Mihrez:Cin Padişahı / Ezan İki Yerli korku filmi meraklılarına

• Konbuyu başlatan 43887
  • Başlangıç tarihi
4

43887

[video]https://youtu.be/suA-RHbDtdI[/video]

Yönetmenliğini Doğa Can Anafarta'nın yaptığı Mihrez: Cin Padışahı ürkütücü teaser fragmanı ile karşımızda! Cin padişahlarını ilk kez bir filme konu edinen hikaye gerçek bir olaydan yola çıkarak senaryolaştırılmış. Öte yandan ilk kez karakterlere göre baştan yaratılan 3D cin modellemelerine, Hollywood standartlarında hazırlanan özel efekt uygulamaları eşlik etmiş.

Korku ve gerilimin doruklarına çıkacak olan filmin hikayesi ise şu şekilde;

İlk kez bir filme konu olan cin padişahların yıllar önce gerçekleşmiş bir olaydan yola çıkarak senaryolaştırıldı. Bir grup gencin daveti üzerine aralarına katılan cinler, hayatlarında yok saydıkları bir olayın bedelini ödetmek için peşlerini bırakmaz. Şeytânî ve azgın cinler bu gençlere halisunasyon göstererek akıllarını çelme gücüne sahiptir ve bu durum hayatlarını altüst edecektir.

[video]https://youtu.be/K04bJNXwVY0[/video]

Yönetmenliğini Fuat Yılmaz’ın yaptığı 5.5 imdb puanına sahip yerli bir korku filmidir. Alpay Ceyhan başrolde olmak üzere Hüdai Kartör, Burcu Dağdelen gibi isimlerde oyuncu kadrosunu oluşturmaktadır. Bu filmin her sahnesi Muğla’nın ilçesi Fethiyede çekilmiştir. Ali genç ve çok asabi bir kişiliğe sahiptir. Bu asabiyeti artık iş yerinde tahammül edilemez durumuna gelir ve işten çıkartılır. Geçimini sağlamak için bir bar ortamında çalışmaya başlar. Ali aşırı derecede sabah akşam her dakika alkol alır. Alkolün etkisiyle bilincini kaybeder ve başı çok derde girer. Mesela bir gün Ali iş çıkışı küçük bir kız çocuğuna çarpar. Alkolün etkisiyle ve acımasız hatta gaddar olan Ali bunu umursamaz. Bakalım bu Ali’nin başına neler gelecek ?

Her Türk yapımı filmde olduğu gibi yine burda da dini korku filmlerine konu alacaktır. İyi seyirler :)

kıvep

Banlı Kullanıcı
3D cin modelleme mi???
Neler görcek daha bu gözler, merakla bekliyorum :D

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Ben Türk yapımı korku filmlerini izlemiyorum cidden hep aynı terane.
İnsan biraz farklı konu işler,ve adım gibi eminim cin padişahının padişahlığıda işlenmez klasik Türk filmi işte
gelişemedik bir türlü

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
İlk fragman çöp,ikincisi idare eder.Para verir miyim hayır.

xalpx

Kayıtlı Üye
İyi hoşta bıçakla saldıran cin nedir ya :) Yerli yapım cin temalı filmleri pek izlemesemde en son izlediğim Siccin cidden başarılı bir filmdi.Belkide sinemada izlediğim içindir ama baktığımda genel olarak olumlu yorumlar aldığını görüyorum.Onun dışında ilgimi çeken pek birşey olmadı şimdiye kadar.

O değilde Nisan Mayıs aylarında ne konu patlaması yaşanır forumda :D cin musallatı,cin padişahları,cin padişahı davetleri,cin padişahı gelmedi,gelen cin bana bıçak çekti gibi başlıkları normalden daha sık görürüz artık.

La-edri

Kayıtlı Üye
Cok igrenc görüntüler korkudan ziyade yasattigi sey tiksinti, bir dizi var meraklilarina onu tavsiye ederim paranormal witnes olmali adi,amiraka zomby furyasindan vazgeene dek bu diziyi tavsiye ederim, konular yasanmis gercek hikayeleri baz aliyor.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Ben Türk yapımı korku filmlerini izlemiyorum cidden hep aynı terane.
İnsan biraz farklı konu işler,ve adım gibi eminim cin padişahının padişahlığıda işlenmez klasik Türk filmi işte
gelişemedik bir türlü

Yemin ederim aklımdan tamda geçen bu oldu fragmanı gördüğümde:)Bu yorumu korku filmi topiğinde paylaşmıştım:)
Bizim yapımlarda hikâye eve konulan büyü ve cin.Zira başka türlü korkutulamaz.Yahu bunun karabasanı var,astrali var,òlmüş ruhları var.
Yabancı yapımlarda da genelde hep içlerine şeytan girer.Ama onlar yinede kurtarıyo , arada çok yaratıcı hikâyeleri var.
Elm Sokağı Kâbusu (Freddy Krueger) çıkış yılınıda hesaplarsak çok yaratıcı bi hikâye.Ruhlar bölgesi tartışılmaz zaten.1970'te adamlar Şeytan yapmış.Bizde korku sinemasının"yok"olduğu dönemlerde..
Çok uzattım.Sinema konusunda çok doluyum galiba:)
Velhasıl Türk Sinemasındaki azmi ,kısa zamandaki ilerlemeyi takdir ediyorum ama biraz daha yaratıcılık lütfen..

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Sinema konusunda dolu olmakta haklısınız herşeyi çok basitleştiriyorlar
batıda şimdi insan içine giren melek konuları işlemeye başladılar :)
Bizde durumlar vahim gerçekten özellikle korku filmi konusunda bizim yapımcılar yönetmenler ciddi bir eğitimden geçirilmeleri lazım diye düşünüyorum.
Yoksa hep aynı şey orda bişey çıktı camdan bişey girdi tarzı filmlerden biraz gına geldi artık

b0n3s

Kayıtlı Üye
Bu konuda sana katılıyorum hep ayni bi dabbe cikdi gerisi geldi ama ayni şeyler