Runik "Cadı Sigilları"

createtherules

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar aramızda Rusça bilen var mı? Rusça bir kaynaktan 24 adet runik sigil hazırlanıp toparlanarak derlenmiş bir liste buldum. Birbirleriyle ve başka rune kombinleriyle uyumlu çalışacağı belirtilmiş. Ama otomatik çeviride anlamları bana zorlayıcı etkide gibi göründü. Cümle kalıplarından mı bilmiyorum ama içinden gelişi güzel oyun gibi aşk meşk işlerinde kullanan olursa sıkıntı olabilir diye sigilları paylaşmadım. Rusça bilen varsa anlamlarını önce paylaşayım bakalım, sorun olmayacaksa grafikleri de eklerim.

Darkon

Kayıtlı Üye
Klasik cadı runeleri setinden mi bahsediyorsunuz acaba? Burada şimdi link vermemeyim de google'da "cadı runeler" diye aratırsanız Türkçe'ye çevrilmiş bir site çıkıyor zaten. Ne kadar düzgün çevrilmiş bilmiyorum ama bana idare eder gibi geldi. Bir bakın isterseniz...

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Pek çok kaynağın başka dillerde de versiyonu olabiliyor. Şöyleki kaynağın orjinali Almanca oluyor bir site bunu Rusça yayınlayabiliyor. Bir tane örnek atın isterseniz kişisel bir yorum mu literatür bilgisi mi bakalım ona göre yorum yapalım. Belki Rusça bileye gerek yoktur

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Klasik cadı runeleri setinden mi bahsediyorsunuz acaba? Burada şimdi link vermemeyim de google'da "cadı runeler" diye aratırsanız Türkçe'ye çevrilmiş bir site çıkıyor zaten. Ne kadar düzgün çevrilmiş bilmiyorum ama bana idare eder gibi geldi. Bir bakın isterseniz...
Cadı rünleri değildir 24 tane diyor çünkü cadı rün 8-10 ya da 13 tane

createtherules

Kayıtlı Üye
Şöyle 3 adet ekledim. Runscriptleri iyi çözemesem de açıkçası bildiğimiz tek rune sembollerini içlerinde fazla yakalayamadım. Bilenler daha iyi anlar. witch runes demiş ama sanki kendi özel yaptığı sigilları gibi de geldi.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20221002-175258_Gallery.jpg
    Screenshot_20221002-175258_Gallery.jpg
    49.9 KB · Görüntüleme: 20

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Geleneksel sigil mantığı kullanılarak kişisel tasarım. Oluşan bu sigillere tek bir sembol mantığı ile bakıldığı İçin rune ismini vermiş olabilir ( rün gizemli sihirli sembol demek sonuç da) harf tekniği kullanımı da Amerikan cadıların da çok görüyoruz. Hepsini birleştirip cadı rune sigilleri demiş. Kısaca evet kişisel tasarım ya da başka bir kişinin tasarımının yeniden paylaşımı

Maximillian

Kayıtlı Üye
Bunlar bambaşka bir slavic runler rusça bir sitede vardı boş iş . Normal bilindik iskandinav runleri daha bir kullanışlı

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
slav Rünleri daha farklı İskandinav rünlerine çok benziyor. Ki zaten Sırp soyunun bir kısmı İskandinav dır direk İskandinav kültürünü taşımışlardır