Müphem sanatın ortancası

• Konbuyu başlatan Üye silindi 76175
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 76175

Yaşam dinamikleri içerisinde isteyerek yahut istemeyerek kendi sıcak noktalarımıza çekiliriz, uyuklamak için fırsat kollayan karnı doymuş bir kedi gibi.

Bazen bir kabristanda, bazen oraya nasıl vardığımızı bilmeden ulaştığımız ıssız doruklarda.

Bir mağarada, ara sokakta yahut alelade bir yapının yanında.

Mabetler ve benzer tatlar olarak sunaklar bu konuda en bilindik örneklerdir.
Hangimizin karşısına Kabe'nin, piramitlerin ve benzeri mekanların ley hatlarına denk geliyor oluşu ile ilgili yazılar çıkmadı?

Peki ya daha ufak çapta esintilere neden olan noktalar?

Henüz bu gün ziyaret etme fırsatı bulduğum, aziz olarak anılan birinin türbesi etrafında toplaşan yoğun kalabalığın tek açıklaması putperest batıl inanışlara kendini kaptırmış, çaresiz ve cahil olmaları mıdır?

Yoksa altmetinde, daha içgüdüsel biçimde pervaneler gibi ateşe/ışığa doğru istemsizce çekiliyor muyuz?

Bunu sorgularken, denklemden gidilen yerin mezarlık oluşuna yönelik belirteci atarak düşünelim arzu ederseniz.

İşte şimdi ormanda, bir ağacın dibinde huzur içinde uzanmış, düşünüyor bulunmaktayız.

Bir girdap gibi hareket eden bu noktaların, bir takım beceri ve işlemlere yönelik ittirici, hedefe yönelik iletken fonksiyonu olduğunu söyleyebilir miyiz?

Evet, girdap.

Kaynağının yoğunluğuna bağlı olarak ivmesi artan enerji girdapları.

Gelin konuşalım.

Elnora_alila

Kayıtlı Üye
Henüz bu gün ziyaret etme fırsatı bulduğum, aziz olarak anılan birinin türbesi etrafında toplaşan yoğun kalabalığın tek açıklaması putperest batıl inanışlara kendini kaptırmış, çaresiz ve cahil olmaları mıdır?
Ölüden bir şey dileme, isteme, onu aracı kılma gibi nedenlerle türbe etrafında toplanıyorlarsa evet, cahiller.
Anmak ya da x zat zamanında çok iyilik etmiş ben de ona bir dua edeyim düşüncesi ile gidiyorlarsa hayır, cahillik değil.

Elnora_alila

Kayıtlı Üye
Bir girdap gibi hareket eden bu noktaların, bir takım beceri ve işlemlere yönelik ittirici, hedefe yönelik iletken fonksiyonu olduğunu söyleyebilir miyiz?
Söyleyebiliriz.

'' Murat irfan Ağacabay sözlük anlamı “Bağlantı, ip” anlamına gelen Babilce olan “Morrosu” kelimesinin mitolojide “Bütün her şeyi birleştiren kozmik ilke” ve “Evrenin bütününü alttan tutan destek, güç ve tanrısal yasa”yı işaret ettiğini, bu bilginin tüm kadim inançlarda bilindiği ve kullanılan bir öğreti olduğu, tüm din kitaplarında ley hatları ile ilgili mesajlar verildiği ve bunu “tüm insanlar birbirine görünmez bağlar ile bağlıdır” açıklaması ile anlatıyor.

Taşlardan kurulu dairesel yapıların çeşitli enerji yaydıkları bilimsel olarak tespit ediliyor. Araştırmanlarda bu enerjinin gece ve gündüzün eşitlendiği Mart ve Eylül gün dönümlerinde frekansının yükseldiği ve topraktaki radyoaktivite oranının daire dışında kalan alana oranla düşük olduğu, bu taş yapılarda bulunan enerjinin uzaydan gelip dünyaya inen kozmik ışınları durdurup koruyucu bir kalkan görevi görerek dairenin dışında tuttuğu sonuçlarına ulaşılıyor.

Özellikle keltler ve onların ruhban sınıfı Druid Rahipleri dünya enerjilerinin yani ley hatlarının güçlü olduğu yerlerde tapınak, sunak, toplanma yerleri inşa etmişlerdir. Daha sonra farklı inançlarca kutsanmış yerlerin üzerine yeni dinler kendi tapınaklarını kurmuşlardı.

Eski toplumların taş yapıları olan megalitleri, altarları, dolmen ve menhirleri adeta birbirini izleyen bir omurga kemiği gibi özel bir konumlama ile birbiri ile ilişkili konumlandırmaları ley hatları ile açıklanabilmekte. Kadim Türk toplulukları da bu bilgiyi kullanıyordu. Göçebe olan Türkler çadırlarını kurarken göğün direği dedikleri ve çadırın ortasında yer alan direği toprağa saplarken dua ile dikip, bu direk ve kurdukları çadır ile toprağa zarar verdiklerinde topraktan adeta af dilemekteydiler.

Kutsal kabul edilen tüm kentler bu bilgi ve sistem üzerine kurulmuştu. Enerjinin çalışması için öncelikle ley hattının merkezi bulunur, bulunan bu merkez meydan olurdu. Bu meydana bir ağaç, mabet, sunak, dikilitaş veya kutsal ile ilgisi olan bir şey dikilir. Yollar bu hatlara göre yapılır, sonrasında şehir ve yerleşim kurulurdu. Sonuç olarak da ley hattı üzerinde herhangi bir tıkanıklığın oluşmadığı, akışın bozulmadığı ve enerjinin çalıştığına inanılırdı.

Ayrıca eski zamanlarda yapılan hac yolculukları da bu yol güzergahında yer alan ley hatlarında bulunan enerjinin, ayaklardaki enerji noktalarına nüfus edip bedenin enerji sistemine aktığı düşünülmekteydi. Hatta toprağa çıplak ayak ile basmak yeryüzünü kutsayan bir hareket olarak kabul edilirdi. ''

- Alıntı

Elnora_alila

Kayıtlı Üye
Kaynaklarda yerkürenin de aynı insan vücudunda olduğu gibi "7" enerji noktası ( çakra ) olduğu bildirilmektedir.

Kur'an'da cennet tasviri kapsamında geçen "Cennati tecri min tahtihel enhar" ( Altlarından nehirler akan bahçeler ) ifadesindeki "Enhar" ( Nehirler ) kelimesi Ley Hatları'nı ve bu hatlar kanalıyla akarak sirküle olan elektrik enerjisini mi sembolize etmektedir?

"Cennati tecri min tahtihel enhar" ( Altlarından nehirler akan bahçeler ) ifadesinin Kur'an'da 34 kere tekrarlanması da "7" çakra ile olan nümerolojik uyum açısından dikkat çekmektedir. ( 34 ... 3+4 = "7" )

Ayrıca "Cennati (1) tecri (2) min (3) tahti (4) ha (5) el (6) ENHAR (7)" ifadesi "7" kelimeden oluşmaktadır. "Enhar" ( Nehirler ) kelimesi ise 7. kelimedir.

- Alıntı

Elnora_alila

Kayıtlı Üye
@Nicholai alıntıları dolduruyorum ama kusura bakma. Konuyu hala araştırma evresindeyim demiştim. Bulduklarımı burada toplamamın sakıncası var mı ?

Elnora_alila

Kayıtlı Üye
Hayır sakıncası yok.

Fakat senden açılan, öz kaynağından yol bulan cümleleri bekliyorum.
Ben pek genel tabirle bakmıyorum, kafa karıştırmak istemem. Zaten gözüm yerde de değil arşta :)
Madem duymak istiyorsun, anlatayım.

Ley hatları , şeytan üçgeni , dünyanın kutupları bana göre manyetosfer etki gösteriyor. Yani bir nevi antibiyotik etkisi yaratıyor.
Dünya'nın zırhı yalnızca dışında değil, içinde de mevcut. Yaşam gücü için enerji ağına ihtiyacı var.

Ü

Üye silindi 76175

Ben pek genel tabirle bakmıyorum, kafa karıştırmak istemem. Zaten gözüm yerde de değil arşta

Ley hatları , şeytan üçgeni , dünyanın kutupları bana göre manyetosfer etki gösteriyor. Yani bir nevi antibiyotik etkisi yaratıyor.
Dünya'nın zırhı yalnızca dışında değil, içinde de mevcut. Yaşam gücü için enerji ağına ihtiyacı var.
Hmm. Başka?

Ü

Üye silindi 76175

Ölüden bir şey dileme, isteme, onu aracı kılma gibi nedenlerle türbe etrafında toplanıyorlarsa evet, cahiller.
Anmak ya da x zat zamanında çok iyilik etmiş ben de ona bir dua edeyim düşüncesi ile gidiyorlarsa hayır, cahillik değil.
Sırf bu cehalet/zulümlerinden ötürü mekanda mevcut bir girdap varsa dahi akıntının önü tıkandığından, doğal akışın ahengini bozan niyetleri çılgınca kirletiyor içeriyi. Baş ağrısı, zonklama, uyuşma gibi etkileri muhtemelen siz de algılayacaksınız.
Söyleyebiliriz.

'' Murat irfan Ağacabay sözlük anlamı “Bağlantı, ip” anlamına gelen Babilce olan “Morrosu” kelimesinin mitolojide “Bütün her şeyi birleştiren kozmik ilke” ve “Evrenin bütününü alttan tutan destek, güç ve tanrısal yasa”yı işaret ettiğini, bu bilginin tüm kadim inançlarda bilindiği ve kullanılan bir öğreti olduğu, tüm din kitaplarında ley hatları ile ilgili mesajlar verildiği ve bunu “tüm insanlar birbirine görünmez bağlar ile bağlıdır” açıklaması ile anlatıyor.
Evet, hatta görüyor ve arttırıyorum; topraktaki cam parçalarından ekmek kırıntılarına kadar kuvvetini ölçememekle birlikte bir bağa sahibiz. (bence)
Kaynaklarda yerkürenin de aynı insan vücudunda olduğu gibi "7" enerji noktası ( çakra ) olduğu bildirilmektedir.

1-Kur'an'da cennet tasviri kapsamında geçen "Cennati tecri min tahtihel enhar" ( Altlarından nehirler akan bahçeler ) ifadesindeki "Enhar" ( Nehirler ) kelimesi Ley Hatları'nı ve bu hatlar kanalıyla akarak sirküle olan elektrik enerjisini mi sembolize etmektedir?

2-"Cennati tecri min tahtihel enhar" ( Altlarından nehirler akan bahçeler ) ifadesinin Kur'an'da 34 kere tekrarlanması da "7" çakra ile olan nümerolojik uyum açısından dikkat çekmektedir. ( 34 ... 3+4 = "7" )

3-Ayrıca "Cennati (1) tecri (2) min (3) tahti (4) ha (5) el (6) ENHAR (7)" ifadesi "7" kelimeden oluşmaktadır. "Enhar" ( Nehirler ) kelimesi ise 7. kelimedir.

- Alıntı
1- Bilmiyorum, bana zorlama geldi.
2-Bu da öyle
3- Bu da.
Ben pek genel tabirle bakmıyorum, kafa karıştırmak istemem. Zaten gözüm yerde de değil arşta

Hepimizin kaşı gözü ayrı oynuyor merak etme, oynamasa olmaz zaten. Biri yere bakarken diğeri göğe bakacak ki açlıktan gözünü kan bürümüş vahşi kurtlar gibi ilim azığına son nefesimize kadar saldıralım.

İçeriden çalışan Van Allen kuşakları ha? ilginç bir düşünce, sevdim.

Alakan

Kayıtlı Üye
Rüyamda hayatımda hiç gitmediğim bir türbeye götürüldüm. Gerçi hayatım boyunca hiç türbe ziyaretinde bulunmadım. Ne gerçek hayatta ne rüyada öyle bir gül kokusu aldığımı hatırlamıyorum. O yoğunlukta herhangi bir şeyin kokusunu aldığımı hatırlamıyorum. Yanımdaki varlık türbede dua etmeye başladı. Ben inancımın bu olmadığını o şekilde dua edemeyeceğimi söyledim. "Bildiğin şekilde et" cevabını verdi. Sonrasında benden dilek dilemem istendi, diledim. Sonra o dileğim gerçekleşti benim. Gerçekten önemli bir dilekti ama bir türlü olduramıyordum. Buraya yazmış mıydım hatırlamıyorum. Ben internette araya araya o türbeyi de buldum.

Yani kısaca bazı alanlara özellikle çekiliyoruz. Benim gibi bilinçli olarak bu şekilde bir ritüel gerçekleştirmeyecek birine o ritüeli rüyada yaptırdı/yaptırdılar. Belki rüyalarımızda dahi etkisini bilmediğimiz enerjisi yüksek alanlarda bulunuyoruz, farkında olmuyoruz sadece.

Ü

Üye silindi 76175

Rüyamda hayatımda hiç gitmediğim bir türbeye götürüldüm. Gerçi hayatım boyunca hiç türbe ziyaretinde bulunmadım. Ne gerçek hayatta ne rüyada öyle bir gül kokusu aldığımı hatırlamıyorum. O yoğunlukta herhangi bir şeyin kokusunu aldığımı hatırlamıyorum. Yanımdaki varlık türbede dua etmeye başladı. Ben inancımın bu olmadığını o şekilde dua edemeyeceğimi söyledim. "Bildiğin şekilde et" cevabını verdi. Sonrasında benden dilek dilemem istendi, diledim. Sonra o dileğim gerçekleşti benim. Gerçekten önemli bir dilekti ama bir türlü olduramıyordum. Buraya yazmış mıydım hatırlamıyorum. Ben internette araya araya o türbeyi de buldum.

Yani kısaca bazı alanlara özellikle çekiliyoruz. Benim gibi bilinçli olarak bu şekilde bir ritüel gerçekleştirmeyecek birine o ritüeli rüyada yaptırdı/yaptırdılar. Belki rüyalarımızda dahi etkisini bilmediğimiz enerjisi yüksek alanlarda bulunuyoruz, farkında olmuyoruz sadece.
Kısa zaman önce bu durumu yaşadım, seni anlıyorum.