Rüyada kardeşle öpüşmek

deno134

Kayıtlı Üye
Merhabalar erkeğim ve rüyamda erkek kardeşimle dudaktan öpüştüğümüzü gördüm neden böyle bir rüya gördüm bilmiyorum ama anlamı var mıdır

FouR ≛

Banlı Kullanıcı
İş
Sıradan
Psikoloji bozan rüyalar.
Benim de başıma geliyor
Hayır yabi nedir bu 25. Kare taktigi gibi
Illa şerefsiz mi olalım
Kusura bakmayin ama bende böyle igrenc ruyalar görüyorum bazen
Psikolojim alt üst oluyor.
Bilinçaltına da hiç yerlestirmedigim şeyler
Günah ayip ig re nc.

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
Resulullah sav efendimize sahabenin biri gelip heyecanla o gece gördüğü rüyayı anlatmış; - Ya Resulullah rüyamda başımın kopup yerde yuvarlandığını ve peşinden koştuğumu gördüm, çok etkilendim- demiş. Resulullah efendimiz ise - yazık sana! Bu şekilde takıntı yapıp önemseyerek şeytana oyuncak oluyorsun- buyurmuş. Bu tarz rüyalar şeytanidir ve vesvese, vehim vermek, kafa bulandırmak amacıyla yapılır. Size düşen;uyanınca şeytana lanet okumak ve anlatacak kadar bile olsa önemsememek.

XirisX

Kayıtlı Üye
Her şeyde bir anlam aramaya gerek yok. Siz farkında olmasanız bile gördüğünüz/duyduğunuz her şey bilinçaltınıza işler ve rüyalarınızda cereyan eder, önemsemeyin.

D

DAİMON

Şeytani rüya. Aslı astarı yoktur.
Bu tür rüyaları anlatmamalısınız.
Uyandıgınız anda sol tarafınıza tükürür gibi yapıp eüzü besmele çekin.

Böyle rüyalar görmek istemiyorsanız Allah a yakarıp yaşantınıza daha da dikkat etmelisiniz. Demek ki okuduklarınız ve duyduklarınız sizi şeytanın oyunlarına açık hale getirebiliyor. Yani bu şu anlama geliyor siz şeytanın vesveselerine fazlasıyla açık bir konumdasınız.
Vesvese hepimize gelir lakin kimimize az kimimize hadsiz ve hesapsız...

Bu gördüğünüz rüyanın nefsinizle alakalı olmadıgı midenizi bulandırmasından iğrenç olmasında da anlaşılıyor. Şeytani oldugunun en büyük delillerinden. İçiniz rahat etsin.