Ölmüş yakınlarımızla rüyalar ya da uyanıkken iletişim kurmak mümkün mü?

Ben_&_Kedilerim

Kayıtlı Üye
Merhabalar,

Çok yakın zamanda annemi ve bebekken de babamı kaybettim😿. Uzun zamandır rüyalarıma girmeleri için sürekli dualar ediyorum; ancak henüz başarılı olamadım. Bana önereceğiniz yöntemler mevcut mu? İstihare uygulamalar deniyorum; ancak başarılı olmadı dediğim gibi.

Eğer en ufak bir bilginiz varsa paylaşırsanız çok ama çok sevinirim.

Teşekkür ederim.

nurumm

Kayıtlı Üye
@Ben_&_Kedilerim merhabalar,bunun da illaki yönetimi vardır ama yaptığım birşey değil.Dua etmeye gelince aslında çok etkilidir ama bu kadar çok istemenize ve dua etmenize rağmen rüyalarda dahi iletişim kuramadıysanız duada yanlışınız vadır.İsabetli dualar aşırı derecede yerine ulaşır hemen olmaz belki ama illa ki ulaşır.Benim de uzun zaman bi konu üzerine rüyada görmek için okuduğum bi dua vardı bırakın görmeyi rüyada olayı resmen yaşadım.Tabi geçmişte o okuduğum neydi şu an inanın hatırlamıyorum. Sizin isteğinize uyacak bişey değil zaten de duaları iyi araştırıp yaparsanız karşılığını alacaksınızdır.

Ben_&_Kedilerim

Kayıtlı Üye
@Ben_&_Kedilerim merhabalar,bunun da illaki yönetimi vardır ama yaptığım birşey değil.Dua etmeye gelince aslında çok etkilidir ama bu kadar çok istemenize ve dua etmenize rağmen rüyalarda dahi iletişim kuramadıysanız duada yanlışınız vadır.İsabetli dualar aşırı derecede yerine ulaşır hemen olmaz belki ama illa ki ulaşır.Benim de uzun zaman bi konu üzerine rüyada görmek için okuduğum bi dua vardı bırakın görmeyi rüyada olayı resmen yaşadım.Tabi geçmişte o okuduğum neydi şu an inanın hatırlamıyorum. Sizin isteğinize uyacak bişey değil zaten de duaları iyi araştırıp yaparsanız karşılığını alacaksınızdır.
Çok ama çok teşekkür ederim cevabınız için.
Acaba yanlış mı dua ediyorum, bilmiyorum ki. Surekli kalbimden geçiriyorum, her zaman aklımda, dilimde ve kalbimde. Yine de göremiyorum. Belki de işaret istediğim için göremiyorumdur, bilmiyorum.

nurumm

Kayıtlı Üye
Rica ederim sayfa da birbirimizin bilgisinden tecrübelerinden yararlanabiliyorsak ( ben yararlanıyorum saolsunlar ) ne kadar güzel.İstediğiniz durumun tam duasına düşememiş olabilirsiniz farklı dua çeşitlerini de deneyin derim.Benim rüyamda gördüğüm olaya gelirsek ben rüyamda görmek amacıyla okumuyordum aslında ama yıllarca okudum duayı rahat 5-6 sene yatsı namazı arkasından günlük okumuşumdur.Bigün yine okurken içimden dedim ki nerde görcem canım kim kaybetmiş ki ben bulayım gibi bi niyet geçti sonra dedim ki kalbini bozma oku sen Allah büyük dedim ve o gece gördüm yaşadım uyandığımda sabah ezanları okunuyordu.Kalp niyeti çok çok önemli bi faktör.

Ben_&_Kedilerim

Kayıtlı Üye
Ne kadar güzel demişsiniz kalbi bozmamak gerekir diye. Belki ben kalbimi bozdum. İnanın bilmiyorum. Belki de içimdeki şüpheden dolayı nasip olmuyor. 💔
Sürekli bir işaret peşindeyim, Allah'ım bana öte alem için bir işaret gönder diyorum. Belki de varlığı kanıta muhtaç olmayan şeyler için kanıt aradığım için nasip olmuyordur. Devam ediyorum dualarıma.

nurumm

Kayıtlı Üye
Dualarınıza devam edin.Bilginiz olsun özellikle esma terkipleri daha kısa zamanda tesir gösteren dualardır.Sizin düşünceniz kanıt,varlık,delil vs olmadığı söyleminizden de belli aslında sadece insan bazen çıkar yol ararken yanlış mı düşünüyorum diye düşünce aksının içine de giriyor.Ve unutmayın ki insan hep en çok istediği ve sevdiği insanlarla imtihan ediliyor.Sizinkiler hayatta değilmiş o şekilde sınanıyorsunuz.Ben hayatta olan insanlardan sevdiklerimden,değer verdiklerimden,kıymet bildiklerimle imtihan edildim.Bigün onu da konusu gelirse böyle bi mevzularda dile getiririm şu an dökmeye hiç niyetim yok ama içimi zaten zor sığdırdım diyorlar ya :) Duaların karşılığını alırsınız er yada geç mutlaka alırsınız.Ben ne haksızlıklar yasamıştım da pişmanlıklarla kapıma gelenleri gösterdi Rabbim bana o saatten sonra pek önemi kalmasa da dualar karşılığını buluyor işte....

Ben_&_Kedilerim

Kayıtlı Üye
Ölüm gerçekten yaşayanların imtihanı. Bunu çok iyi anlıyorum. Esma zikirlerim var günlük olarak çektiğim ve devam edeceğim inşallah. Ben de annem öldükten sonra resmen yalnız bırakıldım. Her derdine koştuğum, yanında olduğum kimseyi bulamadım yanımda. Tek bildiğim şey bu zamanın insanlarının vefasız olduğu ve mümkün olduğunda kendini gizleyip gözlerden uzak yaşamanın gerektiği.
Gam gönlün Allah'ı bilmemesidir, irfan ehli başka derdi dert olarak saymazmış.
Dünyanın devamı az. 🦋

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Ölüleri rahat bırakmak gerekiyor. Ölülerden size hayır gelmez. Öz annenizden bile. Bunu size bir nekromany olarak söylüyorum. Annenizin rahmeti için duga okuyun. Onunla görüşmek tehlikeli. Ölü insanlar bir süre sonra bildiğiniz insanlar olmuyor.
Yaşayanlara ilgi ve sevgi gösterin.

Defalarca yazdıydım, tekrar yazarım. Duygusallıkla iyi bir yere varamayız. Mantık ile hareket etmek gerekir.

Ben_&_Kedilerim

Kayıtlı Üye
Ben gerçekten mantıksız bir insan sayılmam, mantığıyla hareket eden biriyimdir. Ancak çok fazla bilimsel makale okuyup belgesel izliyorum. O yüzden bir yanım surekli merak içinde. Her gün her saniye dua ediyorum, zaten elden başka bir şey gelmiyor. Benim tek istediğim onların gittikleri yerlerde başka bir forumda, varoluş şeklinde var olduklarına emin olabilmek.
Teşekkür ederim cevap için.

Cropew

Kayıtlı Üye
Ölüleri rahat bırakmak gerekiyor. Ölülerden size hayır gelmez. Öz annenizden bile. Bunu size bir nekromany olarak söylüyorum. Annenizin rahmeti için duga okuyun. Onunla görüşmek tehlikeli. Ölü insanlar bir süre sonra bildiğiniz insanlar olmuyor.
Yaşayanlara ilgi ve sevgi gösterin.

Defalarca yazdıydım, tekrar yazarım. Duygusallıkla iyi bir yere varamayız. Mantık ile hareket etmek gerekir.

kusura bakmayın bildiginiz insanlar olmuyor derken biraz daha açabilirmisiniz birde ölüm sonrası icin fikirlerinizi cok merak ediyorum yeri gelmisken sormak istedm :)

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
kusura bakmayın bildiginiz insanlar olmuyor derken biraz daha açabilirmisiniz birde ölüm sonrası icin fikirlerinizi cok merak ediyorum yeri gelmisken sormak istedm :)
Soru sormakta bir kusur yok.:) Ölümden sonra insanın manevi bedeninden doğuşta verilen ruhu alıyorlar. Bu 40 güne yakın zamanda oluyor. Bu hayatta edinen gerekli eeee... tecrübeler diyelim ruhuyla birlikte alınıyor. Gereksiz şeyler mezarın orada bırakılıyor. Bunlar genellikle kişiliğin kötü huyları oluyor. Ruh gidiyor ve onunla iletişim kurulmuyor. İletişim kurulan işte o kalan gereksiz ruh parçaları. O ruh kalıntıların çoğu bedeni çürüğünde yok oluyor. Bagzilari kendini besleyecek canlı beden buluyor ve daha uzun "yaşayarak" kendini yeniden geliştiriyorlar. Tabi iyi yönde değil. Yani nekromant olmayana bunlardan hayır gelmez.

Bunlar fikirlerim değil. Bilgilerim. Ben ölülerle çalışıyorum.

nurumm

Kayıtlı Üye
Ruh gidiyor ve onunla iletişim kurulmuyor.
Ruhun hangi aleme yada nereye gittiğine dair bilginiz varmı? Peki biz bazen ölüleri rüyamızda görüyoruz bazen çok iyi halde geliyorlar bazen kötü görüyoruz ve kötü gördüğümüzde diyoruz ki ( toplumun genelinde var ) ölen insan sıkıntıda zorda darda sadaka verelim hayır hasanat yapalım diye söyleniyor.Ve asıl şu an merak ettiğim bizim karşımıza çıkan bu mezarda kalan gereksiz ruh parçaları mı giden ruh mu geliyor rüyalarımıza?

Ben_&_Kedilerim

Kayıtlı Üye
Soru sormakta bir kusur yok.:) Ölümden sonra insanın manevi bedeninden doğuşta verilen ruhu alıyorlar. Bu 40 güne yakın zamanda oluyor. Bu hayatta edinen gerekli eeee... tecrübeler diyelim ruhuyla birlikte alınıyor. Gereksiz şeyler mezarın orada bırakılıyor. Bunlar genellikle kişiliğin kötü huyları oluyor. Ruh gidiyor ve onunla iletişim kurulmuyor. İletişim kurulan işte o kalan gereksiz ruh parçaları. O ruh kalıntıların çoğu bedeni çürüğünde yok oluyor. Bagzilari kendini besleyecek canlı beden buluyor ve daha uzun "yaşayarak" kendini yeniden geliştiriyorlar. Tabi iyi yönde değil. Yani nekromant olmayana bunlardan hayır gelmez.

Bunlar fikirlerim değil. Bilgilerim. Ben ölülerle çalışıyorum.
Detaylı açıklamalarınız için çok teşekkür ederim. Bedri Ruhselman'ın Ruhlar Arasında kitabının Spatyomda bir Gezinti bölümünde medyum katil bir ruhla iletişim kuruyor ve öldüklerini orada görüp görmediklerini soruyor. Katil cevaben
"Görüyorum. Onlar mesut. Onların nazarları beni her
yerde takip ediyor. O nazarların ta ruhuma nüfuz ettiğini duyuyo-
rum. Onlardan kaçmağa beyhude yere uğraşıyorum." Diye bir açıklama yapıyor. Peki medyumlar ile iletişime geçen bu bahsettiğiniz parçacıklar mıdır? Peki geriye kalan ruhlar bizleri görür mü, hep yanımızda olurlar mı?
İslamiyet'e göre bazı ruhlar serbest oluyor ve Allah diledikce yakınlarını gelip ziyaret ediyorlar. Ben bizler dua ettikçe, ruhlarına güzel ameller hediye ettikçe bizleri gördüklerini düşünüyorum. Allah dilerse her şey olur. 🥺

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Ruhun hangi aleme yada nereye gittiğine dair bilginiz varmı? Peki biz bazen ölüleri rüyamızda görüyoruz bazen çok iyi halde geliyorlar bazen kötü görüyoruz ve kötü gördüğümüzde diyoruz ki ( toplumun genelinde var ) ölen insan sıkıntıda zorda darda sadaka verelim hayır hasanat yapalım diye söyleniyor.Ve asıl şu an merak ettiğim bizim karşımıza çıkan bu mezarda kalan gereksiz ruh parçaları mı giden ruh mu geliyor rüyalarımıza?
Evet ben de bunu merak ediyorum.. Anladığım kadarıyla yaptığımız hayrın ettiğimiz duaların alınan ruha faydası var.. Peki rüyamıza gelenin ölen kişi olduğundan nasıl emin olabiliriz, varlıkların oyunu da olabiliyor.. Yada rüyamıza gelen bırakılan ruh parçaları olabilir mi :oops:

nurumm

Kayıtlı Üye
Peki rüyamıza gelenin ölen kişi olduğundan nasıl emin olabiliriz,
Rüyanıza gelen kişi suskun ve konusmuyorsa kendi ruhu olduğu söylenir rüya tabircileri tarafından duyduğum ve genelde konusmadan gidenler sizin çevrenizden başka kişileride yanına alır bu dünya'ya veda ederler.Bi ölü rüyanıza gelir konusmaz ise başka bi kişinin ölümü yakındır.

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Ruhun hangi aleme yada nereye gittiğine dair bilginiz varmı?
Bilgim yok. Reinkarnasyona gidiyor diye düşünüyorum.
bizim karşımıza çıkan bu mezarda kalan gereksiz ruh parçaları mı giden ruh mu geliyor rüyalarımıza?
Ruh çıkmıyor o kesin. Onunla 40ından sonra iletişim kesiliyor. Rüyalara giren üçünden iri. Ya o ruh kalıntıları. Ya bilinçaltımız. Ya rahmetlinin kılında varlık.

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Peki medyumlar ile iletişime geçen bu bahsettiğiniz parçacıklar mıdır? Peki geriye kalan ruhlar bizleri görür mü, hep yanımızda olurlar mı?
İslamiyet'e göre bazı ruhlar serbest oluyor ve Allah diledikce yakınlarını gelip ziyaret ediyorlar. Ben bizler dua ettikçe, ruhlarına güzel ameller hediye ettikçe bizleri gördüklerini düşünüyorum. Allah dilerse her şey olur. 🥺
Medyum ile iletişime geçen o kalıntılar. Kalıntılar demek doğru değil. Ruhun kişiliği diyelim. Çünkü bize verilen saf ruhun yanında 3-5 birşey alınıyor kisiligimizden. Geri kalan kişilik ve hayat tecrübesi kalıyor. Medyumlarin verdiği bilgiye çok ta inanmamak gerekir. Çünkü ölüler bayağı yalan söyleyebilirler. Ölü olsa da, insan sonuçta. Ayrıca ölülerin geleceği bilme imkanı yok.

Ölenleri her düşündüğümüzde o ruh kişilikleri yanımızda oluyorlar. Edilen dualar, verilen sadakalar, onları her andımızda. Onlara biraz enerji göndererek rahatlatıyoruz. Yoksa halleri çok kötü. Ruh kişiliklerin ruhsuz kalmaları ve çürüyen bedenin yanında bulunmaları onlar için büyük işkence. Hiç birşey hissetmemek büyük bir ızdırap. 6 ay sonra o kişilikte geriye pek birşey kalmayabilir. Kişiden kişiye değişir tabi.

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Rüyanıza gelen kişi suskun ve konusmuyorsa kendi ruhu olduğu söylenir rüya tabircileri tarafından duyduğum ve genelde konusmadan gidenler sizin çevrenizden başka kişileride yanına alır bu dünya'ya veda ederler.Bi ölü rüyanıza gelir konusmaz ise başka bi kişinin ölümü yakındır.
Ben yanına çağırırsa eğer rüya gören kişinin öleceği diye duydum. Böyle bir olayı biliyorum hatta.