Musallat belirtisi

Pinarca

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar lütfen konuya yeterince bilgisi olanlar ilgi duyup yazarsa sevinirim. Öncelikle hepinize merhaba. Siteye yardımcı olmanız umudu ile üye oldum umarım yardımcı olursunuz. Sıkıntımı kısaca özetlemeye çalışacağım. Çok uzun yıllardan beri hep karabasan diye nitelendirilen durumu yaşıyorum bu ayrı bir konu fakat son zamanlarda bazı yaşadığım durumları düşünüp farkına vardığımda bunun basit bir karabasandan öte musallat da olabileceği şüphesine kapılıyorum bende olan bir takım belirtileri anlatayım. Geçen hafta sabaha doğru, boğulur gibi nefes alamadım çırpındıkça daha da kötüleşiyordum ki ensemde çok yoğun bir arı vızıltısı duydum hemen ardından başımda eğilmiş bana bakan siyah bir erkek silueti.içimden dua okumaya başlayınca kendime gelmeye başladım fakat bu yaşadığım bazı durumlarda bende uyanışa sebep olan da bu son olaydı ondan öncesinde hayatımda ters giden olaylar yaşıyordum ve yaşamaya da devam ediyorum evliyim ve 4 sene geçmesine rağmen ve çocukları çok sevmeme rağmen çocuk istemiyorum çocuk düşüncesi beni boğuyor sebebini de anlayamıyorum.Eşimle bir problemimiz olmadığı halde bazı dönemlerde sanki anlaşamıyormuşuz ki ondan uzaklaşmak istiyorum. Arkadaşlarımın hep kötü yönleri gözüme çarpıyor ve bir türlü sevemiyorum. Hep üstümde bi hayat kaygısı var bazen hayat doluyorum bazen herşeyden vazgeçiyorum lütfen bu yazdıklarımı psikolojiye bağlamayın etrafımda her zaman psikolojik olarak sıkıntı yaşayan insanlara pozitif olmayı öğütleyen ve yol gösteren biriyim ama kendime ne anlam verebiliyor ne de çözüm üretebiliyorum..

Berliner

Kayıtlı Üye
Bunlar musallat belirtileri, en sık görülen aşık cin vakalarına benziyor. sık sık tuvalete/ banyoya girme ve buralarda uzun süre kalma eğiliminiz var mı ? devamlı yalnız kalma isteği ve değişik ve karışık rüyalar görme ? rüyalarda tacize uğrama gibi konular var mı ? Dini boyutunuzu tam bilmiyorum ama dini vasıflardan uzaklaşma isteği var mı ? bilhassa gusül abdesti almama veya almakta zorluk çekme gibi ?
sizin öyle yada böyle bakım yaptırmanız lazım şuanda ancak tahmin üzerine yol alınır en kesin sonuç bakımlarda çıkar.

Pinarca

Kayıtlı Üye
Bunlar musallat belirtileri, en sık görülen aşık cin vakalarına benziyor. sık sık tuvalete/ banyoya girme ve buralarda uzun süre kalma eğiliminiz var mı ? devamlı yalnız kalma isteği ve değişik ve karışık rüyalar görme ? rüyalarda tacize uğrama gibi konular var mı ? Dini boyutunuzu tam bilmiyorum ama dini vasıflardan uzaklaşma isteği var mı ? bilhassa gusül abdesti almama veya almakta zorluk çekme gibi ?
sizin öyle yada böyle bakım yaptırmanız lazım şuanda ancak tahmin üzerine yol alınır en kesin sonuç bakımlarda çıkar.

Öncelikle teşekkür ederim ilgilendiğiniz için. Evet yazdıklarınızın bir kısmını yaşıyorum yalnız kalma isteği ve karışık saçma rüyalar.. Ve evet ibadetler konusunda da istikrarlı olamıyorum namazı bi dönem kılıp bi dönem bırakıyorum ve en çok da ibadetlerim için musallat varsa kurtulmak istiyorum.

Berliner

Kayıtlı Üye
sizde musallat var gibi tahmin ediyorum. bilen birine danışınız mutlaka ilk önce bir veya birkaç farklı yerde bakım yaptırarak çözüm arayınız.

bksa

Kayıtlı Üye
Karabasan sorunu hemen musallat olarak değerlendirmemek lazım bendede yıllardır oluyor karabasan oldugu günlerde mutlaka bir sıkıntınız vardır bende bunu gözlemleyerek gördüm cok yorgun olduğunuz bir zaman veya gece uyanıp hemen tekrar uyuduğunuz zaman olur genelde başka sebeplerinde var tabi ki ama karabasan oldugunuz günlerde mutlaka ortak bir nokta vardır halüsilasyon da görülebilir karabasan anında korkudan sizin durum farklı demeyin ben aynı gece 5 kez karabasan olduğumu biliyorum uyumaz olmuştum karabasan ile uyanıp tekrar uyuyup yine sıçrıyordum. Durum öyle vahimdi yani eğer sizede aynı şekilde üst üste oluyorsa hemen uyumayın yüzünüzü vs yıkayın hava alın veya sonra uyuyun yüksek ihtimalle aynı gece birdaha olmaz. Umarım yardımcı olabilmişimdir

Pinarca

Kayıtlı Üye
Karabasan sorunu hemen musallat olarak değerlendirmemek lazım bendede yıllardır oluyor karabasan oldugu günlerde mutlaka bir sıkıntınız vardır bende bunu gözlemleyerek gördüm cok yorgun olduğunuz bir zaman veya gece uyanıp hemen tekrar uyuduğunuz zaman olur genelde başka sebeplerinde var tabi ki ama karabasan oldugunuz günlerde mutlaka ortak bir nokta vardır halüsilasyon da görülebilir karabasan anında korkudan sizin durum farklı demeyin ben aynı gece 5 kez karabasan olduğumu biliyorum uyumaz olmuştum karabasan ile uyanıp tekrar uyuyup yine sıçrıyordum. Durum öyle vahimdi yani eğer sizede aynı şekilde üst üste oluyorsa hemen uyumayın yüzünüzü vs yıkayın hava alın veya sonra uyuyun yüksek ihtimalle aynı gece birdaha olmaz. Umarım yardımcı olabilmişimdir

Umarım dediğiniz gibi stres kaynaklı bir durumdur aksi halde görüyorum ki bir kaç kişi dışında ne yardım edecek insanlar var ne de yardım etmeye çalışan.. Oysaki Saçma sapan boş konularda millet laf ebeliği yapıyor. Teşekkür ederim ilginize.

dhardhar

Kayıtlı Üye
Karabasandan kastiniz tam olarak nedir hareketsiz kalmak ise o karabasan degil. Iciniz rahat olsun. Onun disinda karabasan nedir zaten anlamis da degilim henuz. Piskolojim benim iyi kabulu tehlikeli olabilir herkesin piskolojik destege ihtiyaci vardir onu ufak bir ayrinti olarak goz ardi etmeyin. Ben de 20 kusur seanstir piskolojik destek aliyorim ama gitme nedenimi duysaniz herkes guler burada. Nedenini bosverin ama her seansta bir yonunuzu size aynaliyor aslinda piskolog danisman. Amac bir sprun bulmak da degil. O nedenle tavsiyemi dinleyin gidin sohbet edin. Inanilmaz baglantilat bulup rahatlayacaksiniz.

Pinarca

Kayıtlı Üye
Karabasandan kastiniz tam olarak nedir hareketsiz kalmak ise o karabasan degil. Iciniz rahat olsun. Onun disinda karabasan nedir zaten anlamis da degilim henuz. Piskolojim benim iyi kabulu tehlikeli olabilir herkesin piskolojik destege ihtiyaci vardir onu ufak bir ayrinti olarak goz ardi etmeyin. Ben de 20 kusur seanstir piskolojik destek aliyorim ama gitme nedenimi duysaniz herkes guler burada. Nedenini bosverin ama her seansta bir yonunuzu size aynaliyor aslinda piskolog danisman. Amac bir sprun bulmak da degil. O nedenle tavsiyemi dinleyin gidin sohbet edin. Inanilmaz baglantilat bulup rahatlayacaksiniz.
Evet karabasan diye nitelendirdiğimiz durum hareketsizlik ve boğulma hissi. Her ne ise artık bu konuyu zaten kimse çözebilmiş değil.Psikolojim iyi diye vurgulamam bu konularda insanların hemen böyle şeyler yaşıyorsa psikolojisi bozuktur hükmü verdiği içindi. Yoksa kendim hakkında böyle bir hükme tabiki varmadım dediğiniz gibi herkesin psikolojik desteğe ihtiyacı vardır çok zor ve yıpratıcı dönemlerden hemen hemen herkes geçiyor nitekim.. Belki çok uzun zamandır yaşadığım şeyler son zamanlarda dikkatimi çekmeye başladığı için sorgulama ve yol aramaya gittim o yüzden de belki deneyimleri ya da bilgisi olan birileri de vardır diye burada paylaşmak istedim. Teşekkür ederim öneriniz için

dhardhar

Kayıtlı Üye
Evet karabasan diye nitelendirdiğimiz durum hareketsizlik ve boğulma hissi. Her ne ise artık bu konuyu zaten kimse çözebilmiş değil.Psikolojim iyi diye vurgulamam bu konularda insanların hemen böyle şeyler yaşıyorsa psikolojisi bozuktur hükmü verdiği içindi. Yoksa kendim hakkında böyle bir hükme tabiki varmadım dediğiniz gibi herkesin psikolojik desteğe ihtiyacı vardır çok zor ve yıpratıcı dönemlerden hemen hemen herkes geçiyor nitekim.. Belki çok uzun zamandır yaşadığım şeyler son zamanlarda dikkatimi çekmeye başladığı için sorgulama ve yol aramaya gittim o yüzden de belki deneyimleri ya da bilgisi olan birileri de vardır diye burada paylaşmak istedim. Teşekkür ederim öneriniz için
Bu arada rica ederim ama yasadiklarinizdan bayan silueti haric cogunu bizler yasiyoruz is yerinde arkadaslarim yasiyor. Cok strese bagli durumlqrda ozellikle tukenmislik sendromu durumunda siklikla olan seyler. Gunumuz kosullarinda bu ulkede bu sacmaliklar icerisinde bunlari yasamayan sagliksizdir zaten. Iciniz raht olsun. Esinizle gidin guzel bir aksam cikmasi yapin en sevdiginiz tatliyi kalorisini dusunmeden yiyin bir kova misiri sinemada izlerken yiyin hava alin. 1 nebze iyi hissederseniz bilin ki hersey stressmis yok hala kotu hissediyorsaniz cidden musallattir ki ben ihtimali yuzde 0.001 goruyorum

Pinarca

Kayıtlı Üye
Bu arada rica ederim ama yasadiklarinizdan bayan silueti haric cogunu bizler yasiyoruz is yerinde arkadaslarim yasiyor. Cok strese bagli durumlqrda ozellikle tukenmislik sendromu durumunda siklikla olan seyler. Gunumuz kosullarinda bu ulkede bu sacmaliklar icerisinde bunlari yasamayan sagliksizdir zaten. Iciniz raht olsun. Esinizle gidin guzel bir aksam cikmasi yapin en sevdiginiz tatliyi kalorisini dusunmeden yiyin bir kova misiri sinemada izlerken yiyin hava alin. 1 nebze iyi hissederseniz bilin ki hersey stressmis yok hala kotu hissediyorsaniz cidden musallattir ki ben ihtimali yuzde 0.001 goruyorum

Evet güzel bir öneri yakın zamanda planlayacağım :) teşekkürler inşallah öyledir

abc123

Kayıtlı Üye
Allah yardımcın olsun öncelikle hepimize olsun tabi. Sana kendi yasadıklarımdan bahsedeyim belki bir fikir verir

Aynı durum bende de var. Ben cocuk bir yana evlilik vs tamamıyla hayatımdan ve fikrimden çıkarmış durumdayım. Önceleri çok gelirdi aklıma yas ilerledikçe daha az dusunmeye basladım. yas 30 u geçti 35 den sonra hiç aklıma gelmez diye dusunuyorum

İnsanı doğası zorluyor. DNA mız yeni nesilleri meydana getirmemiz için bizi zorluyor tabi haliyle. şimdi arada neden böyle bir ruh haline geldim diye düşünüyorum. su sekilde sayarsak

1. Senin dediğin sebep çevredeki kötü örnekler. En basda insanın kendi ailesi.
2. Sorumluluktan kaçış. Aslında sorumluluk sahibi bir insanımdır ama bu konu cok ciddi oldugu için basarısız olma olasılığını hiç bir şekilde göze alamayıp bu sorumluluğa girmekten kaçınma durumu
3. Evlilik kurumuna olan saygımın 0 ın altına inişi. Bunun bir çok sebebi olabilir. Üsttekiler de dahil daha bir çok sebep.

zaten meslekten dolayı evde fazla durmuyordum bu hale gelmekte zorlanmadım

Mümkün oldugunca az insanla etkileşip mümkün oldugunca az insanı etkileyip mümkünse fayda vererek değilse mümkün oldugunca az hasar vererek nefes miktarını tuketip bu hayattan göcüp gitmek en iyisidir.

belki bu şekilde bir dusunce tarzına sebep olan şey senin kendinde suphelendiğin gibi bir görünmeyen varlık ya da varlıklardır. bu konu hiç ilgi alanım olmadı

aNAkSaRatE

Banlı Kullanıcı
Ailenizde ve hatta ailenizin geçmişinde bu ve benzeri olaylar var mı araştırın lütfen.

Bende kendimden örnek vereyim. Anne tarafımda ilk doğan kız çocuklarının hepsinde olduğu gibi, rahatsız edilme durumu var. Benim ki sadece rüyalarımda. Sürekli kabuslar ve sabahları cenaze gibi uyanış olarak devam ediyor. Dengesizleştiriyor. Gün içinde saniyede ruhsal değişimler yaşayabiliyorum. Öfke nöbetleri geçirdiğim bile oldu.

Şimdi öncelik çocuk yada eş değil. Kendinizi dinlemeye başlayın. Kendinizi gözlemleyin. Yaşadıklarınızın sizde etkisi nedir ?
Her dokunuş bağ getirir. Sizden alırken, sizede bıraktıkları olur. Hislerinize kulak verin.. Dostane bir uyarı.