Musallata uğradığımı düşünüyorum ( intiharın eşiğindeyim )

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

weepingeyes

Kayıtlı Üye
Konunun yeri yanlışsa lütfen silmeyiniz çok uğraştım yazmak için...

Arkadaşlar 26 yaşında erkek bir bireyim. Çok sonradan hatırladığım olayı anlatarak başlayacağım. Ve doğruluğuna dair yemin ederim.

Lise yıllarım sanırım, bir an uyandım ve tarif edememeceğim ilginç bir varlığı bana bakerken gördüm. O aralar dinle cinle filan pek aram yoktu müslümandım ama ibadetten uzaktım. Neyse, rüya sanaraktan yanına yaklaşmak istediğim ama ıslık sesi gibi bir ses çıkarak gözden kayboldu. Dedim rüya heralde. Ama ranzanın alt katında yatan erkek kardeşim abi burdan hızlıca bir şey geçti mi dedi. Dedim yok abim rüzgardır. Anladım ki rüya değildi. Sonra tekrardan uyumuştum ama dedim ya cin olacağı hiç aklıma gelmedi. Belki de değildir.

Sonra okb isimli bir hastalığa yakalndım. Aklıma değer verdiğim sevdiğim şeylerle ilgili ve dinimle ilgili kötü düşünceler küfürler vs. gelmeye başladı. Bu hastalık 20 li yaşlardan sonra başladı. Bir kere intiharı denedim ama ölemedim tesadüfi yaşıyorum denebilir. 3 farklı psikiatris değiştirdim ama çare olmadı. Çok kez rüyada korkutuldum, boğazım sıkıldı vs. Erkek kardeşimde sıkıntı yok gerçi o 5 vakit namaz kılıyor. Şu an 18 yaşında.

Gördüğüm bir rüyayı anlatayım zamanını hatırlamıyorum. Bir ses duydum üstünüzde kem göz var diye, sonra rüzgar gibi bir şey çarptı bana. Resmen rüzgar tosladı. Öyle bir korku ile zıplamıştım ki yerimden. Bu normal bir şey değil.

Ellerde titreme var, öğrenme ve konsantrasyon güçlüğü var. Nöroloji ve psikiatri çare bulamadı. Kan değerlerim normal, b12 folik asit tiroit normal. Zaten sağlığın bir dalını okumuştum tıbbi bilgim iyidir.

Ötenaziyi araştırdım, hollanda da bir klinik buldum ve mail attım. Ama tercümansız iyi derecede ingilizce konuşma şartı var o da bende yok. Halen araştırıyorum.

Her gece ölmek için ALLAH a dua ediyorum. Rabbim en sevgili kulun Hz. Muhammed ( s.a.v ) hatırı hürmetine beni sabaha sağ çıkarma diyorum. Yaşamak istemiyorum artık.

Aklıma gelen ben bilmeden ya da bir şekilde cinlere zarar verdim ve intikam alınıyor. Zaten rahmetli halamı da suya baktırmışlar başka bir hasta için kendisini hiç görmedim. Daha sonra vefat etmiş kendisi.

Aceba beni zayıf buldular ya da oradan mı bulaştı? İnternette belirtileri okuyorum bazıları var gibi ama emin değilim. Bugün de içimden davet yapmak geldi. Ama anlamını bilmediğim duaları okumayacağım için karanlıkda odamda oturup etrafımdaki varlıklara seslendim. Niye yaptım bilmiyorum. Aklımda sürekli kendimi öldürmek var. Bu gece de ölmek için ALLAH a dua edeceğim. Belki kendimi öldüreceğim kendimi daha da kaybedip. Ne oldu bana? Niye bu haldeyim ben?

Bu arada ötenazi ile ilgili bilgisi olan ve yurt dışında yaşayan varsa ayrıyetten yardımı istiyorum.

Rooh

Kayıtlı Üye
Kişinin hatrına bazen imanı yokmuş gibi düşünceler gelmesi, küfre (kâfirliğe) sebep olan düşünceler gelmesi nefs ve şeytandan kaynaklanmaktadır. Îmânın kalbde olduğunun alâmetidir. Böyle durumlarda nefs ibâdetlere mâni olamazsa bu sefer îmâna yüklenir. Çeşitli istifhamlar, soru işaretleri getirir. Bazen de senin zaten îmânın yok gibi düşünceler getirir. Böyle durumlarda istiğfar ve lâ havle okumalıdır.

İmam-ı Rabbani hazretleri buyuruyor ki:
Kötü vesveselerin gelmesine sebep imanın kâmil olmasıdır. Çünkü hadis-i şerifte (Böyle vesveseler, imanın olgun olmasındandır) buyuruldu. (1/182)

Böyle vesveseler birçok kimsede olabilir. İmanım gitti diye şüpheye düşmemeli, böyle düşüncelere önem vermemeli. Vesvese, dua ve zikir ile de azalıp yok olur. Bunun için, vesvese gelince, hemen Allahü teâlâyı anmalı, istigfar, salevat ve dua okuyarak şeytanı uzaklaştırmaya çalışmalı! Şeytanın vesvesesinden kurtulmak için, her gün şu duayı da okumalıdır:
''Ya Allahür-rakib-ül-hafız-ür-rahim. Ya Allah-ul-hayy-ül-halim-ül'azim-ür-rauf-ül-kerim. Ya Allah-ul-hayy-ül-kayyüm-ül-kaimü ala külli nefsin bima kesebethul beyni ve beyne adüvvi!'' (Ey Rahim, Hafiz ve Rakib olan Allahım, Ey Kerim, Rauf, Azim, Halim ve Hay olan Allahım, Ey Her nefsin ne yaptığını bilen Hayy ve Kayyum olan Allahım, Benim ile düşmanım arasıdaki sorunu gider)

Şüphe, iyi bilinen bir şeyi iptal etmez. -Misal;- Abdest alındı. Bozulduğunda şüphe var. Bozulmadı kabul edilir. Abdest yakîndir. Bozulması şüphedir. Vesvese şeytandandır. İnsanı günaha, dinden çıkmaya kadar götürür. Vesvese vesveseyi çeker. Abdestte, temizlikte başlar. Namazda, oruçta devam eder. Alışveriş ve helâl lokmaya kadar sürer. Küfr mü değil mi diye insanı yiyip bitirir. Evlense, karı-koca münasebeti yapamaz. Biriyle yemek yiyemez. Çocuğunu sevemez. Nihayet aklını kaçırır. İki ilacı vardır: Birincisi fıkhı iyi öğrenmektir. İkincisi vesvese gelince aksini yapmaktır. Mesela abdesti bozuldu mu diye vesvese gelince, bozulursa bozulsun deyip böylece namazı kılmalıdır. Dinimiz en basit göçebelerin bile uyabileceği basit esaslar getirmiştir. Karışık değildir. Obsesif kişilikler vesveseye yatkındır. Vesvese biraz da kendini beğenmişlikten kaynaklanır. Yani kendisinin çok titiz ve hassas olduğunu, başkalarının böyle olmadığını düşünerek tatmin olur, böylece eksiklerini kapattığını düşünür, nefsi tatmin olur. Buna rağmen takıntılar geçmiyorsa, doktora gidip obsesyon tedavisi görülebilir. (Prof.Dr.Ekrem Buğra Ekinci, İlahıyatçı Yazar Osman Ünlü, Dinimizislam, Mektubatı Rabbani, Kitab-ür-rahme fit-tıbb-i vel-hikme, Celaleddin-i Suyuti hazretleri)

Musallat durumu varsa aşağıdaki terkipleri yapmanızı tavsiye ederiz:
Cini evden def etmek için
Cinden kurtulmak için en iyi on çare (3.kısımda mevcut)

osmanlievladi

Kayıtlı Üye
Güzel kardeşim Allah yâr ve yardımcımız olsun imtihanlar dünyasında yaşıyoruz, bir düşünsene dünyaya eli kolu bacağı olmadan gelenleri düşün, anne babasının gözünün önünde kazada parçalanarak kaybedenleri düşün ya, evsiz barksız tiner koklayarak yaşamını devam ettiren evsiz kardeşlerimizi, esirgeme yurdunda öksüz yetim işkenceyle büyüyen ailesiz kardeşlerimizi, tekerlekli sandalyeye mahkum kardeşlerimizi düşünsene bi....

aslan gibi delikanlısın en ama en güzel yaşındasın, belki milyarlarca insanın geri dönüp tekrar yaşamak istediği yaştasın güçlüsün deli dolusun kendine gel! Pes etme, sen Adem oğlusun asil oldugunu unutma bi ilk önce.

Elimiz kolumuz tutuyor konusabiliyoruz, düşünsene akıl sağlıgımız yerinde ve karnımız tok basımız yastıkta yatabiliyoruz uyuyabiliyoruz ve sabah evimizde uyanıyoruz bu bile mucize inanki, bugün tam şuanda binlerce çocuk annesinin kucagında aclıktan öldü belkide.

Şimdi kendine gel, Allah sevdiği kuluna imtihan verir, seninle oldugunu sana daha nasıl göstersin ki? İman ve mertebe arttıkca imtihanda artar, asla pes etme. Neden kafir ve zalimler refah içinde sanıyorsun? Çünkü Allah onları saldı bıraktı, sadece cehennemine koymak için bekletiyor.

"İnsanlar, imtihandan geçirilmeden, sadece «İman ettik» demeleriyle bırakılıvereceklerini mi sandılar? " Ankebut Suresi 2

Şu ayetin muhteşemliğine bakar mısın,ilahımız bizimle konusuyor ve bunu buyuruyor, ve artık boş durma ilmini arttır bilgilen, videolar izle sabah namazına kalk o ezanı dinle, göğe bakarak Allahu ekber de her şey daha güzel olacak inan buna

weepingeyes

Kayıtlı Üye
Yorumlar için teşekkürler ama kendimi aşağılık bir varlık gibi hissediyorum. ALLAH ın beni hiç sevmediğini hatta nefret ettiğini düşünüyorum. Yaşamak istemiyorum. Aklıma gelen düşüncelerden kendimi suçluyorum. Lütfen ölmem için dua edin..

osmanlievladi

Kayıtlı Üye
ALLAH-u Teâla seni sevmeseydi umrunda bile olmazdın kendini düşündürtücek sorun bile vermezdi, bak şimdi ağzında mübarek Allah lafzı var, çünkü her şartta kendini sana hatırlatıyor,asıl bunlar seni sevdiğini gösterir. Bazen bende şımarıyorum unutuyorum sonra bir ufak hastalık oluyor şükrediyorum hemen kendime geliyorum,Allahın her istediğimizi vermesinden ve hiç sorunumuzun olmamasından daha büyük bela yok emin ol

Daha iyi olman için dua ederiz kardeş neden onun için edelim, her kul cok değerlidir, her hayat bir dünyadır

izlemeni isterim;

SelinEsila571

Kayıtlı Üye
Yorumlar için teşekkürler ama kendimi aşağılık bir varlık gibi hissediyorum. ALLAH ın beni hiç sevmediğini hatta nefret ettiğini düşünüyorum. Yaşamak istemiyorum. Aklıma gelen düşüncelerden kendimi suçluyorum. Lütfen ölmem için dua edin..
Aklına gelen düşünceler şeytandn da olabilir, Allah’tan ümidini kesme, kimseyi öldürdüğünü sanmıyorum fakat binlerce kişiyi öldürmüş bile olsn Allah affeder isterse,günahlarımız Allah’tan büyük değil ya seni sevdim mesela aşaglk bi insan kesinlikle değilsin ki sen, depresyondasn sanki geceleri 23.00 01.00 arası uyumanı tavsiye ederim serotonin için ve senin tedavin mutluluğunu arttırmktan geçiyor bence, puzzlelar çikolatalar komik kitaplar fln ☺️?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Ölmem için dua edin,

Ya dalga geçiyorsunuz
Ya ne yazdığınıza bile dikkat etmeyecek kadar karakteriniz gelişmedi
Ya ciddi bir psikiyatrik sorununuz var.

Üçü için de formunuz uygun değil. Psikiyatrik sorunlarınız için ülkemiz de onlarca hastane onlarca klinik var ulaşması da çok kolay

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...