı çıkarsınız. Varsayımları üzerinde tartışarak haklı değil laf cambazı olursunuz.
İlgilenmediğim bir konu.

Psikite

Kayıtlı Üye
Fikir alışverişi, bilginin olmadığı zamanlar yapılır. Bilgi var ise, fikre ihtiyacı yok.
Kendinizi fikirlerinizi izleyerek şanslı yaparsanız eğer, ancak o zaman haklı çıkarsınız. Varsayımları üzerinde tartışarak haklı değil laf cambazı olursunuz.
İlgilenmediğim bir konu.
Peki

Orçun

Banlı Kullanıcı
İş
Astrolog
Astrolojik açıdan şans ve nasibin izini sürebilir miyiz ?
Ben determinist görüş sahibiyim. Astrolojik olarak tabi ki şansınız ve nasibiniz konusunda değerlendirmede bulunabiliriz transitlerinize bakarak.