NARKOLEPSİ

nur5ultan

Kayıtlı Üye
Merhaba;
Narkolepsi ile uzun zamandır yaşıyorum. Günün herhangi bir zamanında bir anda gelen uykuya engel olamıyorum. Gözlerim kapanmadan beynim uyumaya hatta rüya görmeye başlıyor. Bir sürü ve hızlı rüyalar görüyorum. Bir dakika bile olsa uyumazsam geçmiyor bu durum. Uyanınca sarsılarak, vücudum titreyerek ama dinç uyanıyorum. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı? Bundan kurtulabilir miyim?

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Herhangi bir doktora göründünüz mü ?

nur5ultan

Kayıtlı Üye
doktorun bu duruma yapabileceği bir şey yok malesef

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Başvurmadan nereden biliyorsunuz ki ? Bu sizin kendi kendinize tedavi edebileceğiniz birşey değil gibi duruyor

Aisling

Kayıtlı Üye
Merhaba, şimdi uykusuzluk başka psikolojik/fiziksel hastalığın uzantısı olabilir. Gitmemişsiniz gibi duruyor doktora. Tanıyı bırakın o koysun derim. Aynı dertten muzdaribim. O yüzden randevu alıp günümü beklemeye başladım bile. Belki size uykunuzu düzenlemeye yarayan ilaçlar verebilir. Ona göre belki başka yere sevkedebilir. Belkide fiziksel bir semptomdur?
Bu arada (dininiz ne ise) tanrı yardımcınız olsun. Dünya aynı dünya ama insanın ağzının tadı tuzu kalmıyor. Uykusuzluk mutsuzluk getiriyor. Gün içinde zombi gibi dolaştırıyor. O kısa atakların sebebi (uyku nöbetleri) beyin bir kaç dakika/ saniye kendini kapatıyor. Koruma altına alıyor, şalterleri indiriyor yani. İnsomnia hastası olan bir arkadaşım vardı, konuşuyorduk. Gün içinde dikkatli olmam lazım, nerde uyursam orda kalıyorum diyordu. Beyin zarar görmemek, faaliyetlerini sürdürmek için bir nevi tatile çıkıyor. Ondan sonra kişi şarj olup uyanıyor. Biraz garip bir anlatım oldu ama...

nur5ultan

Kayıtlı Üye
uyku problemi bazen olsa da, düzenli ya da dağınık uyumak bu durumu değiştirmiyor. negatif enerjilere maruz kaldığım ortamlarda yoğun yaşıyorum bunu. doktora doğrudan sormadım ama kansızlık ve diğer mineralsel kaynaklı eksik bir durumdan mı diye gittiğimde ve bunun (kansızlık) tedavisini olduğumda dahi yaşıyorum. herhangi psikiyatrik bir sorunum yok.
şöyle örneklendireyim; iş hayatında aynı odada bulunduklarım kötü enerji içinde sürekli ofluyor ya da stres altında ise bu benim enerjimi kötü etkiliyor. bir ağırlık başlıyor ve beyim tabiri caizse off konumuna geçiyor. oturuyor bile olsam gözler kapanıyor o esnada ruyalar başlıyor seri bir şekilde. bir ara geçtiğini sanmıştım. şimdi tekrar başladı. nedenini anlamaya çalışıyorum. bunu durdurmak mümkün mü bilmiyorum. en ciddi ortamlarda bile uyuyorsunuz. çok korkunç.
Aisling, hangi polikliniğe randevu aldın? Doktor sonrası sonucu bana da söyler misin lütfen, yorumlar için teşekkür ederim.

ilhn

Kayıtlı Üye
Dikkatli beslen egzersiz en kötü yoga yap vücudunu çalıştır düzelir ama önerim keyfini çıkar bu durumun çoğu insan uyuyamamaktan şikayetçi sen rahat rahat uyuyabiliyosun titreme vücudunu çok hareketsiz bıraktığın için kan akışını hızlandırmak için yaptığın bir refleks

Aisling

Kayıtlı Üye
Şimdi anladım, siz olayın parapsikolojik yönünü soruyorsunuz. Enerjiyi kolayca (iyi-kötü) çekenlerin hassas durumda olduğunu (empat) olduğunu söylerler. Belki de bir empatsınızdır. Bu konuyu bir araştırın derim. Çabuk nazar alan bir yapınızda olabilir. Daha modern ağızla auranızda yırtık olabilir. Enerji alanını güçlendirmek için imajinasyon çalışmaları var, insanların bakışlarından kolay etkileniyorsanız da üzerinizde bakışları ilk etapta kendine çekecek takılar taşıyın. Bir kısmını bertaraf etmiş olursunuz.
Ben ruh sağlığı ve hastalıkları bölümüne aldım. Zaman zaman nükseden panik atak ve anksiyetem var, o yüzden gelişini direkt anlayabiliyorum. Uykusuzluğum bunun alt belirtilerinden biri. :)

nur5ultan

Kayıtlı Üye
Şimdi anladım, siz olayın parapsikolojik yönünü soruyorsunuz. Enerjiyi kolayca (iyi-kötü) çekenlerin hassas durumda olduğunu (empat) olduğunu söylerler. Belki de bir empatsınızdır. Bu konuyu bir araştırın derim. Çabuk nazar alan bir yapınızda olabilir. Daha modern ağızla auranızda yırtık olabilir. Enerji alanını güçlendirmek için imajinasyon çalışmaları var, insanların bakışlarından kolay etkileniyorsanız da üzerinizde bakışları ilk etapta kendine çekecek takılar taşıyın. Bir kısmını bertaraf etmiş olursunuz.
Ben ruh sağlığı ve hastalıkları bölümüne aldım. Zaman zaman nükseden panik atak ve anksiyetem var, o yüzden gelişini direkt anlayabiliyorum. Uykusuzluğum bunun alt belirtilerinden biri. :)

empatlık, aura yırtılması, imajinasyon kavramlarını ilk kez duyuyorum. araştıracağım. nazar oluyor. öyle bardak kırılması da değil, bildiğiniz döşenmiş fayans ortada ikiye şişti patladı. takı konusunda ametis önerir misiniz? ya da burçlara göre araştırıp detaylandırayım mı? araştıracağım konularda önereceğiniz kitaplar var mı?

nur5ultan

Kayıtlı Üye
Dikkatli beslen egzersiz en kötü yoga yap vücudunu çalıştır düzelir ama önerim keyfini çıkar bu durumun çoğu insan uyuyamamaktan şikayetçi sen rahat rahat uyuyabiliyosun titreme vücudunu çok hareketsiz bıraktığın için kan akışını hızlandırmak için yaptığın bir refleks

pilates ve kick boks yapıyorum, günlük 10 bin adım yürümeye gayret ediyorum ve bol su tüketiyorum. Rahat uyumak değil bu uykunun bir anda gelip beynin kapanması hali. aura yırtılması, empatlık ve imajinasyon dedi bir arkadaş. araştıracağım. teşekkür ederim yorum için.

düşünen ve inanan

Kayıtlı Üye
ALINTI 1:
"Narkolepsi hastalığı kesin bir şekilde nedenselleştirilmiş değildir. Şu ana dek bulunan en somut neden genetik yolla oluşmasıdır. 2004 yılında Avustralya'da narkoleptik insanlardan alınan proteinlerin farelere enjekte edilmesi yoluyla bir araştırma yapılmıştır. Bu araştırma sonucunda, narkolepsinin "otoimmün" bir hastalık olduğuna ilişkin ipuçları elde edilmiştir. Bu da bağışıklık sisteminin normal beyin dokularına yabancı doku gibi saldırması anlamına geliyor. Nöropeptid hipokretin (uyanıklık sağlar) çoğu hastanın BOS'unda eksik bulunmuştur. Bu da lateral hipotalamusta hipokretin içeren nöronların HLA aracılıklı otoimmün yıkımını düşündürmektedir. Hastaların %98'inde HLA-DRQ 0106 poziftir."

ALINTI 2
" Yeni ve oldukça geniş araştırma İsveç’te bir milyon kişiyi 30 yıl boyunca takip etti. Bu kişiler arasından 100 binden fazlası stresle ilişkili bozukluklar yaşadı. Bunlar travma sonrası stres bozukluğundan (PTSD) akut stres tepkisine ve uyum bozukluğuna kadar pek çok rahatsızlığı içeriyor. Bu katılımcılar daha sonra 30 yıllık zaman dilimi içinde stres tabanlı bozukluk yaşamayan diğer katılımcılarla karşılaştırıldı.

Neticede stres bozukluğu teşhisi konulan kişilerin, 41 farklı oto-immün hastalığına yakalanma ihtimalinin yüzde 30 ila 40 oranında daha fazla olduğu belirlendi. Araştırmanın yöneticilerinden Unnur Anna Valdimarsdóttir “Önceki çalışmalardan, çok fazla stresin bağışıklık sistemine etki edebildiğini öğrenmiştik ancak bu çalışma ilk kez PTSD ve diğer stres bozukluklarının oto-immün hastalıkları ile birebir ilişkili olduğunu gösteriyor” diyor."

Sonuç :Yaşadığınız stres narkolepsinizi tetikliyor.

dünyalı

Kayıtlı Üye
Ara ara bendede olur fkt ben daha çok ses duyumsuyorum. Gözlerime aniden çok kuvvetli bir şekilde ağırlık çökmesiyle birlikte ses duyuyorum fkt akabinde uyuyakalmıyorum o sesle uyanıyorum, bahsettiğim olay 1.2 saniyelik birsey...