Psişik Medyum Tecrübem

Ben_&_Kedilerim

Kayıtlı Üye
Merhaba,

Bu tecrübemi hem bloglaştırmak, hem de bu konuda ilgisi olanlar için paylaşmak istiyorum.

Yurtdışında yaşıyorum ve yaşadığım yerde düzenli olarak düzenlenen bir ”Psychic Fair”e katıldım. Bir çok yerden gelen medyumlar (kendi yeteneklerine göre tarot, durugörü, duruişiti medyumları), New Age materyalleri, ve bazı uygulamaların yapıldığı bir organizasyon şeklindeydi. Ne amaçla gitmek istediğinizi söylüyorsunuz ve sizi ona uygun bir medyuma yönlendiriyorlar.

Ölüme Yakın Deneyimler, Medyumluk, Remote Viewing ve Ölümden Sonra Yaşam ile ilgili bu konuları bilimsel olarak araştıran isimlerden farklı türde kitaplar okudum, bazıları otobiyografi, bazıları hasta tecrübeleri, bazıları kendi yaşadıkları tecrübeler: Dr Eben Alexander ki kendisi ölüme yakın deneyimini anlattığı Proof of Heaven, Bruce Greyson M.D‘nin After adlı kitabı, Raymon Moody’nin kitapları, İan Stevenson’un çalışmaları, sosyal medyada tanınan ya da tanınmayan medyumların kendi kitapları… Literature review sürecim hala devam ediyor, boş bulunduğum zamanlarda hala daha kısa kısa okumalar yapıyorum.

Bu okumalarım neticesinde, bu dediğim fuardaki medyumun kapısını çalmaya karar verdim. Gitme sebebim vefat eden yakınlarımla iletişime geçmekti. Randevu saatim geldiğinde yanına gittim ve bana hemen beyaz bir kalem çıkarıp notlar almaya başladı. Spoiler alet veriyorum - tam olarak hayal kırıklığıydı:

• Vefat eden kişinin bana yakınlık derecesini bilmekte çuvalladı ve ben bu bilgiyi vermek zorunda kaldım.
  • Vefat eden kişilerin küçük yaşta evlendiklerini söyledi, tutmadı.
  • Tek bildiği etnik kökenimdi, o da çok geniş bir perspektifte söyledi ve cold reading olduğundan eminim.
  • Vefat eden bir kişinin resimini çizdi, ancak zaten üzerimde onunla ilgili bir ipucu vardı.
  • Bana meleklerden huzurla ilgili bir mesaj geldiğini söyledi, böyle bir mesaj almadığımdan eminim.
  • Gördüğüm bazı kabuslarla ilgili konuştuk, onda da yaptığı daha çok psikolojik bir terapi seansından fazlası değildi

Kısacası bu deneyimimden hiç memnun kalmadım ve tekrar denemeye devam ediyorum. Medyumların kendi kitaplarında çoğunun bu tarz bir fuar geçmişi olduğunu bildiğim için iyi bir medyum ile denk geleceğimi ummuştum; ancak böyle olmadı. TV’de izlediğiniz Matt Fraser ve Theresa Caputo gibi medyumların grup readinglerinde çuvalladıklarını da biliyorum. Sözün özü biraz gri bir alan.