rüyadan uyanıp salavat çekmek

deno134

Kayıtlı Üye
merhabalar içinden çıkamadığım bir durum var o yüzden bilgili biri var ise danışmak istedim.Dün gece uyumadan önce Allaha dua ettim Allahım bu konu benim için hayırlı mı değil mi olacak mı olmayacak mı rüyamda bana göster bilgi ver yarabbim senin kudretine çok ihtiyacım var dedim gecenin yarısında birden rüyadan uyandım ve istemsizce uyanır uyanmaz içimden Allahümme salli ala seyidina muhammed dedim sizce bunu neye yormalıyım ve bunun anlamı nedir şimdiden teşekkürler hayırlı akşamlar

xax2

Kayıtlı Üye
Bu iyi birşey . Korkmana gerek yok . İstigareyr yatmak istiyorsan abdest alıp dua edip niyetlenip 2 rekat namaz kılıp sağ tarafına yatman lazım. Rüyanda gmrdüğün renge göre hakkında hayırlısı veya hayırlısı olmayan gözükücek

XAAAAAAAAX

Kayıtlı Üye
Allaha sığınmışsınız bu çok güzel bir durum ancak uyku esnasında berzah alemine gidersiniz anlaşılan kalpten birşey istiyorsunuz.Bu durumu şu şekilde yorumlayabiliriz, benim şahsi düşüncem şu şekilde uyku esnasında berzah alemine gideriz berzah aleminde iken ruhunuz rahmanilerle ve diğer ulvi varlıklarla muârefeye teşerrüf olabilir... Bu çoğu insanın bazen farkederek bazen de farketmeden başına gelebilen bir durum o sebepten Salavat-ı Şerifeyi söylemenizden ötürü işinizin hayırlı veya uygun olmadığını anlayamayız şayet Bir konu hususunda karamsarlığa düşerseniz istihare namazını ve duasını yapmanız sizin için daha uygun olur ... şimdiden Rüyanızın hayırlı hayırlı olanın gönlünüze razı olmasını Rabbimden temenni ederim ... selam ve dua ile ...

deno134

Kayıtlı Üye
Allaha sığınmışsınız bu çok güzel bir durum ancak uyku esnasında berzah alemine gidersiniz anlaşılan kalpten birşey istiyorsunuz.Bu durumu şu şekilde yorumlayabiliriz, benim şahsi düşüncem şu şekilde uyku esnasında berzah alemine gideriz berzah aleminde iken ruhunuz rahmanilerle ve diğer ulvi varlıklarla muârefeye teşerrüf olabilir... Bu çoğu insanın bazen farkederek bazen de farketmeden başına gelebilen bir durum o sebepten Salavat-ı Şerifeyi söylemenizden ötürü işinizin hayırlı veya uygun olmadığını anlayamayız şayet Bir konu hususunda karamsarlığa düşerseniz istihare namazını ve duasını yapmanız sizin için daha uygun olur ... şimdiden Rüyanızın hayırlı hayırlı olanın gönlünüze razı olmasını Rabbimden temenni ederim ... selam ve dua ile ...
cok tesekkurler,istihareyi denedigimde genelde bir sey gormuyorum ama deneyecegim

XAAAAAAAAX

Kayıtlı Üye
İstihare hak tır şayet birşey göremediyseniz tekrar deneyiniz ilk 3 gün e dikkat ediniz... bu uygulamayı yapacağınız zaman taharetinize guslünüze ve abdestinize dikkat ediniz kesinlikle yatağa başınız kıbleye gelecek şekilde sağ tarafınıza doğru yatarak uyumaya çalışınız bu tür işlemleri yapacağınız günlerde hayvansal gıdaları mümkünse azaltmanız daha hoştur, uyumadan önce hafif yiyecekler yiyiniz ve işlemi yaptıktan sonra kesinlikle birşey yiyp içmeden uyuyunuz hakkınızda hayırlısı olsun ?