Müslüman olmak için ne yapmaliyim?

Kendimiariyorum

Kayıtlı Üye
Arkadaslar ben 2014 te muslumanliktan çıktım. 2014 te basimiza cok sey geldi zaten anlatsam film gibi bir sey.
Ama simdj bir cok gercekle yuzlestim ve evde de bir iki kere degil fazlasiyla buyu buldum. Annemin bu işlere meraki var fazlasiyla. Ve buyu yaptiracak kisileri de buluyor. Ben islama donmek istiyorum
Annemin cidden yaptırdığı buyulere bağlıyorum babam evi terk etti. Anneme baglanan biriydi. Ve baska erkeklere de yaptırdığı buyuler kendine baglama ve aşkından yansin vs tarzinda.

Ben şuan Allaha dua etmek istiyorum ama musluman olmadığımı, samimiyetsiz olduğumu hissediyorum. Nasil musluman olup kalbimi temizleyebilirim

Mecriatem

Banlı Kullanıcı
Arkadaslar ben 2014 te muslumanliktan çıktım. 2014 te basimiza cok sey geldi zaten anlatsam film gibi bir sey.
Ama simdj bir cok gercekle yuzlestim ve evde de bir iki kere degil fazlasiyla buyu buldum. Annemin bu işlere meraki var fazlasiyla. Ve buyu yaptiracak kisileri de buluyor. Ben islama donmek istiyorum
Annemin cidden yaptırdığı buyulere bağlıyorum babam evi terk etti. Anneme baglanan biriydi. Ve baska erkeklere de yaptırdığı buyuler kendine baglama ve aşkından yansin vs tarzinda.

Ben şuan Allaha dua etmek istiyorum ama musluman olmadığımı, samimiyetsiz olduğumu hissediyorum. Nasil musluman olup kalbimi temizleyebilirim
Herkes büyü yaptırıyor memleket Palu ailesine döndü.Traji komik gülsem mi ağlasam mı bilemiyorum Senlik bir durum yok. Allahla annen arasındaki bir olay.Sen kendini Allahtan soyutlama.Abdestini al tövbe et.İbadetlerine yönel.

Ü

Üye silindi 58480

İman, insanın aklına ve aklını işleten derin aklına yapılan bir tekliftir.

Temiz akıl sahiplerinden başkası Allahı gerektiği gibi taktir edemez der ayet.

Yani inanmak istemek, inanmak için yeterli değil. Akıl saf halde olmalıdır. Yoksa insan sevdiği insandan da alaka görmek ister ama alaka görmezse bir anda ters tavır alır. İstemek yetmez. Aklını Windows gibi işletim sistemi haline getirmen lazım Allah akılla bilinir.

Akil metafizik tabanlıdır çünkü.

Mr. Şeytan

Banlı Kullanıcı

Yani inanmak istemek, inanmak için yeterli değil. Akıl saf halde olmalıdır. Yoksa insan sevdiği insandan da alaka görmek ister ama alaka görmezse bir anda ters tavır alır. İstemek yetmez. Aklını Windows gibi işletim sistemi haline getirmen lazım Allah akılla bilinir.

Yazını biraz daha açabilir misin? Temiz akıldan kastın nedir mesela? Bir çocuğun aklı temizdir veya bir delinin. Sabit düşünür, sorgulamaya gerek duymaz. Küçük bir reklamla başka bir şey bilmedikleri için koşulsuz şartsız inanmaya başlayacaklar. Peki bu gerçek iman mıdır? Bütün karşıt görüşlere rağmen inanmak asıl iman değil midir? Bu durumda saf akıl değil de kirliliğine rağmen inanan akıl Allah'ın gerçek gücünü bilir ve buna göre taktir eder.

Ü

Üye silindi 58480

Telefonunuza 5 tane değişik numarayı "Mehmet" diye kaydedin.

Telefon uyarı verecek, ama siz yine de kaydet diye onay verin ve alt alta 5 tane Mehmet olsun rehberinizde.

E şimdi ne olmuş oldu? O 5 tane Mehmet' ten her biri sizi ararken telefon 2 şekilde size uyarı verebilir sadece :

1- kimin aradığını yazmaz, sadece numarasını gösterir. Ki boşa çaba sarfetmiș olursunuz kayıt etmekle.

2- hangi Mehmet ararsa arasın 'Mehmet arıyor' diye uyarı verir. Dost Mehmet mi? düşman Mehmet mi? Bilemezsiniz.

İşte telefon bizim temiz aklimizdir. Bize uyarı illa verir. Bak iki kavram üst üste binecek, paradox olacak yine de bunu beynine böyle kodlamak istiyor musun der. Biz de ne hikmetse evet deriz.

İşte Islam herşeyden once kavramları en baştan tarif ederek hayat olgusunu çok keskin tarif etmiştir. Temiz akıl oluşmadan insan bu berrakligi kendi kendine bulandırır.

Enerjisinerji

Banlı Kullanıcı
Nasil musluman olup kalbimi temizleyebilirim
Bence sende inanç var.içten içe inanıyorsun,müslüman olmak istiyorsun.Kalp temziliğini bile İslamiyete bağlıyorsun ama delilin yok.Uğraştığına göre nasibin var.Bende Allah’ın varlığını kanıtlayacak bilgi birikim yok.Ben de aynı yollardan geçtim.Çok sorguladım.Tekamül ettiğini düşünüyorum.Sen de sorgula.Ulaştığın yer senin için en doğru yer olacaktır.

berksurucu

Banlı Kullanıcı
Gerçek bir Müslüman olmak için öncesinde "din" sandığın şeyi bırakman gerekiyordu zaten...

Şimdi tüm bu yazılanların aksine sana çok doğru harika bir yolda olduğunu söylesem şaşırırsın değil mi?

Bende hayatımın bir döneminde dinden çıktım. Sıfır noktasında yeniden tanıştığım kur'an... İçime dolan hakikatın ışıklarıyla benim içimde bambaşka bir yolculuğa dönüştü...

Bakara 170 de şöyle der...

"Onlara, Allah neyi indirdiyse ona uyun dendi mi dediler ki: Hayır, biz atalarımız neye uyduysa ona uyarız. İyi ama atalarınızın aklı bir şeye ermiyorsa ve doğru yolu bulmadılarsa ne olacak?"

Sen atalarının sana anlattığını samimiyetsiz buldun ve ondan çıktın. Bundan dah harika birşey yok ki. Hem akletmekle, sorgulamak ilgili yüz küsür ayet varken...

Hiç şöyle bir ayetle karşılaştı mı

" sorgusuz sualsiz inanın, sakın akletmeyin! Aklederseniz dinden çıkarsınız"

Ankebut 20 de şöyle der...

"De ki: Yeryüzünü gezin dolaşın bakıp görün, nasıl yaratmaya başlamıştır; sonra Allah ahiret yaşayışını da meydana getirecektir; şüphe yok ki Allah'ın her şeye gücü yeter."

Sen gezip dolaşırken sorguluyorsun. Sanat, felsefe, fizik, biyoloji, kimya öğreniyorsun.... Sen kuru kuruya inanmak yerine önce dünyaya bakıyorsun sonra kurana...

Sorgulamadan, bilmeden, ikiliğe düşüp sentez üretmeden kurana bakarsan mantık dışı bir mitoloji kitabı göreceksin.

Kimse sana hakikati anında çözüp iman et demiyor. O yolda olmak yeterli... Dosdoğru yol dedikleri zaten bu yol. Sen şimdide o yoldasın. İkiliğe düşüp Sentezler üretip ip üzerinde dengede kalmaya çalışıyorsun. Sağ beynin ve sol beynin birlikte dengede çalıştığında o yolun seni götüreceği farkındalıkla idrak ettiğinde huşu içinde kalabilirsin.

Ne zaman sırat köprüsünden düşersin. Sorgulamayı bırakıp herhangi bir cevaba sıkı sıkıya tutunduğunda... Çünkü yanlış sorgulama seni ateizme ve cehennem korkulu mitolojik İslama çekebilir...

Sen hep soruda kal...

İkra... Ne bulursan oku... Felsefe, biyoloji, roman, makale... Matematik.. Film senaryosu... Sen içe derinleştikçe ayetlerin senin için kilidi açılacaktır...

Kur'an "sana" indi... Sen ne kadar kilidini açarsan o kadar sana inmiştir.

Şimdilik doğru yoldasın. Kendine olan samimiyetin.. Nefsini ve kendini bilmeye ne denli yakın olduğunu gösteriyor...

Hatta öyle ki... Benim cevabım bile senin için hakikat olmasın.

Her daim soru da kal... Kal ki sapmayasın. Özellikle böyle platformlarda "başım ağrıyor" desen "kesin büyü var" gibi bir cevapla karşılaşabilirsin...

Bitkinruh

Banlı Kullanıcı
Manevi olarak kalbini açman lazım .bunlarda namazla zikirle olur.özellikle tavsiyem sabah namazını bulunduğun şehirde bi camide kıl izle gökyüzünün aydınlanışını .bu arayışın bile kalpte bıraktığı bir lezzet var .tadını çıkar.huşu ile kalbini dinle secde ve dua anı Allah’la iletişim kurduğun anlardır .

Enneagram

Banlı Kullanıcı

Allah imanını ziydeleştirsin din kardeşim.

Yeniden hoşgeldin, safalar getirdin.
Bizimde gönlümüzü samimiyetinle pür i nur ettin.
Ak pak olduk, şenlendik, bahtiyar olduk.

Büyüler insanların İslam dairesinden çıkmasına sebep olur. Doğru hissetmişsin. Kafir cinlerin tesiriyle oluyor.

Ama geçmişi şimdi bir kanara bırakalım.

Peki şimdi ne yapacaksın?

İlk önce kalk ve bir gusül abdesti al.

Nasıl alındığını bilmiyorsan araştır hemen karşına çıkar. Basit zaten.
Sonra ayrıca yine bir abdest al. Tertemiz kıyafetlerini giyin. Seccadeni kıbleye doğru ser. Otur, ellerini semaya kaldır ve en kalbi duygularınla kelime i şehadetini getir.

"EŞHEDÜ EN LA İLAHE İLLALLAH. VE EŞHEDÜ ENNE MUHAMMEDEN ABDUHU VE RESULUHU " de.
(Ben şehadet ederim ki Allah tan başka ilah yoktur. Yine şehadet ederim ki Muhammed O nun kulu ve elçisidir.)

Artık müslümansın.?

Ardından sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed'e (sas) salavat ı şerife getir.

Essalatu vesselamu aleyke ya Rasulallah
Essalatu vesselamu aleyke ya Habiballah
Essalatu vesselamu aleyke ya Seyyid el evveline ve l ahirin.

Sonra içinden geldiği gibi bir dua et. (Şunları da söyleyebilirsin)
"Ya Rabbim dinimde sabit kadem durabilmeyi bana nasip et.
Kalbimi islama daha çok aç.
Beni ve imanımı şeytanın, şeytanlaşmış ins ve cinlerin şerrinden muhafaza buyur.
Senin engin rahmetine, sonsuz gücüne sığınıyorum...."

Kuran okumayı biliyorsan Fatiha suresini okuyabilirsin.
Devamında Yasin i ve kısa sureleri de...

Sonra kalk ve vaktin namazını eda et.

Allah ın selamı rahmeti ve bereketi üzerine olsun. ?

Core

Kayıtlı Üye
Müslümanlığa geri dönmeniz bence güzel ama tekrar çıkmamak koşuluyla.
Her insanın başına kötü şeyler , olumsuzluklar gelebiliyor , Allah hepimizi olumsuzluklarla , büyüyle , fakirlikle, zenginlikle sınayabiliyor.
Önemli olan inancınızı yitirmemeniz.

Psikite

Kayıtlı Üye
Kelimeyi şehadet getir önce gerisi gelecektir

Askanarch

Kayıtlı Üye
İş
Arkeolog

Allah'ın affetmeyeceği kul yok yeter ki tevbe edip bir daha yapmasın zaten bunu Kuran'da söylüyor.Önemli olan kalpten Allah'a dua edip Ona inanmak ve şükretmek.Karşısında onu övüp secde etmek kendisinden başka bir ilah bulunmadığını söylemek bunlar kalbi yatıştırır Allah hoşnut olur imtahandayız Rabbimizi başka hiçbir varlıkla ölçemeyiz merhametlilerin en merhametlisinden umut kesilir mi hiç?

Metafizikçi

Kayıtlı Üye

Akıl mantıksaldır mantıkla inanç bir arada bulunmaz.
Metafizik kapıları ruha açılır akıla değil.
Bütün metafizik kapılar akıla açılsa akıl kaldıramaz iptal derecesine yani delilik derecesine düşer.

Ü

Üye silindi 58480

Akıl mantıksaldır mantıkla inanç bir arada bulunmaz.
Metafizik kapıları ruha açılır akıla değil.
Bütün metafizik kapılar akıla açılsa akıl kaldıramaz iptal derecesine yani delilik derecesine düşer.

Olmadı metafizikçi. Asıl "akıl" metafizik bir deneyimdir. Akıl ve mantık farklı kavramlardır.

Tavuk şiş yaparken şişi sürekli çevirirsin. Bunu neden yaparsın? Kıvamlı pișsin, bir taraf pișip bir taraf yanmasın diye. Bu akıllı bir hamledir.

Allah ta ayni akıl ile dünyayı sürekli çeviriyor. Bir taraf güneşten pișmesin, diğer taraf karanlıktan CO2 ile zehirlenmesin diye. Allah dünyayı çevirmeyi bıraksa, bir anda bir taraf karbondioksit gazına boğulur, diyer tarafta buzullar erir doğal afetler olurdu.

Şimdi bu çıkarımı akıl yapar. Bu tüme varıma akıl ulaşabilir. Ve sen üstün bir güç ile hayrete düşersin.

Matematik olmayan yere müzik inmez, sanat inmez, ruh inmez. Akıl matematiktir.

Eski İstanbulda matematik vardı. Ve oraya ruh iniyordu. Kuş evlerinden kervan yollarına kadar tüm şehir amaca uygun latifelerle tasarlanmıştı. Şimdiki İstanbul'a ruh inmiyor. Hertaraf kaldırım. Matematik bozuldu çünkü. Akış sürekli stop ediyor.

Temiz akıl sahiplerinden başkaları öğüt alıp düșünemezler diyor ayet.

Yine de akledemeyecek misiniz diye birçok yerde soruyor Allah.

Akıl olmayan iman da, iman olmayan süper akıl da vallahi yarımdır. Temsilde kabiliyeti kendini bağlar. Ve imtihana çekilecek demektir. Allah beynimizin iki yarım küresini eşit bir şekilde kullanmamızı istiyor çünkü. Sezgi ile gelen bilgilerin akıl ile, akıllı sonuçlar çıkardığın bilgilerin ise sezgilerinle sürekli bir spiral hologram oluşturması gerekir. Birbirini beslerler bunlar.

İşte o yüzden Allah evvela aklımızı o metafizik kapılara hazırlamamızı istiyor.

Akılla metafizigi kavrayalim diye değil, metafizik deneyimler başladığı zaman aklımızı kaçırmayalım diye.

Akil sadece pasaporttur. Hatta aklı dengesi sağlam rapordur. Ruhsal boyuta geçmek için akıl ruhsatın olmazsa olmaz.

Psikite

Kayıtlı Üye
İşte o yüzden Allah evvela aklımızı o metafizik kapılara hazırlamamızı istiyor.

Akılla metafizigi kavrayalim diye değil, metafizik deneyimler başladığı zaman aklımızı kaçırmayalım diye.

Akil sadece pasaporttur. Hatta aklı dengesi sağlam rapordur. Ruhsal boyuta geçmek için akıl ruhsatın olmazsa olmaz.
Nasıl ya? Şeytan bunu beğenmiş ??

Ü

Üye silindi 58480

O değil de şeytan olmasa napardık.??‍♂️
Vallahi ot gibi yaşardık. ? Hatta ben kediotu gibi yaşardım. ?