Muska yazimi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

çölrüzgarı

Banlı Kullanıcı
öncelikle iyi akşamlar sorum şu ben bir hocaya gittim maddi sıkıntılarım yüzünden bana vefk yapmasını söyledim hocada dediki safran mürekkep sana ağır gelir 5 dakka içinde muskamı yapıp verdi bu sizce nekadar etkili olabilir tükenmez kalemle yazılan vefk olurmu etkilerinide hissetmeye başladım safran mürekkep dahamı tesirli olur acaba

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Öyle sanıyorum ki hoca sizi kandırmış :)

Birincisi tükenmez kalemle vefk olmaz vefkin doğal mürekkep ile yazılması gerekir.
Tükenmez kalemle yazılan vefkin hiçbir majikal etkisi yoktur.
Birde 5 dakikada vefk nasıl olucakki olmaz öyle şey.
Her kişinin majikal çalışma için uygun olduğu vakitler ayrıdır,bazı insanlara yapılıcak çalışma için 5 sene beklemek gerekiyorsan sizin hoca bu işi 5 dakikaya nasıl sığdırmış bilemiyorum.
Kısacası benim çıkarttığım sonuç size yapılan vefkin etkisi yoktur.
Bu konuda daha detaylı bilgiler edinmek için site'de bulunan vefkler bölümünü inceleyebilirsiniz bu sorduğunuz soru o bölümde bir çokkere açıklanmıştır araştırırsanız mutlaka görürsünüz.

Birde size nacizane tavsiyem her hacı hocaya birşeyler yaptırmayın bir çok insan bilmem hangi kitaptan vefk görüp ezbere yazıyor vefk yazmak ilim gerektirir oda öyle kolay bir iş değildir bir çok işlemden geçmesi gerekir,bir iş yaptırmak isterseniz site sahipleriyle iletişime geçmenizi öneririm.

Artemisia

Kayıtlı Üye
kandırılmışta olabilirsin,fakat nadir de olsa özel insanlar oluyor bunuda unutma bence.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Bir vefkin maliyeti o kadar çoktur ki, maddi sıkıntılarınıza ona vereceğiniz para ile çözebilirsiniz. bir vefkin hazır olması için en az 3 ay gerekiyor bazı vefkler için 12 ay bile gerekebiliyor. Sadece ne zaman yapılacağını bulabilmek için bazen 3 gün uğraştığım oluyor.
vefk safran mürekkebi, amber olmadan yapılamaz. en düşük safranın kilosu 1500 tl ki buda istenilen rengi vermiyor. Bazı aktarlar safran diye haspir verir. Haspir daha ucuz ama vefkte kullanılmaz. vefkte kullanılabilen iyi kalte bir safran 11000 tl civarında.

Bal mumu ve esans ile kullanılan amberin kilosu 750 tl. Tabi ki bu işe yaramıyor. saf bir amberin kilosu 18.000 tl ye kadar çıkıyor. Diğer malzemeleri ve emek karşılığı saymıyorum bile.

muska, üçgen demektir sadece katlanma şeklini anlatır. Muska, vefk ve tılsım çok çok ayrı şeyler. bırakın vefki en basit bir tılsım bile öyle tükenmez kalem ile yazılıp iki dakika da verilmez.

kandırılmışta olabilirsin,fakat nadir de olsa özel insanlar oluyor bunuda unutma bence.

Özel diye bahsedilen insanlar yazma çime işlerine pek girmiyorlar. Vefkin yetenekle bir ilgisi yok. hele ki yetenekli biri safran sana ağır gelir diye cahillik akan bir cümle kurmaz. Özel yetenekli insanların bile bazen vefke ihtiyaçları bile olabilir. Vefk çok çok başka bir konu neredeyse tüm havas eğitimini kapsıyor bu da 12 yıllık bir eğitim demektir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...