Mekanların enerjisel temizliği..

lightworker

Kayıtlı Üye
[SIZE=-1]Yaşadığımız mekanların enerjilerini temizlemek için pratik yöntemler olduğunu biliyor muydunuz?[/SIZE]

[SIZE=-1]İLKBAHAR TEMİZLİĞİ[/SIZE]
[SIZE=-1]Baharla birlikte büyük temizlik gelenektir. Isınan havalarla kıyı kenar temizliği bazıları için bir yaşam sevinci bazıları içinse sıkıcı bir iştir. Hoşa gitsin veya gitmesin boyalar cilalar bu mevsimde yapılır perdeler halılar elden geçirilir.[/SIZE]
[SIZE=-1]Temizlik çokça önem verdiğimiz bir konudur; eller sıklıkla yıkanır, çamaşırlar mutfağımız, banyomuz ter temiz olmalı, yiyecekler mikropsuz, hastaneler steril olmalı. Bütün bunları yaparak tertemiz olduğumuzu sandık yıllarca! Bütün steril ve hijyenik temizlik kurallarıçok gerekli olup YETERSİZDİR. Çünkü bedenimiz için yaptığımız bir hatayıçevremiz içinde yapmaktayızdır. Nasıl fizik beden için yaptığımız iyi ve dengeli beslenme, uyku, spor ve diğerleri gerekli ancak yeterli değilse çevremiz için yaptığımız temizlikte yeterli değildir... Çevremizde bir enerjidir ve enerji temizliğine ihtiyacı vardır. Tozların biriktiği köşelerde, olumlu olmayan enerjilerde birikir. Yatak kanepe gibi altlarına kolayca ulaşılamayan yerlerde durağan enerjiler toplanır. Odalarda yapılan tartışma ve kırıcı hatta şiddetin titreşimi gidip duvarlara, mobilyalara yapışır, daha doğrusu her şey çevresinde olup biteni bir CD kaydı gibi kaydeder hem de yüzyıllarda kalacak şeklide...[/SIZE]

[SIZE=-1]Hani eski büyükler der ya “Şunun bir dili olsa da konuşsa” diye... Zaten büyük anneler babalar bazı bilgilerin kırıntılarım hatırlıyordu! Bugün 'batıl' dediğimiz her olgu irdelendiğinde çok altlarından “kozmik bilgilerin” olağan kabul edildiği dönemlerin masalımsı mirası, biraz özünden kaybetmiş olsa da atalar boyunca özellikle de Türklerin şamanik geçmişidir. Safranbolu'da adeta bir feng shui harikası olan evler, ne işe yardığını tam bilemediğimiz ama evlerimize hediye gelen gümüş ters aynalar, mavi boncuklar, artık unutulmuş enerji biliminin izleridir.[/SIZE]

[SIZE=-1]Şöyle bir çevrenize bakın, şimdi bulunduğunuz odada daha önce kimler yaşadı? Neler yaptılar? Eşyalar yenimi? Nerden geldiler? Hele antikalar? Başucunuzda elektrik kabloları ve prizler var mı? Bunların enerji alanlarımıza büyük etkisi vardır.[/SIZE]

[SIZE=-1]Evimiz, iş yerimiz veya enerjisini temizlemek istediğimiz mekânda adaçayı tütsüsü ile başlamak en İyisidir. Adaçayı titreşimi çok yüksek bir bitkidir. Fesleğen, kekik, okaliptüs, nane gibi şifacılıkta kullanılır. Yüksek titreşimi nedeniyle bulunduğu yerdeki düşük titreşimi uzaklaştırır. Adaçayı yapraklarını ateşe dayanıklı bir kapta yakın, biraz zor yanar ancak alev alması gerekmez. Alev aldıktan sonra söndürün ve tütmeye başladıktan sonra evinizde isterseniz uygunsa iş yerinizde de yapabilirsiniz. Özellikle ilk taşınılan yerde yapılması tavsiyedir, daha önce orda yaşanmış, etrafta kalmış olumlu olmayan enerjilerin temizlenmesi için. Tozların biriktiği yerler pusulanız olsun; odaların köşeleri, yatakların altı ve hatta dolapların içi…[/SIZE]
[SIZE=-1]Bir sonraki önerim Reiki bilenler içindir; Reiki 2 seviyesindekiler odaların köşelerine Reiki güç sembolünüçizerek Reiki enerjisi verebilirler. Yatağınızın üstüne, kristal ve Ametist taşlarınıza Reiki güç sembolünüçizin Reiki’yi evin her alanında kullanabilirsiniz.[/SIZE]

[SIZE=-1]Taşlardan söz etmişken, taşlar özel bir bilgi gerektirir. Kristallerle iyice bilgilendikten sonra çalışın, ancak ametist her evde bulunması faydalı, olumlu olmayan enerjileri toplayan bir taştır. Ancak birçok kişi taşları temizlemeyi unutmaktadır. Hiçbir taşı temizlemeden üzerinizde taşımayın evinizde bulundurmayın. Ametist olumlu olmayan enerjileri toplar, toplar ve doygunluk noktasına gelince bu enerjisi yaymaya başlar ve taşlar hasta edici olabilirler. Bir taşı satın aldığınızda içinde kaya tuzu katılmış su bulunan bir kapla taşıyın, tuzlu su onu temizler ve götüreceğiniz yere kadar izole eder. Taşlar için en garantili temizlik onları 24 saat toprağa gömmektir, toprak altında kalan taşüstündeki enerjiyi boşaltır. Toprak bulamadığınız bir yerde ise taş o kadar süre kaya tuzlu suda kalsın ve daha sonra adaçayı ile tütsüleyin. Yakın çevremizde temiz bir ametist bize yardımcı olur ancak sıklıkla temizlenmek şartıyla...[/SIZE]

[SIZE=-1]Olumlu olmayan enerjileri toplamak için küçük bir kap İçinde tuz da işe yarar, yatak başucu veya yatağın altındaki bir kap tuz, hareket etmeden uzun süre kaldığımız yatağımızda, üzerimizdeki ve çevremizdeki olumlu olmayan enerjiyi emer, tabi yine sıkça değiştirilmek şartıyla. Söz yataklardan açılmışken, yatakların altının boş, Chi enerjisinin serbestçe akabileceği şekilde olması gerekir. Yatak altına doldurulmuş eşyalar, özellikle eski eşyalar bütün gece yayın yaparlar, savunmasız uykudaki vücudun enerji alanı sürekli bu enerjilerle boğuşur, ertesi gün bize gerekli olan depolanacak enerji yatakla savaşmak için harcanır. Yatak ne kadar hafif ve sade ise bizde o kadar rahat uyuruz. Enerjisi arındırılmamış antika yataklar geçmişle bir tangodur, hem de başkalarının hayatı[/SIZE]

[SIZE=-1]Düşük titreşimler olumlu olmayandır; korku, endişe, kin, nefret. Bunlar bizim insani düşük titreşimlerimizdir. Diğer düşük titreşimlere manyetik alan oluşturur. Yüksek titreşim dinginlik, hoşgörü ve neşedir, diğer yüksek titreşimleri barındırır.[/SIZE]

[SIZE=-1]Mekânda su ile yapılan temizliğe sirke karıştırmak, yine büyük annelerden eski bir gelenek, faydalı bir arındırmadır. Evdeki kuru çiçekleri, artık yaşam enerjisi taşımadıkları, ölü bir enerji taşıdıkları için atmak gerektiğini biliyoruz. Ölü olan her şey durağan bir enerjiyle çevrilidir. Bunu ilk öğrendiğimde atmak zorunda olduğum kurutulmuş ortancalar çok üzülmüştüm…[/SIZE]
[SIZE=-1]Evde, ofiste kullanılmayan ve ne zaman kullanacağımızı bilmediğimiz her şey durağan enerji tutar. Atabilir veya başkasına verebilirisiniz. Japonların ne kadar sade evleri olduğunu biliriz. Ne kadar az eşya o kadar az kafa karışıklığı... Gazeteler, birikmiş dergiler, fi tarihinden kalmış işe yaramaz her çer çöp... Atın gitsin... Zihnimizdeki ağırlıkta onlarla birlikte gitsin… Henüz enerjilerini ölçemediğiniz objeler, majik kitap ve garip bilinmeyen konularla ilgili malzemeleri evinize sokmayın... Evinizde tartışma yapmayın, şiddet içeren filmleri seyretmeyin, olan biten, söylenen her şeyin enerjisinin evinize kaydolduğunu unutmayın...[/SIZE]

[SIZE=-1]Mekânlarda spritüel olarak yapılabilecek en çok sevdiğim çalışma ise Başmelek Mikael'i davet etmektir. Birçok insan korunma ve arınma için baş melek enerjisi ile çalışıyor. Ben her gün evime Başmelek Mikaeli çağırıp kendi sözlerimle şöyle diyorum; “Ulu yaradanın izni ve ismiyle Başmelek Mikaeli davet ediyorum” Başmelek Mikaeli devamlıçağıranlar onu zaman içinde hisseder ancak bir şey hissetmeniz gerekmez, güvenmek yeterlidir. “Bütünün ve benim en yüksek hayrıma olacak şekilde lütfen “odamı” “evimi” olumlu olmayan enerjilerden arındırmanı rica ediyorum.”[/SIZE]
[SIZE=-1]“Lütfen yatağımı ve beni koru bunu yaptığın için teşekkür ederim.”[/SIZE]
[SIZE=-1]Bu sembolik cümleye saygıçerçevesinde diğer arınma dileklerinizi de katılabilir. Mum ışığını hiç unutmayın. Mum ışığı sadece romantik bir ışık değil enerji temizleyen hoş bir ışıktır. Evinizde her akşam havalandırmaya dikkat ederek bir mum yakabilirsiniz. Yanında hoş kokulu bir tütsü hoş olmayanları kaçırır. Müzikte enerjiyi temizler, özellikle lir sesi meleksi bir titreşim olarak kabul edilir. Alışık olduğunuz, güvendiğiniz dualarda yüksek titreşimli olduklarından, özellikle yüksek sesle olduğunda alçak titreşimli olan enerjiyi uzaklaştırır. Eviniz için daha fazlasını yapmak isterseniz bir uzmana başvurun. Bazı mekânlarda jeopatik etkiler olabilir. Bunların enerji yükseltici yağların ve bazen de minerallerle dengelenmesi gerekebilir. Bütün bu saydıklarımdan anlaşılacağı gibi her şey titreşir. Bazıları yüksek, bazıları düşük. Enerji yasası; Yüksek titreşim alçak titreşimi iter. Titreşimini yüksek olduğunu bildiğimiz her şeyi düşük titreşimi uzaklaştırmak için kullanabiliriz. Bildiğimiz ve güvendiğimiz şekilde amatörce yapılabilen mekân temizliğinden sonra yine isteyenlere 'altın ışık ' tarifimi veriyorum. Ben evimi altın ışıkla yüklüyorum.[/SIZE]

[SIZE=-1]İsteyenler şu şekilde yapabilir;[/SIZE]
[SIZE=-1]Sol elimi açıyorum, gökyüzüne dönük.[/SIZE]
[SIZE=-1]“Ulu Yaradanın izni ve ismiyle, ALTIN IŞIK enerjisini istiyorum!”[/SIZE]
[SIZE=-1]Sol elime gökyüzünden altın bir ışık iniyor, imgeliyorum.[/SIZE]
[SIZE=-1]“Hoş geldin ALTIN IŞIK” selamlıyorum.[/SIZE]
[SIZE=-1]Altın ışık avuç içimden içeri giriyor, kolumdan dirseğime doğru ve oradan sol omzuma sırtımdan dolaşıp sağ koluma ve sağ elimin avucuna içine geliyor; bir altın ışık huzmesi olarak çıkıyor. Sol elim gökten bir alıcı sağ elim verici gibi avucumdan çıkan altın ışığı yönlendiriyorum. Odaların köşelerine “altın ışık buraya ak” Yatağıma “Altın ışık yatağımı altın ışıkla doldur” Odalara “Altın Işık bu odayı doldur”[/SIZE]

[SIZE=-1]Mekânın her yerini altın ışıkla dolduruyorum.[/SIZE]

[SIZE=-1]İmgeledim, altın ışık her yere geldi.[/SIZE]

[SIZE=-1]Altın ışığı yaralara destekleyici bir şifa olarak da kullanıyorum…[/SIZE]
[SIZE=-1]Bu kadar kolay olması size inandırıcı gelmiyorsa “zor” olanı seçmeye devam edebilirsiniz. Einstein’ın ünlü “imgeleme gücü bilgiden daha önemlidir" sözü bana her zaman rehberdir. Seçeneklerle dolu hür iradenin var olduğu bir boyutta yaşıyoruz. Ne olacağını, nerde yaşayacağımızı biz seçiyoruz. Patron biziz! Bu bilgilerde kolay ve altın ışıklı olanı seçenler için. Ra-Sheeba enerjisi de güçlü bir enerji ve özellikle olumlu olmayan ağır enerjilere etkin olduğu için tavsiye de ederim.[/SIZE]

[SIZE=-1]Siz bilmiyorsanız bilen bir arkadaşınızdan yardım alabilirsiniz.[/SIZE]

[SIZE=-1]Sevgi ve Işıkla[/SIZE]

[SIZE=-1]chi dergisi mart 2007 sayısından alıntıdır...[/SIZE]

kıtmet

Kayıtlı Üye
teşekkür ederim.Benim için oldukça yararlı oldu.Altın ışık sanırım birçok şeye kullanılılabilir.

laperlanegra

Kayıtlı Üye
Guzel bir paylasim olmus, tesekkurler. Dogal taslari temizlemede sozunu ettiginiz topraga gomme her zaman gecerli midir? Ametist tasini ben de bulunduruyorum ve zamanla tasin renginde degisme meydana geliyor tene degen kismi koyu bir renk almaya basliyor. Bunun biriken dusuk/negatif enerji oldugunun farkindayim ama nasil temizlemem gerektigini bilmiyordum. Sanirim topraga gomme islemini yapacagim.

lightworker

Kayıtlı Üye
guzel bir paylasim olmus, tesekkurler. dogal taslari temizlemede sozunu ettiginiz topraga gomme her zaman gecerli midir?ametist tasini ben de bulunduruyorum ve zamanla tasin renginde degisme meydana geliyor tene degen kismi koyu bir renk almaya basliyor. bunun biriken dusuk/negatif enerji oldugunun farkindayim ama nasil temizlemem gerektigini bilmiyordum. sanirim topraga gomme islemini yapacagim.

evet toprağa gömme işlemi yeterli olabiliyor, kireçtuzunda da bekletebilirsniz...

Elfangel

Kayıtlı Üye
guzel bir paylasim olmus, tesekkurler. dogal taslari temizlemede sozunu ettiginiz topraga gomme her zaman gecerli midir?ametist tasini ben de bulunduruyorum ve zamanla tasin renginde degisme meydana geliyor tene degen kismi koyu bir renk almaya basliyor. bunun biriken dusuk/negatif enerji oldugunun farkindayim ama nasil temizlemem gerektigini bilmiyordum. sanirim topraga gomme islemini yapacagim.

Kristallarin Arındırılması - Gizlimabet Parapsikoloji Platformu konusu size yardımcı olabilir. Ayrıca lütfen imla kurallarına dikkat edelim, Türkçe'yi düzgün kullanalım. İyi forumlar...

laperlanegra

Kayıtlı Üye
Kristallarin Arındırılması - Gizlimabet Parapsikoloji Platformu konusu size yardımcı olabilir. Ayrıca lütfen imla kurallarına dikkat edelim, Türkçe'yi düzgün kullanalım. İyi forumlar...
Sozunu ettiginiz platforma baktim , yonlendirdiginiz icin tesekkurler.Bir onceki mesajimi buyuk harf ile baslamadan yazmisim, dikkat etmemisim, duzeltmek zorunda kaldigiz icin kusura bakmayin. Klavyemde alfabedeki bazi harfler bulunmadigi icin de kelimelerin cogunu yazilmasi gerektigi sekilde yazamiyorum.:(
Iyi forumlar...

serfiraz

Kayıtlı Üye
ay ne kadar faydalı bir paylaşım benim için.benim bir sorum olacaktı odamda nerede olumsuz enerji varsa onu adaçayı yardımıyla nasıl anlarım? duyduğuma göre adaçayını yakıyor muşuz ve de onu gezdirirken söndüğü yerde kötü enerji olduğunu anlıyor muşuz?ya da buna benzer birşeydi hatırlayamadım?bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Elfangel

Kayıtlı Üye
ay ne kadar faydalı bir paylaşım benim için.benim bir sorum olacaktı odamda nerede olumsuz enerji varsa onu adaçayı yardımıyla nasıl anlarım? duyduğuma göre adaçayını yakıyor muşuz ve de onu gezdirirken söndüğü yerde kötü enerji olduğunu anlıyor muşuz?ya da buna benzer birşeydi hatırlayamadım?bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Ben adaçayını tütsü gibi kullanırım, metal bir kabın içine biraz adaçayını koyup bir süre yakarım, sonra dumanını evde dolaştırırım. Yani adaçayını öyle alev alev yakmıyorum. Söndüğü yerde negatif enerji vardır olayını da daha önce duymadım, bilgisi olan arkadaşlar mutlaka yardımcı olacaktır. Ayrıca küçük bir ekleme, adaçayını dolaştırırken kendimce dualar okurum, bu işi bir ritüel haline getiririm. Adaçayıyla birlikte günlük, melek otu ya da devedikeni tohumu, kırk kilit otu (Sevgili Urum'dan alıntıdır) da kullanırsanız, nazar için de faydalı olur.

Nefesle Yaşam Alanlarınızda Manyetik Temizlik Yapmak - Gizlimabet Parapsikoloji Platformu

Bu konuda da işinize yarayacak bilgiler olduğunu düşünüyorum. Sevgi ve ışıkla...

serfiraz

Kayıtlı Üye
çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.bende artık adaçayının yanında dediğiniz otlardan alıp tütsüleyeceğim odamı.ancak şu adaçayı ile mekandaki kötü enerjiyi nasıl bulacağımızı çok merak ediyorum.böyle birşey vardı.bende araştıracağım.