Melek kartları nasıl saklanır?

Koalabebek

Kayıtlı Üye
Merhaba forumdaslarim? tarot kartlarimi siyah kadife icinde saklıyorum. Melek kartlarimi da siyah kadife icine mi koymaliyim?

Ve bir de benim odama benden baska kimse girmiyor. Kartlarimi açıkta biraksam sorun olur mu? Yoksa kullanmadığım vakitlerde hep kadife icinde mi tutmaliyim?

Sevgiler

FrontalLob

Kayıtlı Üye
İş
Decor Expert
Bu konuda bütün tarotçular, okuyucular ve tarot yorumcuları maalesef ki kendi fikirlerinin doğru olduğunu savunurlar. Kimisi için ipek kumaş. Kimisi için kadife yada saten kumaş.
Bana sorarsan ilk maaşımı aldığım dönemlerde mavi mor ve kırmızı renkte saten kumaş almıştım. Tarotlarımı mor bir torba içinde tutuyorum. O torbada ahşap bir kutu içinde. Kısacası her türlü göz ve enerji bağını kesmek için. Ama onun dışında illa ki şu olması gerekiyor diye bir kaide yok. Avrupai kültürde hakeza Cadılık öngörü kısmında bizim gibi kartın veya ahşap kutulara koymuyorlar desteyi. Hep bir kumaş bezin içinde oluyor.
Ama saten kullanan birisi olarak söylemem gerekir. Özellikle açılım yaptığım saten örtünün üstünde kartlar cirit atıyor. Kayıp duruyor, sağlıklı bir kullanış mümkün değil. Henüz ipek kumaş kullanacak kadar elit bir tarot okuyucusu değilim.Ancak öel bir tasarımcım siyah kadife kumaştan açılım örtüsü tasarlıyor. Onu deneyip tekrar edit girerim, umarım.
uzun lafın kısası: sen nasıl saklamak istersen öyle sakla. Bu iş derin ve değişken birşey. Kesin kurallara göre hareket etmek. Enerjiye saygısızlıktır.