OKB/Anksiyete/Stres İlleti

Ramez

Kayıtlı Üye
Mutlu seneler, çocukluğumda başladı gereksiz takıntılarım çok küçüktüm yaşıma göreydi mesela ellerimi çok yıkardım yıllar geçtikçe artık kaygılarım artmaya başladı, başımı çarpsam beyin kanaması diye midem yansa mide kanaması diye hastaneye çok gittim. Kalp krizi geçirdiğimi sandım. Bunlar başladıktan sonra psikolojik destek aldım ilaçlar terapiler.. Şimdi eskisine göre iyiyim mutlu günlerimde oldu elbette hayat toz pembe de değil her zaman ama sıkıntılar boğuyor. ilaçlarada son verdik ama kafamda kaygılarım hiç susmadı sadece savaşmayı öğrendim hocalara gittik çare yok. Stresten midem patlayacak gibi oldu çok kez bulantıyla geçen aylar yemek yiyemeden biten günler.. Şükür diyorum bugüne geldim iyiyimde, bitmiyor bu sıkıntılarım kaygılarım artık derman bulmadıkça dinimden inançlarımdan çok uzaklaştım. Bahtsızlıklarım herşeyin gelip beni bulması yordu artık biliyorum bir gün anahtarlar ters dönecek güneşe çıkacağım inancım tamdı da gittikçe azalıyor artık alışmam gerektiğini hissediyorum, ailevi çalkantılarım.. Kendi hatalarım yüzündrn yaşadıklarım.. Bilmiyorum ya çok uzun soluklu yazmak isterdim ama inanın omun için bile çok yorgunum.. Sizce ben nerde hata yapıyorum bu yaşadıklarımın çaresi yok mu? Erken değil mi 19 yaşımdayım henüz herşeyin başındayım mı denir yoksa çok yaşlıyım mı? Bu sene sınava tekrar hazırlanmam onun ezilmişliği kaygısı.. Kimin günahını almışım, yoksa bana mı öyle geliyor? Hissetikleriniz ve gördükleriniz neler iyi kötü herşeye açığım umarım anlayan birileri olur derdime çare bulunur. İyi geceler mutlu yıllar tekrardan.

metisartemis

Kayıtlı Üye
Merhaba. Ben de 1.5 yıl okb tedavisi gördüm. İlaçları bıraktıktan 7-8 ay sonra anksiyete ve obsesyonlar nüksetti ve yeniden ilaç tedavisi artı psikoterapiye başladım. Ne olursa olsun ilaçları kafanıza göre bırakmamanız gerekiyor. Ben öyle yaptım ve çok pişmanım. Bu yüzden tekrar bir psikiyatra görünmenizi tavsiye ederim. İnancınızı tam olarak yitirmemişsiniz. Dua etmenizi tavsiye ederim. Çünkü ben 5-6 senedir tamamen inançsız biriydim ama eminim inançlı olsaydım bu atakları çok daha kolay anlatacaktım. İnsanın yarından bir beklentisinin olmaması depresyonu, depresyon da okb'yi tetikliyor. Lütfen inancınızı korumaya çalışın. Geçmiş olsun.

Creative34

Kayıtlı Üye
Mutlu seneler, çocukluğumda başladı gereksiz takıntılarım çok küçüktüm yaşıma göreydi mesela ellerimi çok yıkardım yıllar geçtikçe artık kaygılarım artmaya başladı, başımı çarpsam beyin kanaması diye midem yansa mide kanaması diye hastaneye çok gittim. Kalp krizi geçirdiğimi sandım. Bunlar başladıktan sonra psikolojik destek aldım ilaçlar terapiler.. Şimdi eskisine göre iyiyim mutlu günlerimde oldu elbette hayat toz pembe de değil her zaman ama sıkıntılar boğuyor. ilaçlarada son verdik ama kafamda kaygılarım hiç susmadı sadece savaşmayı öğrendim hocalara gittik çare yok. Stresten midem patlayacak gibi oldu çok kez bulantıyla geçen aylar yemek yiyemeden biten günler.. Şükür diyorum bugüne geldim iyiyimde, bitmiyor bu sıkıntılarım kaygılarım artık derman bulmadıkça dinimden inançlarımdan çok uzaklaştım. Bahtsızlıklarım herşeyin gelip beni bulması yordu artık biliyorum bir gün anahtarlar ters dönecek güneşe çıkacağım inancım tamdı da gittikçe azalıyor artık alışmam gerektiğini hissediyorum, ailevi çalkantılarım.. Kendi hatalarım yüzündrn yaşadıklarım.. Bilmiyorum ya çok uzun soluklu yazmak isterdim ama inanın omun için bile çok yorgunum.. Sizce ben nerde hata yapıyorum bu yaşadıklarımın çaresi yok mu? Erken değil mi 19 yaşımdayım henüz herşeyin başındayım mı denir yoksa çok yaşlıyım mı? Bu sene sınava tekrar hazırlanmam onun ezilmişliği kaygısı.. Kimin günahını almışım, yoksa bana mı öyle geliyor? Hissetikleriniz ve gördükleriniz neler iyi kötü herşeye açığım umarım anlayan birileri olur derdime çare bulunur. İyi geceler mutlu yıllar tekrardan.
Çok gençsin hayatta ne gördün sorumluluk bile daha Yok güzel gelecek hayalleri kur kitap oku gez insanları tanış kafanı hedefe odakla en güzel yılları ziyan etme

Ela.nas

Kayıtlı Üye
Yaşadığınız durum gerçekten üzücü ve zor fakat yaşınız daha çok genç. Atlatacağınızı ve her şeyin eskisinden daha iyi olacağına inancınız tam olsun. Ben de öyle hissediyorum. Kendinizi olumsuz düşüncelere kaptırmayın. Geçmiş olsun.

Ramez

Kayıtlı Üye
Yorumlarınızın için teşekkür ederim bu hastalık böyle galiba arada çizgiyi aşıyor ağır dönemler yaşatıyor sene içinde bi'kaç kere. Şuan iyiyim, ilaçlar konusunda da konuşuldu bırakmam konusu ani olsada onaylandı tekrardan teşekkürler

Sariibi

Kayıtlı Üye
Yaşadığınızın çok ağır ve çok çeşitlisini aynı dönemlerde yaşamıştım.((Okb ilaçları+ psikoterapi + ailesel destek) 3 yıl boyunca)+ üniversite sınavı + sağlık sorunları....
Üniversite sınavına 3.girişimde ağır bir bölümü kazandım, bitirdim vsvs. Bu sorunları pek çok insan yaşıyor. Yalnız değilsiniz. Hayat zor. Herkes değişik sorunlar, bunalımlar, hastalıklar yaşıyor. Sadece çeşitler değişiyor. Herkesin ki kendisine ağır ve özel geliyor.
Ne herkes bunları yaşıyor ben de salayım kendimi, batsın herşey demeli , ne de herkes mükemmel , bir de bana bak, kendi kendimi yiyip bitiriyorum, işe yaramam, hiçbir şeyi başaramam deyip kabuğuna çekilmeli.
Umutla, sevgiyle, güzel hayallerle çözüm yollarını yakalamalı ve ilerlemeli...