Rüyalar hangi amaca hizmet eder?

Jroad

Banlı Kullanıcı
Kayıtlı Üye
Siz insanlara göre rüyalar hangi amaca hizmet ediyor? Burada bunun bir ilim olduğunu düşünenlerde var. Beyinin bu konuda çalışma prensibi sizce nedir? Neye dayanarak bu rüyaların anlamı olduğuna inanıyorsunuz? Rüyaları anlamlı kılanlar ve geleceğe dayalı anlam arayanlar lütfen yorum yapınız.

nikılıs

Kayıtlı Üye
Gelecekle ilgili bazı rüyalarımın birebir çıktığı oldu.Bazende bilinçaltımdaki karmaşıklıkları rüyamda görürüm.
Sıradan rüyalar haricinde istihareler,Lucid rüyalar gibi özel türler var.Böyle uzar gider bu.
Görüşüm,uyku halindeyken,yani farklı dalga boyundayken kanallarımız bu algıya açık oluyor.
Ama rüya gerçekten hizmet için mi var,yoksa biz mi öyle algılıyoruz tartışılır.

bella_swan

Kayıtlı Üye
Gelecekle ilgili bazı rüyalarımın birebir çıktığı oldu.Bazende bilinçaltımdaki karmaşıklıkları rüyamda görürüm.
Sıradan rüyalar haricinde istihareler,Lucid rüyalar gibi özel türler var.Böyle uzar gider bu.
Görüşüm,uyku halindeyken,yani farklı dalga boyundayken kanallarımız bu algıya açık oluyor.
Ama rüya gerçekten hizmet için mi var,yoksa biz mi öyle algılıyoruz tartışılır.
Bende aynı şeyleri yazacaktım teşekkür ederim yazmama gerek kalmadı :) ... Hatta 2016 yılında buraya yazarak sorduğum bir rüyam ve değerli yorumlar var bakarsanız görürsünüz.. konuyu açtıktan sonra gelemedim işerim yoğundu ve yorumları okuyamadım.. aradan 3-4 ay geçtikten sonra buraya döndüğümde Yule'nin yazdığı yorum doğruydu...

Ü

Üye silindi 58480

Siz insanlara göre rüyalar hangi amaca hizmet ediyor?

Biz insanlara göre mi?
Sen bir android misin yoksa?

Burada bunun bir ilim olduğunu düşünenler de var.

İlimdir zaten. Herseyi bir ilimle yarattık der yaratıcı. Yani herşey, birșeylerin ya alameti, ya uzantısı, ya ispatı ya dogrulayicisi ya destekçisi ya da antisidir.

Asıl ilim nedir? Onu bilmeden bu soruyu sormak destursuz olur.
Rüya ilmin kendisi değildir ki. İlmin konusudur. Rüyalara doğru ve hikmetli perspektiften bakabilmek işte ilim olmuş olur.

Herkes hasta olur herkes rüya görür. Herkes bir dereceye kadar kendini iyilestirebilir ve rüyalarına itibar edebilir. Ama doktorların alanı başkadır. Oraya yüksek lisans gerekir. O halde bir Yusuf olmak için yüksek lisans gerekir.

Neye dayanarak bu rüyaların anlamı olduğuna inanıyorsunuz?

Her rüya anlamlıdır. Anlamsiz rüya yoktur.
Saçma rüyalar boş işlerle uğraştığınızı
Tekrar eden rüyalar takıntılarınızı ve iç dünyanızın dayanacak gücünün kalmadığını veya acil bir durumu gösterir.

Şeytanı rüyalar bile rahmani düzlemden kopma noktasına geldiğinizi gösterir.

Lucid rüyalar ise vallahi sadece bir anahtardır. Pasaporttur. O pasaport ile başka ilim deryalarinin ruhsatı verilmiş olur. Lucid rüya aslında tecrübe edildikten sonra boş ve anlamsız gibi gözükebilir. Ama tam anlamı ile bir bekleme salonudur. İlerledikçe anlamaya başlarsınız.

Ü

Üye silindi 58480

Rüya ile amel olmaz. Der büyükler.
Ama bu rüya yanıltıcıdır demek değildir.
Sen yanılıcı bir varlıksın kafana göre iş yapma demektir.

Rüya ile amel olmaz demek, hastalanınca kafana göre ilaç kullanma demektir. Hepsi bu. Yoksa hastalanmanın belli mukaddimeleri olduğu gibi rüya görmenin de belli mukaddimeleri vardır.

Alimler ve büyükler avamın genel tavrını bilmişlerdir. İnsan hurafeyi çok rahat heryer den çıkarabilir.

Sitede rüya anlatanların yüzde 80i kendisine gizem süsü verme telaşındadır mesela. İşte bir rüyanın sadık olup olmadığını anlamak bile ilim sahibi olmayı gerektirir.

Herşey ilimdir. Alametleri ve antileri vardır herseyin. Felanca şey ilim konusu değildir demek benim kapasitem o işlere ermiyor demektir.

Ü

Üye silindi 56746

benim rüyalarım kafamı boşaltmaya hizmet ediyor :) gece boyu yoğun bir çalışma gerçekleştiği için de güne yorgun uyanıyorum çoğu kez.

Jroad

Banlı Kullanıcı
Kayıtlı Üye
Biz insanlara göre mi?
Sen bir android misin yoksa?
İlimdir zaten. Herseyi bir ilimle yarattık der yaratıcı. Yani herşey, birșeylerin ya alameti, ya uzantısı, ya ispatı ya dogrulayicisi ya destekçisi ya da antisidir.
Asıl ilim nedir? Onu bilmeden bu soruyu sormak destursuz olur.
Rüya ilmin kendisi değildir ki. İlmin konusudur. Rüyalara doğru ve hikmetli perspektiften bakabilmek işte ilim olmuş olur.
Herkes hasta olur herkes rüya görür. Herkes bir dereceye kadar kendini iyilestirebilir ve rüyalarına itibar edebilir. Ama doktorların alanı başkadır. Oraya yüksek lisans gerekir. O halde bir Yusuf olmak için yüksek lisans gerekir.
Her rüya anlamlıdır. Anlamsiz rüya yoktur.
Saçma rüyalar boş işlerle uğraştığınızı
Tekrar eden rüyalar takıntılarınızı ve iç dünyanızın dayanacak gücünün kalmadığını veya acil bir durumu gösterir.
Şeytanı rüyalar bile rahmani düzlemden kopma noktasına geldiğinizi gösterir.
Lucid rüyalar ise vallahi sadece bir anahtardır. Pasaporttur. O pasaport ile başka ilim deryalarinin ruhsatı verilmiş olur. Lucid rüya aslında tecrübe edildikten sonra boş ve anlamsız gibi gözükebilir. Ama tam anlamı ile bir bekleme salonudur. İlerledikçe anlamaya başlarsınız.
Merakın buysa, hayır değilim. Konumuza gelelim.
Bilirsin bazı konular normal hayatta azımsanacak derecede gerçeklik içerir veya içermez. Şunuda merak ettim şimdi, ne zaman bu tip konular yaratıcıyla buluşmadan cevap bulacak? Saçma rüya nedir? Klasik soru kime ve neye göre? Sen bu ilmin hangi konumundasın, bu bilgileri nereye dayandıracaksın? Tekrar eden bir rüyanın ruhani boyutla veya ilimle ne ilgisi var? Gündelik hayatta bile tik denen bir durum var. Kısaca beyinin ve vücudun istemsizce atakları diyelim. Bu bozukluklar normal hayatta klasik bir hal alırken, beyinen farklı aşamada neden ilim konusu oluyor? Açıklamak gerekmiyor, anlarsın. Rüyalara farklı bakmayı öğrenmek diye bir kavram varsa benim baktığım çerçevede önemli bir kısım. İlim konusunu aslında gevezelik konusunda yazan arkadaştan gördüm. Açıklaman için sağol. Beyinin bilinçaltıya dayalı işlevleri ruhani bir boyutla alakasız bir mecrada olabilir. Rüyalar sadece gördüklerimizden ve düşündüklerimizden ibaretse buna anlam yüklemekte mantıken bizlik olur. Olmayanı rüyada görmek desen ruhani boyutla bağlantısı daha kuvevetli olurdu. Diyebilecek misin?

Ü

Üye silindi 58480

Konumuza gelelim.
Gelelim
Şunuda merak ettim şimdi, ne zaman bu tip konular yaratıcıyla buluşmadan cevap bulacak?
Yaratıcıya dayandırılmayan cevaplar da var. Bana az geliyor ama. 70 yıllık cevaplar onlar. Dünyanın kuru mekaniği üzerine.
Ben bir yaprağın bile işlevini öğrenirsem elimin antındaki peşin bilgiye ispat olur o. Tasarımcının imzası olur yani.

Beyinin bilinçaltıya dayalı işlevleri ruhani bir boyutla alakasız bir mecrada olabilir.
Beyin sadece bilinç altı demek değil ki, aynı zamanda bilinç üstü de demek. O halde başka bilinç katmanları da olabilir ara katman olarak.
Şimdi bu basit fikir bile Kuranın dikkat çekmesi ile bir araştirma konusu oluyor. Ruhun deşifresi !

Rüyalar sadece gördüklerimizden ve düşündüklerimizden ibaretse buna anlam yüklemekte mantıken bizlik olur.

Sen burayı çok fena ıskalamışsın.
Rüyalar gördüklerimizden ibaret.

Sen akrepten korkarsın diyelim. Bilinç altı korku kodların akrep ile sembolize edilir. Hayatta başına korkacağın birşey gelecekse rüyandaki kodlama diline akrep olarak düşer o. Mesela akrepten ilk korktuğun zamanda fakirlikle boğuşuyorsan gerçek hayatında rüranda akrep görmek senin için finansal çöküş alametidir. O halde rüyalardan bilgi eide etmek için aslında kodlama dilini bilmek gerekir. Ayriyetten süper zeki olmak ta lazım. Ortalama zeka rüyaları görür bırakır. Dikkatini çekmez bile.

Diyebilecek misin?

Beni bıraksan sabaha kadar konuşurum.
Ama sen düşünce odaklı değil de sitem ve çekişme odaklısın biraz. İnsan sevgisi ve hoşgörü eksikliğinden dolayı karakter-show yapıp cesaret madalyası alarak birilerine kendini kabul ettirme yoluna girmişsin. Senin karizman başka türlü işliyor. Gereksiz bir cesur çıkışların zor zamanda işimize yaramalı. Ama Eksikliklerini örtmek için kasıtlı davranıyor gibisin.

Jroad

Banlı Kullanıcı
Kayıtlı Üye
Gelelim
Yaratıcıya dayandırılmayan cevaplar da var. Bana az geliyor ama. 70 yıllık cevaplar onlar. Dünyanın kuru mekaniği üzerine.
Ben bir yaprağın bile işlevini öğrenirsem elimin altındaki peşin bilgiye ispat olur o. Tasarımcının imzası olur yani.
Beyin sadece bilinç altı demek değil ki, aynı zamanda bilinç üstü de demek. O halde başka bilinç katmanları da olabilir ara katman olarak.
Şimdi bu basit fikir bile Kuranın dikkat çekmesi ile bir araştirma konusu oluyor. Ruhun deşifresi !
Sen burayı çok fena ıskalamışsın.
Rüyalar gördüklerimizden ibaret.
Sen akrepten korkarsın diyelim. Bilinç altı korku kodların akrep ile sembolize edilir. Hayatta başına korkacağın birşey gelecekse rüyandaki kodlama diline akrep olarak düşer o. Mesela akrepten ilk korktuğun zamanda fakirlikle boğuşuyorsan gerçek hayatında rüranda akrep görmek senin için finansal çöküş alametidir. O halde rüyalardan bilgi eide etmek için aslında kodlama dilini bilmek gerekir. Ayriyetten süper zeki olmak ta lazım. Ortalama zeka rüyaları görür bırakır. Dikkatini çekmez bile.
Beni bıraksan sabaha kadar konuşurum.
Ama sen düşünce odaklı değil de sitem ve çekişme odaklısın biraz. İnsan sevgisi ve hoşgörü eksikliğinden dolayı karakter-show yapıp cesaret madalyası alarak birilerine kendini kabul ettirme yoluna girmişsin. Senin karizman başka türlü işliyor. Gereksiz bir cesur çıkışların zor zamanda işimize yaramalı. Ama Eksikliklerini örtmek için kasıtlı davranıyor gibisin.

Verdiğiniz bilgiler hatrına yaptığınız karakter analizim için size herhangi bir şey demeyeceğim. Rüyaların bilinçüstü bir seviyeye çıktığını düşünmediğimden konuyu bilinçaltına bağladım. Neyse, konuşmak istememenizi saygıyla karşılıyorum. Güzel sohbet oldu. İyi vakitler.