Reenkarnasyon Hakkındaki Düşünceleriniz Neler

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Altın Çağ/Aydınlanma sitelerinde Metatron, Mikail, Gabriel gibi baş meleklere kanallık yaptığını söyleyen ve Atlantis, Lemurya ve hatta dinozorları gördüğünü iddia eden dünya çapında meşhur yazarlar var. Hepsi aynı şey olabilir.. kanal enerjisi, medyumluk, şamanlık. Ben gerçi pek ilgili değilim bu konularla, etraftan duydum sadece. Bir zamanlar 2012 yaklaşırken, gökkubbe başımıza inecek, Tanrının tüm bilgisiyle donatılacağız diye etrafta dolaşan tipler vardı. Daha çok şeyler duydum da böyle etrafımdaki insanlardan, şimdi hepsini yazıp da banlanmak istemiyorum.
Siyasete girmediğin sürece konuya yorum yazdığın için banlanacağını sanmıyorum, azıcık minnacık üstü örtülü anlatsan..

acemicadisofia

Kayıtlı Üye
İş
Cadı
Geçen gün Kut'la ilgili gayet masum bir mesajım silindi. Üstüne soytarı damgası yedim. O yüzden fazla gevezelik etmemeye çalışıyorum.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Geçen gün Kut'la ilgili gayet masum bir mesajım silindi. Üstüne soytarı damgası yedim. O yüzden fazla gevezelik etmemeye çalışıyorum.
Anladım.. gördüm o yorumları ama sanki o üyenin peşinde geziyor gibiydiniz yani mesajlarınızdan öyle bir izlenim edindim. Demekki kriterleri karşılamıyordunuz ondan ters tepki aldınız tahminim.

acemicadisofia

Kayıtlı Üye
İş
Cadı
Bir örnek...

Hafıza açılımı gibi bir şeyden bahsediyorlardı. Bilinçaltının açığa çıkıp hafızanın tam kapasite çalışması ve süper zeka olmak gibi bir şey. Her insanın bilinçaltında melek bilgileri ve tanrı bilgisi kayıtlıymış, ancak buna ulaşma potansiyeli olan çalışkan insanlar ve potansiyel sahibi olmayan tembeller varmış. (Bunu imanlı ve imansız diye de ayırıyorlardı) Onlar bilinçaltlarına ulaşıp gerçek potansiyellerini meydana çıkarmak için harıl harıl çalışıyorlarmış ve çok az kalmış hedefe ulaşmaya. (15 senedir hep az kaldı modundalar) beyinlerini acmayı başardıkları zaman tanrının bildiği her şeyi bileceklermiş. Yalnız fani bedenleri buna dayanmayacagı için bir de dönüşüm geçirmeleri gerekiyormuş. Melek dönüşümü. Bedenleri önce beyazlayıp sonra seffaflaşacakmış. Tam şeffaflığa ulaştığında artık biz onları göremeyecekmişiz, onlarsa görünmedikleri yerde kalmalarına gerek olmadığı ve artık istedikleri yere gitmekte özgür ve ölümsüz oldukları için dilediklerince başka boyutlara gidebileceklermis. Bir de gökyüzünde bir ülke varmış sanırım. Başımızı kaldırınca hep oradaymış ama biz göremiyormusuz. Oraya gitme ihtimalleri de varmıs. Şimdilik bu kadar yeterli. Yeri geldikçe daha anlatırım belki.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Bir örnek...

Hafıza açılımı gibi bir şeyden bahsediyorlardı. Bilinçaltının açığa çıkıp hafızanın tam kapasite çalışması ve süper zeka olmak gibi bir şey. Her insanın bilinçaltında melek bilgileri ve tanrı bilgisi kayıtlıymış, ancak buna ulaşma potansiyeli olan çalışkan insanlar ve potansiyel sahibi olmayan tembeller varmış. (Bunu imanlı ve imansız diye de ayırıyorlardı) Onlar bilinçaltlarına ulaşıp gerçek potansiyellerini meydana çıkarmak için harıl harıl çalışıyorlarmış ve çok az kalmış hedefe ulaşmaya. (15 senedir hep az kaldı modundalar) beyinlerini acmayı başardıkları zaman tanrının bildiği her şeyi bileceklermiş. Yalnız fani bedenleri buna dayanmayacagı için bir de dönüşüm geçirmeleri gerekiyormuş. Melek dönüşümü. Bedenleri önce beyazlayıp sonra seffaflaşacakmış. Tam şeffaflığa ulaştığında artık biz onları göremeyecekmişiz, onlarsa görünmedikleri yerde kalmalarına gerek olmadığı ve artık istedikleri yere gitmekte özgür ve ölümsüz oldukları için dilediklerince başka boyutlara gidebileceklermis. Bir de gökyüzünde bir ülke varmış sanırım. Başımızı kaldırınca hep oradaymış ama biz göremiyormusuz. Oraya gitme ihtimalleri de varmıs. Şimdilik bu kadar yeterli. Yeri geldikçe daha anlatırım belki.
Gökyüzündeki ülke meleklerin yaşadığı gezegen değil mi onlar farklı bir ırk.

acemicadisofia

Kayıtlı Üye
İş
Cadı
Bu insanlar sürekli bir şeyler gizledikleri için ben tam olarak ne anlattıklarını idrak edemedim hiçbir zaman, gecistirmek zorunda kaldım sadece. Bu yüzden bence o ülkeyi biliyorsan sen anlat. Benim dini inançlarımla bagdasmıyor çünkü, melekler gezegende değil Allah'ın arşında tavaf ediyorlar diye biliyorum. Ama ülke basımızı kaldırınca hemen oradaymış, çok yakındaymıs sanırım, gezegen olamaz, aydan bile yakınmış.

acemicadisofia

Kayıtlı Üye
İş
Cadı
Gökyüzündeki ülke meleklerin yaşadığı gezegen değil mi onlar farklı bir ırk.
Melekler farklı ırk değilmiş işte. Onlar da bir zamanlar bizim gibi insanmış, sonra yükselerek melek olmuşlar. Meryem süresindeki "Biz onu yüce bir makama yükselttik" ayetinden hareketle Hz. İdris'in melek olduğuna, bu yüzden kendilerinin de melek olabileceklerine iman ediyorlar, anladığım kadarıyla. İnsanın melek olabileceğine yani. Ben Hz. İdris'i öteki tarafta her yıl Berat kandillerinde toplanan İhtiyar Heyetinin ve aynı zamanda Yeşil Sarıklıların başkanı diye biliyorum. Melek olduğuna inanmıyorum, insan insan kalmak ister sonuçta. Onun da bir ailesi, karısı vardır belki, niye melek olmak istesin ki? Doğrusunu Allah bilir. Ben böyle düşünüyorum, onların inançlarına da hosgörü gösterdim çok uzun zaman ama onlar beni hep tembellik ve imansızlıkla sucladılar. Sürekli kaynağı belirsiz ve bir şeyleri gizledikleri için eksiz gedik temelsiz, mantıgı anlaşılamayan bir şeylere inanmaya zorladılar ki beni, buna hiç hakları yoktu.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Melekler farklı ırk değilmiş işte. Onlar da bir zamanlar bizim gibi insanmış, sonra yükselerek melek olmuşlar. Meryem süresindeki "Biz onu yüce bir makama yükselttik" ayetinden hareketle Hz. İdris'in melek olduğuna, bu yüzden kendilerinin de melek olabileceklerine iman ediyorlar, anladığım kadarıyla. İnsanın melek olabileceğine yani. Ben Hz. İdris'i öteki tarafta her yıl Berat kandillerinde toplanan İhtiyar Heyetinin ve aynı zamanda Yeşil Sarıklıların başkanı diye biliyorum. Melek olduğuna inanmıyorum, insan insan kalmak ister sonuçta. Onun da bir ailesi, karısı vardır belki, niye melek olmak istesin ki? Doğrusunu Allah bilir. Ben böyle düşünüyorum, onların inançlarına da hosgörü gösterdim çok uzun zaman ama onlar beni hep tembellik ve imansızlıkla sucladılar. Sürekli kaynağı belirsiz ve bir şeyleri gizledikleri için eksiz gedik temelsiz, mantıgı anlaşılamayan bir şeylere inanmaya zorladılar ki beni, buna hiç hakları yoktu.
Onların bildiğinden daha fazlasını bilmiyorum bu kadar ilimli olduklarına göre yolunu da biliyorlardır umarım bir gün de bana rüyada misafir olup bildiklerini anlatırlar.
Eğitmen öğrencisini eleştirebilir, bunda yanlış bir şey var mı.. tabi kalplerdeki imanı Allah bilir.
İnsan çok nezih bir varlık değilki neden hep insan kalmak istesin, hatalarıyla kusurlarıyla sadece bir insan sonuçta. Ama Hz İdris insan değildi beşerdi. O bahsettikleri melek olanlar insanlar da beşer kanı taşıyor tahminimce. Her insan melek olabilir gibi bir durum olduğunu sanmıyorum. Herkesin fıtratı bir değil.

acemicadisofia

Kayıtlı Üye
İş
Cadı
Onların bildiğinden daha fazlasını bilmiyorum bu kadar ilimli olduklarına göre yolunu da biliyorlardır umarım bir gün de bana rüyada misafir olup bildiklerini anlatırlar.
Eğitmen öğrencisini eleştirebilir, bunda yanlış bir şey var mı.. tabi kalplerdeki imanı Allah bilir.
İnsan çok nezih bir varlık değilki neden hep insan kalmak istesin, hatalarıyla kusurlarıyla sadece bir insan sonuçta. Ama Hz İdris insan değildi beşerdi. O bahsettikleri melek olanlar insanlar da beşer kanı taşıyor tahminimce. Her insan melek olabilir gibi bir durum olduğunu sanmıyorum. Herkesin fıtratı bir değil.
Ben kimseyle coven parti vermiyorum, onlar benim egitmenim de değil, haddini bilmez bir takım insanlar sadece.

İnsan beşer farkı ne?

acemicadisofia

Kayıtlı Üye
İş
Cadı
Evet, gece gezdiklerini de söylüyorlardı ama sana geleceklerini sanmam, çünkü başka gezegenlere gidiyorlarmış.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Ben kimseyle coven parti vermiyorum, onlar benim egitmenim de değil, haddini bilmez bir takım insanlar sadece.

İnsan beşer farkı ne?
Yorumunuzdan onlar sizi eğitti gibi anlamıştım.
Beşer daha genel bir tanım insan dünyadaki beşerler.. her beşer insan değil, uzaylı dediklerimizin bir kısmı başka gezegenlerde yaşayan beşerler.

Evet, gece gezdiklerini de söylüyorlardı ama sana geleceklerini sanmam, çünkü başka gezegenlere gidiyorlarmış.
En sevdiğim :) umarım bir gün karşılaşırız 👻

acemicadisofia

Kayıtlı Üye
İş
Cadı
Evet, onlar beni eğitti ama eğitmen olarak değil de musallat olarak diyelim..

Öyleyse onlar insan değil beşer. Ben de uzun zamandır uzaylı olduklarını düşünüyordum zaten. Kendi aralarında telepatik haberleşiyorlar ve birbirlerini bir bakışta gözlerinden tanıyorlar.

Retro

Kayıtlı Üye
aslında sizi bu kısım için ürettik imalatınızda hatalı kodlar kullandık cennet ehline elit plus tarife uyguladık gibi bir şey oluyor

Esasında cehennemlik kul yaratilmaz.
Cehennemlik ameller, bilinçler, bilinçli inkar edișler, yani anlaşmalar yaratılır.

Cehennem kişinin altına imza attığı bir anlaşmadır. Ve bu imzayı bilinçli olarak atar aslında.

Gafil bulunduğun, sebep sonuç bağlantısını kestiremediğin, aklının devrede olmadığı durumlar kesinlikle belirleyici ve geçerli olmaz. Ama hayat sana kendindeki bir kusurun ağır kayıplar verdirttiğini bir noktada sana öğretir ve bunu inkar edeme diye pişmanlık hisleri ile seni pekiștirir. Ve suurun açıldığı halde, dersini aldığın halde bile isteye aynı niyeti sürdürürsen, aynı amelleri kaçak yollardan ișlersen demek ki cehennem enerjisinden beslendiğini inkar etmiyorsundur. Bunu bilinçli onaylamış olursun.

Biraz aklı olan, cehennemin de bir doğal enerji kollektifi olduğunu anlar ve bu klasmanin asla şakasının olmadığını bilir.

adil gelmiyor açıkçası.

Cennete gidene kadar reenkarne olacağına inanarak kendini boşlamak asıl adil değil.

Toxic insanlara inanıyoruz. Toxic enerjilere inanıyoruz. Toxic ruhanilere (ifritlere) inanıyoruz. Toxic enerjilerden başka bir enerji ile beslenemeyen kişileri görüyoruz ama bunların ölümden sonra toxic bir alemde varlık bulacaklarına mi inanmıyoruz?

Son düzenleme: