Niyet enerji'si

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Merhaba herkeze.

Niyet enerjisi nedir ?

Büyü'müdür ?

Nasıl kullanılır ?

Mrs.Şeytan

Kayıtlı Üye
İş
İngilizce Öğretmeni
Niyet Enerjisi yerine niyet ve arzu yasası olabilir mi ?
Niyet ve Arzu Yasası

Bu yasa enerji ve bilginin doğada her yerde bulunduğu gerçeğine dayanır. Dikkat ve niyet. Dikkat enerjiyi verir, niyet dönüştürür. Dikkatinizi hayatınızda neye yönlendirirseniz o şey büyür, gelişir. Dikkatinizi neden uzaklaştırmak isterseniz, o şey solar, çözülür ve yok olur. İlgi gösterdiğiniz konuyla ilgili niyetinizin kalitesi, bu niyetinizi gerçekleştirebilmek için sınırsız zaman mekan olasılığını ‘bir spiritüel yasa diğerini takip eder’ gerçeğine dayanarak bir orkestra gibi yönetir. Çünkü ilginin verimli topraklarındaki niyet, sonsuz bir düzenleme ve planlama gücüne sahiptir. Niyet, doğmak isteyen saf potansiyelin, çabasız spontane, engelsiz akışının temelini oluşturur. Dikkat edeceğiniz tek nokta niyetinizin insanlığa faydası olması gerektiğidir. Niyet, arzunun ardındaki gerçek güç kaynağıdır. Niyet başlı başına çok güçlüdür, çünkü niyet sonuca bağlı olmayan bir arzudur. Tek başına arzu ise zayıftır, çünkü birçok insandaki arzu sadece sonuca bağımlı bir ilgi ve dikkattir. Niyetiniz gelecek içindir ancak dikkatiniz şu an içindir. Dikkatiniz şu anda olduğu sürece niyetleriniz gelecekte gerçekleşecektir, çünkü gelecek şu anda yaratılır. Şu anı olduğu gibi kabul etmeniz gerekir. Geleceği niyete bağımlı olmadan yaratabilirsiniz, ancak şu anda olanlarla mücadele etmemelisiniz. Geçmiş hatıra, gelecek beklenti şimdi ise farkındalıktır. Hedef odaklı niyetin sabit ve net bir amacı vardır, hiçbir koşulda onu bükemez, kıramazsınız. Niyetinizin sahip olduğu bu gücü kullanmayı öğrenin, çünkü bu sayede arzu ettiğiniz her şeye ulaşabilirsiniz. Gerçek doğanızın saf ve ilahi güç olduğunu hatırlayın.
Niyet ve Arzu Yasası’nı uygulamak için aşağıda sıralanan maddeleri derin bir bağlılıkla yerine getireceğim :
- Tüm arzularımın bir listesini yapacağım. Bu listeyi hep yanımda taşıyacağım. Sessizliğime girmeden, meditasyonuma başlamadan önce bu listeye bakacağım. Geceleri uyumadan önce bu listeye bakacağım, sabah uyandığımda bu listeye bakacağım.
- Listemdeki tüm arzuları özgür bırakacağım ve üretkenlik hazneme teslim edeceğim. İşler istediğim gibi gitmediğinde bunun bir sebebi olduğunu ve kozmik planın benim kavrayabileceğimden daha büyük bir şey hazırlamakta olduğuna güveneceğim.
- Tüm eylemlerimde sadece ‘şu an’ın farkındalığını uygulamaya çalışacağım ve bunu kendime sürekli hatırlatacağım. Problemlerimin şu anki dikkatimi dağıtmasına ve yok etmesine izin vermeyeceğim. Şu anı olduğu gibi kabul edeceğim ve geleceği en derin, en coşkulu niyet ve arzularımla yaratacağım.
ALINTI

yare-i yarim

Moderator
İş
Niyet Enerjisi yerine niyet ve arzu yasası olabilir mi ?
Niyet ve Arzu Yasası

Bu yasa enerji ve bilginin doğada her yerde bulunduğu gerçeğine dayanır. Dikkat ve niyet. Dikkat enerjiyi verir, niyet dönüştürür. Dikkatinizi hayatınızda neye yönlendirirseniz o şey büyür, gelişir. Dikkatinizi neden uzaklaştırmak isterseniz, o şey solar, çözülür ve yok olur. İlgi gösterdiğiniz konuyla ilgili niyetinizin kalitesi, bu niyetinizi gerçekleştirebilmek için sınırsız zaman mekan olasılığını ‘bir spiritüel yasa diğerini takip eder’ gerçeğine dayanarak bir orkestra gibi yönetir. Çünkü ilginin verimli topraklarındaki niyet, sonsuz bir düzenleme ve planlama gücüne sahiptir. Niyet, doğmak isteyen saf potansiyelin, çabasız spontane, engelsiz akışının temelini oluşturur. Dikkat edeceğiniz tek nokta niyetinizin insanlığa faydası olması gerektiğidir. Niyet, arzunun ardındaki gerçek güç kaynağıdır. Niyet başlı başına çok güçlüdür, çünkü niyet sonuca bağlı olmayan bir arzudur. Tek başına arzu ise zayıftır, çünkü birçok insandaki arzu sadece sonuca bağımlı bir ilgi ve dikkattir. Niyetiniz gelecek içindir ancak dikkatiniz şu an içindir. Dikkatiniz şu anda olduğu sürece niyetleriniz gelecekte gerçekleşecektir, çünkü gelecek şu anda yaratılır. Şu anı olduğu gibi kabul etmeniz gerekir. Geleceği niyete bağımlı olmadan yaratabilirsiniz, ancak şu anda olanlarla mücadele etmemelisiniz. Geçmiş hatıra, gelecek beklenti şimdi ise farkındalıktır. Hedef odaklı niyetin sabit ve net bir amacı vardır, hiçbir koşulda onu bükemez, kıramazsınız. Niyetinizin sahip olduğu bu gücü kullanmayı öğrenin, çünkü bu sayede arzu ettiğiniz her şeye ulaşabilirsiniz. Gerçek doğanızın saf ve ilahi güç olduğunu hatırlayın.
Niyet ve Arzu Yasası’nı uygulamak için aşağıda sıralanan maddeleri derin bir bağlılıkla yerine getireceğim :
- Tüm arzularımın bir listesini yapacağım. Bu listeyi hep yanımda taşıyacağım. Sessizliğime girmeden, meditasyonuma başlamadan önce bu listeye bakacağım. Geceleri uyumadan önce bu listeye bakacağım, sabah uyandığımda bu listeye bakacağım.
- Listemdeki tüm arzuları özgür bırakacağım ve üretkenlik hazneme teslim edeceğim. İşler istediğim gibi gitmediğinde bunun bir sebebi olduğunu ve kozmik planın benim kavrayabileceğimden daha büyük bir şey hazırlamakta olduğuna güveneceğim.
- Tüm eylemlerimde sadece ‘şu an’ın farkındalığını uygulamaya çalışacağım ve bunu kendime sürekli hatırlatacağım. Problemlerimin şu anki dikkatimi dağıtmasına ve yok etmesine izin vermeyeceğim. Şu anı olduğu gibi kabul edeceğim ve geleceği en derin, en coşkulu niyet ve arzularımla yaratacağım.
ALINTI
Tam olarak aradığım şey mi bilemiyorum daha önce bu konuda hiçbirşey okumadım ama cevabınız için teşekkür ederim aydınlatıcı bir yazı,niyet enerjisini biraz daha iyi anlamama sebep oldu.

Mrs.Şeytan

Kayıtlı Üye
İş
İngilizce Öğretmeni
Niyet enerjisini araştırmak ve internette bulmak zor. Altın üçgen ile niyet egzersizi var fakat o egzersiz biraz farklı bende biraz tedirgin olup onu paylaşmak istemedim. Ama sen merak edersen bakabilirsin

yare-i yarim

Moderator
İş
Onda tedirgin olduğunuz şey tam olarak nedir anlatabilirmisiniz ?

Mrs.Şeytan

Kayıtlı Üye
İş
İngilizce Öğretmeni
Nasıl anlatabilirim bilmiyorum ama şöyle...
Şimdi üçüncü göz felan yapın alnınıza falan diyo ondan.

yare-i yarim

Moderator
İş
Anladım,Açıklamalarınız için teşekkür ederim :)

end

Kayıtlı Üye
Nereden alıntı yaptınız hatırlıyormusunuz, birde bu soruma direkt mesaj atıp verirmisiniz. Burayı birdaha bulamayabilirim.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Merhaba herkeze.

Niyet enerjisi nedir ?

Büyü'müdür ?

Nasıl kullanılır ?
Evrenin bir ahengi var. Çok boyutlu bir saat gibi çalışıyor. Bir sürü vidası, teli, çarkı vs. var içinde, biz de onlardan biriyiz.
Biz de çok boyutlu bir çarkız. Biri bedenimiz atıyorum titanyum metalinden yapılma bir çark, biri de ruhumuz, o titanyum çarkı manyetize eden elektrik gücü olsun. :)

Siz ne kadar ahengi yakalarsanız, o kadar iyi çalışırsınız ve çarkları diğer boyutlarda yönlendirirsiniz. Siz ne kadar bu ahnegi yakalayıp bir de çark olarak amacınızı anlarsanız, etki edeceğiniz çark sayısı da artar.
Bunu bilinçli yapabildiğinizde, haliyle niyetiniz ne ise, diğer çarklara ne kadar ahnek içinde olduğunuza göre değişen bir niyet gerçekleşme eğilimi oluşur evrende.
Farkında olmadan da olabilen (başka bir şey istesem olacakmış) bir durum.
Olayın bir de şu boyutu var, siz sizden uzak çarkları gözlemleyebildiğinizde, atıyorum sizden 10 çark uzağını, 10 çark uzaklıkta gerçekleşen çark aktivitesinin, size ulaşana kadar ne olacağını, ulaştığında sizi ve çevrenizdeki çarkları vidaları nasıl etkileyeceğini de görebilirsiniz. Buna da durugörü denir, farkında olmadan olanına ise tesadüf diyip geçerler. Halbuki tesadüf yoktur.

end

Kayıtlı Üye
Niyet Deneyi - Lynne McTaggart

Mrs.Şeytan

Kayıtlı Üye
İş
İngilizce Öğretmeni
Nereden alıntı yaptınız hatırlıyormusunuz, birde bu soruma direkt mesaj atıp verirmisiniz. Burayı birdaha bulamayabilirim.
Syn. End, burada başka site adı vermek yasaktır. Niyet enerjisi diye arama yaparsanız karşınıza çıkacaktır. Sevgilerimle

end

Kayıtlı Üye
Ben kitabın adını ve yazar paylaşmıştım, yasak olduğunu bilmiyordum.

end

Kayıtlı Üye
Evet evet karışıklık oldu:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...