Mutlak şanssızlık, şans tanrısı hakkında bilginiz var mı?

Soon

Kayıtlı Üye
Daha önce bir konu açmıştım. Şanssız olduğumu ve olumlamalarımın sonuçsuz kaldığını söylemiştim. Arkadaşım aracılığıyla biriyle görüştüm. Önce benimle geçmişim hakkında konuştu. Kimsenin bilemeyeceği şeylerden bahsetti. Sonra da ne kadar olumlama yaparsam yapayım işe yaramayacağını çünkü mutlak şanssızlığımın olduğunu söyledi. Bir tahtanın üzerine 5 tane taş koydu. İstediğini seç dedi. Bunu bir kaç kez yaptık. 4 taşta yaşam 1 taştada ölüm yazıyordu. Her seferinde ölümü seçtim. Bana bir bohça yapacağını ve onu evimin girişine asmamı söyledi. Haneden kötü şansı uzak tutacakmış. Daha sonra da bana tekrar gelmemi şans tanrısıyla bir davet yapacağımızı söyledi. Sorun şu ki ben müslümanım. Şans tanrısı gibi şeylere inanmıyorum. Yani bu durumda ne yapmalıyım. Bir de onunlayken korksamda sonradan çok büyük bir güven hissettim. Bana bohçayı verdi. Evime astım. Bunlar için ücret istemedi sadece benim için değeri olan bir eşyayı sonraki geldiğimde ona vermemi istedi. Sizce ne yapmalıyım ve bu konuda bilgisi olan var mı?

Ü

Üye silindi 55028

Allah için arkadaşlar şans diye bir şey yok.
Sen eşini iyi seçmedin diyelim ömür boyu onunla sıkıntı yaşarsan bunun tek açıklaması onu yanlış seçmen.Eğer okuldaki 4 senene hayatının geri kalanını takas edersen ben niye aç kaldım ben niye eziliyorum diye şikayet etmenin ne anlamı var.Hayatta bazı şeyler sabretmeyle az için çoğu satmamakla alakalı.Çoban bile elindeki az imkanla ağlaya ağlaya ders çalışıp büyük nimetler elde ediyor.Hayatınızdaki değiştirilemez durumlar sizin seçimlerinizden kaynaklanıyor.

Soon

Kayıtlı Üye
Allah için arkadaşlar şans diye bir şey yok.
Sen eşini iyi seçmedin diyelim ömür boyu onunla sıkıntı yaşarsan bunun tek açıklaması onu yanlış seçmen.Eğer okuldaki 4 senene hayatının geri kalanını takas edersen ben niye aç kaldım ben niye eziliyorum diye şikayet etmenin ne anlamı var.Hayatta bazı şeyler sabretmeyle az için çoğu satmamakla alakalı.Çoban bile elindeki az imkanla ağlaya ağlaya ders çalışıp büyük nimetler elde ediyor.Hayatınızdaki değiştirilemez durumlar sizin seçimlerinizden kaynaklanıyor.

Yaşadıklarımı bilmezken bu şekilde yorum yapman ne kadar doğru? Ben sürekli kaza geciren biriyim. Hastahanelerden çıkamıyorum. Bir cok şey oluyor ve şans diye bir şey yok diyorsun. Keşke hepiniz benim yaşadıklarımı yaşasanız da bende size inanıyor musun böyle şeylere ya da şans diye bir şey yokdur diye yorum yapıp kestirip atsam.

satanıcperson

Kayıtlı Üye
iç güdüleriniz den yola çıkarak karar verin eğer sizden herhangi bir menfaat ta bulunmuyorsa ben bir sorun göremiyorum inancınızı belirterek yardım isterseniz duruma göre yardımcı olabilir size