Ön yargılı olmayın ( Irkçılık )

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
[video=youtube;J_O1rNU4TAA]https://www.youtube.com/watch?v=J_O1rNU4TAA[/video]

Ori

Kayıtlı Üye
Irkçılık kadar zehirli başka bir diken var mı? Şuan aklıma gelmiyor.

Çok güzel bir kısa film olmuş.

azdaka

Kayıtlı Üye
Daha önceden izlediğim çok güzel bir kısa filmdi sayenizde yeniden hatırlamış oldum :) Irkçılık tüm dünyada olan başlı başına bir sorun ne yazık ki. Çocuklarımıza,insanlara bir türlü öğretemedik, insanlar ikiye ayrılır; iyi insanlar ve kötü insanlar. Kaçmaları gerekenin farklı bir ırk değil kötü insanlar olması gerektiğini öğretemedik. Irkın karakterle eşdeğer olmadığını öğretemedik. Çocukluğumdan beri muzdarip olduğum bir konudur bu,artık aşılması gerektiğine inandığım. Her şeyi geliştirdik ama bir türlü kendimizi geliştiremedik. Geçmişin kinini geleceğe taşımamayı da öğretemedik.Düşünüyorum da biz yaşıyoruz; ama öldüğümüzde gerçekten bunları öğrenemeden yada öğretemeden mi gideceğiz? Bu boş yaşamak değildir de nedir? Belki de önce insan olmayı öğrenmeliyiz sonra zaten devamı gelir...

kıvep

Banlı Kullanıcı
Daha önceden izlediğim çok güzel bir kısa filmdi sayenizde yeniden hatırlamış oldum :) Irkçılık tüm dünyada olan başlı başına bir sorun ne yazık ki. Çocuklarımıza,insanlara bir türlü öğretemedik, insanlar ikiye ayrılır; iyi insanlar ve kötü insanlar. Kaçmaları gerekenin farklı bir ırk değil kötü insanlar olması gerektiğini öğretemedik. Irkın karakterle eşdeğer olmadığını öğretemedik. Çocukluğumdan beri muzdarip olduğum bir konudur bu,artık aşılması gerektiğine inandığım. Her şeyi geliştirdik ama bir türlü kendimizi geliştiremedik. Geçmişin kinini geleceğe taşımamayı da öğretemedik.Düşünüyorum da biz yaşıyoruz; ama öldüğümüzde gerçekten bunları öğrenemeden yada öğretemeden mi gideceğiz? Bu boş yaşamak değildir de nedir? Belki de önce insan olmayı öğrenmeliyiz sonra zaten devamı gelir...

Boyle anlamli bir yorum görmedim, Tesekkurler :)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Irk kavramı ilkel bir kavramdır ve henüz insanın ilkel kısımları körelmediğinden devam etmektedir. Ayrıca feci ve çok tehlikeli olan, bu kavramın 200 yıldır çok başka kötü amaçlar için kullanılmasının öğrenilmesi ve uygulanmasıdır. Ne yazık ki ilkel olan her yaratık ağır acı tecrübeleri yaşamadan öğrenme yollarına kapalı olduğu için, çok ağır acılar yaşamadıkça bu devam eder. Henüz çok ağır acılar yaşanmadı demek ki. Bu dediğimi bugüne kadar yaşanmış şeylere acı diyorsanız daha ne olabilirini düşünerek anlamaya çalışın. Bizler hala çok ilkeliz.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Yare-i yarim, mesaj kutun dolu. Sana ulaşamıyorum. Bana mesaj atarken nasıl farketmedin anlamadım:) Buraya yazmak zorunda kaldım gevezeliğe girmiyorsun çünkü:)

Ü

Üye silindi 70925

Bunu güncellemek lazım ?Malumunuz son durumlar... Ve linkin yenilenmesi lazım tıklanmıyor.

düşünen ve inanan

Kayıtlı Üye
Kitleleri bir arada tutmak için onları bir başkasıyla ayırmak gerek. Onları kendine çekmek için diğerinden farklı olduğunu hissettirmek gerek ki bu ancak etkin ayıraçlarla (din, siyaset, milliyetçilik, ideoloji vs) sağlanmaktadır. Hiçbirini yormadan üstün ilan etmek ve tatmin olan bir kısmına diğerlerinin de sürü mantığıyla dahil olmasını beklemek stratejik bir ilüzyondur.
"Beşiniz birleşirse bir başka altıncının ölmesi gerekir." / Nietzsche

Son düzenleme: