Oyunlar İçin Subliminal MP3

fabulă

Kayıtlı Üye
İş
Öğretmen
Geçenlerde aklıma bir şey geldi. Bir oyun yazmak gibi bir projem var. Acaba oyunun müziklerinin içine subliminal mesaj eklesem daha çok oynamalısın bu harika bir oyun gibisinden telkinler koysam işe yarar mı?

Bunu düşündükten sonra da paranoyakça şeyler gelmeye başladı aklıma. Acaba bütün müziklere böyle şeyler koyuyor olabilirler mi? Bunu tespit etmenin bir yolu var mıdır?

whitedemon

Kayıtlı Üye
bütün müziklere koysalardı herkes bütün müzikleri dinlerdi subliminal müziklerin bilinçaltına etkisinin tartışılması gereken bir konu oldugunu düşünyorum.Bence bu mp3lerin bilinçaltına etkisi %0.0001 insan yaşadığı,tecrübe ettiği şeyleri bilinçaltına gönderiyor diye düşünüyorum

işlemci

Kayıtlı Üye
Subliminal mesajlar gerçekten çok etkilidir. World of Warcraft oyununu örnek vereyim, oyunda öldüğünüz zaman tekrar kalkmaya çalıştığınızda başınızda melek gibi bir eşy beliriyor ve sangi ruhar aleminde geliyormuş gibi fısıltı sesleri geliyor.
Sesleri biraz daha dikattli dinlerseniz ortaya şunlar çıkıyor:
"World of Warcraft oyna" "Bu oyunu kredi kartınla satın alabilirsin." "Paranı bize ver." "Güvenilir müşteri."
Bunlar size ingilizce oalrak söyleniyor.
http://www.youtube.com/watch?v=pwlijhwarnI&feature=player_embedded
kendiniz dinleyebilirsiniz. Oyun arkasına yukardaki örnek gibi şeyler yerleştirebilirsiniz ama oyundan para kazancınız olacağını sanmıyorum. Bu yüzden bi işe yaramaz diye düşünüyorum :)
İyi Forumlar!

whitedemon

Kayıtlı Üye
bilemiyorum gelen o uğultu sesi sanki bir anlam ifade etmiyormuş gibi.çünkü devamında saçma sapan şeylerde söylüyor sell us money yours falan diye :D

işlemci

Kayıtlı Üye
Sesi açta dinle biraz dikkatli dinlersen hakv ercen bana. Ben 4,5 defa dinledim tamam bu doğru dedim :D

fabulă

Kayıtlı Üye
İş
Öğretmen
Küçük bir araştırma yaptım ve günümüz popüler oyunlarının çoğunda görsel ve işitsel gizli mesajlar olduğunu gördüm. Youtube'da oldukça fazla tespit edilmiş oyun var. Call of Duty, Devil May Cry gibi oyunları geçtim, bizim Mario'da bile varmış. Zaten göz önünde olan kısmı bile şiddete eğilimli bir nesil yetişmesine yetiyor, arka kısmını daha fazla düşünmek istemiyorum.

ReviL

Kayıtlı Üye
5+1 Sistemde orta düzey sesde dinledim ve cok rahat anlasılır sekilde cümleleri duydum

whitedemon

Kayıtlı Üye
Cümlelerin devamındada abuk subuk şeyler söylüyor.Adamlar zaten güzel oyun yapmışlar herkes oynuyor oynamak ve oyunda biryere gelmek için para vermek zorundasınız.Yani give us money diye bilinçaltı mesajlar vermelerine gerek yok.Umarım anlatabilmişimdir.

Sennin

Kayıtlı Üye
Videoyu izledikten sonra wow oynayasım geldi :) :)

Sennin

Kayıtlı Üye
Afedersiniz flood oluyoda İstanbul Kıyamet Vakti oyununda büyücüler konsantrasyon yeteneğini kullanırken acayip acayip sesler geliyo :) Bide ona bakın belki ondada subliminal mesaj var :)