Motivasyon ve Güdülenme için Olumlama

joseffb06

Kayıtlı Üye
Yapabileceğime inandığım her şeyi yaparım. O tanımlanmayan nitelik bende var. Ve bu her gün artıyor. Bende, yetenek, beceri ve hüner var.

Hedefler belirler ve onlara ulaşırım. Hayattan ne istediğimi biliyorum. Onun peşine düşer ve elde ederim.

İnsanlar benden hoşlanır ve ben kendimle ilgili şeyler hissederim. Ben olduğum için gurur duyuyor ve kendime inanıyorum.

Hiç bir şey beni durduramaz. Çok kararlıyım. Sorunlarımı avantajlara çeviririm. Diğer insanların hiç bir şans görmediği durumlarda bile çözümler bulurum.

Çok enerjiğim, çok canlıyım. Hayatı seviyorum ve bunun farkındayım, başkaları da farkında. Moralimi yüksek tutuyor, ileriye bakıyor ve bundan hoşlanıyorum.

İstediğim her şeyi bvaşarabileceğimi biliyorum ve olumsuz herhangi bir şeyin, beni engellemesine veya yolumda durmasına izin vermeyi reddediyorum.

Hiç kimseden ve hiç bir şeyden korkmuyorum. Kuvvete, yeteneğe, inanca ve güvene sahibim. Mücadeleyi severim ve balıklama dalarım. Özellikle bugün.

Dünyanın zirvesindeyim ve meydan okuyorum. Zihnimde istediğim şeyin net bir resmi var. Onu kendi önümde görebiliyorum. Ne istediğimi ve onu nasıl elde edeceğimi biliyorum. Her şeyin bana bağlı olduğunu ve bunu yapabileceğimi biliyorum.

Engeller, isteğimi azaltmaz. Onlar yalnızca hayatta ve hareket halinde olduğumu bana anlatırlar. Ve ben hiç bir şey için hareketsiz kalamam.

Kendime güvenirim. Başarı için ne gerekiyorsa, fazlasıyla sahibim ve onu nasıl kullanacağımı biliyorum. Bugün kimse beni durduramaz. Kendimi topladım ve hergün biraz daha toparlıyorum. Ve bu gün, dikkat et dünya, ben geliyorum.

Sınırlar! Onları sınırlar olarak bile kabul etmiyorum. Kazanamayacağım hiç bir mücadele yoktur. Tırmanamayacağım hiç bir duvar yoktur. Yenemeyeceğim veya tersine çevirip kendi yararıma kullanamayacağım hiç bir sorun yoktur.

Dimdik ayaktayım. Dürüst ve içtenim. İnsanlarla ilgilenmeyi severim ve onlar da benden hoşlanırlar. İyi düşünürüm, net düşünürüm; planlıyım, kendime ve çevremde olan her şeye hakimim.

Hayatımdaki olaylar için, hiç kimseyi suçlamam. Başarısızlıklarımı kabul ederim ve onları, zaferlerimin ödüllerini kabul ettiğim kadar kolaylıkla aşıp ilerlerim.

Kendimden asla mükemmellik talep etmem, ama verebileceğim en iyisini beklerim ve elde ettiğim de en iyisidir.

Kendime asla mazeretler bulmam. İşleri zamanında ve doğru yaparım. Bu gün her zamankinden daha fazlasını yapacak içsel gücüm var.

Ben özel bir insanım. Hedeflerim ve kendime olan büyük inancım, hedeflerimi gerçeğe dönüştürür. Hayallerimi yaşama gücüm var. Onlara, kendime inandığım gibi inanırım. Ve bu inanç öyle güçlüdür ki, benim yenilmez ruhumu zayıflatabilecek hiç bir şey yoktur.

Shad Helmstetter

İçe Dönük Konuşmanın Gücü Kitabından..