Ruh transferi mümkün mü?

Mustizy

Kayıtlı Üye
Demek istediğim mesela 40 50 yaşına geldin, 18 20 yaşlarındaki bir insanın bedeniyle yer değiştirilebilir mi?

Bu şekilde büyü ile ölümsüzlük yaşayan büyücüler varmış.

Bedenleri yaşlanınca devamlı genç bedenler avlarlarmış.

Sizce bu mümkün olabilir mi?

Lottienator34

Banlı Kullanıcı
İnanışına göre buna inanıp inanmamayı seçebilirsin ancak ben daha önce bu duruma şahit olmadım, olabileceğine de ihtimal vermiyorum.

Ü

Üye silindi 58480

* Tanrı eşiğini zorlayan bir sorgulama.
Ruhun mahiyeti kıyamete kadar gizemini koruyacağı şekilde bir kapalılıkta bırakılmıştır(ayet). Kodlarını açamayacağınız bir enerjiyi transfer etmenin de yöntemini geliştiremezsiniz.

* Ölümsüzlüğün bile bulunabileceğine dair işaretler vardır Kuranda, / Her nesf ölecektir. Ayet. Bu bilinen bilgi boşuna denmez. İlla ölümsüzlük bulunmuş olmalıdır ki insanlar yoldan çıkmaya başladığı zaman Ayet yerini bulsun. Belki Allah yaşlanma geni bilimsel olarak kurutulduğu zaman Tanrıyı yendiğini iddia eden azgınların üzerine kıyameti kopartacak. Bilemeyiz ama şüpelenebiliriz. İşler oraya gidiyor.

* Ama ruh Allahın kendisinin uzantısı olduğu için ruhu eğip bükme imkanımız yok. Ayetler sabit. Çok azını biliyoruz. Tamamını asla bilemeyeceğiz. Tamamını bilmeden transfer vs işlemi de yapamayız. Allah, ruhtan az bilgi vererek bir nevi sistemini son demlerine kadar garantiye almıştır.

dhardhar

Kayıtlı Üye
Demek istediğim mesela 40 50 yaşına geldin, 18 20 yaşlarındaki bir insanın bedeniyle yer değiştirilebilir mi?

Bu şekilde büyü ile ölümsüzlük yaşayan büyücüler varmış.

Bedenleri yaşlanınca devamlı genç bedenler avlarlarmış.

Sizce bu mümkün olabilir mi?
Var dostum. 2. Beden.
Lobsang Rampa kitabi var 2. Beden okursan neden ve nicin bu beden transferi yapildigi anlatiliyor. Bunu olumsuzluk icin yapilmiyor ama. Teknik olarak bu sekilde olumsuz olabilirsin ama simdi baska sorgu var kafada oljmsuzluk 3. Boyut dunyasi icinse anlamli yoksa bedene transfer olacak olan inanislara gore degisir ruh enerji eter meter ne ise zaten olumsuz.

dhardhar

Kayıtlı Üye
Ben materyalist ve hatta diyalektik materyalist biriyim. Olum bir son olamaz cunku madde ve enerji sonsuzdur. Evet cevrenizdeki materyalistlere gore size sasirtici gleebilir bir sonun olmadiginin inanci ama gecmis tarihlerde insanlara gercekten birileri biri veya tanri neye inanirsaniz rehber ve rehberler gonderdiyse idrakiniz sadece bu yonde olmalidir diye dusunuyorum. Yani bu dunya dersinin konu temasi olumsuzluk sinavda sorulan sorunun cevabi da son yok. Bu yolda ister ateist olun ister sofu ister baska bir inanis mensubu evren evrendir madde madde enerji enerjidir bize gore sekillenmez. Biz uyumlanacagiz belki de bu dunyadaki varolus nedenimiz de bu uyumu tekamul etmektir. O nedenle ilerledigimiz bu paraleltl veya yer yer engebeli yollarda farkli inanislar olacaktir.

Konuya donersek evet maddi dunyanin zevlleri adina ben de belki isterdim hep 22 yasinda bir beden icinde yer alayim ama tek beden degil ki beni cezbeden :) ben her daim besiktasin zafer kazanmasindan daha cok haz aliyorum keske o bedenlere mudehale edebilseydim:))))

Ü

Üye silindi 55028

Bedenle ruhun arasında bir bağ var.Bu bağ ölmedikçe kopartılmıyor.Birinin bedenine ruhun girmesinin tek bir yolu var.Astralle karşındakinin bedenine girmek ama bir kaç saniyeden uzun olmaz diye düşünüyorum.

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
Hint fakirlerinin de 'belki yeni bir bedende daha iyi statüde biri olarak dünya' ya yeniden geliriz' gibi saçma bir dürtüyle ganj nehrinin kenarında ölümü beklemelerine neden olan inanış. Bir nevi reenkarnasyon. Sonuç olarak bence imkansız bir durum.

Me.

Kayıtlı Üye
evrende cok garip olaylar donuyor cok az kisinin gozu acik

Düşmüş Kartal

Kayıtlı Üye
Hint fakirlerinin de 'belki yeni bir bedende daha iyi statüde biri olarak dünya' ya yeniden geliriz' gibi saçma bir dürtüyle ganj nehrinin kenarında ölümü beklemelerine neden olan inanış. Bir nevi reenkarnasyon. Sonuç olarak bence imkansız bir durum.
Burda soruda kast edilen bu tür bir inanç değil.Belki yüzyıllık veya bin yılda bir uygun şartlar sağlanması ve bir masterın yönettiği bir ayinle bir donörden beden ruh değişimi kast ediliyor.Zamanında muhtemelen bu masterın hocası olan kişinin tekrar bedenlenip hayata dönmesi için yapılır,ruh kurbanı denilebilir bu törene.Sıradan insanlar yapamaz veya bu bilgiye vakıf olup şansı yaver giderse olur gene de amaç bencillik başkasının yaşam hakkına müdehale o yüzden düşünmek bile abes

Mr. Şeytan

Banlı Kullanıcı
Felsefe taşını yaratıp ölümsüz olmak daha olası geliyor açıkçası.

Biraz düşününce de 80 yıldır yaşadığın bedeni bırakıp başka bir bedene geçmek; olağandışı bir görünüş ve refleks kabiliyeti ve kendi bedenini tanıyamamadan dolayı büyük ihtimalle delirmeye yol açacaktır.