Ruh İkizleri

cathrine

Kayıtlı Üye
Ruh ikizleri hakkında geniş kapsamlı bir yazı paylaşabilir misiniz?

Hopemore

Kayıtlı Üye
Meraba
Benim şimdiye kadar araştırdığım ve doğru olduğuna kısmen ikna olduğum bilgiler şunlar:
Ruh ikizi=Birçok kişisel özelliklerinizin ve ilgi alanlarınızın aynı veya benzer noktalarda kesiştiği insandır, bu insan arkadaşınız, sevgiliniz ya da eşiniz olabilir.
Ruh eşi=Birbirinizle çok benzeyebilirsiniz veya hiç benzemezsiniz, tamamen zıt özellikler taşıyor olabilirsiniz. Ruh eşi 1 değil 1'den fazladır, ruh eşlerimizle hayatımızın dönüm noktalarında tanışabiliriz. Yaşadığımız çöküntülerde, sonrasında veya hayatımızın en iyi olduğu yükselme dönemlerinde karşılaşabiliriz. Karakter özelliklerinden ziyade ruhsal etkileşim vardır, onu sık sık rüyanızda görürsünüz, sürekli istemsizce telepati halindesinizdir, birbirinizin düşüncelerini, hislerini konuşmadan bile anlayabilirsiniz. Ruh eşi özeldir, evleneceğiniz kişi olabilir de olmayabilir de. Bu kişi size gerekli yaşam dersini verdikten sonra ilişkiniz sonlanabilir veya devam edebilir.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
¤ Ruh eşi ve ruh ikizi genelde birbirine karıştırılır.Halbuki çok farklı kavramlardır:
*İkiz ruhlar;aynı özden gelen farklı iki enerjiye ayrılmış ruhlardır.Her iki enerjide fiziksel boyutta ayrı deneyim yaşarlar.Eğer her ikiside yada birisi hazır olmadan karşılaşırlarsa,bu karşılaşma çok acı dolu ve tehlikeli olabilir.Karşılaşmalarının tek nedeni birbirlerinin ruhsal tekamüllerini hızlandırarak bütüne ulaşmaktır.Sanıldığı gibi birbirlerine tıpatıp benzeyen yaşamlar sürmemişlerdir.Fiziksel ve karakter özellikleri birbirine benzesede kişilikleri farklıdır.
Ruh eşi ise; ruh ikizi gibi zıt değildir.Karşı cinsin enerjisine sahiptir,zıt değil tamamlayıcıdır.Birbirlerini dengelerler.Onlarla yıllar boyu birlikte uyumla yaşanabilir.

Link tam konuyu göstermedi bu şekilde kopyaladım.Flood için özür.

Hopemore

Kayıtlı Üye
Ruh eşleri benzer veya zıt karakter özelliklerinde olabilir zaten aynı olmak zorunda da değildir ama enerji olarak aynı frekanstadırlar ve tabii ki birbirleri için bütünleyicidirler yalnız zıt karakter öz. sahip olmaları onların bütünleyici olmalarına engel değildir

cathrine

Kayıtlı Üye
Hopemore ve Iviv angeles paylaştığınız bilgiler içinçok teşekkürler..Bunlara yakın yazıları ben de okudum.Aradığım bizim bildiğimiz ve okuduklarımız dışında başka işaretler nelerdir?Bunların dışında gerçekten deneyimleyen kişilerin de yaşadıklarını anlatmalarını isterdim?Arkadaşlar aramızda bu durumu yaşayan ve bunlara ekleyecek bir yazısı olan var mı?

Bu konu üzerine kitap tavsiyelerinizi de öğrenebilir miyim?

cathrine

Kayıtlı Üye
Iviv angeles çok teşekkür ederim,en yakın zamanda okuyacağım..

Ruh ikizleri ile ilgili yazıları okumaya devam ettim...Ruh ikiziyle karşılaşabilen insanların çok az olduğunu okudum..Eğer karşılaşabilen varsa ,gerçek bir deneyim yaşayan kişiden öğrensek çok daha etkili olurdu benim için..Böyle bir ilişki yaşadığını düşünen var mı arkadaşlar?

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Ruh ikizi değil de ruh eşiyleyim.
Mesela ben cok cömert bir aile de büyüdüm kendimde öyleyim eşim ve ailesiyse cimri, ben gezmeyi cok severim o oturmayı, ben az konuşurum o çok, yani bunun gibi milyon tane ayrıntı :)))
Birbirimize zitligimiz bazen beni cok zorlar ayrilican derim tepemin tasi atar görüyorum onu da
Ama aşk harika, ruh eşinizle tanıştıysanız belirti aramazsınız zaten başkası olmaz aklinizda

cathrine

Kayıtlı Üye
Isobelzxc Çok şanslısınız,herkesin sizin gibi ruh eşini bulmasını dilerim:)

Hopemore

Kayıtlı Üye
Ruh eşiyle tanışmak o kadar zor olmasa da çoğunluk ruh eşleriyle birlikte olduğunu sanıyor genelde, bu da bir doğru yani.

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Isobelzxc Çok şanslısınız,herkesin sizin gibi ruh eşini bulmasını dilerim:)
Teşekkürler
Inşallah siz de gönlunuzdekini bulursunuz
Aslında bunun için hiç çaba veya işaret aramanıza gerek yok
O insan kendiliğinden çıkar ve aşkı yaşarsınız
Sevgiler

cathrine

Kayıtlı Üye
Teşekkürler
Inşallah siz de gönlunuzdekini bulursunuz
Aslında bunun için hiç çaba veya işaret aramanıza gerek yok
O insan kendiliğinden çıkar ve aşkı yaşarsınız
Sevgiler
Bazı insanların karşısına her şey kolay çıkabiliyor ama ne bileyim ben çabalamak zorunda kalıyormuşum gibi hissediyorum..Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim..Söyledikleriniz o kadar doğru ki...

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Bazı insanların karşısına her şey kolay çıkabiliyor ama ne bileyim ben çabalamak zorunda kalıyormuşum gibi hissediyorum..Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim..Söyledikleriniz o kadar doğru ki...

Aksine birşey için cabaliyorsaniz o kişi değildir o..
Ya da bu mu diye düşünüyorsanız değildir..
Kimseye kulak asmayın aşk var o ruh eşinizde sizi kendiliğinden bulacak, içinizi ferah tutun ve bir de enerjinizi, kıskanmayın kasmayın rahat olun yeter ki

Ü

Üye silindi 58480

Cabalamak sadece bir karakteristik ozelliktir. Bir latifedir. Belki bir hareket tarzi, hatta bir beden dili ile iletisimde kalma lisanidir.
Onemli olan pes etmemektir. umut kesmemek ve hayirli netice alinacagi kanahatinin surekli zihinde tezahur etmesidir. Bu da bilincte baslar bilincte biter.

Cabalamadan da olur mu ? Vallahi olur. Cabayla olmadigi gibi cabasiz da oluyor. Ama bilincin cok saf olmasi gerek. Cunku zihin sizi tembellige etmek icin bunu size karsi kullanabilir.

Cabalamanin arkasindaki sir : Caba gosterirken aslinda icindeki inanc gucunun feveran etmesidir. Inanc olmadi mi caba zayi olur.
Caba harcamaksizin birseyin olacagina inanmak ise firsatlari belki ayaginiza kadar getirir. Ama imtihanin sirrini korumak namina artik az da olsa cabalamaniz sizden istenir.

cathrine

Kayıtlı Üye
Isobelzxc ,dennise Yorumlarınız için çok teşekkür ederim..Çabalamak zorunda kaldığım şey bazen sevildiğimi hissettiğim halde sevgimi çok fazla göstermek geliyor içimden..

cathrine

Kayıtlı Üye
Bu konuyu biraz daha güncel tutabilmek istiyorum arkadaşlar..Sizlerle konuşmak bana çok iyi geliyor ,umutlarım artıyor..Özellikle bu konuya çok ilgi duyuyorum..Aşka,ilişkilere bakış açım değişiyor...Arkadaşlar hepinizin cevaplarını bekliyorum..Kendi hayatınızdan ya da çevrenizde gördüğünüz ruh ikizlerinden,ruh eşlerinden bahsedebilir misiniz?Bu konuya devam edelim:)Kendi deneyimlerinizi ya da çevrenizdeki ilişkileri küçümsemeyin,yazın...Belki ihtiyacı olan insanlara yol göstermiş olursunuz...

cathrine

Kayıtlı Üye
Bu sitede olup da ruh ikizi deneyimi yaşayan yok mu yahu?Demek ki anlatıldığı kadar zor oluyormuş ruh ikiziyle karşılaşmak:)Ruh ikizi deneyimi olan yoksa ruh eşi deneyimi olan da yok mu?Umut veren hikayeleriniz bekliyorum dostlar:)

cathrine

Kayıtlı Üye
Burada açtığım konulara yeterli cevaplar alamıyorum,katılım istediğim gibi değil,haydi arkadaşlar ''Ruh ikizleri''konusunu anlatmaya devam edelim..

arifaydin

Kayıtlı Üye
Bu sitede olup da ruh ikizi deneyimi yaşayan yok mu yahu?Demek ki anlatıldığı kadar zor oluyormuş ruh ikiziyle karşılaşmak.......

Ruh ikizinle karşılaşmayı isteme. Yakıcı ve son derece yıkıcı........
Çok bi esprisi yok..........
Ancak, her ne kadar kızsanda ucu sana dokunuyor diye kötü düşünemiyorsun.

O kadar salak ve o kadar gerizekalı......... ancak öyle olmasinin da bir sebebi var, herkes gibi..........