Ruyama yorum ?

Demre

Kayıtlı Üye
Dün gece ruyamda annemlerin evinde temizlik yapmaya niyetleniyorum. Misafir yatak odasina süpürgeyi almaya geçtigimde, babamın, odadaki karyolada gündüz uykusuna yatmiş oldugunu görüyorum. (Kuzeyde ve serin oldugu icin yazın orada kestiri normalde de babam). Ama sonra çok eski, oldukca yipranmis ve buyukce cirkin bir radyonun acık oldugunu farkediyorum odada. Gercekte oyle bir radyosu yok ailemin. Babam uymudan once dinliyormuş demekki diye düsünüp kapatmaya calisiyorum ama ne mümkün. Ben kapatmaya calistikca sesi yukseliyor, cizirtili biseyler caliyor, muzik mi konusma mi anlasilir gibi degil. Fişini cekiyorum devam ediyor, pil mi var diye pil yatagini aciyorum boş, pil de yok. Babam sesten rahatsiz olup uyanacak, kizacak diye cekiniyorum, bakiyorum ona, kipirdaniyor ama uyanmiyor. Derken, neden bilmiyorum bu durumun cinlerin oyunu oldugunu düşünüp fena halde ürperiyorum bi an. Biraz daha kurcalayinca sesi kesiliyor radyonun. alip cikarken hortumu yerde duran bir tv ye dokunuyor ve bu kez tv aciliyor kendi kendine. 50 lerden kalma siyah beyaz bi tv, filmlerde gördüklerimden.iki adam sohbet ediyor tv de. Korkuyla fisini cekiyorum hemen. Bu evde neler oluyor boyle diyorum. Supurgeyi alip salona gidiyorum, annemle ablam sohbet ediyorlar. Korkuyla onlara basimdan gecenleri anlatiyorum. Derken bu kez fişi takili olmadigi halde süpürge hirlamaya baslayip duruyor. Onlar da şahit oluyor ama annem, inanmak istemiyor işin icinde olagandisi bisey olduguna. Ablam benimle ayni seyi düşünüyor anlattiklarimi dinleyince. Biti.

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Bilinçaltıdır.
Bende bir ay önce saçma sapan ayna ile ilgili bir yazı okuduktan sonra, zihnimde dönüp dolaşıyordu zaten, bazen aynaya baktıgımda aklıma da geliyordu. 4 gün önce rüyada aynaya bakarken ardımda aynı benim suretimde birini gördüm. Saçma gevşek bir gülmeye bana bakıyordu. İçimden hangisi cin acaba deyip simasına ve gözüne odaklanarak onu seçmiştim. Allah allah bu ne diyerek ayrılıyordum. Hatta aynı rüyada her aynaya bakışımda arkamda biri beliriyordu.
Ama hiç tesirinde kalmadım. Hatta uyandıgımda zor hatırlıyordum.
Gerçek hayattaki hislerimden fazlası yoktu, benzerdi.

Yani okudugun bir şeyden etkindigini düşünüyorum, önemseme.

Demre

Kayıtlı Üye
Bilinçaltıdır.
Bende bir ay önce saçma sapan ayna ile ilgili bir yazı okuduktan sonra, zihnimde dönüp dolaşıyordu zaten, bazen aynaya baktıgımda aklıma da geliyordu. 4 gün önce rüyada aynaya bakarken ardımda aynı benim suretimde birini gördüm. Saçma gevşek bir gülmeye bana bakıyordu. İçimden hangisi cin acaba deyip simasına ve gözüne odaklanarak onu seçmiştim. Allah allah bu ne diyerek ayrılıyordum. Hatta aynı rüyada her aynaya bakışımda arkamda biri beliriyordu.
Ama hiç tesirinde kalmadım. Hatta uyandıgımda zor hatırlıyordum.
Gerçek hayattaki hislerimden fazlası yoktu, benzerdi.

Yani okudugun bir şeyden etkindigini düşünüyorum, önemseme.
Evet haklı olabilirsin. Uyumadan önce mabetteki son paylaşımları okumak tiryakilik yaptı uzun zamandır. Etkilenmiş olabilirim okuduklarımdan.