Ruhum bedenimden

Alice amundsen

Kayıtlı Üye
Uzun bir süredir ,namaz kılarken ruhum bedenimden uzaklaşır gibi oluyor sanki kendi bedenimi uzaktan izliyor gibi oluyorum adeta kendimi dışarıdan izliyorum hiçbir şey düşünemiyorum o an bu olay son zamanlarda herhangi bir anımda çok sık olmaya başladı bunun sebebi ne olabilir

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Huşu içinde kıldığından transa girmiş olabilirsin, bununla ilgili bir olay okumuştum bir kitapta.. Hz Muhammed (sav) namazdan sonra yanında gördüğü Hz Ayşe yi tanıyamamış.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Evet transa girmiş olabilirim bu ihtimali de düşünmüştüm ama normal zamanlarda da olmaya başladı 🤔
Yani bu yazdıklarınız kötü bir izlenim vermiyor, olabilir normaldir önemli olan sonrasında ne hissettiğiniz, bitkin enerjiniz çekilmiş, moraliniz bozulmuş oluyorsa sıkıntı yoksa sorun yok.

Alice amundsen

Kayıtlı Üye
Yani bu yazdıklarınız kötü bir izlenim vermiyor, olabilir normaldir önemli olan sonrasında ne hissettiğiniz, bitkin enerjiniz çekilmiş, moraliniz bozulmuş oluyorsa sıkıntı yoksa sorun yok.
Bazen bu enerji çekilme durumunu yaşanıyor ..birden kendimi bitkim hissediyorum ve üzerimde çok fazla uğursuzluk ve blokaj var nasıl aşarım bilmiyorum 🤔

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Pek çok nedeni olabilir, çok yoğun olduğunuz bir dönemse dikkatsizlik sonucu yaşadığınız şeyleri uğursuzluk olarak algılıyor olabilirsiniz, yada belki yaşamda çok büyük beklentileriniz var ve bunları gerçekleşmesi için olanaklarınız, yetenekleriniz, çevreniz yeterli değil, bunu blokaj olarak düşünüyor olabilirsiniz, evet bir nevi blokajdır ama değiştirebileceğimiz şeylerle değiştiremeyeceklerimizin ayrımını iyi yapmamız lazım. Ortada gerçek bir sorun var mı önce bunu anlamaya çalışın. Tuzlu suyla duş alabilir (deniz tuzu, kaya tuzu, himalaya tuzu), yoga yapabilir, nefes çalışmaları ve meditasyon deneyebilirsiniz. Yorgunluğa spor yapmak iyi geliyor, tezat gibi görünebilir ama değil, günlük 20-30dk lık yürüyüş, kalp atım hızını artıran egzersizler üstünüzdeki ağırlığı atmanız için destek olabilir, eğer yeterli dengeli beslenme imkanlarınız yoksa vitamin kullanabilirsiniz.

Alice amundsen

Kayıtlı Üye
Pek çok nedeni olabilir, çok yoğun olduğunuz bir dönemse dikkatsizlik sonucu yaşadığınız şeyleri uğursuzluk olarak algılıyor olabilirsiniz, yada belki yaşamda çok büyük beklentileriniz var ve bunları gerçekleşmesi için olanaklarınız, yetenekleriniz, çevreniz yeterli değil, bunu blokaj olarak düşünüyor olabilirsiniz, evet bir nevi blokajdır ama değiştirebileceğimiz şeylerle değiştiremeyeceklerimizin ayrımını iyi yapmamız lazım. Ortada gerçek bir sorun var mı önce bunu anlamaya çalışın. Tuzlu suyla duş alabilir (deniz tuzu, kaya tuzu, himalaya tuzu), yoga yapabilir, nefes çalışmaları ve meditasyon deneyebilirsiniz. Yorgunluğa spor yapmak iyi geliyor, tezat gibi görünebilir ama değil, günlük 20-30dk lık yürüyüş, kalp atım hızını artıran egzersizler üstünüzdeki ağırlığı atmanız için destek olabilir, eğer yeterli dengeli beslenme imkanlarınız yoksa vitamin kullanabilirsiniz.
Tavsiyeleriniz için teşekkür ediyorum, blokajların olduğunu hissediyorum ve biliyorum hayatımda,istediğim şeyler tam olacakken son anda bir engel çıkıyor tekrar başa dönüyorum o konuda ben böyle yorumladım...