Okuduğum halde geçmiyor,yalan mıydı?

hippolyte

Kayıtlı Üye
MEşhur bir söylem vardır hani İNşirah suresini okuyunca dertlere iyi gelir psikolojisi bozuk olanlara felan...ben kaç gündür okumaya başladım kaç gündür ilk kez ağladım bir boşalma oldu,kalbim kırık birini kaybetmiş gibi hissetiyorum biri ölmüş gibi sanki bu duayla ilişkilendirdim çünkü farklı olan tek oydu..ne zaman okumaya yeltensem bu sureyi bir şeyler oluyor nedeni ne olabilir devam edeyim mi önce alır sonra verir mi?

Bilgiç

Kayıtlı Üye
Denemek istersen şifa ayetlerini ve yasin suresini oku.Yaparsan sonuçlarını bizimle paylaş.

hippolyte

Kayıtlı Üye
Denemek istersen şifa ayetlerini ve yasin suresini oku.Yaparsan sonuçlarını bizimle paylaş.

onları da denedim olmuyor,ben çok kötüyüm birini kaybetttim yastayım sanki..Birde namaz kılmama rağmen Allaha bugz ediyorum, öte yandan da seni seviyorum Allahım gibi saçma sapan sözler söylüyorum sanki karşımdaymış gibi çıldırmaktan korkuyorum

Emhztx

Kayıtlı Üye
Sevgili kardeşim eğer sıkıntıda isen evvela üzerindeki büyüyü yok etmen gerekir o da üç yolla olabilir hayırlısıyla allahın izniyle ... Birincisi şifa için adak adayacaksın .. İkincisi sağlam bir büyücüye gidip derdini anlatacak ve o da senin için büyü bozucu şeyler yapacak üçüncü olarak ise sağlam bir medyum tabiatına sahip olan gerekir yani biraz olsun durumun metafizikle alakası olsa bile bunu kabul etme yani red et

FKK

Kayıtlı Üye
Dördüncü olarak ise bir terapiste görünebilirsin. Benim gibi bir psikoloğa değil de klinik alanda yüksek lisansını tamamlamış bir psikoloğa. :)

omr

Kayıtlı Üye
MEşhur bir söylem vardır hani İNşirah suresini okuyunca dertlere iyi gelir psikolojisi bozuk olanlara felan...ben kaç gündür okumaya başladım kaç gündür ilk kez ağladım bir boşalma oldu,kalbim kırık birini kaybetmiş gibi hissetiyorum biri ölmüş gibi sanki bu duayla ilişkilendirdim çünkü farklı olan tek oydu..ne zaman okumaya yeltensem bu sureyi bir şeyler oluyor nedeni ne olabilir devam edeyim mi önce alır sonra verir mi?
Bunun gibi durumlarda en doğru çözüm şahsın egolarından,beklentilerinden,önyargılarından kurtulup kendisiyle ve sorunlarıyla ve gerçeklerle ne pahasına olursa olsun yüzleşmesidir.Yanlışlıkları ve ya mağlubiyetleri ya hut kötü durumu kendine karşı itiraf etmesi ve bu duruma karşı artık ne yapacağına dair bir rota belirlemesidir.Zira en büyük güçlerden biri insanın içindeki kendi gücüdür.Zaten birçoğunun dönüp dolaşıp geleceği nokta ve huzur burasıdır.Ezber değil tecrübedir.

Solarium

Kayıtlı Üye
Sevgili kardeşim eğer sıkıntıda isen evvela üzerindeki büyüyü yok etmen gerekir o da üç yolla olabilir hayırlısıyla allahın izniyle ... Birincisi şifa için adak adayacaksın .. İkincisi sağlam bir büyücüye gidip derdini anlatacak ve o da senin için büyü bozucu şeyler yapacak üçüncü olarak ise sağlam bir medyum tabiatına sahip olan gerekir yani biraz olsun durumun metafizikle alakası olsa bile bunu kabul etme yani red et

Ne büyüsü ne hocası efendim. Daha yazan arkadaşı bile tanımadan ne durumda olduğunu bilmeden böyle bir tavsiye vermek ne kadar doğru ?
Ayrıca şifayı orda burda aramayınız bu Allah'a şirk koşmaktır. şifa Allah'tandır. Herşey Allah 'ın izni ile gerçekleşir. Büyücüye gitmenizi asla tavsiye etmiyorum ağrımayan başınızı ağrıtıcaksınız. Böyle kişiler para için herşeyi yapabilir. Birinden medet ummayın Allah' tan isteyin. O herşeye kadirdir. Üzerinizde sıkıntı varsa bir terapiste gitmeyi deneyin derdinizi anlatıp ferahlarsınız yada sosyal şeylere yönlenin farklı hobilerle uğraşabilirsiniz gezin görün evden çıkın. Kendinizi yeniliklere alıştırın Namaznızı bırakmayın kötü sözler söylemeyin enerjisinizide düşürmezsiniz. Sevgiler

ThEnd

Kayıtlı Üye
Bu dua hakkında bilgim yok ama genel olarak bir yorum yapmak istiyorum. İstek,dilek, şifa dualarında genelde bir sayı ve vakit olur. Onları doğru uygulamalısın. Yazdığına göre de işe yaramış gibi. Yarım bırakmadan bitirmelisin bence.

Ü

Üye silindi 58480

`Yapiyorum, okuyorum, zikrediyorum ama olmuyor` diyen kisi kendisi ile celisen kisidir aslinda.
Yapinca da olur, okuyunca da olur. Olmuyorsa kendi icinde yuzlesemedigi, yok saydigi, ic aleminde alarm veren daha acil faktorlere karsi tepkisiz kalmayi tercih ediyordur. Bunu bulup zihnin onundeki engel olmaktan cikarmak zorundadir.

Kusura bakmayin ama ayagina kiymik batmis insan ip atlayamaz. Rezonansi bozulur. Ipi cevirir cevirir ama tam atlayacakken yerden guc alacagi sirada kiymik oyle bir batar ki tum bedeni bloklanir. Kucucuk bir kiymik onun gozunde buyuk bir engel olur ve o tum bedeni esir alan aciyi kendi benliginin bir parcasi olarak ozumser. Kiymigi cikarmak aklina gelmiyorsa da vay haline !

Iste dua ve olumlamalarin ise yaramamasi daha buyuk blokajlar dolayisi iledir. Bu blokajlar kisinin kendi kendisine karsi ne kadar durust olduguna gore desifre edilir. Kisi kendi kendine bile durust olamayacak kadar nefsinin altindan girip ustunden ciktiysa kusura bakmayacak : Neyi nerde yanlis veya eksik yaptiginin ucunu kacirir. Artik iyi seyler yapma gayreti de heba olur.

ISte bu kisir dongunun tek ilaci vardir. TOvbe ve istigfar. Kisi tovbe etmeye devam etmelidir. Tovbe ettikce bilinc alti daha da tovbe edilmesi gereken anilari zamanla dosyalamaya ve kisinin on bellegine atmaya baslar. Kisi de hatra gelen olaylar dolayisi ile daha detayli toble eder ve halini zamanla duzeltir. Tovbe etmek bu isin tek caresidir. Surece yaymak ve sifayi tevekkulle aramak gerek.

Ramez

Kayıtlı Üye
Siz, kabul edileceğine yakînen inanarak, Allah’a dua ediniz. Allahü teâlâyı unutarak, gafletle edilen dua kabul olmaz./Tirmizi

Ü

Üye silindi 58480

• Anlayalim Insirah Suresini :

• 1 Senin için bağrını açmadık mı?
  • 2 Senden o yükünü indirmedik mi?
  • 3 O sırtında sana eziyet veren yükünü?
  • 4 Senin şanını yüceltmedik mi?
  • 5 Demek ki, her zorluğun yanında bir de kolaylık var.
  • 6 Evet o zorlukla beraber bir de kolaylık var!
  • 7 Bu yüzden boş kaldığında yine kalk yorul!
  • 8 Ve ancak Rabbinden ümit et, hep O'na doğrul!

Zira cok gizli sirlar verilmis :

Dikkat edilirse burada mikrodan makroya, bireyselden genele, numuneden sistemin temel kodlarina uzanan bir yol izleniyor anlatimda.
Bagrin sikismisti onu actik, yukunu hafiflettik derken, bir anda sanini ve namini diyar diyar yaymadik mi diyor, ve `demek ki zorlukla beraber kolaylik vardir` yargisi ile zor zaman telafisi olarak vitamin fikri asiliyor zihinlere. Ve bu yargiyi kisinin zihinsel becerisinden alip kendi inisiyatifi ile pekistirircesine nakaratli olarak tekrarliyor : EveT Zorlukla Beraber Kolaylik Vardir.

Dikkat edin :

Ilk nakarat unayis ve aydinlanmadir : Demek ki zorlukla bereber kolaylik varmis.
Ikinci nakarat Allahin sistem dosyasidir artik. Kesin bilgidir : EVET, Zorlukla beraber kolaylik var. YAsa kesindir.

Devaminda `Bu yuzden bosta kalinca yorulmaya devam et` diyor.
Sirra bakiniz ! Allah butun zaman dilimlerinde caba ve gayret enerjisinin devamli olmasi gerektigini vurguluyor. Evet belki cabamiz az belki cok netice verir ama akista kalmak, faal olmak ve kesintiye ugramamak gerektigini, zorluklarin bir manevi kotasi oldugunu, o kota dolar dolmaz metafizik olarak kolayliklarin tum akisi devralacagini, bu periyot basladiginda ise o rahmet ruzgarina bosta ve bos islere dalmis olarak yakalanmaktansa, cabaliyor sekilde o periyod esiginden gecilmesi gerektigini ogutluyor. Boylece akintiyi arkamiza aldigimizda 1 kulacimizla 10 kulac yok katedecegimizin sirrini veriyor.

`Ve ancak Rabbine yonel` diye son ogudu de butun imanin en acil hakikatine ilistirerek , bir beser olan numuneden basladigi kisacik sureyi herseyi acan, ruhu putlasici tum faktorlerden ozgurlestiren sirri vererek noktaliyor.

EkSen

Kayıtlı Üye
Konu ile ilgili çok güzel cevaplar vermiş bazı arkadaşlarımız.
İnsan hüznün içinde Rabbini daha iyi hissedebiliyor. Sende inşirah suresinde böylesi bir durumu yaşıyorsun ve tadını çıkar. ALLAH ile konuşmanın, Onunla ağlamanın, Onu hissetmenin tadını çıkar.

mavi64

Kayıtlı Üye
onları da denedim olmuyor,ben çok kötüyüm birini kaybetttim yastayım sanki..Birde namaz kılmama rağmen Allaha bugz ediyorum, öte yandan da seni seviyorum Allahım gibi saçma sapan sözler söylüyorum sanki karşımdaymış gibi çıldırmaktan korkuyorum

KARDEŞİM KONUŞ ALLAHLA NİYE ALLAHLA KONUŞMANIN SAÇMA OLDUĞUNA İNANIYORSUN KARDEŞİM ALLAH SEVİLMEKTEN SEVMEKTEN KENDİNLE KONUŞULMAKTAN HOŞNUT OLUR ALLAH HER YERDEDİR..

Berliner

Kayıtlı Üye
Asıl sorun şu. Mesela çoğu falanca ayeti oku şöyle olur falanca etki alırsın felan bu gibi olaylar doğru ise bile sen onu yapabilecek durumdamısın bunu da düşünmek gerekiyor. bir hikaye vardır Ayet aynı ayet ama okuyan farklı olunca etkisi de farklı oluyor. mesela dediğin konu hakkında bahsedeyim var sayalım doğru kabul edelim ama sen dini vazifelerini tam birşekilde yerine getirmez isen bu ayetin /surenin sana etkisi tam bir şekilde beklemen yersiz olur. falanca bir kişi içten bir dua eder onunki kabul olurken seninki aylarca olmaz belki. bunun kader boyutu olmak ile birlikte bir de arka planında yaşamının doğrudan etki ettiği durumlar var.
Mesela bir ayetin yetkisini almış bir kişi, o ayeti 2-3 kere okuyup ruhani olarka bunalımlı bir hastayı iyi edebiliyorken sen , ben okusak aynı etkiyi göremeyebiliriz. bunun sebebi de işte yaşayış biçiminden tut, inanç sistemine kadar değişken bir durumdur. Başka kişide etki eden bir şey sende bu yüzden etki etmeyebilir. yada tam tersi sende etki eden başkasında etmeyebilir. Bu tamamen senin ile alakalı bir durumdur.