Rüyanı kontrol et ?

foreman

Kayıtlı Üye
Öncelikle saygılarımı sunuyorum.Ve konuyu nere açacağımı bilmediğim için buraya açtım ayriyetten bunun için özür dilerim.

Şimdi bu bilinçaltı ve rüyalar paraleldir.Bilinçaltı sizi etkileyen veya etkilemeyen her şey olabilir.Kısaca bu bir filmdeki güzel bir kız , yada başka bir filmdeki silah veya gerçek hayatta karşılaştığımız bir kitap bir araba veya nesne bunların hepsini beyin kaydeder.Ve beyin kaydederken önemli olanları işler sadece küçük bir kısmını hafızaya alır.Bu demek oluyor ki beyin normalinden fazla bilgileri , gördüğümüz şeyleri hafızada tutmaya çalışsa bu onun iflası olacaktır. İşimize gelelim.Eğer siz rüyalarını kontrol etmek istiyorsan imgelemeyi öğreneceksiniz demektir.Fakat aynı zamanda size farklı bir şey öğretmeyi de sunuyor olacağım.

Peki ben nasıl rüyalarımı kontrol ederim? Bakın ben şahsen bu işle çok uğraştım.Ve ciddi ölçüde bazı şeyler başardığımı sanıyorum.Mesela sırf hayatımı renklendirmek için bilerek gözlerimi kaparım ve kendi rüyamı oluşturup onun içinde yaşarım/yaşardım.Şu sıralar pek vaktim olmuyor.

Size şöyle anlatayım.Sizden küçük detaylara takılmanızı istemiyorum.Herhangi bir yer olur ister rahat edin ister etmeyin ister ışıklı ister ışıksız ister sesli ister sessiz istediğiniz yerde yapabilirsiniz fakat bu kişide biten bir şeydir.Yatmanız gerek.Yatak gibi veya yere dilediğiniz gibi fakat öncelik yatmaktır.Yattıktan sonra sizden dileğim düşünceleriniz akıp geçsin tutmaya çalışmayın ve bu uzun sürebilir zaten bu süreye dayanırsanız mutlaka yaparsınız.Ve düşünceler akıp geçer o gün yaptıklarınız veya başka şeyler , bilgisayar her neyse bütün bunların akmasını bekleyin.Ve son bulduğu zaman boşluk sizin kendi yeriniz olacaktır.Artık orayı doldura bilirsiniz.Evet öncelikle istediğiniz mekanı oluşturacaksınız buna ses de ekleyeceksiniz.İşler her zaman böyle gitmeye bilir kontrol çabuk kaybolursa , dikkatiniz çabuk dağılırsa rüyanızda o hızla dağılır.Yaklaşık 1 salise belki daha az.Süre rüya dayken hızlı işler.

Başlayalım ?

Düşünceleriniz akıp geçtikten sonra yapacağınız yere ses ekleyin.Yani şöyle diyeyim ilk ses veya sonra görüntü ilk görüntü veya sonra ses.Ben size nasıl yaptığımı anlatıyorum genellikle sesten başlarım fakat bu her zaman böyle olmaz görüntü olarak yaptığımız zaman daha hızlı sonuç alabiliriz.Bu nedenle şuan kararımı değiştirip görüntü ile başlamak istiyorum.Ve siz değerli okuyucularım bundan sonra yazacaklarıma dikkat kesilin ve kaçırmamaya dikkat edin.

Görüntüyü oluşturun. İstediğiniz herhangi bir yer olabilir. Bir çöl bir havuz. Bunu şu şekilde yapacaksanız.Oluşturacağınız yeri mümkün olduğunca tüm olarak hayal etmeyelim.Küçük parçalarından bir bütün yapalım.Yani bir çöl seçecek iseniz mesela önce oluşturacağınız bölgenin küçük biriminden başlayalım.Kaktüs (?) . Diyelim ki bunu seçtiniz ve bunu ciddi anlamda hayal edip önünüze getirin.Biraz uğraşmalısınız.Hayal et , düşün zorla , ve belki yaklaşık 1 haftanızı buna ayıracaksınız.Bu kişiden kişiye değişebilir.Bunu oluşturmayı başardığınız an hemen bütünü hayal edin tamamını çünkü ilk küçük adım büyük bir bütünün parçasını getirmeye yardımcı olacaktı. :) Şöyle ki büyük ihtimalle siz istemeseniz bile bu olacaktır.Çünkü ilk başlarda kodlarken bu şekilde kodladık. Beyin çok yönlüdür nerden açarsanız oradan gidebilirsiniz.Benim görüntü kısmında anlatacağım bu kadar taktik sadece bu isterseniz kendinize göre bir taktik geliştire bilirsiniz.

Evet ses ? Sesi nasıl halledeceğiz.Görüntüyü oluşturduktan sonra eğer bir şehirdeyseniz - geçenlerde Londradaydım...- İnsanların sesini sizin seslendirmeniz lazım fakat bunu şöyle yapalım.Yanınza birisini koyarsanız onu ve kendinizi siz seslendireceksiniz beyninizden.Yani içinizden bu şekilde devam ederseniz artık siz seslendirmeyi bıraktığınızı bile anlamadan konuşmaya devam edeceklerdir.Ve sizde öyle yalnız şurda bi olay var. Bütün bunları yaparsanız ve ilk sahneyi gördükten sonra kendinizi öyle bir ayarlamanız lazımki ne dıştaki bir sese nede bir irkilmeye karşı kendinize gelmemeniz lazım.Eğer yeterince odaklanmazsanız birden yattığınız yerde bulursunuz kendinizi.

Örnek mi istiyorsunuz ?

Yatağa yattım.Ve düşüncelerimin akıp geçmesini bekledim.Yaklaşık 1 saat sürdü ve o zamana kadar saat 1'i bulmuştu :D . Bakın dikkatli okuyun.Sadece ses , sesi getirdim okulumdaki o buğuk ses hafızamın biyerine kazınmıştı.O ses çoğalmaya başladı başladı ve birden kendimi sınıfımda buldum.Karşımda birisi vardı onla konuşuyordum.Fakat o an kendimin rüyamın içinde olduğunu yani bu benim kurduğum bir şey olduğunu bilemiyordum.Ve bana göre tam 5sn sonra dikkatim dağıldı ve birden kendimi yatağımda buldum. Ve bunun gibi bir çok örnek var. Siz okuyucularım İnsanlar kendini geliştire bilir buna inanın.Ve buna inanmaya başlarsanız insanlık yeniden canlanacaktır ve ruhen vücut bulacaktır.

~Sayanora

Tayleigh

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
bugün deneyeceğim işe yararsa süper :)

Darkprincess

Kayıtlı Üye
Benim rüyalarım çok gerçekçi oluyor. Biranda rüyadan uyanıyorum ama aklım hala rüyada oluyor, nerede olduğumu hatırlayamıyorum. İlginçtirki rüyalarımı da hatırlamıyorum. Bu tekniği denicem ve inşallah başarırım....

Shera_x

Banlı Kullanıcı
Doğrudur, bazen yattığımda hafızamda gün içerisinde olsun önceden olsun dinlediğim şarkı/şarkılar çalıyor ve bazı görüntüler görüyorum ama rüya görür gibi olmuyor. Gözlerinizi kapatıyorsunuz hayal ediyorsunuz. Bende böyle olmuştu eğer hayal eder gibi değil de rüya gibi oluşum sağladıysanız tebrik ederim, denerim..

insallahbirgünastral

Kayıtlı Üye
Denenmiştir Sonuç . Başarılı
Teşekkür Ederim Ben Bu Teknği Yapmıştım 4 kere filan Bu Teknikle Lucid Yaptım Bide Tam Uykuya Dalıcağınız Zaman Hayal Etmeye Başlayın Buda Etkili Yöntem

foreman

Kayıtlı Üye
Geç oldu ama sağolun. Evet ben bu yöntemi 2 sene önce çok rahat bir şekilde kullanıyordum şuan çok da olmasa kullanabiliyorum. Ve hayatınızda kolayca yapabileceğiniz bir teknik diyebilirim.