Ruhani yada hayal alemini oluşturma yolu var mı?

Banisteriopsis

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar. Soruyu kısa ve net olarak sormak istiyorum. Ruhsal boyutta bir çok tecrübe yaşadım. Kendi isteğimle yada değil. Eskiden futbolcuydum kaleci. Topu atarlar tutardım. Ruhsal konularda böyle oldu attılar tutmaya çalıştım, bir süre sonra atan olmadı atanı aradım. Lakin atan olmadan atmasını beklemek, ayahuasca ve benzeri yardımlar ile bazen oldu bazen olmadı. Ama bir açlık çekiyorum. Bunu gidermek için aklımdan geçen bazı yollar olduğunu düşünsem de o yollar yaşadığım yerlerin çok uzağında.

Lucid rüya, astral seyahat ve benzeri tonlarca masal yada kimilerinin gerçekliliği var. Her birimizin kısa yada uzun süre bu konuları tecrübe edip bir süre sonra akıllarda anı kalarak kalan olaylar. Yeni bir yol mu arıyorum yoksa eskiden beri olan mı tam bilmiyorum bunun adının ne olduğunu. Yani, uyku durumunda uyumadan bir örnek; gözümüzü kapatıp kendimizi ruhsal bir alanda bulabileceğimiz, kurgu yada değil bu kısma takılmıyorum, sadece o an burada olmadığımız farklı bir yerde olup bunun bilincinde olabileceğimiz bir yer var mı bunu soruyorum. Astral seyahat, lucid rüya fikrini eleyerek. Bu konuda her türlü inanç sistemlerinde olan, olmayan teori ve uygulamaları yazabilirsek belki benim çektiğim açlığın benzerini isteyenler de yararlanabilir. Ve belirtmek istiyorum. Herhangi bir yardımcı besine ihtiyaç duymadan.

Teşekkür ederim.

ThEnd

Kayıtlı Üye
Pek kısa ve net olarak sormamışsın gibi geldi ama başlığa bakarak cevap vermek istiyorum. Ruhani alem dediğimiz şeyi oluşturamazsın. Şöyle açıklayayım krallığın olması için halkın olması lazım. Varlıklar arasında bir çok tür var ve hepsi aynı yerde yaşamıyor. Bir alem oluşturmak istedin diyelim ruhanileri oraya nasıl yerleştireceksin? Oranın yaşam enerjisini nasıl sağlayacaksın? Yani kendi dünyanı yaratabilirsin ama içinde sadece sen ve hayalindekiler olur. Varlıksal bir boyut yaratamazsın. Yaşadığın boşluğa gelirsek. Hırs olabilir mi? Ben astral yaptım, daha fazlasını istiyorum gibi bir boşluğa girmiş olabilirsin. Eğer öyleyse bilinçli olmadığını düşünüyorum.

Me.

Kayıtlı Üye
benimde merak ettigim bir konu fakat kendi bolgemizi yaratamayiz kendimize ait sadece lucid ruya yi kullanabiliriz onun disinda astral seyehat var baska boyutlara gecis yada uygulamalar varsa bilgilendirilmek isterim

Banisteriopsis

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar anlatamadım sanırım konu bir boyut yaratmak değil varolan bir boyutta olmak. Sadece kendimizinde olduğu olabilir sadece kendimizin olmadığıda. Mesela uyku uyanıklık arasında bir evrede kendimizi şuan bulunduğumuz yer dışında tüm berraklıkla görüp oradaymış gibi bir hissiyat yada boyut. Bir lucid yaptığınızı düşünün ve kendinizi sizden başka kimsenin olmadığı bir yere götürdüğünüzü. Ben o yeri arıyorum fakat lucid olmayan. Astral hikayelerine benziyor belki konum fakat onda aradığını bulan olduğunu sanmıyorum o yüzden astral dışında demiştim.