Ne kadar doğruyum ?

jforce

Kayıtlı Üye
Merhaba,
Sayın Gizli Mabet üyeleri !

Küçüklüğümden beri içimdeki güçlerin ne olduğunu hep merak ettim. 8 yaşımdan beri kimseye anlatamadığım olaylar yaşadım. Bazı güçler kullandım. Nasıl yaptığımı anlamadığım ve farketmediğim. Kimine göre bu anlatacaklarım hikâye, kimileri de ciddiye alabilir. Ciddiye alanlardan yardım diliyorum.

9 yaşımdaydım. Okulda sıkı bir arkadaş takımım vardı. 4 kişiydik. Aslında en baştan anlatmak gerekirse; yaşadığım ilk garip olay 8 yaşımdayken Antalya'da oturduğumuz apartmanda kapımızın önüne geldiğimde kapının ötesini bir anlığını görebilmemle başladı. Daha sonraki günler ara sıra etrafta dolaşan garip beyaz renkli insan formunda şeyler göremeye başladım. Gelecek günler onları daha net görebiliyordum. 9 yaşımda ise okulda bir arkadaş takımı kurdum. Lider hep bendim. Ve herşey asıl o zaman başladı. İnanılmaz bir şekilde, istediğim her yerde değişik bir güçle bedenimden çıkıp kendimi izleyebiliyordum. Hatta şaka yaptığımı veya alay ettiğimi bile düşünebilirsiniz. Uçabiliyordum. Uçuyordum ve ben ilerledikçe bedenimde ilerliyordu. Havadayken ne kadar hız yapıyorsum aşağıdaki bedenim o kadar hızlı koşuyordu. Gece aniden uyanıp susadığımı hissettiğimde, yanıbaşımdaki boş bardağı elime aldığımda içi su dolu oluyordu ve içiyordum. Bunları her gün deneyimleyebiliyordum. Artık alışmıştım bana gayet sıradan geliyordu. Ne olur bunlar saçma sapan şeyler demeyin. BEN BUNLARI YAŞIYORDUM. Ta ki 12 yaşıma gelene kadar. 12 yaşıma kadar bunları hiç kimseye anlatmadım. Amaartık içimde tutamadım ve birilerine aktarmak ve ispatlamak istedim. Bana herkes tarafından deli denmesi ve dışlanmayı göze alarak. Öyle bir çevrem vardı artık. Ve o 1 kişiye anlatmamla beraber hiç bir yeteneğimi kullanamamaya başladım. Yavaş yavaş değil. Birden bire yok olup gittiler. Hemen 1 hafta sonra bir kaza ile travma geçirdim. travmam 5 sene sürdü. 5 sene zihnimi toparlayamadım. Şu an 21 yaşındayım. Ve hâlâ içimdeki o gücün ne olduğunu çok merak ediyorum. Yeniden kazanamıyorum.

İşin özü şu arkadaşlar. Bugün izlediğim bir animede bir kaç söz dikkatimi çekti. Beynimin derinliklerine kadar işledi. Yaştan ve değişen hayatımı göz önüne alarak bu güçlerimi asla çocuk saflığımla kazanamayacağımı düşünüyordum. Ama bu söz gerçekten etkiledi beni..

Söz bu Sayın Gizli Mabet üyeleri :

"İşin özü; KARARLILIK. Ben onu kurtarabilecek miyim? Korkuyorum! Yaralanacak mıyım? Ölecek miyim? Onu kesebilir miyim?

HAYIR!!! Bu sözler tamamen yanlış. Eğer onu korumak istiyorsan, önüne gelen engelleri kesmek istiyorsan, korkun sadece ayak bağı olur. KARARLI OLMALISIN. Onu kesmek istiyorsan kesebilir miyim değil! Seni keseceğim! diye düşüneceksin!!! Yenmek istiyorsan seni yeneceğim!!! Korumak istiyorsan!! Onu koruyacağım. Aklından şüphe geçmeyecek!!!"

İşte beni etkileyen ve bir o kadar anlamlı sözlerin bir kısmı bunlar. O güçleri geri kazanmak için verdiğim bütün parapsikoloji çabalarında hep başarısız oldum. Yıllarca. Çok kaynak edindim. Çok kaynakta olan teknikleri yaptım. Meditasyonlar, alıştırmalar, zihin susturmalar, astral deneyimler vs. vs. vs... Ama hepsinde başarısız oldum. Ne yazık ki. Ve bu sözleri okuduğumda temel sorunumun bu olduğuna karar verdim. KARARLILIK. Ben asla yapacağım demedim. Buna inanmadım. Hep şüpheliydim. Yapabilir miyim ? Acaba bunları okuduğumda ve gerekli şeyleri yaptığımda başarılı olabilecek miyim ? Düşüncem hep bu şekildeydi. Asla yapabilirim. Ben zaten bu güçlere sahibim diye düşünmedim. Ve asla sonuna kadar gitmedim. Yeri geldi pes ettim.

Değerli Gizli Mabet üyeleri;
Ben temel sorunumun bu olduğuna inandım. Sizce de böyle mi ? Bu şekilde gidersem kazanabilir miyim? Hâlâ şüphelerim var. Bir önerisi olan var mı? Ya da beni doğrulayacak deneyimli bir arkadaş. Ve yaşadığım bu olaylara anlam getirecek birisi. Lütfen yardım edin...

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Bence tespitiniz doğru. Zaten burada acılan her konuda ilk olarak bu söylenir. ''İnanmak''

Bence çözümünüzde doğru. ''kendinize inanın.''

Umarım istediğiniz gibi olur. İyi forumlar.

01anavarza

Banlı Kullanıcı
Aklıma John Nashı getirdiniz.Yaşadıklarınız gerçek olmayabilir.Yani sadece size gerçek.Bu bir ihtimal tabii...

jforce

Kayıtlı Üye
Bu sefer tam bir kararlılık üzerinde ilerleyeceğim. Teşekkür ederim demir8333. İnanmak. Sanmakla kalmadım inandım. Tek eksiğim bu.

01anavarza

Banlı Kullanıcı
John Nash ? Araştıracağım ! İlginç bir sonuca varabilirim.
Hayatı Akıl Oyunları filmine konu olan adam :) Ne demek istediğimi anlamanız için filmi izlemeniz lazım.Sizi hayal kırıklığına uğratmak istemem ama bu bir ihtimal

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Konuyla ilgili olarak gercek hayattan ve benim daima hayranlıkla izlediğim bir videodur. Paylaşmak istedim.

[video=youtube;ypipOiR88iI]http://www.youtube.com/watch?v=ypipOiR88iI[/video]

jforce

Kayıtlı Üye
Hayatı Akıl Oyunları filmine konu olan adam :) Ne demek istediğimi anlamanız için filmi izlemeniz lazım.Sizi hayal kırıklığına uğratmak istemem ama bu bir ihtimal

Evet. Şimdi wikipedia'dan az çok fikir sahibi oldum. Demek istediğinizi anladım ve filmi de mutlaka izleyeceğim. Tabii ki böyle bir ihtimal de var. Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler :)

jforce

Kayıtlı Üye
Gerçekten muhteşem "demir8333". Oldukça motive edici :)

01anavarza

Banlı Kullanıcı
Evet. Şimdi wikipedia'dan az çok fikir sahibi oldum. Demek istediğinizi anladım ve filmi de mutlaka izleyeceğim. Tabii ki böyle bir ihtimal de var. Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler :)

Anlayışınız için teşekkürler.Umarım bu ihtimal yoktur ben sadece bilgilendirmek istedim yanlış anlaşılmasın...

origanum

Yönetici
Sayın jforce,
Parapsikolojik açıdan yetenekli olarak doğmuşsunuz. Özel biri imişsiniz. Ancak bu yetenekler söylendiği an kaybedilir. Bu yüzden gizli ilimler alanında çalışan hiç kimse yaptıklarını bir başkası ile paylaşmaz. İnternette şöyle yaptım, böyle ettim diyenlerin hepsi yalan söylüyordur ya da hayal gücü yüksek eğlence-sever gençliktir. Bir de jübile yapmışlar söyler, kendinden sonra aktaracağı kimse yoktur, kullanmayacağı için de paylaşır bilgisini örnek olsun diye. Bu yeteneklere sahip olan birisi mutlaka ailesinden genetik aktarımla sahip olmuştur. Aileniz şu an bu işlerle ilgilenmiyor belli, yoksa sizi daha buluğ çağına gelmeden eğitir ve hem kimseye söylememeniz gerektiğini öğrenir hem de yeteneklerinizi geliştirirdiniz. Onların birşey bilmemesi ve sizin de yetenekleri su yüzünde doğmuş olmanızın bir açıklaması var, eskiden parapsikolojinin her hangi bir alanında çalışması olan bir sülalenin varisi bu işi yapmaktan vazgeçmiş ve kendinden sonra gelene aktarmamış, bilgisi ile gömülmüş olabilir, bu sizin bir aile büyüğünüzdür muhtemelen. Ya da bu kişinin kendi çocukları ya da torunları bu yetenek ile doğmamış olduğundan veya hiç çocuğu olmadığından aktaramamış ancak kardeş çocuklarından ya da torunlarından birinde yani sizde ortaya çıkmıştır. Ama dünyaya geldiğiniz zaman ile onun yaşadığı zaman farklı olduğundan size birşeyler öğretecek kimse kalmamıştır.
Giden gitmiştir, gidenin tekrar gelmesi mümkün değil. Bu yüzden sıkı sıkıya tembihlenir aman kimseye söylemeyin diye. Hem yetenek gider hem de ceza alırsınız ki başınıza gelen de bu zaten. Yani bizim kurallarımız ve yaşantımız açısından gayet normal bir durum. Hata affedilmez asla ve geri dönüşü de yoktur. Bilip bilmiyor olmanın da kural ihlalinde bir önemi yoktur, bir şey yapılınca bilsen de bilmesen de karşılığını görürsün. Yeni başlayan ve hiçbir ceza almamış kişiler için inanmak, başarı için elzemlerden bir tanesidir ancak sizin için durum biraz farklı. Eğer eski halinize döneceğinize inanarak çalışmalarınızı sürdürür ve bir gün de bunu başarırsanız size 2. bir şans, bir lütuf verilmiş demektir ve bu mucizenin kıymetini bilin.
Ümit fakirin ekmeğidir derler, içinizden geldiği gibi çabalayın, kaybedecek bir şeyiniz yok.

jforce

Kayıtlı Üye
Sayın jforce,
Parapsikolojik açıdan yetenekli olarak doğmuşsunuz. Özel biri imişsiniz. Ancak bu yetenekler söylendiği an kaybedilir. Bu yüzden gizli ilimler alanında çalışan hiç kimse yaptıklarını bir başkası ile paylaşmaz. İnternette şöyle yaptım, böyle ettim diyenlerin hepsi yalan söylüyordur ya da hayal gücü yüksek eğlence-sever gençliktir. Bir de jübile yapmışlar söyler, kendinden sonra aktaracağı kimse yoktur, kullanmayacağı için de paylaşır bilgisini örnek olsun diye. Bu yeteneklere sahip olan birisi mutlaka ailesinden genetik aktarımla sahip olmuştur. Aileniz şu an bu işlerle ilgilenmiyor belli, yoksa sizi daha buluğ çağına gelmeden eğitir ve hem kimseye söylememeniz gerektiğini öğrenir hem de yeteneklerinizi geliştirirdiniz. Onların birşey bilmemesi ve sizin de yetenekleri su yüzünde doğmuş olmanızın bir açıklaması var, eskiden parapsikolojinin her hangi bir alanında çalışması olan bir sülalenin varisi bu işi yapmaktan vazgeçmiş ve kendinden sonra gelene aktarmamış, bilgisi ile gömülmüş olabilir, bu sizin bir aile büyüğünüzdür muhtemelen. Ya da bu kişinin kendi çocukları ya da torunları bu yetenek ile doğmamış olduğundan veya hiç çocuğu olmadığından aktaramamış ancak kardeş çocuklarından ya da torunlarından birinde yani sizde ortaya çıkmıştır. Ama dünyaya geldiğiniz zaman ile onun yaşadığı zaman farklı olduğundan size birşeyler öğretecek kimse kalmamıştır.
Giden gitmiştir, gidenin tekrar gelmesi mümkün değil. Bu yüzden sıkı sıkıya tembihlenir aman kimseye söylemeyin diye. Hem yetenek gider hem de ceza alırsınız ki başınıza gelen de bu zaten. Yani bizim kurallarımız ve yaşantımız açısından gayet normal bir durum. Hata affedilmez asla ve geri dönüşü de yoktur. Bilip bilmiyor olmanın da kural ihlalinde bir önemi yoktur, bir şey yapılınca bilsen de bilmesen de karşılığını görürsün. Yeni başlayan ve hiçbir ceza almamış kişiler için inanmak, başarı için elzemlerden bir tanesidir ancak sizin için durum biraz farklı. Eğer eski halinize döneceğinize inanarak çalışmalarınızı sürdürür ve bir gün de bunu başarırsanız size 2. bir şans, bir lütuf verilmiş demektir ve bu mucizenin kıymetini bilin.
Ümit fakirin ekmeğidir derler, içinizden geldiği gibi çabalayın, kaybedecek bir şeyiniz yok.

Aradağım bilgilendirici yorumlardan en açıklayıcısı belki de sayın Origanum. Çok teşekkür ederim. Aile büyüğü demiştiniz. Beynimde şimşekler çaktı. Dedem. Herkes dedemin ellerinin efsunlu olduğunu söyler. Benim de şahit olmuşluğum vardır. Dahaçok araştırmalarıma göre şifacılığa giriyor. Ağrıyan yerinize elini koyar ve saniyeler içinde kendinizi yeniden doğmuş gibi hissederdiniz. Anlam veremediğim başka şeyler de var tabii ki ama korktum açıkçası söylemeye :) Mazur görün. Bu anlattıklarınıza göre çok doğrusunuz. Dedem bana hiç birşey anlatmadı. Tembihlemedi. Ve sülalemdeki tek örnekti. Ben de dedemle böyle birşey paylaşmadım. Ama küçüklüğümde en çok beraber olduğum insandı. Yorumunuzu okuyunca bazı ince ayrıntılar hatırlamaya başladım. Sözler. Kelimeler. Aydınlattığınız için çok teşekkür ederim Origanum. Minnettarım. İkinci bir şansım vardır belki dediğiniz gibi. Çalışmalarımı sürdüreceğim...