Ne olduğuyla ilgili fikri olan var mı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

zekle

Banlı Kullanıcı
Ben bu sene ilkbahar aylarından birinde(tam hatırlamıyorum) bir gece şöyle bir şey yaşadım.

Gece yatağımda yatıyordum. Uyumuyordum, yatağımda olduğumun sanki farkındaydım fakat yüksek sesle sürekli konuşuyordum. Konuştuğumun farkındaydım ama kimle ve ne konuşuyordum bilmiyorum. Konuşmam babamın odaya girmesiyle kesildi -gecenin bir vakti yüksek sesle telefonla konuştuğumu sanmış, uyarmaya gelmiş- kapının gıcırtısıyla değişik bir hisle gözlerimi açıp boş boş babama baktım.

Babam: Kısık sesle konuşsana, gece bağıra bağıra telefonla mı konuşulur? Hem uyusana artık.
Ben: Telefonla konuşmuyordum, uyuyordum.
Babam: Yalan söyleme.
Ben: Ciddiyim.

Diyince -yalan söylediğimi sanarak- sinirlendi ve telefonumun son arama kayıtlarını göstermemi istedi. Görünce son aramayı öğle vaktinde, şaşırdı ve "pardon, hadi yat, geç oldu" dedi ve odadan çıktı. Rahatsız bir his vardı içimde.

Size soruyorum, bu nedir? Heyecanlı çocuklar gibi her şeyi parapsikolojiye bağlamak istemem fakat merak ediyorum ve bu sitede buna benzer deneyimler okudum bir yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Bu arada yazmayı unutmuşum ben o zamanlar bu siteyı veya bu tür şeyleri bilmiyordum. Ayrıca "tek bir sefer mi oldu bu olay?" tarzı soru soracak olursa, bilmiyorum, olduysa da hatırlamıyorum. Bunu da pek hatırlamıyordum sadece rahatsız hissediyordum ertesı gün, babam anlatınca hatırladım olayın tamamını. Ve ben hiç bir zaman sayıklamadım hayatımda. Belki ilkini yaşamışımdır diyorum fakat söylediğim gibi birine bir şeyler anlattığıma çok eminim. Ve sizlerin fikirlerini almak istedim.

İyi forumlar.

PATCH

Kayıtlı Üye
Uykunuzda konuşmuşsunuz sanırım. Genellikle bana da oluyor. Ama bunu hemen parapsikolojiye bağlamak yanlış olur.
İyi forumlar...

azdaka

Kayıtlı Üye
Uyurgezerlik başlangıcı olabilir,ablamda da benzer durumlar var ilerlerse bir doktora gidin.Doğaüstü herhangi bir durumla alakalı olduğunu sanmam.
Umarım düzelirsiniz...

Büyüknaif

Kayıtlı Üye
Abimle aynı odada yattığımızda da ona böyle olmuştu saçma saçma sorular sordu sabah söylediğimde uyanıktım bişey söyliyicektim ama söyliyemiyordum diyodu biraz psikolojik bişey heralde

La-edri

Kayıtlı Üye
Insan bazen uykuya gecis aninda uydugunu fark etmez ve yasadigi sey gercekmis gibi algilayabilir, ne uyudum diyebilir nede uyaniktim, cogu kez uyanik olduguna karar verir kisi ama bu bildigimiz bir uyaniklik hali degildir.

Korkmanizi gerektiren bir olay degil.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Uyurgezer olmuşsunuz. Bende eskiden uyurgezerdim, uykumda konuşurdum hatta şarkı bile söylerdim. Zamanla düzeldi. Artık hasta olduğum zamanlar başıma geliyor. Belki sizde farkında olmadan hastalanmış olabilirsiniz. Her insanın başına gelir ama sürekli olmuyorsa korkmayın bencede.

Blureyesuna

Banlı Kullanıcı
dalga amaclı değil sakın yanlıs anlamayın
bende de dun sabah bişey oldu. saat 8 de uyandım elimi yuzumu filan yıkadım dişlerimi fırcaladım biraz tok tutsun diye ağzıma sakız attım
onceki gece bayaa gec yatmıştım-saat 4bucuk 5 gibi- yani uykumu alamamıştım.
bende yastıga kafamı koymamla uyuya kalmışım tabi agzımda sakız.
cok şiddetli bir ses sanki böyle biri baltayla odun kırıyor ve cok yakında
ev mustakil kimse yok
en yakın ev 300 metre uzakta
biri ordan odun kırsa diye dusunsem bu kadar yakından gelmez
ben her seferinde sesi daha iyi dinlemek için kafamı filan kaldırıyorum,1-2 dk uyanık duruyorum tık yok
ben ne zaman uyusam veya ukuyla uyanıklkılık arasında olsam o zaman baslıor
sonra sinir oldum iyce uyandım
baktım agzımda sakız cıgnemeye baslayım dedim o zaman fark ettim
sagıma donup yatınca sag kulagım kapanıyor
uykumda sakız cıgnıyormusum
kulagımda kapalı olunca ses daha derinden daha garip geliyormuş :D

4

43887

uyku-uyanıkık arası bir durum yaşamışsınız kişi bu durumdayken bilinç yarı açık halde söyleyenleri algılayabilme yetisine sahiptir,daha çok uykuya dalma esnasında yada uyanma aşamasında gerçekleşir,ben size farklı bir örnek vereyim ikiz kuzenlerim ikisinin uyku halindeyken birbirlerine soru sorarak cevaplamaları gibi :)...endişelenmeyin korkulacak bir şey yok:)

majiserap

Kayıtlı Üye
uyurgezerliğin alameti olabilir. Devam ederse veya ilerlerse bir psikologa görünün bence

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...