Şans oyunlarından elde edilen kazancın mutluluk getirmemesi

nikılıs

Kayıtlı Üye
Medyada sıklıkla görüyoruz.Şu kadar para kazandı,kısa sürede kaybetti,başına şöyle işler geldi,şimdi eskisinden daha kötü durumda diye.Benimde çevremde buna benzer durumlar oldu. Bu tür haberler insanlarda şöyle bir algı bırakıyor;şans oyunlarından kazanılan paradan bir fayda göremezsiniz.Peki sebebi ne olabilir? O paranın barındırdığı negatif enerji mi? Hakedilmeyen bir paraya sahip olunduğu için yapılan evrensel müdahale mi? Yoksa birden yüksek miktarda paraya kavuşunca,o parayı nasıl idare edeceğini bilememek mi?

Ü

Üye silindi 58480

O paranın barındırdığı negatif enerji mi?

Tabi ki hayir.
Parayi tek celsede elde ettiginizde hayat akisinizin akordunda bir enerji boslugu olusur. Parayi harcarken de o arkanizda olusan kara delik misali enerji boslugu da sizi yutar.

Hakedilmeyen bir paraya sahip olunduğu için yapılan evrensel müdahale mi?

Hakedilmeyen para yoktur. Para bir enerjidir. Herkesin en dogal hakkidir. Ama Hakki verilemeyen para vardir. Bu da kisinin cahaleti ile kendi kendini nasil ziyan edebileceginin ispati olur.

Mutluluk getirmemesinin sebibi de, insanin hayati boyunca kalici mutluluk icin bedel odediginin kok inancina dayanir.
En lezzetli yemek en ac oldugunuzda mutluluk verir. Tok karinla yemek tat vermez. Para kazanmak icin zaman ve emek harcamak bir inanctir. Hic te sorgulanmaz. Ve hazir para gelir gelmez de bunye bunu altbenlikte tarifsiz birakir. Mutluluk ise bedel odeyerek hormon salgilayacagi icin mutluluk hormonu direk bloklanir. Bu durum tersine kolaylikla cevrilebilir mi ? Tabi ki. Enerji yasasi herzaman interaktiv-proaktiv bir yeniden kodlanabilme esasina dayanir.

Ü

Üye silindi 58480

Bir anda milyoner olmak bilincaltinda tarifsiz bir duygu yaratir. Ancak bu enrene bir yardim cigligidir da ayni zamanda. Kisi farkinda olmadan bu tarifsiz duygudan kurtulmayi talep ettiginin farkinda degildir. Parayi icsellestiremedigi icin bilincalti ne yapip edip bu paradan kurtulmanin yollarina basvurur. Bilinc alti dedigimiz bu kapali devre, cok rahat bilinc disi yardim kanallarina ulasir.

Hastaliklarla mucadele bir ilkyardim kanalidir. Milyoner kisi hasta olur ve para eksiltmeye baslar. Is kurar korku+heyecanla. Bilincalti evrenden yanlis yardim talep ettigi icin illa onu dolandirip batiracak ortaklara enerji kancasini atar.

Halbuki milyoner olmak cok buyuk bir imtihandir ve hayirli islere adanabilir. SAns oyunlarindan bahsetmiyorum ama kolay gelen yuklu para icin bu boyledir.

Sans oyunundan cikan para ise altbenlikte inanc kaliplarini yikip parayi ilah yapar. Yani re-code eder. Sans oyunlari oynayan sadece gunahkardir. Ama yuklu para kazanirsa ilahini artik degistirmis demektir. PAra kazanir ama vijdani rahatligini yitirir. Ic huzur blogunu re-code ederek fitratini PDF formati gibi bir formata kilitler. Sonra kendisi de neden fabrika ayarlarina donemedigine sasirir. Bu ancak dibe cokus ile temizlenir. Cunku nefs butun parasini evrene geri iade etmesi gerektigini bilse de bunu yapmaz.