Olumlama yapma sanatının incelikleri

• Konbuyu başlatan 43887
  • Başlangıç tarihi
4

43887

Olumlama Yapma Sanatının İncelikleri (telkin sanatı)
İsteklerime sahip olmayı seçiyorum mutlu ve huzurluyum gibi cümle yapıları olumlamadır.Olumlamalarınızın etkili olmasının koşullarına aklımıza geldikleri kadarıyla değinelim.

1. Olumlamalarınız şimdiki zamanda olmalı.
2. Olumlamalarınız direnç yaratıyorsa hergeçen gün-gittikçe sözünü ekleyin sadece sağlıklıyım demek direnç yaratıyorsa hergeçen gün daha sağlıklı oluyorum gittikçe sağlığıma kavuşuyorum gibi.
3. Olumlamalarınızı yaparken çaba göstermeden yapın sonuç beklentisini askıya alın şarkı söyler gibi fazla önemsemeden tekrarlayın.
4. Olumlamaya güç katan tekrardır tekrarlarla kendinizi bir yalana bile inandırabilirsiniz ve şimdi kendinize defalarca tekrarlayın hergeçen gün daha mutlu daha Başarılı ve daha sağlıklıyım(dünyadaki en kapsamlı olumlamalardan biridir) ilişkilerim sevgi dolu…şans yıldızım parlaktır ve buna benzer olumlamalarınızı sürekli tekrarlayın.
5. Olumlamalarınızı alfa dalgasında gevşemişken hipnozdayken ya da meditasyondayken yapın işte bu zamanlar beyin sünger gibi olumlamaları emer…beyin aliıcı konumdadır.
6. Olumlamalarınızı uyumada önce yapın ki bilinçaltına attığınız olumlama tohumları sizin sağlık,mutluluk ve başarı ağacınız olsun.
7. Olumlamalarınızı gün içindeki rutin işlerinizi yaparken kullanın diş fırçalarken yemek yaparken yolda yürürken otobüs beklerken vb bekleme zamanlarınızı bilinçaltınızla dostane ilişkilerinizi arttırmak için bir fırsat olarak kullanın.
8. Olumlamaların anlamını düşünerek ve düşünmeyerek tekrarlayın ikiside etkilidir hem anlamını düşünerek hemde mekanik olarak düşünülmeden tekrarlanan olumlamaların birbirini tamamlama özelliği vardır.
9. Olumlama yaparken negatif duygular oluşursa sedona-eft gibi tekniklerle duyguyu boşaltın ve sonra olumlamaya devam edin mevcut duygusal çöplüğünüzü boşalttığınızda yeniye ve olumluya yer açılır.
10. Subliminal telkinleri dinlemeyi ihmal etmeyin ki olumlamalarınızın ve iç konuşmalarınızın pozitife dönmesinde hızlandırıcı bir etki yapsın…
11. Olumlamalarınızı imgelerle-resimlerle-hayal panosuyla, kurduğunuz hayallerle boyayın kelimeleri resimlerle canlandırın bilinçaltı resimlerden anlar bir çin atasözü der ki bir resim bin sözcüğe bedeldir kelimelerinizin resimlerini hem zihninizde canalandırın hemde hayal panonuzda
* Alıntı

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Bende direñç yaratıyor,bir türlü kendimi inandıramıyorum.
Bana özel olumlama hazırlattım sonunda profesyonel bir ele.Sağ el kalbin üzerine konularak açık havada derin nefeslerle başlayıp söylüyordum,sistemi buydu.40 gün devam ettim ,onda bile ikna olamadım.Ben kendime yalan söylüyorum sanki..Bende olumlama bu:(

4

43887

Bende direñç yaratıyor,bir türlü kendimi inandıramıyorum.
Bana özel olumlama hazırlattım sonunda profesyonel bir ele.Sağ el kalbin üzerine konularak açık havada derin nefeslerle başlayıp söylüyordum,sistemi buydu.40 gün devam ettim ,onda bile ikna olamadım.Ben kendime yalan söylüyorum sanki..Bende olumlama bu:(

Sorun zaten olumsuz düşünceleriniz,uygulamaya başlasanız dahi eğer bilinçaltında halen negatif olmuyor gibi düşünceler yatarsa amacınıza ulaşamazsınız,bilinçaltı bilinçüstü dengede olmalı..Sorununuza yanıt açısından sevgili emriyonun açtığı konuyu okumanızı öneririm.Sevgiler...http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=17267&highlight=olumlama+yapma+sanatının+incelikleri

gamzedeyim

Kayıtlı Üye
Olumlama metnini anlaya anlaya, kendimizi inandırarak mı okumalıyız yoksa pek düşünmeden hızlıca mı?