Şamanlar ve Cadılar kitabı

Su-Jok eğitimi - kerim ali

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
Katılım
5 Haz 2008
Mesajlar
6,633
Tepkime puanı
3,411
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
SİBİRYA’DAN BALKANLARA ŞAMANLAR VE CADILAR

“Şaman, insanlık tarihinin alelade bir figürü değildir. O, kültü rel normlarının dikte ettiği vazifeleri üstlenmiş bir kişidir.”

İki cilt halinde yayınladığımız ve devamını getirmeyi umduğu muz bu derlemeye ilham veren iki isim var: Yüzyılımızın en özgün tarihçilerinden Carlo Ginzburg ve tarihimizin en sıra dışı isimlerinden seyyah Evliya Çelebi. Ginzburg, 1966da ya yınlanan Gece Savaşları adlı muhteşem çalışmasıyla cadılığın ve Cadıların Şabatı inançlarının “bütün Avrasya’ya yayılmış kö kenleri” olabileceğini söyleyerek bahsi geçen tartışmayı başla tan kişidir. Evliya Çelebi ise 17. yüzyılda yaptığı geziler ve yaz dığı tamamlanmamış- 10 ciltlik seyahatnamesine, türlü “acaib ve garaib” arasına cadılar ve büyücüleri de dâhil etmiş tir. Umulur ki, merakları, araştırmacılıkları ve özgünlükleriyle bu iki isim, ilham oldukları bu derlemenin ulaştığı herkeste yeni ilhamlara, fikirlere ve yepyeni akademik araştırmalara ve çalışmalara vesile olsun.


Reels videosu tıklayıp seyredebilirsiniz. Çok önemli bilgiler içeren süper bir kitap. Okunmalı. Kapak tasarımı @ebrahelurci. Bu harika sanatçının eserine sahip olmak da ayrı bir gurur veriyor. Görseldeki tablo Ebrahel’in yağlı boya tablosu. her gün, güne onunla uyanıyor ve onun bakışları ile uyuyorum. Yaşayan bir eser benim için. Tekrar teşekkürler 🙏 . Görsel de kendi yaptığım şaman davulunu da ekledim
 

venusyenbiri

Kayıtlı Üye
Katılım
28 Ara 2018
Mesajlar
289
Tepkime puanı
483
Ben de diyorum tanıdık geldi. Bir ara siz yazdınız sandım... Youtube'da çevirmen Ceren Sungur'un inceleme videolarını görmüştüm. Şu videolar:
İlk çıktığı an alacaktım ama o an bütçem müsait değildi şimdi tamamen aklımdan çıkmış. Ceren hanım editörü kitabın.
 

Darkon

Tecrübeli Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
14 Eki 2016
Mesajlar
498
Tepkime puanı
604
İlk çıktığı an alacaktım ama o an bütçem müsait değildi şimdi tamamen aklımdan çıkmış. Ceren hanım editörü kitabın.
Aynı zamanda çevirisi de ona ve birkaç kişiye daha ait sanırım onun için aklımda öyle kalmıştı.
 

Dolunays

Kayıtlı Üye
Katılım
23 Ağu 2017
Mesajlar
163
Tepkime puanı
145
Dikkatimi çeken bir ürün Ruhun 7 kapısını inceletikden sonra bunuda incelerim
 
Rune Okulu - kerim ali
Üst