Nuh tufanı hakkında gerçekler

serkan dahlan

Kayıtlı Üye
nuh tufanı denen olayın gerçekte kuantum teknolojisine sahip dünya teorimi sizlere açmak istedim nuh un çok yüksek seviye kuantum teknolojisini kullanıp 1 kilometre uzunluğunda bir deniz altı inşa ettirdigini bütün hayvanların meyvelerin dna ve genlerini yaptığı deniz altının içindeki diske kaydettiğini düşünüyorum

çünkü teorik olarak düşündügümüz zaman tahta bir gemi yapıp bütün hayvanları yükleyip devasa dalgalarla boğuşup geminin batmaması imkansız ve ayrıca teorime göre dünyada sular çekilirken girdap oluşması atlantis kıtası dedigimiz suyun yogun oldugu yere dogru girdap gibi çekilirken geminin oraya battığı o bölgenin üstündede zamanla mu dediğimiz atlantis kıtasının oluştugu ve ordaki halkın bunu ögrendigi ve kadim bir bilgi olarak geminin yerini sakladıklarını varsayıyorum

hatta 2.teorim bu olaydan sonra gemi battıktan tufan bittikten sonra nuh dna klonlarını kullanıp meyveleri ağaçları ve klonladığı insan dna sıyla tekrar eski haline getirdi bu olay üstünden milyarlarca yıl geçtigini düşünüyorum

Denizc

Kayıtlı Üye
Guzel bir teoriniz var ama milyarlarca yil biraz ucuk bir ifade olmus kaldiki dunya dort bucuk milyon yasinda olsada insanoglu 60 bin yildir dunyada tabiki homosapiens den bahsediy
orum. Peki bir soru sormak istiyorum Allahin tum insanlari ve hayvanlari yok etmesinin yani bir sifirlama yapmasinin sebebi neydi sizce. Arastirdigim konulardan biri benimde cesitli teorilerim var fikrinizi merak ettim.

serkan dahlan

Kayıtlı Üye
*Dort bucuk milyar
80 tirilyon insan nüfüsü olduğunu tek dünya devleti oldugunu ve fakir insanların en aşşada yaşadıgı zenginlerin onbinlerce katlı gökdelenlede yaşadığı tek dünya dini gibi bilim kurgu filmlerinde biz bunu izledik zaten bize bunu izlettirdiler

Denizc

Kayıtlı Üye
80 tirilyon insan nüfüsü olduğunu tek dünya devleti oldugunu ve fakir insanların en aşşada yaşadıgı zenginlerin onbinlerce katlı gökdelenlede yaşadığı tek dünya dini gibi bilim kurgu filmlerinde biz bunu izledik zaten bize bunu izlettirdiler
80 trilyon? Onbinlerce kat? sayilarla araniz pek iyi degil gibi
Sanirim tufanin sebebini donemin kast sistemine bagliyorsunuz.

serkan dahlan

Kayıtlı Üye
80 trilyon? Onbinlerce kat? sayilarla araniz pek iyi degil gibi
Sanirim tufanin sebebini donemin kast sistemine bagliyorsunuz.
ben gelecekti rakamı hesapladım hocam 8 milyarın üreme hızını hesapladım ve insanlık eğer tekrar 1 tirilyon nufusa ulaşırsa bu dünyanın sonu oluyo ne dünya üzerinde hiçbir kaynak yetmiyor bundan olabilir nuh tufanı zinadan gereksiz üreme gibi

Denizc

Kayıtlı Üye
ben gelecekti rakamı hesapladım hocam 8 milyarın üreme hızını hesapladım ve insanlık eğer tekrar 1 tirilyon nufusa ulaşırsa bu dünyanın sonu oluyo ne dünya üzerinde hiçbir kaynak yetmiyor bundan olabilir nuh tufanı zinadan gereksiz üreme gibi
Acikcasi ben hicbir zaman dunya nufusunun trilyon boyutlarina ulasacagini dusunmuyorum, dediginiz gibi hem kaynak yetersizligi hem de dogaya verdigimiz zararladan dolayi.
Dunya canli bir organizma ve insanoglunun bir bakteri onu oldurmeye calismasina karsilik bir etkiye tepki yasasi geregi savunmaya gececegini fikrindeyim. Yani doga olaylarinin siddetlenerek artacagini dusunuyorum. Hicbirsey olmasa bile insanoglu bu ac gozluguyle kendi kendinin icabina bakacaktir.

Nuh tufanina gelince tufanin sebebinin nufus yogunlugundan dolayi degil daha buyuk bir hatanin ilahi mudaheleyle odetilmis bir bedel oldugunu dusunuyorum. Insan dunyaya sifir bilgiyle gelmedi. Teknolojik degil ama bilim duzeyinde bizden cok onde olduklarini dusunuyorum. O donemde dunyada sadece insanlarin yasamiyordu bence. Farkli turler arasinda kirmalar meydana geldi. Tekrar ari irklarin olusturulmasi icin bir sifirlama gerekiyordu ve olduda. Arastirirsaniz hz Nuh' tan sonraki donemde insan omrunun kisalmis oldugunu gorursunuz. Yani bir dna mudahalesinde bulunulmus bile olabilir tabi benim fikirlerim yaniliyorda olabilirim.

Elnora_alila

Kayıtlı Üye
Bilim normal seyrin dışında çok ciddi hızla ilerliyor. Tufan dediğiniz (doğal afet gibi görünse de) sismik bir hareketlilik ile bugün bile yaratılabilecek basit bir dokunuş. Kıyam için abartı mucizeye gerek yok. İnsan, insan eliyle helak edilebilir mi ? Evet.

Ayet açık. Nuh sonrası da çok kavmi helak ettik diyor. Yaşandı mı ? Yaşanacak mı ? Zaman algısından çıkabilirsek şayet, tufanın tam da şu anda olduğunu ama bilinç ile algılayamadığımızı daha net görürüz. Son bulmuş bir helak yok. Bulmayacakta.

Retro

Kayıtlı Üye
Hz. Ademin yeryüzüne indiği başlangıç şartlarına göre Nuh Tufanının yorumu da değişir.

Mesela Adem yüksek teknolojili bir kapsülde dünyaya güvenli bir iniş yaptıysa, ve yaratılışın matematiğini hatırlamasına izin verildiyse, Nuh tufanı global bir tufan olabilir.
Çünkü torununun torunu olan hz Nuh'a çok daha yüksek bir teknolojik altyapı bırakmış olacaktır. Nuh ta tüm hayvanların embriyolarını, genetik örneklerini veya tasarım kodlarını arşivleyerek tüm hayvanların matrixteki bilgilerini gemide muhafaza etmiş olabilir.

Başlangıç şartlarını değiştirelim :
Adem dünyaya inince kınanmış ve çok daha ilkel şartlardan, hayatta kalabilme şartlarından başlamasına karar verilmişse de, Nuh tufanı büyük ihtimalle daha lokal ve klasik bir su baskını olabilir. İnsanlık daha yeni türemeye başlamış ve mezapotamyada bir yerlerde toplu halde yaşar vaziyette yakalanmış olabilirler. Böylece gemiye fiziksel olarak binen hayvanlar o lokasyonda yaşayan belli başlı has türler de olabilir. Kurtsa kurt. sincapsa sincap.. tufandan sonra da doğar ortamlarına salınmış olabilirler.

Her iki halükarda da Hz. Nuh insanlığın 2. babası olarak kabul ediliyor. Kendinden önceki tüm sistemi kapatan ve geriye kalan bir düzine insanla birlikte yeni bir teknik altyapı getiren kişi. Belki de nuh tufanı ile birlikte galaksiler arası ulaşım araçları da yok oldular. Çünkü Hermes , yani IDris peygamber dünya dışına çıkıp gitti. Buna da teknolojik donanım gerekir.

Son düzenleme:

[XTR] Similar Threads

Ü
Cevaplar
5
Görüntüleme
579
Ü
Cevaplar
0
Görüntüleme
133