Sağlık hk.

treacy

Kayıtlı Üye
Merhaba,
Herkese iyi akşamlar diliyorum. Umarım sağlıklı ve huzurlu bir gün geçiriyorsunuzdur. Benim bir süredir yaşadığım bir problem var. Bunun hakkında destek almak istiyorum. Umarım doğru yere başlık açıyorumdur.

Öncelikli olarak bu problemim için Psikiyatri, Dahiliye, Radyoloji, Kulak Burun Boğaz, Nöroloji bölümlerine gittim. Ancak her bir doktor gayet sağlıklı olduğumu belirterek sorunu Psikiyatriye yönlendirdiler. Ancak orada verilen ilaçların da etkisi olmadı. Sorunum sürekli olarak mide bulantısı ve kusma yaşıyor olmam. Her an gerginim. Ortalama 4 senedir bu problemi yaşıyorum ve neden başladığını bilmiyorum. Sürekli diken üzerinde yaşıyor gibiyim. Her şeyden korkuyorum, her şeye geriliyorum ve artık buna katlanacak halim kalmadı. Hayatıma kısa süreli giren bazı insanları takıntı haline getiriyorum, unutamıyorum. Sakin yaşayamıyorum, sürekli tırnaklarımı yiyor dudaklarımı parçalıyorum. Bu gerginlik yüzünden yediğim neredeyse hiçbir şeyi sindiremiyorum, 47-48 kilodan yukarı çıkamıyorum (22 yaşındayım.)

Bundan kurtulabilmek için yapabileceğim herhangi bir uygulama var mıdır? Önereceğiniz uygulamaların uzun süreli bir çalışma getirdiğinin farkındayım ve çabalayabilirim. Yalnızca ne yapmam gerektiği bilgisine ihtiyacım var. Şimdiden zamanınızı ayırdığınız için çok teşekkür ederim.

boristanblue

Kayıtlı Üye
2013 deki konunuzu okudum ve şuan yaşınız 22 ve siz o yaşlarda bir takım enerjileri kendinize çekmiş olabilirsiniz, zaman içersin de sizi tüketmiş diye düşünüyorum. Allah yardımcınız olsun.

treacy

Kayıtlı Üye
Evet 14
2013 deki konunuzu okudum ve şuan yaşınız 22 ve siz o yaşlarda bir takım enerjileri kendinize çekmiş olabilirsiniz, zaman içersin de sizi tüketmiş diye düşünüyorum. Allah yardımcınız olsun.
Evet 14 yaşındayken öyle bir şeyler yazmışım, unutmuşum bile ben de sonradan bu siteye tekrar girince gördüm. Konu ile ilgili bir tavsiyeniz var mıdır? Dilekleriniz için teşekkür ederim.

boristanblue

Kayıtlı Üye
Evet 14

Evet 14 yaşındayken öyle bir şeyler yazmışım, unutmuşum bile ben de sonradan bu siteye tekrar girince gördüm. Konu ile ilgili bir tavsiyeniz var mıdır? Dilekleriniz için teşekkür ederim.
İbadet edebilirsiniz, günlük 1-2 kaşık organik elma sirkesi tüketin, nefes egzersizleri de öneririm, yeni hobiler edinin, boş durmamaya çalışın bir işi bitirince diğerine geçin, kafa yoğunluğundan iyidir vücut yorgunluğu, ve olumsuz düşünmemeye çalışın ne zaman olumsuz bir düşünceye kapılırsanız ona karşılık olumlu düşünceler geliştirin, yani hayatınız da değişikliğe gitmenizi öneririm, sonuçta size neyin ve nelerin zarar verdiğini siz daha iyi bilirsiniz.

asterix

Kayıtlı Üye
Şikayetleriniz büyük ihtimalle psikoljik,psikiatriste gidip sonuç alamamak gayet normal çünki bu o kadar kolay değil,anoreksia denen bir durum var genellikle bayanlarda görülür zaten korku kaygı huzursuzluk vs de yaşıyormuşsunuz,psikiatrik tedaviyi ısrarla sürdürün bir kere gittim bir ilaç verdi iyi gelmedi şeklinde kolay bir tedavi değil.Hassas psişik yapınız olduğu belli bu geçmişten gelen etkileri derin hissedip reaksiyon vermenize neden oluyor,hipnoz yoluyla geçmişe gidip araştırılabilinir.,bana göre en son ihtimal büyü nazar yada musallat gibi metafizik bir etkiyle olması.