Mudralar

Jroad

Banlı Kullanıcı
Kayıtlı Üye
vucudu-yonetme-teknigi-2.jpg

Gyan Mudra: Bu hareket hava elementini artırdığına inanılıyor. İstek, yaratıcılık uyuşukluk konularında destek amaçlı kullanılıyor.

vucudu-yonetme-teknigi-3.jpg

Vaayu Mudra: Bu, yine hava elementini artırmak ve kolay stres olan, agresif ve hiperaktif bünyeyi rahatlatmak için.

vucudu-yonetme-teknigi-4.jpg

Aakash Mudra: Bu, uzay elementini artırarak korku, hüzün, sinir ve tıkanıklık hislerini rahatlatıyor. Aynı zamanda vücudu metabolizmaya bağlı atıktan kurtarıyor.

vucudu-yonetme-teknigi-5.jpg

Shunya Mudra: Bu hareket uzay elementini azaltarak kulak ağrısına iyi geliyor.

vucudu-yonetme-teknigi-6.jpg

Prithvi Mudra: Bu hareket toprak elementini artırıyor, ateş elementini azaltıyor. Yorgunluk ve kasların iyileşmesine iyi geliyor.

vucudu-yonetme-teknigi-7.jpg

Surya Mudra: Bu hareket ateş elementini artırıyor ve toprak elementini azaltıyor. Tiroid sıkıntısı çekenlere yarıyor.

vucudu-yonetme-teknigi-8.jpg

Varun Mudra: Bu hareketin su elementini artırdığına inanılıyor. Eklemlerde yanma, ağrı ve kramp varsa bu hareket iyi geliyor.

vucudu-yonetme-teknigi-9.jpg

Jal Shaamak Mudra: Bu hareketin su elementini azalttığına inanılıyor. Ter bezleri çok çalışan, burnu veya gözü akanlara iyi geldiği söyleniyor.

Bunları bir haber sitesinde gördüm, direk olarak değiştirmeden kopyala yapıştır yaptım. Şahsım adına konuşuyorum, bu hareketlerin böyle etkiler yarattığını düşünmüyorum. Yinede paylaşıyorum. Uğraşanları var diye konu açıyorum.

Ü

Üye silindi 58480

Şahsım adına konuşuyorum, bu hareketlerin böyle etkiler yarattığını düşünmüyorum. Yinede paylaşıyorum. Uğraşanları var diye konu açıyorum.

Konuya vakif degilim. Yani bende ise yaramaz.
Bende Ya Kahhar esmasi ise yarar ama. Neden ? Cunku zamani belli. Islevi belli. Icerigi belli. Bendeki karsiligi belli. Kodlamasi belli. Icimde bu esma olmadan da esmanin uyuyan potansiyeli belli. Ben sadece bir short-cut atayabilirim.

O halde ``Biz sizi ummet ummet yarattik`` diyen yaraticinin baska ummetlere verdigi baska kodlama sistemleri de olabilir. Buda bir peygamber olabilir. Kuranda savasci, kral, tuccar, entellektuel her turlu peygamber tipi taninir.

Bunlar tetiklemedir. Bilinc altindaki gizli potansiyele kisayollar atayarak gucu kullanmak icin ideal rituelledir.

Bunu sitede anlatamadim gitti. Ne zikirler sizde olmayan birseyi size getirir ne de bu gibi ritueller. Hepsinin mantigi aynidir. Sizin icnizde saklidir hersey.

Ü

Üye silindi 58480

Kaldi ki bu hareketler biraz arastirilsa belli sinir uclarindan beynin belli kivrimlarina kesin az da onsa bir paralel etki veya bir tetikleme yapar kanahatindiyim. Ense kokune vurulunda adamin bayilmasi gibi bilinc kesme, bilinc acma, bilinc bloklama veya bilinc aktif etmek icin ilgili sinir baglarinin tesvik edilmesi gibi okuyorum.