MUSKA ve YILDIZNAME

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

OnurBulut

Kayıtlı Üye
Esselamun Aleyküm ve rahmetullahi ve bereketu...
Sizinle bir konuda istişare etmek istiyorum.
Ben 18 yaşındayım küçüklükten beri yaşıtlarımdan olgun düşünürüm.18 senelik hayatımda aile içi huzur ve mutluluk sürekli bozuk.Babam çok aksi ve asabi.
Ben doğmadan önce bir hocada yıldızname baktırmışlar benim için ama annemi odaya almamışlar bunu yapan babam.Evlendikleri zaman muska yaptırmışlar ve çeşitli yerlere saklamışlar anneme ve bana söylemiyorlar ben birini bulup yaktım.Kendi düşüncelerim de var ama sorum şu:
Yıldızname Günah midir? Yazılan muskalar Kötü Amaç için kullanılıp Büyü mahiyetine girer mi? Huzursuzluğun sebebi bu mudur?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Esselamun Aleyküm ve rahmetullahi ve bereketu...
Sizinle bir konuda istişare etmek istiyorum.
Ben 18 yaşındayım küçüklükten beri yaşıtlarımdan olgun düşünürüm.18 senelik hayatımda aile içi huzur ve mutluluk sürekli bozuk.Babam çok aksi ve asabi.
Ben doğmadan önce bir hocada yıldızname baktırmışlar benim için ama annemi odaya almamışlar bunu yapan babam.Evlendikleri zaman muska yaptırmışlar ve çeşitli yerlere saklamışlar anneme ve bana söylemiyorlar ben birini bulup yaktım.Kendi düşüncelerim de var ama sorum şu:
Yıldızname Günah midir? Yazılan muskalar Kötü Amaç için kullanılıp Büyü mahiyetine girer mi? Huzursuzluğun sebebi bu mudur?

Aleyküm Selam,

-İlk öncelikle bulduğunuz bu tür tılsımları, muskaları kesinlikle rastgele imha etmemelisiniz. Ateş elementi ile imhanın uygun olduğu ve olmadığı durumlar vardır zira.
-Yıldızname günah mıdır değil midir, fetva verecek durumda değilim. Gaipten haber almaya çalışmak işlemi olduğundan İslamiyete uygun olmadığı temel prensipte söylenebilir. İstihare gibi durumlar ise sadece dua ederek, uygun ise size ilham yolu ile bilginin verilmesini talep etmek olduğundan İslamiyete daha uygundur. Zaten aradaki fark da, biri kaçak biri yasal yoldan bilgi edinmeye çalışmaktır. Devlet dairesi veri bankasını hackleyerek veya haber alma özgürlüğü ile başvuru yapıp bilgiye ulaşmak gibi bir durumdur fark yaklaşık olarak.
-Hazırlanan muska, tılsım vs. ne olursa olsun kişiden habersiz yapılmışsa, ona en ufak bir zararı dahi dokunuyorsa benim inanışıma ve bilgilerime göre kesinlikle yasaktır, ceza getirir.
-Huzursuzluğunuzun sebebi elbette sizin doğanızı zorlayan, değiştirmeye çalışan veya yanlış hazırlanmış bir işlemler silsilesi olabilir, ihtimal dahilindedir. Olabilir de olmayabilir de.

ruban

Kayıtlı Üye
dinen tüm fal çeşitleri günahtır Dinimizin kesinlikle yasakladığı falcılık, bir çeşit gaybdan haber vermedir. Halbuki, Kur'an-ı Kerîm; gaybı, Allah'tan başka hiçbir kimsenin bilemiyeceğini, peygamberlerle melekler dahi, kendilerine vahyedilmedikçe gaybdan haber veremeyeceklerini açıkça bildirmektedir: "De ki: 'Göklerde ve yerde olan gaybı, Allah'tan başka bilen yoktur." (Neml, 27/65) ve "De ki: Size 'Allah'ın hazineleri elimdedir demiyorum, gaybı da bilmiyorum..." (En'âm, 6/50), "Eğer gaybı bilseydim, daha fazla hayır yapardım..." (A 'râf, 7/188) âyetleri buna yeterli delildir. Kendilerine "arrâf" yahut "kâhin" denilen falcıları ve bu falcılara gidip fal açtıran, onlara inanan veya destekleyenleri Peygamber (s.a.s.) ağır bir dille kınamış hatta kâfirlikle nitelemiştir. "Her kim bir arrafa gidip de ona bir şey sorarsa, kırk gecelik namazı kabul olmaz." (Müslim, Selâm, 125) buyurmuştur. Ebû Dâvûd'da geçen bir hadis ise şöyledir: "Kim bir kâhine gider, dediklerini doğrularsa; şüphesiz ki Muhammed'e indirilmiş olanı inkâr etmiş olur." (Ebû Dâvûd, Tıb, hadis no: 3904). Bu konuyu Peygamberimiz (a.s.m.) bir tek cümleyle ifade etmiş: “Kâhinler bir şey değildirler.” (Müslim, Selam 123) Yani geleceği okuduklarını iddia edenlerin sözleri boş, bir değeri ve bir anlamı yoktur. muska olayına gelince görmeden birşey demek yanlış yönlendirme olur koruma amacıylada olabilir

OnurBulut

Kayıtlı Üye
Allah Razı Olsun sizlerden. Verdiğiniz bilgiler çok güzel.
Bende rastgele yakmıştım bir muskayı Inşallah Allah bir yolunu gösterirde hepsini doğrusuyla imha ederim.

OnurBulut

Kayıtlı Üye
Allah Razı Olsun.Bu muska olayı biraz zor ama çözülür Inşallah.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...