Muradina Nail Olmak Için

aris

Kayıtlı Üye
Mukatil bin Süleyman rahımehullahü teala buyurmuştur ki :

Bir maksadın hasıl olması, bir muradın nail olması için Cenab_ı Vacibül_Vucud hazretlerine dua etmek istediğin zaman sabah namazından sonra kıbleye karşı oturup yüz defa şu aşağıdaki duayı okuduktan sonra Cenab_ı Allah'a dua et, eğer duan kabul olmaz ise mukaatile lanet et .

Dua budur :
La havle ve là kuvvete,illà billàhil aliyyil azıymi.Allahümme inni es'elüke ya kadiymü ya dàimü ya vitrü ya ehadü ya samedü ya hayyü ya kayyumü ya zelcelàli vel'ikràmi fein tevellev fekul hasbiyallahü la ilahe illà hüve aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azıymi.)

kaynak : Seyyid Süleyman El Hüseyni _Kenzül havas saife : 409-410
arkadaşlar gönülden yapılan hiç bir dua yoktur ki Allah katında kabul olmasın
2/186- Şayet kullarım, sana benden sordularsa, gerçekten ben çok yakınımdır. Bana dua edince, duacının duasını kabul ederim. O halde onlar da benim davetime koşsunlar ve bana hakkıyla iman etsinler ki, doğru yola gidebilsinler. ( BAKARA )
40/60- Halbuki Rabbiniz: "Bana yalvarın, dua edin ki size karşılık vereyim. Çünkü bana ibadet etmekten kibirlenip yüz çevirenler yarın horlanmış olarak cehenneme gireceklerdir." buyurdu. ( MÜ'MİN )

Rabbim kabul etmeyeceği bi duayı kulunun etmesine izin vermez engeller çıkarır. ne istiyorsanız Allahtan isteyin Duam kabul olmuyor dye bi olay yok. bazen şerrimize olan şeyleri istiyoruz .Ki duanın kabul olması için ilk şart kayıtsız şartsız duanın kabul olacağına inanmaktır.
İsra / 11. İnsan, hayrın gelmesine dua ettiği gibi kötülüğün gelmesine de dua eder. İnsan pek acelecidir.

handetolga

Kayıtlı Üye
"İsa (a.s.) bu mübarek duayı okur, ölüleri diriltirdi. Haceti veya bir dileği olan sabah namazını kıldıktan sonra kıbleye karşı oturur, bu duayı yüz defa okursa dileği gerçekleşir." (Şemsü'l - Mearif, 2/5-6)

gözde

Kayıtlı Üye
Acaba bunu birinden kurtulmak içinde okuyabilir miyiz ki?