NUR 'UN BİZİM İÇİN ÖNEMİ NEDİR?

muhtiş

Kayıtlı Üye
Siz ne düşünüyorsunuz bilemem ama bütün insanlık birbirine muhtaç. İçimizde Allah'ın nurunu taşıyoruz hepimiz,her bir insanın nuruyla ışığımız büyüyecek ve karanlığı yani kötülüğü yenecek. O yüzden her insanı sevmek gerekiyor . Hani derler ya Allah için sev diye. Neden bu söz çıkmış Allah 'ın nurundan ,ruhundan parçalar taşıyor, onun hatrına sevin diyor. İçlerinde Allahın parçasının taşıdığı için sevicez ve hepsine de ihtiyacımız var. Ancak o zaman bu dünyanın düzeninin aslında insanlar için olmadığını ,insanın derece olarak düşürülmesinin amaçlandığını ve insanlara karşı intikam güdüldüğünü anlamamıza vesile olucak. V e o sistemi yani karanlığı yenip aydınlığa gidicez kendi nurumuzla aydınlanacağız.

tekrar soruyorum siz ne düşünüyorsunuz?

Ü

Üye silindi 58480

Dünya aslında ifrit denen bir kralın yaşadığı bir sürgün gezegendir.

Şeytan gökyüzü varlığıdır. İfrit yeryüzü varlığı. İkisi farklıdır. İfrit kozmik ortak olarak şeytana sadece uyduğu için birbirlerini temsil etmiş olurlar.

Biz buraya kendi gezegenimizden geldik galaktik bir karar ile. Çünkü insan ırkı kendi gezegeninde yaratıldı ve galaktik meclise temsilci olarak katılım sağlayacak kadar yükselmeyi başardı.

Dünya bizim asıl gezegenimiz değil. Yahudilerin asıl gezegeni. Çünkü ifrit denen kral ile ezelden beridir işbirliği içindeler. Dünya tarih yatışmamıștır. Bir tek Hz Süleyman ve zulkarneyn döneminde bir asayiş sağlandı o kadar. Onun haricinde dünyayi ne kadar duzeltirseniz düzeltin, üst bayutta dünyanın bizden önceki sahibi hep 1 adım önde olacak. Kim ondan yardım alabilirse dünyayı zaten yönetiyor olacak.

Hz. Süleyman dünyayı yonetebilmek için önce cinleri bağladı. Hatta ifriti esir tutuyordu. Diğer bir deyişle ifriti ele geçirince zaten tüm dünya cinlerinin de kralı oldu ifrite uyguladığı yaptırım gücü üzerinden.

Dünya sürgün yeridir. Asıl gezegen cennet denen ve kibir, garez, kin, hüzün vs gibi cinni özelliklerin bulunmadığı bir yer. Bu dünyada cinler bizim negatifimiz üzerinden besleniyorlar. Aura alanımızın astarı gibiler. Bu yüzden dualite üzerinden deneniyoruz burda. Ama asıl yaratıldığımız gezegende auramız salt kaynaktan yansıyacak gelecek ve ara katmanda cinni şeytanlar da olmayacak. O yüzden de ego tabakamız tanımsız kalacak ve birbirimizi sevmekten başka bir enerji akışı da bulamayacağız.

Ama burada bu imkansız. Burada sevmek emek ve özveri istiyor. Bu sabır ve imtihanla her hafta sınanıyor. Sevgiler tükeniyor çoğu kez. Asıl gezegende ise sevgi doğal yaşam enerjisi akışı olacak. Ofkelenmek istesek bile bunu basaramayacagiz.

Bu dünya asla bizim olmadı. Ama biz sürgündeki suçlular arasındayken bile özel tasarım bir mahkum olarak geldik. Yani hem sürgün hem 2.sanș verilmiş olarak geldik.

Burası bizden önce krallıkla yönetilen ve şeytanın kendi mülkü olan bir gezegendi.

Bir elma bizim için yaratıldı ama cennet gezegenindeki elma. Bir akarsu bizim için yaratıldı ama cennet gezegenindeki akarsu. Buradakiler perdeli ve kopya edilmiş halleri ile dekor olarak konmuştur. İbretini almak için. Çünkü et çürür, demir paslanır, insan yaşlanır.

10 yıl çalışacağımız işe alınmak için 1 saatlik mülakat gibidir 80 yıllık yaşam. Hiç manidar değil. Sonsuza kadar burada yaşayacakmışız gibi plan yapmak hiç manidar değil. Ölümü icsellestirememek hiç manidar değil. Hatta olabilecek en kötü gaflet.

muhtiş

Kayıtlı Üye
Bu bilgi ve yorumlara katılıyorum. Dünyanın bizim mekanımız olmadığını azazilin mekanı olduğunu az da olsa biliyorum . yani öğrenmeye çalışıyorum. sevmemiz için çok çabalıyor azazil ve takımı. dünyadada bir hayat ağacı olduğunu ve Hz.Adem ve Hz.Havvayı kandırdğı gibi kendinin de aynı duruma düştüğünü doğruysa öğrendim.bizim asıl mekanımız cennet iken bizi yerimizden ettiğini.kendinin de cennete kadar yükselebilmiş olmasına rağmen kıskançlığından kendisi de dünyaya geri dönmüştür. evet cennette yaratıldık anavatanımıza geri dönücez. ama başka inanışlar da var. bunu karşılıklı soru cevapla konuşabilirsek sizinle "dennise ". çünkü benden çok daha fazla bilgiye sahipsiniz beni aydınlatacağınızı düşünüyorum.