Misofonya Sancıları

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Burun çekme,halıfleks sürtünme sesi,kapı gıcırtısı,su sesi,ıslık,bilgisayar fanı,kapı kolu sesi,yüksek sesle gülme,hırıltılı nefes,klavye sesi,saatin tik takları,hapşırma sesi,öksürük,öksürük,öksürük...
Kafayı yemek üzereyim.
Son zamanlarda aşırı tepki veriyorum.Vucudum karıncalanıyor,ciddi öfkeleniyorum,ağlayamıyorum ama dolup taşıyorum.

Kafamı toprağa gömücem,iki gün sonra finallerim var,odaklananıyorum.

hopefull06

Kayıtlı Üye
Burnuna arada bir su çek hatta bazen tuzlu su ve hınkır, halıflexten kurtul, kapıyı yağla mesela pamuk yada süngere zeytinyağı dök menteşelere sür, kapı kolunun iç tarafınada sür, bilgisayarı kapat, hırıltılı nefes ve burun akmasıda demişsin belliki üşütmüşsün ılık duş ve parasetamollü ilaç veya bal limonlu su, saati bulunduğun odadan at illa lazımsa dijital saat koy.. ;) Yüksek sesle gülen sen isen demekki dışarı vuramadığın bir derdin var veya fazla yalnızsın, başkası gülerken rahatsız oluyorsan biraz sessiz gülmesini rica et ;) ama bunların bir dönem olduğunu ve atlatacağını düşün..

kıvep

Banlı Kullanıcı
Saatin tıktaklarından bende rahatsız olurum, saati kaldırdım, esneyen insana dayanamam ağzına çarpmadanda o sinirim gecmez. (Herkeste değil, bi yakınım berbat esniyor) . Kapı kolu sesi rahatsız ediyorsa o kapayı sökerim, öksüren insanı evden kovarım. Halıya çarpan adım sesinide hiç sevmem odamın önünde zıplayarak geçilir. Bunun gibi benimde rahatsız olduğum şeyler var, herkesin bazen sinirlendiği, iğrendiği şeyler vardır heralde. Bunu etrafımdaki insanlara açık açık anlattım, artık hapşurcağını anlayan insan başka odaya kaçıyor. Bunlar her insanda beni rahatsız etmiyor. Benim talihsizliğimki etrafımdaki insanlar, insan gibi öksürüp esnemiyolar. Rahatsızlığı çok net bi şekilde dile getiriyorum, sende söyle neyden rahatsız oluyosan. Komşulardan gelen sesler içinde kulaklıkta klasik sakinleştirici müzik öneririm :) bence tek yolu yanındakilere rahatsızlız olduğunu söylemen, senin üzüldüğünü anlarlarsa onlarda senin için üzülür yapmazlar.