namaz kılarken nefes darlığı

ismilazımolmayan

Kayıtlı Üye
Herkese hayırlı ramazanlar.Arkadaşlar son zamanlarda kendimde gözlemlediğim bir durum var.Namaz kılarken nefesim daralıyor ve sürekli esneme isteği oluşuyor.Aynı şekilde kuran okunan bir ortamda bulunduğumda sürekli ürperiyorum ve esniyorum.Ayrıca sürekli birinin beni çağırdığını işittiğim de oluyor.Sizce sebebi ne olabilir.

Ü

Üye silindi 55028

Esnemek ile alakalı bir hadis vardı.Şeytan vesvese verir estağfurullah diyin diye.Bilimsel olarakta esnerken beyin nöronları yenileniyor.Garip bir bağlantı vardı bunlarda.Dediklerimin bir anlamı yok aklıma geldi sadece.
Arkadaşlar yardımcı olacaktır.Arkadaşlar dışında namazda yaşanan daha zor durumlar(namaz kılarken allaha peygambere küfretmek) için hizmet veren kuruluşlar var.Bu kuruluşlar sizinlede ilgilenebilir.

Ü

Üye silindi 56746

Esnemek ile alakalı bir hadis vardı.Şeytan vesvese verir estağfurullah diyin diye.Bilimsel olarakta esnerken beyin nöronları yenileniyor.Garip bir bağlantı vardı bunlarda.Dediklerimin bir anlamı yok aklıma geldi sadece.
Arkadaşlar yardımcı olacaktır.Arkadaşlar dışında namazda yaşanan daha zor durumlar(namaz kılarken allaha peygambere küfretmek) için hizmet veren kuruluşlar var.Bu kuruluşlar sizinlede ilgilenebilir.
Ben de dua okurken esnemenin çakralardaki tıkanıklığın açılması anlamına geldiğini okumuştum. Ama Hz. Muhammed aleyhisselam esnemeyi negatif bir durum olarak söylüyor. Kafam karışık. Çok esmerim ben duada, zikirde.

Ü

Üye silindi 55028

Ben de dua okurken esnemenin çakralardaki tıkanıklığın açılması anlamına geldiğini okumuştum. Ama Hz. Muhammed aleyhisselam esnemeyi negatif bir durum olarak söylüyor. Kafam karışık. Çok esmerim ben duada, zikirde.
Hoca moca değilim ama gereklilikleri yerine getirdikten sonra gerisi önemli değil.Zor gelmesin kişiye ibadet yeter.Dinle alakalıysan zaten bir şekilde iyi olursun başarılı olursun diye düşünüyorum.

ismilazımolmayan

Kayıtlı Üye
Yanıtınız için çok teşekkür ederim ben de bir negatiflik sezdim o sebepten ötürü sordum

ismilazımolmayan

Kayıtlı Üye
O denli ciddi bir şey olduğunu hissetmiyorum.
Yanıtınız için teşekkür ederim

Cyrus

Kayıtlı Üye
İnsan vücudu üzerinden cin ile konuşma yapılırken oradaydım ve insan vücudu sürekli esniyordu o esnada tavsiyem biraz daha dine yönelmen dinden uzaklaşma için yapılan birşey olabilir genelde kuran okunurken başım ağrıyor namaz sırasında bende de aynı şeyler oluyor sürekli farklı şeyler geliyor aklıma başımdan cin ile alakalı şeyler geçti dine yönelirsen bir sıkıntı olacağını sanmıyorum