Okuduğunuz dualar

youandıfly

Kayıtlı Üye
Merhaba Mabet kullanıcıları
Başarı icin okuduğunuz dualar var mı varsa hangileri? Hangi saatlerde dua etmek daha etkili olur?

Bitkinruh

Banlı Kullanıcı
Her derde deva esmalar var başarı için olanını araştırıp okuyabilirsin ben üniversite sınavına hazırlanırken ya muhsi okuyordum hergün 148 kez .yanlış hatırlamıyorsam sayısını

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Merhaba Mabet kullanıcıları
Başarı icin okuduğunuz dualar var mı varsa hangileri? Hangi saatlerde dua etmek daha etkili olur?
341 defa hergün niyetini belirterek NASRUN MİNALLAHİ VE FETHUN GARİB ayetini oku.
Sınava gireceksen öncesinde oku ve gir.

Fatiha ile olanı da var ama şu an esması ezberimde degil. 2 rekat hacet namazıyla birlikte tammalanıyordu.
Çok tesirlidirler.

xax2

Kayıtlı Üye
Sabah tan ağırmadan önce yada sabah namazından önce inşirah suresi , feth suresi , vakia suresi . Ve gece yatmadan önce vakia suresini tekrar okuyorum .

Ü

Üye silindi 56746

bazen aklıma "dua etmeliyim" düşüncesi gelir, ekilmeyi bekleyen bir tohum gibi, o anlarda duanın vaktinin geldiğini hissederim. evreka misali.

o anı kaçırmamak lazım, özel bir an bence. tohumu atan Allah'ın bizzat kendisi çünkü, kulunun dua etmesini istediğinde bir şekilde hatırlatıyor.

bir de çok içim sıkıldığında, çok yalnız, sahipsiz, çaresiz hissettiğimde duaya sarılırım istemdışı. bu da yine duayı hatırlatmanın bir yolu.

spesifik bilgilere sarılmak yerine içinizi dinleyin, hepimizin duası başka başka, vakitlerinin de başka olduğunu düşünüyorum.