Pati dostlarımız ölünce..

asliyigit

Kayıtlı Üye
Çok sevdiğim kedimi,kızımı kaybettim.Onlara öldükten sonra ne olduğunu/olacağını merak ediyorum.Ruhunun evde dolaştığını bilmek bile bir nebze beni rahatlatıyor.Toprak olup herşeyin bitme düşüncesi,onu bidaha asla göremeyeceğimi bilmek çok yaralıyor beni.Bu konuda bilgilerinizi paylaşırsanız mutlu olurum,teşekkür ederim.

cathrine

Kayıtlı Üye
Çok sevdiğim kedimi,kızımı kaybettim.Onlara öldükten sonra ne olduğunu/olacağını merak ediyorum.Ruhunun evde dolaştığını bilmek bile bir nebze beni rahatlatıyor.Toprak olup herşeyin bitme düşüncesi,onu bidaha asla göremeyeceğimi bilmek çok yaralıyor beni.Bu konuda bilgilerinizi paylaşırsanız mutlu olurum,teşekkür ederim.

Acınızın bir an önce şifa bulmasını diliyorum...ama bir hayvanla uzun süre çok güzel bir deneyim yaşamış olduğunuzu düşünüp biraz teselli edebilirsiniz kendinizi....Her insanın uzun süreli ,hayatını paylaştığı bir hayvanı olmuyor,siz bu şansa nail olmuşsunuz,bunun değerini bilin...Özlediğiniz zaman varsa anılarınızı hatırlayıp fotoğrafına bakabilirsiniz...Ölen kediniz için ara sıra sokak hayvanlarına yardımcı olabilirsiniz ve biraz süre geçince onun yerini alamasa da size ihtiyacı olan başka bir hayvanı(kedi,köprek,kuş -onu siz bilirsiniz)kendinize dost kılabilirsiniz....Aklıma bunlar geldi....Ben çok istememe rağmen diğer aile üyelerinin fikirlerine de saygı gösterdiğim için evde henüz böyle bir dostum olmadı ama yakın zamanda ikna edersem inşallah benim de olur,çok geçmiş olsun....Öldükten sonra ne olduğunuysa kimse bilemez..Ama her doğan ölür...Hayatın döngüsü bu...

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Onların da ruhu yaşıyor bedeni toprak olsa da, bana göre..
Sokaklarda o kadar çok hayvan var ki bakıma sevgiye muhtaç, hayatınıza almaya hazır olmasanız da onların hayatına biraz katkınız olabilir, bir kap mama bir kap su ile. Eminim ölen kediniz de böyle olsun isterdi, çünkü onlarda saf sevgi var.